Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Rado

Ten oryginalny, pierwszy "Aliens vs Predator" z połowy lat dziewięćdziesiątych jest świetny. Superman Aliens również jest mega. Średnio lubię historie z superem, ale ta bardzo mi się podoba. Oba te komiksy wydało TM-Semic. A reszta alienopodobnych "dzieł" to lipa- zgadzam się. Nawet obcy kontra Batman jest bardzo słabe.

Kujaw

Cytat: Rado w 27 Styczeń  2012, 20:13:53
Nawet obcy kontra Batman jest bardzo słabe.
Druga część starcia tychże jest ponoć strasznym kaszanem, ale jedynka jest chwalona przez wielu. Z resztą co kto lubi, mnie zarys fabuły jaki przeczytałem w sieci wystarczył, by szarpnąć się na tą historię. A Superman i Obcy też ciekawe, zgadzam się, choć grafika nie do końca mi odpowiada.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Corso

Kult Graficznie jest genialny. Jak już dostaniesz te komiksy to wrzuć parę zdjęć, chciałbym zobaczyć jak to wyszło. :) Tymczasem przyszły kolejne komiksy :D

Do dziś jestem w pozytywnym szoku, oglądając niesamowite grafiki Dave Mckeana. Po przeczytaniu Azylu Arkham, szkoda mi było, że Mckean nie zrobił więcej komiksów o Batmanie. Ostatnio natknąłem się na
komiks który jest swego rodzaju hybrydą jego talentu oraz Briana Ashmora. "Batman Harvest Breed" to równie  genialny komiks! :)
Udało mi się znaleźć na ebay wersję jeszcze zafoliowaną. :)








Wreszcie przyszły jeszcze Detective Comics i  Dark Knight (1st printing)




Ostatnio mam fazę na Breyfogla, kupiłem sobie Batman Anarky. Przy okazji dowiedziałem sie nieco więcej o tej pomijanej w świecie DC postaci. Na zdjęciu widać ubytek drukarski, który został poddany ciekawej korekcie przez wydawcę. ;)






"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Johnny Napalm

CytatSuperman i Obcy też ciekawe, zgadzam się, choć grafika nie do końca mi odpowiada.
To była całkiem niezła historia, ale fakt, rysunki mnie również początkowo zbiły z tropu.... nie to, że były złe, ale po prostu inne i trzeba było się do nich przyzwyczaić.
Corso, z tego co widzę, jesteś mistrzuniem w kolekcjonowaniu bat-komiksów. Twoja kolekcja jest gigantyczna! Super tytuły, wszystkie na poziomie, gratuluje.
A tak z innej beczki... czy cena 20zł jest normalną ceną za Batman/Judge Dredd: Sąd nad Gotham? Nie wiem co sądzić o takiej sumie za komiks.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Corso

Moim zdaniem Sąd nad Gotham w stanie idealnym zarówno w wersji Polskiej jak i Amerykańskiej jest wart około 40zł. Cena 20zł za ten komiks w stanie db jest ok. Pozdrawiam.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Johnny Napalm

Ten Sąd nad Gotham jest w stanie może nie bdb ale db. Okładka nie wypada, no i rogi ma nawet nie pozaginane. Wersja PL, jedynym minusem jest to, że jak na tm-semika przystało, widać na nim lekki upływ czasu, ale ogólnie trzyma się nieźle. Dobra, biorę go... zdziwiło mnie po prostu to, że jakoś z 2 lata temu Sąd kosztował jeszcze grubo ponad 100zł, zdziwiła mnie nieco ta nowa cena. Widocznie kryzys zapukał też do kolekcjonerów i na rynku pojawiło się dużo rzadkiego towaru.

Post Merge: 30 Styczeń  2012, 17:25:00

PS: a rozwiązanie wydawcy - rzeczywiście pomysłowe.
CytatNa zdjęciu widać ubytek drukarski, który został poddany ciekawej korekcie przez wydawcę.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Moim ostatnim nabytkiem by?o kupienie TM SEMICów z "Zemst? Bane'a" i 4 numerami Knightfall'a (po kupieniu KJ zaoszcz?dz? troch? kasy i dokupi? reszt?)"


