13 maj 2021, 04:57:59

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Aquaman

Zaczęty przez Night_Wing, 15 czerwiec 2018, 17:58:52

Leon Kennedy


Juby

Ja pier*#le, co za film. . .Wszystko co jest zawarte w tej historii, widziałem już w innych filmach przygodowych / fantasy. Każda scena akcji zaczyna się od nagłego wybuchu, lub pojawienia się jakiejś istoty z zaskoczenia. Każdą scenę akcji rozpoczyna długaśne ujęcie, kiedy kamera krąży wokół walczących bohaterów, co daje efekt gry komputerowej (jakby tego było mało, jest ujęcie rodem z gier FPS!). Efekty CGI potęgują wrażenie oglądania 2,5 godzinnej cut-scenki, która wynudziła mnie swoją wtórnością jeszcze przed półmetkiem.

Jakie są w końcu moce Aquamana? Jest super silny, super szybki pod wodą, niezniszczalny (czemu miałbym się nim przejmować, skoro nie można go zranić nawet strzelając do niego z granatnika?), potrafi gadać ze zwierzętami, i coś jeszcze? To drugi film i wciąż nie wiem. Czemu on ma takie moce, a inni z jego świata nie? Skąd 'wodne' moce u jego rudej dziewczyny? Jak się poznali i czemu ona po niego przyszła (aż tak mu ufa)? Gdzie się spotkali w JL, jeśli to nie była Atlantyda? Kto ranił na początku matkę Aquamana? Wyjaśniono w ogóle skąd wzięła się tam na brzegu? Czemu Superman nie zareagował na tsunami walące w każdy brzeg świata na początku? Czemu Clark podróżując lata na kutrze rybackim nie widział podwodnej cywilizacji, 3 kilometrowych Kaiju, lub ośmiornic grających na perkusji?

Bardzo kolorowe kadry, Momoa ma odpowiednią charyzmę do roli główną, a Amber jest śliczną dziewczyną bohatera. Koniec plusów. Jako film - dno. Jako część uniwersum DC - dno. 2-3/10 (za nieliczne plusy) i już wolę powtórzyć Genezę Wolverine'a niż ponownie sięgnąć po to.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Geneza Logana, dobre :D A odpowiedzi na twoje pytania, bo tak, bo nie ;) Film jako rozrywka sprawdza się wyśmienicie, bo całą masę rozrywki dostarcza.

PS : Super, że grubo ponad miliard pękło.

Night_Wing

I dziwicie się moim wypowiedziom na forum. Teraz postawcie się w mojej sytuacji. Juby, tak prostego podejścia do analizy filmu ,,bo tak, bo nie", jak twoje, jak Leon Kennedy zauważył, w ogóle jeszcze nie widziałem. Każda produkcja adaptująca komiksowe realia, czy jakiekolwiek fantastyczne, fikcyjne Uniwersa; ba, w ogóle film akcji, sci-fi itp. będzie miała /miało luki w fabule, pewne zgrzyty i inne dziwności. Nie ma idealnego filmu, który opowiedziałby wszystko odnośnie danej postaci, czy jakiegoś wątku. Wchodzimy w subiektywizm. Nie zagłębiając się dłużej w temat, zawsze będzie istniał jakiś widz oglądający jakiś film, który zapyta się ,,dlaczego?, po co?, a czemu to było tak, a nie inaczej?, przecież to jest nielogiczne, bo...". Żadnego obrazu kinowego, nawet komiksowych blockbusterów, nigdy tak nie oceniam; skończyłbym na ewaluacji przy niskich wartościach końcowych, a przecież nie o to chodzi. :D

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 28 kwiecień  2019, 17:24:53A odpowiedzi na twoje pytania, bo tak, bo nie ;)
Szkoda, że twórcy nie wysilili się, żeby na któreś odpowiedzieć. Świat z tego filmu jest tak ogromny i tak słabo zarysowany, że przydałyby się napisy początkowe z tłumaczeniem, jak w Star Wars. :P


Cytat: Leon Kennedy w 28 kwiecień  2019, 17:24:53Film jako rozrywka sprawdza się wyśmienicie, bo całą masę rozrywki dostarcza.
No mi nie dostarczył. Sorry, ale jeśli widzę, że bohaterów nie da się zranić, sceny akcji pachną grą na Xboxa, a fabuła to klisza na kliszy i klisze pogania, to nawet ładne krajobrazy i trochę żartów tego nie zmieni. Wynudziłem się strasznie, już od 25 minuty zacząłem myśleć o Avengers: Endgame, nie o tym, co oglądam.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

CytujSzkoda, że twórcy nie wysilili się, żeby na któreś odpowiedzieć.

No, ale serio zastanawiasz się czemu nie pojawił się Superman czy kto zranił matkę Arthura? No bez jaj.

PS: Pod czas seansu nawet przez ułamek sekundy nie pomyślałem o Avengers :P No, ale ja ogl DC w kinie  ;)

Juby

Serio. Coś w tym dziwnego, że zastanawiały mnie kwestie, których scenarzyści nie raczyli wytłumaczyć?


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Trochę tak. A królowa została ranna podczas ucieczki z Atlantydy, zaś Superman po prostu nie dostał angażu do tego filmu  :D  ;D