Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Collection

Zaczęty przez VViczpolskorr, 20 Sierpień 2021, 03:21:27

VViczpolskorr

Witam i od razu zaznaczę, że założyłem z jakieś dwa lata temu podobny temat, tylko wtedy chodziło o zestaw dwóch pierwszych części. Ostatecznie nie kupiłem tej edycji, nie tylko z powodu trochę skopanej jak dla mnie oprawy graficznej ale głównie przez optymalizację, która na tamten czas nie była dobra (jak dobrze pamiętam).

Teraz sprawa ma się nieco inaczej, niedługo po tym jak założyłem tamten temat to kilka miesięcy później, wydali Batman: Arkham Collection, który to zestaw zawiera już wszystkie główne części + dodatki i o tym właśnie zestawie, będzie ten temat.

Od jakiegoś czasu mam nowy komputer, więc mam dylemat co do trzeciej części z serii i teraz pamiętając kiepską wersję tej gry na PC, zastanawiam się, jak aktualnie ta gra działa na blaszakach i czy nie lepiej wypada dalej wersja konsolowa (PS4)? Nie ukrywam że zależałoby mi na wersji fizycznej a w przypadku PC, jest to pewnie puste pudełko z kodem na steama... więc tak trochę słabo - dlatego myślę o tym kolejnym zestawie Arkham Collection.

Pytanie jakie mam do Was to jak aktualnie wygląda to graficznie na obu platformach, bo pamiętam jakie były problemy z tą częścią na pecetach i potem - podobno - okrajali grafikę? Więc wcale nie musi to być takie oczywiste.
Rzecz jasna nie chodzi o samą oprawę graficzną ale także optymalizację, płynność czy ogólne sterowanie.

Jak Wam się chce, to możecie zapodać jakieś swoje screenchoty z danej platformy na jakiej gracie, czyli z PC lub PS4.

Dla mnie kuszący wydaje się ten zestaw i miałbym całą kolekcję w pudełku... trochę kuje w oczy ta "poprawiona" grafika w dwóch pierwszych częściach... ale głównie kupiłbym ten zestaw dla ostatniej z nich, wraz z tymi dodatkami. Jednak z drugiej strony, mam teraz komputer i mam właśnie dylemat. xD

Edit. Mocnym argumentem przemawiającym za kupnem zestawu Arkham Collection byłoby to, że mam ograniczony internet. xD No ale nawet jakbym miał lepszy to mimo wszystko, wygodniej jest zainstalować grę z płyty niż pobierać jakiś czas a strzelam, że Arkham Knight trochę waży. xP
Noo chyba że jednak można kupić tę grę w pudełku na PC i zainstalować z płyty, to wtedy sprawa byłaby dla mnie oczywista - pomijam już sterowanie, bo pewniej wygodniej klepie się na padzie gości.

Q

W kolekcji "Arkham Collection" brakuje "Batman: Arkham Origins", więc mimo, że ta jest przez inne studio zrobione, to jednak całość nie jest kompletna.

Jeśli chodzi o błędy na wersji PC, to grając kilka lat po premierze poszczególnych gier, miałem tylko błąd przy DLC z Batgirl do "Batman: Arkahm Knight" (na Epic Games), po jego przejściu gra się wyłączała, więc w sumie nie był to problem w grze.

"Arkham Knight" z dodatkami na Epic Games waży 67,12 GB.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

VViczpolskorr

Widziałem właśnie w sieci unboxing wersji pecetowej i kurcze, w środku było aż pięć płyt ale pewnie resztę i tak trzeba pobrać, bo to w końcu nie blu-ray - o aktualizacjach nie wspominając. Ciekawe tak swoją drogą ile one ważą w przypadku steamu.

Zakładam, że mimo kiepskiego startu na pecetach to właśnie na tej platformie Batek wygląda najlepiej i kusi z tego powodu kupić wersje na blaszaka, z drugiej natomiast strony kupując wersje na PS4, moge od razu włożyć płytę do napędu i zaczac grać.

