20 stycznia 2022, 15:12:24

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Johnny Napalm

16
O stronie i forum / Uwagi na temat strony i forum
10 grudnia 2021, 13:06:18
Dokładnie, sam jestem dość leniwym typem, nie piszę ale chętnie czytam, jak znajdę czas, coście tu napisali.
17
Ogólnie o Batmanie / Wasze bat-kolekcje
12 listopada 2021, 23:43:48
Też lubię oglądać cudze zbiory, szczególnie okładki komiksów, których sam nie mam lub takich o których myślę, żeby je kupić. Co do figurek, to jakoś mnie nie pasjonują. Jedynie kiedyś myślałem o nich pod kontem tego, że mogłyby być przydatne przy wykonywaniu rysunków. Książki o Batmanie to też nie dla mnie. Lepiej czytać i oglądać historie. ;D
18
Ogólnie o Batmanie / Wasze bat-kolekcje
09 listopada 2021, 23:38:14
Czy nie wystarczą moje słowa?  ;)  Łokej, kiedyś podejmę to wyzwanie i cokolwiek pofotografuję. Kurdebele, kiedyś myślałem o zdublowaniu tych zeszytówek, które przez lata się trochę poniszczyły, ale nie. Dla mnie najważniejsza jest sama treść i rysunki. Jakość papieru, zagięcia, strony z wyciętymi kuponami z konkursów TM-Semic są dla mnie mniej istotne.

Mocno na serio ten twój ostatni akapit, a ja przeca żartuję z tym irytowaniem. :)
19
Ogólnie o Batmanie / Wasze bat-kolekcje
09 listopada 2021, 23:11:47
No, bardzo ładnie. Opowiedz coś na temat Batman: Świat, bo chyba nic na jego temat nie napisałeś. A dla poirytowania ciebie, Juby, przypomnę, że mam wszystkie zeszytowe Batmany z TM-Semica.  ;D  Ale żebym nie wyszedł na hardcorowego komiksiarza, to przyznam się, że zbieranie tych połączonych komiksów Batman/Superman już sobie odpuściłem. Mam ich tylko kilka.
20
Eduardo Barreto z "Video Ohydy"  ;)  od razu mi przypadł do gustu w tej historii. Ale styl rysunku rzeczywiście ma bardzo linearny, więc brak kolorów odbiera dużo wrażeń wzrokowych w jego pracach. W komiksie, wydanym w Polsce w 1991 roku, narysował Brusa bliskiego ideałowi jak dla mnie. W sumie proroczo jego Wayne wyglądał prawie jak Christian Bale.

Co do recenzji Jubego, to kurde jest niezła, skoro na bardzo bardzo serio rozważam, po jej przeczytaniu, zakup "Rzymskich wakacji". Już poprzednia recenzja prawie mnie do tego skłoniła, ale jednak kreska Wagnera tu przeważyła sprawę i chyba jednak tego albumu nie kupię.
21
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
09 listopada 2021, 22:51:07
Nie wiem dlaczego na drugim plakacie na początku zobaczyłem twarz Batmana ze... słuchawką przy uchu. A to Gacek w pełnej postaci. Chyba już przysypiam.

Plakat z motywem Riddlera jest rzeczywiście niebanalny. Skłonił mnie do poszukania plakatów poświęconych Zagadce z Batman: Forever. Aż mnie z sanek wykopyrtło jak zobaczyłem te dzieła z 1995 roku. Nawet ten słynny znak zapytania, wpleciony do klastycznego logo Batmana, teraz wydaje mi się kiczowaty.
22
Do tej pory trudno mi przyjąć do świadomości, że Cillian Murphy na serio myślał, że ma szanse otrzymać główną rolę w filmach Nolana. Świetny aktor, ale... no nie. Tu treningi i nabranie odpowiedniej masy ciała nic by nie pomogło. Murphy ma, a w 2005 roku tym bardziej miał, zbyt androgeniczną urodę.

A co do podcastu to naprawdę ciekawy, ale jak to podcast, dla mnie za długi i słuchałem wyrywkowo. Gdy mnie jakiś temat szczególnie zainteresował, to słuchałem do jego zakończenia.
23
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
17 października 2021, 07:45:34
Kurdebele, coś niesamowitego! Wow! Trailer przerósł moje pragnienia. Cała otoczka, poprzedzającą oczekiwania na nowego Batmana, rzeczywiście przypomina mi moje odczucia związane z wyglądaniem na TDK.

