Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bane w TDKR

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2011, 23:31:41

jakura

Bane zginął po męsku, a nie w jakiś teatralny sposób. I dobrze. Ale co do umierania "złych historycznych", to oni tez potrafią odejść w spektakularny sposób (np wspomniany gdzieś wcześniej Kadafi).
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

LelekPL

Ktoś na innym forum zauważył ciekawe potencjalne wizualne odwołanie do komiksów:

Kiedy Bane atakuje "Wall Street" ma na sobie czerwony kask i motocyklowe ubranie. Potencjalne nawiązanie do Red Hooda. Osobiście uważam, że to zwykły przypadek, ale pierwszy raz spotkałem się z taką interpretacją.

kelen

Ja trafiłem na tego typu wychwycenie od razu po premierze i dosyć często się przewijało. Ale wsadziłem to do tej samej kategorii, co domniemaną interpretację Nolana złoczyńcy Calculatora w The Dark Knight.

Johnny Napalm

Ciekawy tekst Slavoja Žižka z Krytyki Politycznej na temat m.in. motywów Bane'a z tego filmu. Jest to tekst ze spojlerami. Szczególnie odkrywcze to nie jest. Jak na marksistę, krytyka kultury i socjologa przystało Žižek próbuje bronić idei rewolucji w Gotham i szczególnie słuszności ataku na giełdę – dla niego to spełnienie marzenia z ruchu Okupuj Wall Street.

https://krytykapolityczna.pl/kultura/film/dyktatura-proletariatu-w-gotham-city/

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...