15 maj 2021, 21:37:42

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 sierpień 2009, 20:58:30

HUDY

06 październik 2020, 14:33:18 #1200 Ostatnia edycja: 06 październik 2020, 16:29:56 by HUDY
Up
Pół dnia mi zeszło i żona mnie już opiernicza ale tak na szybko:
Gdy za długo się grzebałem to mnie wylogowało wiec tak te foty podzieliłem osobno.
Wszystko do foliówek nawet zeszyty które potem schowam w kartony po pampersach, taka mania :P
Batman 1/90jest koło 1/91 Zabójczy zart!
Mam zalegosci ale będę je uzupełniał z Nowe DC brak mi 2tomu SuicideS i jednej HQ. Natomiast z Odrodzenia mam więcej braków, czesc mnie meczyła już na starcie np. to co pisał King.
Fot z kinowych plakatów nie zrobiłem bo sa zwinięte w rulon i za dużo przy tym zabawy, gdzies sa jeszcze jakies Mix Komiksy a czasopisma Filmowe z Gackiem wkrótce się powieksza, dojda tez komiksy które zamawiałem w wakacje a E przesunął premiery. Postaram się już na bierzaco aktualizować i dokładać kolejne foty BatKolekcji :D

Juby

Cytat: HUDY w 06 październik  2020, 14:33:18Batman 1/90jest koło 1/91 Zabójczy zart!

A rzeczywiście, moje przeoczenie. :)

Ja w koszulki chowam jedynie starsze wydania, sprzed "ery Egmontu", bo są cienkie, bardziej wrażliwe na światło i mogą się porozklejać. Od Husha już nic nie foliuję, a na półce nie chcę widzieć żadnych zabezpieczeń. Komiksy stoją za szybą, w oknach mam rolety, a w tym tygodniu dojdzie jeszcze zasłona, która mam nadzieję zapobiegnie, aby słońce nie wypalało mi grzbietów. :)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Cytat: Juby w 06 październik  2020, 14:18:50Mam nadzieję, że któryś z moderatorów zrobi z tym porządek i połączy te wypowiedzi w jedną.
Forum może mieć problem z tak dużą ilością fotek w jednym poście, więc zostawię jak jest.

Shadow of the Bat

Pamiętam kolekcję HUDEGo z dawnych postów dlatego te zdjęcia aż tak mnie nie zaskoczyły. Jest to wybitny zbiór. Faktycznie jest chyba wszystko co wydano w Polsce. Wygląda na to, że stronisz od zbiorczych wydań amerykańskich. Widzę, że poza superbohaterami DC masz też niezłą kolekcję innych komiksów. Muszę sobie sprawić tę trylogię Swamp Thinga Alana Moora. Zauważyłem, że masz podobnie jak ja masz kompletnego Dragon Balla.;)

Wszyscy wyciągają swoje komiksy i robią im zdjęcia. Tylko ja tak na regale...

HUDY

06 październik 2020, 16:49:58 #1204 Ostatnia edycja: 06 październik 2020, 17:22:53 by HUDY
Up
Niestety trochę nam braków, chyba najdalszy brak to jedna z książeczek Tm-Semica Batman&Superman poświęcona Robinowi.
Ciężko być też na bieżąco, tyle dobra wychodzi, ciągle kompletuje Thorgala a zaczynałem wlasnie tu gdy się zameldowałem. Dredd też mi opornie idzie, a samo DC Polska to spory segment do ogarnięcia. Wydania USA to już mega okazyjnie jak np Action Comics i Detective Comics #1000 i spora część już sprzedałem.
Ha Dragon Ball u mnie ciągle się aktualizuje, a DBsuper wg mi nie weszło mam jeden tom.
Swamp Thing doskonale czytadło, czekam na zapowiedzianego Deluxa Snydera :) i ceglastego Animal Man'a
Ps, części komiksów nie widać bo są 2 rzędy.