Corso

No pięknie, to teraz zapakować w koszulki i na półkę. :)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Juby

Już zapakowane (mam dużo komiksów, ale tylko Batmany umieszczam w koszulkach, aby się nie "psuły"). Teraz tylko czekać 34 dni aż przyjedzie paczka z Zabójczym żartem od Egmonu. ;)

Corso

Też już zamówiłem...jedynie 34dni. ;)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Johnny Napalm

Również zamówiłem ten tytuł. To już trzecia wersja tego komiksu, którą będę posiadał. Jutro, jak mi styknie kasiory po kupnie komórki, powiększe definitywnie swoją kolekcje o Batman/Judge Dredd: Judgment on Gotham.

PS: Juby, zeszytówki kupujesz w necie czy też masz jakiś sklep w swoim mieście? Ciekawi mnie po ile chodzą zeszytówki w innych miastach.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Zeszytówki niestety tylko na alledrogo. :P Chociaż w gdańsku 2008 roku trafiłem na targu 3 numer TM Semic (9 zł), adaptację BF (5 zł) i Batman vs Predator II (5 zł). Poza tym nigdy nie spotkałem się z sklepikiem, z starymi komiksami.

A KJ czytałem tylko e-booka. To będzie moja pierwsza wersja na papierze, ale 1/91 od Semica też na pewno upoluje. :)

Rado

Cytatale 1/91 od Semica też na pewno upoluje

Na Twoim miejscu bym sobie odpuścił, skoro będziesz miał ładne, eleganckie wydanie w marcu. Ja wiem, że jest sentyment do Semica itd. ale ja bym sobie odpuścił. Lepiej kupić coś innego, no ale nie będę Ci mówił na co masz swoje pieniądze wydawać.

Jak byłem na wycieczce w Krakowie, to znalazłem jeden zajebisty sklep z komiksami, taki w zaułku. Oczywiście był w ten dzień zamknięty (wracałem parę razy) ale przez szybę widziałem pełno zeszytówek. Dodam jeszcze, że w Bydgoszczy takiego sklepu z używanymi komiksami nie ma, a szkoda bo bardzo bym chciał. Może sam jakiś otworzę kiedyś...  :)

kelen

W Krakowie są dwa sklepy, Fan Komiks i Komiksiarnia. Sądząc po opisie byłeś pewnie w tym pierwszy, bo on jest tak fajnie "ukryty" w bramie :D Byłem tam raz, całkiem fajny sklep, typowo komiksowy, czyli niewiele miejsca, dużo komiksów i tłok jak wejdzie kilka osób. Poza używanymi komiksami, nowościami mają też sprowadzane wydania zbiorcze z USA.

Kujaw

Cytat: kelen w 01 Luty  2012, 20:52:32
Poza używanymi komiksami, nowościami mają też sprowadzane wydania zbiorcze z USA.
Jestem z okolic Krakowa i w Fankomksie bywam często. Niestety w tym sklepie, jest ten minus, że TPB z USA jest tam niewiele i właściwie od miesięcy są tam jedne i te same tytuły. Ale czasem można tam upolować fabrycznie nowe egzemplarze, których nakład dawno się wyczerpał. Kilka miesięcy temu mieli "Prosto z Piekła" za cenę okładkową. Do dziś nie mogę odżałować, że nie starczyło mi forsy. Ale jeśli chodzi o nabywanie pojedynczych zeszytów, to jak najbardziej polecam ten sklep. A Komiksiarnię muszę w końcu odwiedzić. Jest też maleńki antykwariacik na skrzyżowaniu ul. Dietla i Starowislnej. Są tam głównie książki, ale i komiksów nie brakuje i są w naprawdę rewelacyjnych cenach. Raz kupiłem tam Superman/Aliens, stan idealny za marne 6 zł.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"