Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nightwing/Batwing (DCnU 2011)

Zaczęty przez kelen, 07 Wrzesień 2011, 18:59:37

LelekPL

No to wiadomo ju? kto b?dzie kolejnym Batwingiem...

Spoiler
Ja jestem z tych rewelacji ma?o zadowolony. Bardzo tani chwyt ze strony DC.... Rozumiem, ?e Batwing ma by? ju? zawsze czarn? postaci?, ale czemu to nie mam poj?cia. Poprzednio mia?o to sens, bo doda?o oryginalno?ci dru?ynie - Batman Afryki dawa? spore pole do popisu. Jak pisa?em wcze?niej, gdzie jak gdzie ale na tamtym kontynencie superbohater na pewno by si? przyda? i mia?by pe?ne r?ce roboty. Teraz natomiast, chyba tylko dlatego aby mie? dobry PR zast?pili go innym czarnym bohaterem (jak dla mnie to jest podr?cznikowy przyk?ad "reverse racism")... ale takim, który z Afryk? raczej nie b?dzie mia? nic wspólnego. Luke Fox (imi? te? fatalne btw) to przecie? Amerykanin i obawiam si?, ?e kolejny ju? cz?onek rodziny pracuj?cy w Gotham. Po co jest ten Batman Inc skoro ponad po?owa z cz?onków pracuje w Gotham!? No i jeszcze te nawi?zania do Batman Beyond... Cz??? z Was pewnie wie, ?e fanem tej produkcji nigdy nie by?em, nie znosi?em postaci Terry'go (jeden z najgorszych "zast?pców" Bruce'a), przebajerowanego kostiumu (taki eksteremalny na lata 90-te "on ma wszystkie bajery i jest taki cool"), fatalnej animacji w tamtym serialu i ogólnie ma?o interesuj?cych pomys?ów fabularnych, z ma?ymi wyj?tkami.

Jednak nadal najbardziej boli mnie z jak? ?atwo?ci? pozbyli si? Davida, postaci, która na dodatek w ostatnim numerze pokaza?a si? z bardzo dobrej strony! To jak David rozprawi? si? z ca?ym tym ba?aganem by?o bardzo w stylu Bruce'a i bardzo dobrze si? to czyta?o. Wielka szkoda, strata Afryki, strata naprawd? dobrze zrobionego i unikalnego w ?wiecie komiksu originu Davida. Nie skre?lam od razu Luke'a, ale sam fakt, ?e pos?uguj? si? póki co "ekstremalnym podej?ciem" Batman Beyond sprzed 15 lat, dodaj?c jeszcze jakie? zawody MMA i uko?czenie MIT (nawet jak to pisz? to brzmi to jak pomys? pisany przez 10-latka), jako swoim wzorcem do "od?wie?enia" tej serii sprawia, ?e b?d? teraz spogl?da? na to co si? dzieje w Batwingu bardzo krytycznym okiem.
[Zamknij]

LelekPL

Ale fatalny jest ten nowy Batwing!!! Darowałem już go sobie, choć i tak uważam, że dużo wytrzymałem. Nie wiem, czy ten jest bardziej popularny ale nie mam pojęcia komu mogłaby bardziej podobać się ta wersja od dość oryginalnie osadzonego i ciekawego Davida Zavimbe!? Mam nadzieję, że sprzedaże nie są lepsze.

Nowy jest kopią Batmana z bazaru. Jego główny przeciwnik to Bane z odzysku, sam odnajduje spiski w Gotham, o których szokująco Batman chyba nigdy nie wiedział - a są na skalę całego podziemnego miasta - natomiast jego umiejętności to walki MMA... no i oczywiście "wybitny intelekt", ale kto go teraz nie ma w komiksach? Jedyne w czym jest lepszy to to, że ma bardziej bajerancki strój.

David miał swoje unikalne terytorium, dzięki czemu pasował fantastycznie w rodzinie Batmana, no i swoją oryginalną motywację, która była wystarczająco wiarygodna i wciągająca. Luke Fox (jezu jakie to jest debilne imię) nie ma motywacji, poza tym, że lubi walczyć w MMA i ratować bezbronnych, a także nie ma dla niego miejsca w Gotham. Tam już i tak pracuje za dużo członków bat-rodzinki, a scenarzyści wymyślają mu jakieś kosmiczne spiski.