@Juby
Tak część fot mi nie wyszło, zobaczyłem to ale znów musiałbym się nadrabiać, a miałem już dosyć więc takie poszły.

Juby

Heh, miałem tak samo. Tyle cykania, że już miałem dość i wrzuciłem takie, jakie są, niekoniecznie dobre. ;D

@Shadow - też mam komplet Dragon Balla. ;) Chodzą ploty, że JPF zamierza wydać go ponownie, całość w kolorze. Jeśli się potwierdzi będę zbierał drugi raz.

Cytat: LelekPL w 06 październik  2020, 16:22:18Forum może mieć problem z tak dużą ilością fotek w jednym poście, więc zostawię jak jest.

No w sumie dopiero później pomyślałem, że może lepiej żeby tak zostało. Okejka ode mnie i już zamykam mordę. ;)


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Rado

Cytat: elwis1982 w 05 październik  2020, 09:29:32Ogólnie rzecz ujmując jeśli podobały Ci się inne komiksy Smitha to myślę, że te również ci się spodobają.

Dzięki za opinię. Jakimś specjalistą od Smitha nie jestem, bo czytałem tylko jego Daredevila jeszcze w Empiku na kanapie, no i mam jego Green Arrowa. Oba komiksy mi się podobały. Też się dziwiłem negatywnym recenjzą jego Batmana, bo przecież to jest bat-fan od dziecka i argument, że nie czuje postaci Batmana chyba jest nietrafiony. Cóż, trzeba się będzie chyba samemu przekonać.

Cytat: elwis1982 w 05 październik  2020, 09:29:32Tutaj niestety nie jest tak kolorowo jak piszesz, ponieważ seria Caped Crusader nie posiada Second Chances, które jest raczej ciężkie do znalezienia w tym momencie, oraz nie posiada, A Death In The Family i, A Lonely Place Of Dying. Z tymi tytułami raczej problemu ze znalezieniem nie powinno być, nowe wydanie Śmierci w rodzinie posiada obydwa tytuły w jednym zbiorku. Natomiast w serii Dark Knight Detective brakuje Batman Year Two, które też jest raczej łatwo dostępne.

Oczywiście masz rację - zapomniałem o fakcie wycięcia tych historii. Dla mnie te serie to i tak jest łakomy kąsek. Jest tam wiele fajnych pojedynczych historii, które chciałbym mieć. Akurat brak tych story-arców, które wymieniłeś nie jest dla mnie problemem, gdyż posiadam je w osobnych trejdach i nie muszę się martwić o dublowanie. "Second Chancesz" kupiłem normalnie na Multiversum krótko po premierze zbioru.

Cytat: Shadow of the Bat w 05 październik  2020, 19:47:28Patrząc na to co wydają to czasami wątpię w to czy oni faktycznie wiedzą co robią. Wydają sporo dubli i czasem zastanawiam się czy wydawanie takich serii jak Nightwing, Harley Quinn, Nastoletni Tytani czy Suicide Squad faktycznie jest związane z dużym popytem na te tytuły. Szczerze wątpię. "Batman Shaman", "Snow", "Going Sane", "No man's land", "Four of a Kind" brałbym jak swoje. Nigdy nie były wydane w naszym kraju a i za granicą nie jest o nie łatwo.

Może tutaj chodzi o to, że te tytuły są bardziej popularne już abstrahując od poziomu ich zawartości? Mają filmy, gry kreskówki i animacje i są skierowane do szerszej publiki. Te batmanowe tytuły, które wymieniłeś (może poza NML) są bardziej niszowe i trzeba się trochę znać lepiej na Batmanie, żeby je dostrzec i docenić. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Cytat: HUDY w 06 październik  2020, 13:25:55Od rana walcze i oto efekt

Musiałeś mieć przy układaniu i zdjęciach sporo radochy. Ten gif z opadem szczęki jest adekwatny.