Zaczynam swoją przygodę z Adobe Premierę i z otartą głową łaknę podpatrywać rewelacyjnych kadrów, przejść między ujęciami, robionych przez prawdziwych profesjonalistów. A ten trailer jest właśnie jednym z lepszych jakie widziałem.
24
Inne komiksy / Wasze zdobycze komiksowe.
16 października 2021, 15:14:25
Okazuje się, że mam całkiem spoko zniżkę u nich. To jest 30%. No i wiadomo, jak wychodzą na końcu, po przeliczeniu procentów, jakieś np dwa złote i kilkadziesiąt groszy, to jest to równane do dołu do pełnej sumy. Za całość dałem 235 zł.

Teraz myślę o Batmanie Death Metal.  ;)
25
Inne komiksy / Wasze zdobycze komiksowe.
16 października 2021, 11:49:03
Wczoraj jak wracałem do domu, mijałem Centrum Komiksu. Pomyślałem, że dawno tam nie byłem, chyba po raz pierwszy od wczesnej wiosny 2021 r. No i lipa  ;D , jak już wszedłem to nie mogłem wyjść z pustymi rękami:

26
Uniwersum Batmana / Three Jokers
16 października 2021, 11:43:52
Cytat: Crowridd1 w 14 października  2021, 16:18:07Zabójczy Żart jest dla wielu wyznacznikiem dobrego komiksu w świecie Batmana - klasyk, którego nie powinno się ruszać - dla mnie to po prostu dobra opowieść, więc każde nawiązanie czy "mała" ;) modyfikacja jest dla mnie mile widziana. Oczywiście w granicach rozsądku.

Ja mam zupełnie odmienne zdanie. Obecnie nie darzę zbytnią sympatią jakiejkolwiek współczesnej ingerencji względem komiksowych klasyków. Nawet małego wpływania na oddźwięk takich historii, a zakończenie Three Jokers było niemałym namieszaniem w świat wykreowany przez Moore'a.

27
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
16 października 2021, 11:36:31
Bardzo fajnie to wszystko wygląda. Zapowiada się naprawdę dobre kino. I do Pattinson'a się przekonałem po obejrzeniu z nim ostatnio kilku filmów.
28
Offtopic / Polityka i światopogląd
21 sierpnia 2021, 15:36:36
Zobaczcie, z Kabulu do Warszawy jest ponad 5000 km. Talibowie rządzą tydzień, a media głównego nurtu mówią, że Afgańczycy na piechotę doszli pod polską granicę i nawet kot za nimi przybiegł, bo się stęsknił.

Na piechotę mi wyskoczyły na google maps 43 dni na szybkie przejście tych kilometrów. A przecież TVN mówi o dzieciach, staruszkach i kobietach w ciąży... 🤔
29
Podobnie jak kilka innych osób, jak zaobserwowałem, postanowiłem sobie wziąć krótką przerwę z Batcave. Lubię jednak to miejsce i wymianę zdań na różne tematy. 

Postaram się po urlopie trochę tu popisać, na temat samych komiksów, może w końcu uaktywnić się nieco w FanArcie, no i w końcu wrzucić kilka fotek swojej komiksowej kolekcji. Przy tej ostatniej opcji muszę i tak zrobić fotki, bo w najbliższym czasie chcę sprzedać jedną serię komiksów. Spoko, nie chodzi o Batmana... on jest pod ochroną.  ;D
30
Fajna propozycja z tą nową serią, ale na pewno Egmont tego nie pokaże, może za rok, przy okazji filmu z Michaelem Keaton'em, ale wątpię. Takie rzeczy słabo się sprzedają. 

Cytat: Juby w 17 lutego  2021, 08:24:16(...) to może być pierwsze wydanie anglojęzyczne, jakie postawie na swojej półce.
What?! Kurczę to ja mam komiksy na półkach, których bez obrazków za bardzo nie rozumiem – po francusku i niemiecku. Ok, ten ostatni to cokolwiek zajarzę. Mają za to ładne ilustracje...  :P

Acha, komiksowa wersja TDK jest po prostu t-r-a-g-i-c-z-n-a! Ani nie ma klimatu filmu, ani to nie jest dobrze rozplanowane pod względem kadrów, ani rysunki nie są dobre, no i kolory. Poza tym jest strasznie sztywniutko.  ::)