Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Konwenty Komiksowe i inne spotkania komiksiarzy

Zaczęty przez Johnny Napalm, 20 Kwiecień 2012, 19:52:48

Johnny Napalm

Konkretnie mówimy o Klubie Wojskowym - Klubie DGW, który aktualnie mieści się na Czerniakowie w Wa-wie. Do wykorzystania jest tam np sala o powierzchni około 160 metrów. Myślę, że nie jest to strasznie mało do przeprowadzenia takiego małego konwentu.
Papierkowa robota? Mamy od tego swoich ludzi. Jeśli wszystko będzie za free + ewentualne nagrody ufundowane przez klub (tylko tak jak zaznaczałem na początku, nie mogę tego zagwarantować na 100%) to nie powinno być problemów z organizacją. Nie mogę obiecać, że zaproszeni goście dostaną zwrot np za swój transport. Wówczas pewnie trzeba by podpisać z kimś takim umowę o wykonanie jakiegoś dzieła/zlecenia. Sądzę, że to niepotrzebny przerost formy nad treścią. Byłoby po prostu zbyt wiele zachodu z sformalizowaniem takiego występu. Może, gdyby ktoś reprezentował jakąś firmę/wydawnictwo to, wtedy możliwe by było zawarcie umowy o wykonanie jakiejś czynności - w tym przypadku, przeprowadzenie jakiejś pogadanki. Jednak, tak jak to wcześniej zaznaczałem - idea jest taka, żeby odbyło się to jak najbardziej w sposób darmowy. Chyba i na innych konwentach, większość gości wystawców nie bierzę za to pieniędzy, a nieraz wręcz przeciwnie i buli za samo pojawienie się w takim miejscu. Tu tego na pewno by nie było.
Kurcze, jak rozmawiałem w firmie to, dopiero teraz do mnie dotarło, że taki spontaniczny pomysł może odbić się na mnie, bo po prawdzie ja bym musiał zająć się w ok. 80% organizacją takiego konwentu.
Najważniejsze pytanie (do Kelena czy innych osób znających tematyke konwentów od podszewki):
- czy goście specjalni biorą pieniądze za samo pojawienie się?
Kolejną dosyć trudną rzeczą, ale do przeskoczenia, byłoby zdobycie adresów gości specjalnych - bo zwyczajowo, wysyłamy oficjalne zaproszenia listownie, a nie mailem. Oczywiście wstęp byłby wolny, jednak np na plakatach byłby nr telefonu pod który trzeba było zadzwonić podając swoję dane. Dopiero po tym np na biurze przepustek taki gość dostałby zaproszenie ze swoim nazwiskiem, które w dniu.imprezy byłoby jednocześnie przepustką. Niestety, to wojsko i na gębę nie można tam się dostać.
Nie jest to jednak chyba dla większości z Was problemem? No niestety, w poprzednim miejscu nie byłoby takich problemów z przepustkami, ale teraz mamy tam remont, zaplanowany na dwa lata, nie ma więc co czekać na lepsze czasy.
Goście specjalni, których dane będą nam znane, dostaną zaproszenie będące jednocześnie przepustką pocztą.
Ok, serio proszę Was o pomysły na scenariusz takiej imprezy. Przewiduje na razie zaproszenie ludzi związanych z różnymi komiksami historycznymi, wydanymi do tej pory w Polsce. To, żeby i wojsko w jakimś tam stopniu było zadowolone z tej imprezy. Oczywiście chciałbym zaprosić Papcia Chmiela i przy okazji kogoś z Egmontu - np p. Kołodziejczaka. No... z tymi zaproszeniami to jest różnie, kto się pojawi wyjdzie dopiero w praniu. Być może zorganizowanie jakiejś giełdy wchodziłoby i w rachubę. Jakiś konkurs dla najmłodszych - np na własny komiks. Dobra, zapodajcie swoje propozycje, śmiało.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Johnny Napalm

Eh... widzę, że temat Was bardzo porwał. No i jestem po kilku rozmowach w realu z ludźmi znającymi nieco tematykę konwentów. Także i oni wyrażają się póki co dosyć sceptycznie wobec tego pomysłu.
Z jednej strony, zastanawiam się czy nie zrobić z tego festiwalu komiksu historycznego, jedynie przy okazji powiązanego z komiksami o innej tematyce - czyli przeróżnych, w tym superhero.
No, tylko w tej sytuacji wielu wydawców by nie przyszło, bo nie wiadomo czy większość uczestników byłaby zainteresowana czymkolwiek innym niż komiksem historycznym. Krótko, nie wiadomo czy wydawcy by na tym zarobili wystarczająco dużo, by pozamykać swoje sklepy i przenieść się ze swoimi stoiskami na ten konwent.
I z ostatnich niusów. Konwent odbywałby się dopiero na wczesną wiosnę. Prawdopodobnie w marcu. Oczywiście jeśli pomysł nie zostanie gdzieś po drodzę uwalony.