Shadow of the Bat

06 październik 2020, 21:53:32 #1207 Ostatnia edycja: 06 październik 2020, 22:10:07 by Shadow of the Bat
CytujHa Dragon Ball u mnie ciągle się aktualizuje, a DBsuper wg mi nie weszło mam jeden tom.

Ja też mam tylko pierwszy tom DBS. Anime i nowe kinówki obejrzałem i muszę przyznać, że mi się podobało. Gdyby to wyszło zaraz po DBZ gdy miałem naście lat to okrutnie bym się tym jarał. Natomiast teraz nie mam już parcia na zbieranie całego DBS.

CytujChodzą ploty, że JPF zamierza wydać go ponownie, całość w kolorze. Jeśli się potwierdzi będę zbierał drugi raz.

Nie byłbym zaskoczony. DBZ to nadal najpopularniejsza manga/anime w Polsce. Niemniej jednak ja nie będę tego zbierał drugi raz. To już wolę DBS albo jakąś zupełnie inną mangę.

CytujMoże tutaj chodzi o to, że te tytuły są bardziej popularne już abstrahując od poziomu ich zawartości? Mają filmy, gry kreskówki i animacje i są skierowane do szerszej publiki. Te batmanowe tytuły, które wymieniłeś (może poza NML) są bardziej niszowe i trzeba się trochę znać lepiej na Batmanie, żeby je dostrzec i docenić. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Z tego co mi wiadomo popularność filmów i animacji nie wpływa na sprzedaż komiksów tak jak liczyli na to wydawcy. Dlatego rynek nie trzyma się dobrze. Komiksy są ogólnie niszowe i kupują je głównie ludzie którzy się na nich wychowali czyli pokolenia dzisiejszych 30 i 40 latków. Moim zdaniem zamiast nieudolnie podążać za filmami i wydawać jakieś Birds of Prey czy inne Suicide Squady powinni bardziej się skupić na swoim twardym fandomie bo to on kupuje te drogie wydania w twardych oprawach a nie jacyś niedzielniacy. Jest masa historii których nigdy u nas nie wydano a my ciągle wracamy do Hush, Long Haloween, DKR, Killing Joke, Azyl Arkham, , Rozbite Miasto itd itp.

Egmont wydaje np Batman i syn a 10 lat później Final Crysis kompletnie wyrwane z kontekstu. 

elwis1982

Cytat: HUDY w 05 październik  2020, 21:31:14Trzymać Semici na strychu,Elwisie to grzech ciężki!!! Dziś za zeszytowke Semica kupisz sobie jakiś Egmontowt SC/HC

Oprócz podanych wcześniej przeze mnie powodów dlaczego nie mam ich u siebie na polce jest jeszcze jeden, i w sumie chyba najważniejszy. W latach 90 jak zacząłem kupować Semiki, to mieszkałem wtedy z rodzicami, a odkąd pamiętam to u mnie w domu wszyscy palili, nawet i ja sam zacząłem palić w 1 klasie liceum. W związku z tym komiksy te mają zapach popielniczki, i nawet jak jakieś czas temu wydobyłem gdzieś z czeluści mojej piwnicy Miecz Azraela i pomimo tego, że od chyba 7 lat nie miał kontaktu z dymem papierosowym to strasznie śmierdział fajkami i to nawet na odległość. Ja sam nie palę już ładnych parę lat, i zapach taki drażni mnie niesamowicie. Teraz jak kupuje jakiś komiks używany na np. na OLX, to pierwsze pytanie jest o to czy komiks był składowany w pomieszczeniu gdzie się pali.

p.s. kolekcja NIESAMOWITA!

