Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Begins

Zaczęty przez Mariano, 04 Luty 2008, 23:02:18

Mariano

akurat ta postac nie jest dokladnie wierna komiksowi, gdyz nie slyszalem zeby Henri Ducard i Ra`s to byla ta sama postac, to akurat byl wymysl Nolana, chod? w zadnym wypadku nie uznaje tego za wade.  Natomiast fakt faktem, ze za malo tam bylo Scarecrowa. Niektórzy twierdzą, ze dadzą go w TDK, ale w tym filmie ma byc go jeszcze mniej, w ko?cu to Joker bedzie glównym zlym. Plus wspomniane przeze mnie i potem przez Maxie Zeusa niewyraziste sceny walk. To są dla mnie dwie jedyne wady tego filmu, który mimo to byl świetny. Moja ocena to 9/10

Juby

Sceny walki to "koncepcja" Nolana, który uwazal, ze w filmach rózne karate przypominają taniec, wiec postanowil szybko ciąc ujecia, w których podkreślana jest szybkośc, sila i brutalnośc tych walk. Mówi o tym w dodatkach na DVD. Jezeli zabicie piórem w Batmanie Burtona nie bylo wadą, bo rezyser przyjąl taką koncepcje, to tego takze nie powinno sie nazbyt wytykac bo Nolan chcial aby to tak wyglądalo.

Mariano

Nolan mógl tak chciec, ale widzowie mogli miec inne oczekiwania

Leon Kennedy

Ja uwazam, ze te sceny walk są bardzo dobre. W ko?cu bylo widac, ze Batek jest bardzo szybki, zwinny i brutalny w tym co robi. Owszem moglo to byc troche bardziej widoczne, ale taki to jest wlaśnie styl walki.

Cytatale widzowie mogli miec inne oczekiwania

Wiadomo, ze nigdy nie spelni sie oczekiwa? wszystkich fanów...

Mariano

no wszystkich wiadomo, ze nie...ale i tak nie?le wyszlo skoro najnizszą note na tym forum dostal ten film ode mnie :) a wynosila ona 9/10, oby TDK byl jeszcze lepszy

(A)nonim

CytatJezeli zabicie piórem w Batmanie Burtona nie bylo wadą, bo rezyser przyjąl taką koncepcje, to tego takze nie powinno sie nazbyt wytykac bo Nolan chcial aby to tak wyglądalo.
No i brawo.  ;D
Z tym ze mozna powiedziec ze ten element konwencji np. mi sie nie podobal (chociaz takie zmontowanie scen walk ma tez swój urok).
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Venomm

Cytat: Bugi w 24 Marzec  2008, 21:13:39
ze niby giną ludzie z zalogi, bo wyparuje z nich?, ale ludzie którzy je ukradli są cali i zdrowi
Ale o ile dobrze pamietam to nikt nie mówil, ze z kogokolwiek wyparowala woda. Zresztą mowa byla tylko o tym, ze cala zaloga zniknela

Cytat: Mr.G w 15 Luty  2008, 22:10:04
Batman Begins to dobry film, ale jest jedna rzecz, która mnie w nim naprawde irytowala. Te retrospekcje. Pamietam, ze kiedy oglądalem ten film pierwszy raz to w pewnym momencie nie moglem polapac sie czy to tera?niejszośc, czy przeszlośc. Moze lepiej by to wyszlo jeśli pokazali by film od dzieci?stwa, przez szkolenie az do bycia Batmanem. Wszystko uporządkowane i po kolei.