Dobra, teraz czas wziąć pod uwagę podróż do Łodzi na mfkig. Chcieć to bym chciał wpaść na dwa dni, ale okażę się jak to wyjdzię.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen


Anonimowy Grzybiarz

Będę! Jak mnie zauważycie to nie bójcie się zaczepić, chętnie chwilę pogawędzę :) O ile będziecie chcieli oczywiście. Wyglądam tak jak tu na zdjęciu:
http://mnichhistorii.blogspot.com/p/o-mnie.html
tylko mam dłuższą brodę. Będę miał pewnie koszulkę z Batmanem albo Osiedlem Swoboda (zależy czy zauważycie mnie w sobotę czy w niedziele). Do zo!

Anonimowy Grzybiarz

Nie spotkałem nikogo z Batcave, choć chyba przywitałem się z Kelenem (tyle, że nie wiem czy to on, a ja się nie przedstawiłem), który podszedł do Marcina Łuczaka, gdy z nim rozmawiałem. Kelen, to byłeś Ty? Długie włosy, szara koszulka? :D

Przy okazji zapraszam do dłuższej relacji. Ogólnie było fajnie, choć to najsłabsze MFK na jakim byłem:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2013/10/365-najgorsze-mfk-na-jakim-byem-mfk-2013.html

kelen

Ja właśnie miałem wrażenie, że Cie minąłem kilka razy, ale nie zdążyłem złapać. I całkiem możliwe, że to byłem ja. Z Marcinem gadałem trochę na MFK i miałem szarą koszulkę w sobotę (tą z motywem Arkham Origins). Damn :c

Anonimowy Grzybiarz

Więc to musiałeś być Ty, szkoda, że się nawzajem nie rozpoznaliśmy. Ale powinna być jeszcze okazja.

daniello32

Kelen, tak ogólnie to szkoda, że nie dali Ci pełnej godziny o grach z Batmanem, bo to jest ciekawy temat, a było widać, że musiałeś się streszczać, a szkoda. Ogólnie mnie się na Festiwalu podobało, zwłaszcza panel dyskusyjny o Long Haloween wypadł dobrze.


kelen

Dzięki. Fakt, półgodziny to trochę za mało, i generalnie rozwaliło mi to sposób poprowadzenia, przez co się trochę gubiłem w tym, co trzeba było wybrać z tego wszystkiego. Maybe next time.

Johnny Napalm

No szkoda wielka, że nie pojechałem do Łodzi I z Wami nie pogadałem. Jak zwykle brakowało mi czasu. Rozważałem jeszcze chwilowo wyjazd na ostatnią chwile, ale ostatecznie darowałem sobie takie wrażenia.
Śmieszne, rok temu Widzew u siebie grał w niedziele z drużyną z Pomorza, minął rok I historia prawie zatoczyła koło. No, szkoda... ale pewnie będą jeszcze inne okazje do rozmowy, spożycia browara lub Krupnika.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kowalex5Pl

Witam Pyrkon zbliża się wielkimi krokami więc pomyślałem aby zorganizować jakąś grupę na ten właśnie event oczywiście wszyscy w strojach nawiązujących do uniwersum batmana jak by było pare osób można w grupie pochodzić lepszy efekt by byl  ;D

kelen

Przeniosłem tutaj, bo mamy już temat od konwentów :)

Kowalex5Pl

No spoko dzięki ze to zrobiłeś bo ja nowy na forum i troche zielony :P

PieSzy

Cytat: Kowalex5Pl w 20 Styczeń  2014, 18:43:10
Witam Pyrkon zbliża się wielkimi krokami więc pomyślałem aby zorganizować jakąś grupę na ten właśnie event oczywiście wszyscy w strojach nawiązujących do uniwersum batmana jak by było pare osób można w grupie pochodzić lepszy efekt by byl  ;D
Taki właśnie plan na Batmanową grupkę ma nasza organizacja.
www.komiksowi.pl
Śmiało możesz dołączyć z jakimś kostiumem i tak jak napisałeś będzie lepszy efekt!  :)

LelekPL

Ja mam pytanie o największy konwent komiksowy w Polsce. Taki w którym najwięcej jest o postaciach superhero. Niestety nie podołam jeździć na wszystkie tego typu konwenty, ale na jeden, taki kluczowy, mógłbym czas ogarnąć. Także proszę o opinie, radę, itp.