HUDY

Dzięki za dobre słowa, na stronie 80 dołożyłem kolejne zdjęcia, figurki i zabawki, by było wszystko razem. To mniej więcej wszystko z Bat kolekcji, kilka rzeczy gdzieś tam pewnie jeszcze się ukrywa ;)

Juby

Cytat: HUDY w 06 październik  2020, 14:15:30


Od lat szukam dalszych płyt TAS wydanych w Polsce, ale zupełnie nikt / nigdzie ich nie sprzedaje. Zazdroszczę ci tych, które masz. Nie planujesz sprzedać swoich (trzecią płytę sezonu 1 i te dwie sezonu 2)? ;)

Widzę, że Catmany-podróbki Batmana z 1989 nadal są w sprzedaży! W takim razie muszę ich poszukać i uzupełnić kolekcję, bo kiedyś miałem wszystkie cztery warianty (również tego ze srebrną maską / butami / naramiennikami oraz tego z czerwonym brzuchem). Twoje dzieciaki gdzieś im pogubiły nogi. ;D Tego Batmana na fioletowym batmobile'owato-podobnym czymś też miałem, 20 lat temu.

Opłacało ci się kupować filmy z książeczkowej kolekcji "Wybrańcy Mocy"? Z tego co widziałem, przełożyli tam dokładnie te same płyty, które były w edycjach 2DVD, które posiadasz.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

HUDY

up
Niestety, nie na sprzedaż ,Batman TAS to sam chce uzupełnić ale od dawien dawna za tym nie patrzałem. Na CDA można za to z lektorem w słabej jakości i z dubbingiem w bdb pooglądać. Jesteśmy na kwarantannie to codziennie kilka odcinków familijnie wchodzi ,taki pozytyw ;)
Te gumowe Catmany to sa jeszcze po siostrzeńcu gdzieś z okolic roku 02,nie przetrwały moich dzieciaków, mam'y tez Robocopa. Warto szukać może gdzieś będą, mi udało się kupić gumowe podroby He-mana i Szkieletora wiec można znaleźć.
Wybrancy Mocy kupiłem za grosze przed wydaniem 2płytowek DVD. Różnica taka ze dodatki sa jako opisy i zdjęcia w książeczce oczywiście mocno okrojone. 

Juby

RoboCopa, He-Mana i Szkieletora też miałem. ;) I jeszcze Mickey'ego z TMNT.

Z TASem tak myślałem, nie ma sprawy. Mam na płytach nagrane wszystkie odcinki TAS (ripy z Polsatu z lektorem w fatalnej jakości) + trochę ripów DVD i ZigZapu z dubbingiem. TNBA mam w znośnej jakości, część z dubbingiem, część z lektorem, brakuje tylko 1 odcinka. Być może jeśli nigdzie nie znajdę polskich wydań DVD, w końcu się zdecyduję i kupię całość na Blu-ray (niestety, nie posiada polskiej wersji językowej).


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Mister Tadeo

07 październik 2020, 14:54:30 #1213 Ostatnia edycja: 07 październik 2020, 15:04:05 by Mister Tadeo
Z Batman TAS jest taka sprawa. Polecam rozejrzeć się na portalach aukcyjnych za takimi wydaniami zagranicznymi DVD, by miały polskie napisy i dubbing. M. in. za tymi z Węgier (oraz z Rumunii). Można przejrzeć serwis vatera.hu - węgierski odpowiednik allegro. Właśnie tam kupiłem swoje egzemplarze sezonów nr 1 i 2. Dystrybutor węgierski wydał obie serie w pudełkach typu slim, które zostały włożone w zbiorczą tekturkę. Tak to mniej więcej wygląda:Parę lat temu, kiedy w Polsce nakład był już dawno wyczerpany, miałem trochę szczęścia i udało mi się kupić oba sezony za ok. 150 zł razem z przesyłką (nówki w folii).
Na allegro też jest kilku sprzedawców z Węgier więc można ich zapytać, czy mają możliwość załatwienia takich boxów.

Johnny Napalm

Ale miazga! Wasze kolekcje są rewelacyjne. Nie mam nawet co się porównywać do nich, ale niebawem pokażę tu kilka zdjęć kilku komiksów. Ale jeszcze nie teraz. W sumie miałem dwa lata przerwy w nowych zakupach i dopiero około lata tego roku cokolwiek znowu zacząłem kupować.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...