Wydaje mi sie, ze film krecony w takiej koncepcji bylby zbyt tendencyjny

A tak od siebie, to film jest bardzo dobrą ekranizacją historii o Batmanie. Co dla mnie najwazniejsze, widac w przewazającej cześci filmu zerwanie z "typową koncepcją filmów USA", przez co caly film jest nietypowy i niebanalny (jak chocby trylogia o Spidermanie)

Juby

Wlaśnie po raz kolejny oglądam BB na TVN i musze przyznac, ze nowy lektor jest calkiem dobry. Mimo ze oglądam ten film juz kilku dziesiąty raz nadal robi na mnie ogromne wrazenie. Czekam na twoją recenzje Super Robinie i mam nadzieje, ze nie bedzie ona wynosila jak u Burtona 1/10, bo tym byś sie w moich oczach  doszczetnie pogrązyl.

Maxie Zeus

Kurde.. jestem pod wrazeniem. Janusz Szydlowski, jako lektor jest 1000 razy lepszy od tego na DVD, który nie dośc, ze gubil frazy to jeszcze nie nadązal z akcją filmu.
Do tego, wreszcie pooglądalem Beginsa w dośc jasnej wersji (wreszcie dostrzeglem szczególy w walce Batmana ze zbirami).
No i wyśmienite tlumaczenie - lepsze, ciekawsze; az milo sie sluchalo; Jak bym wiedzial, ze taki bedzie ten film, to bym go na video nagral.
Naprawde jestem pod wrazeniem... reklamy troche dlugie, ale wartalo czekac.
Zmieniam ocene co do tego filmu - 11/10   ;D  8)
Posted on: 04 Kwiecie?  2008, 21:49:52

 Niewiem, jak TDK ma byc lepszy niz Begins, skoro ten to arcydzielo!!!

Q

Cytat: Maxie Zeus w 04 Kwiecień  2008, 22:53:56
No i wyśmienite tlumaczenie - lepsze, ciekawsze

Czy ja wiem, moze w pewnych momentach lepszych, ale i tak wystarczy, ze zamiast Dzial Nauk Stosowanych, dali jakiś slowotwórczy twór, kóry trudno nawet powtórzyc. Do tego jeszcze kilka innych zmian, które mniej mi odpowiadaly niz te z HBO, czy DVD, ale i tak w sumie kazde z tlumacze? nawzajem sie uzupelnia tworząc prawie ideal.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#40
Wydaje mi sie, ze tlumaczenie z TVN bylo leprze niz na DVD. Moze nie odpowiada mi za bardzo glos lektora, ale zmiany w tekście w wiekszości wyszly na leprze. Tak czy siak, czy to HBO, TVN, DVD, ko?cowy lektor zamiast powiedziec "I nigdy nie bedziesz musial", mówi "Nie musisz" co brzmi duzo gorzej niz w oryginale "And You never have do" (nie wiem czy dobrze napisalem). Co do reklam, to zdenerwowala mnie tylko ta, która przerwala akcje z uciekającym Batmobilem.

Maxie Zeus

Teraz pozostaje nam czekac na TDK - w TVN'ie puszczą go pewnie w 2011r (analogicznie do Begins'a - trzy lata po premierze)!

Hunter

To dziwne slowo to "wynalazczośc" o wiele lepiej brzmialo wydzial nauk stosowanych no i pare innych kwestii tak np. jak z tym kawalem Alfreda w tv bylo twój jedyny kawal a jak oglądalem z napisami to   Bruce mówil jaki to jest kawal. Ale to tylko strzególy i tak bylo świetnie nie mam nic do zarzucenia. Nie moge sie doczekac TDK. Reklamy byly dlugie no ale bylo warto.  Oglądalem caly film do 23 wszyscy sapali a ja oglądalem. Nadrobilem sobie to spalem 11 godzin.

Maxie Zeus

U mnie to samo. Poszedlem spac o 00:30. A wstalem przed 10:00. Dla Batmana takie poświecenia - zawsze!! ;D

MJ

Tlumaczenie w TVN'enie bylo zdecydowanie gorsze niz te które ja mam na kasecie nie musisz ,wynalazczośc, twój jedyny kawal no i ta glebia i uczynki co do glosu lektora nie byl jakiś lepszy ani gorszy.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...