Nigdy nie patrzę jakoś przesadnie na grafikę ale zarówno pierwsza, jak i druga część, wyglądają obłędnie... naprawdę pięknie im wyszły te lokacje, mokre powierzchnię, unoszący sie dym/para. To wszystko sprawia, że dzięki tej grafice, mocno zyskuje na tym klimat, czuć po prostu ten mroczny świat.
Dlatego też zwracam uwagę na to.

Dzieki Q za udzielenie się w temacie.  8)

newtime

Najlepiej gry wyglądają na na ps4, ponieważ to remastery wiec polecał bym ten pakiet, wersje Pc nie dostały odświeżenia graficznego plus taki AK był porażka na Pc i na pewno nie zachwycał, chociaz teraz jest juz grywalny to trudno tu mówić o jakieś przewadze graficznej. Tutaj krótkie porównanie Arkham City  https://www.youtube.com/watch?v=nUKHIvlnTgM

VViczpolskorr

Cytat: newtime w 21 Sierpień  2021, 10:28:03Najlepiej gry wyglądają na na ps4, ponieważ to remastery wiec polecał bym ten pakiet, wersje Pc nie dostały odświeżenia graficznego plus taki AK był porażka na Pc i na pewno nie zachwycał, chociaz teraz jest juz grywalny to trudno tu mówić o jakieś przewadze graficznej. Tutaj krótkie porównanie Arkham City  https://www.youtube.com/watch?v=nUKHIvlnTgM
Owszem poprawili wiele tekstur jak i dodali nowe efekty graficzne, lepsze rysowanie ale skopali jak dla mnie odświeżony wygląd postaci - przynajmniej tych głównych.
Zarówno Batman jak i Joker, mają teraz oczy jakby im ktoś je w paincie przerabiał. xD
Tak więc owszem, fajnie jest posiadać jeszcze dwie pierwsze części w jednym pudełku poza trójka ale sama jakość tego remasteru, jest moim zdaniem nierówna, bo niestety, w dużej mierze te gry tracą przez tą nową, zbyt żywą kolorystykę na klimacie.

Wolałbym zobaczyć Wasze screeny w oryginalnej jakości, niż oglądać jakieś filmiki - z wersji pecetowej i PS4 (nie mam PRO jakby coś).

Jak teraz te gry po wszystkich paczach wyglądają, czy to jeżeli chodzi o wersje na PC czy PS4.
Głównie chodzi mi o trzecia część Batmana.

Wracając do wersji pudełkowej na PC to tak sobie pomyślałem, że jest to zapewne ta skopana wersja przed ładkami - tak więc siłą rzeczy, pewnie czekałoby mnie pobieranie co najmniej 30GB a i pewnie cała gra nie zainstalowałaby mi się z tych płyt. xD

Pewnie więc kupię te wydanie trzech części... ale chcę sobie z Wami jeszcze na ten temat poplotkować. xD

newtime

Ja grałem zarówno na Pc oraz pózniej na ps4 pro i dla mnie odświeżona wersja jest lepsza, owszem pewne zmian tez mnie raziły ale z czasem sie po prostu przyzwyczaiłem.

Juby

Cytat: VViczpolskorr w 21 Sierpień  2021, 16:40:04Wolałbym zobaczyć Wasze screeny w oryginalnej jakości, niż oglądać jakieś filmiki - z wersji pecetowej i PS4 (nie mam PRO jakby coś).

Jak następnym razem będę w domu rodzinnym wezmę ze sobą Arkham Knight i zainstaluje na komputerze brata, na którym powinno pójść na najwyższych wymaganiach graficznych. Wtedy zrobię kilka zrzutów ekranów.

Co do bugów po premierze (więcej w tę grę nie grałem) to mnie spotkał w zasadzie jeden - brak polskiej wersji językowej, mimo kupna w PL i instalacji wersji PL z napisami. O ile dobrze pamiętam, minęło już kilka lat od tego czasu.

VViczpolskorr

Cytat: newtime w 21 Sierpień  2021, 19:54:12Ja grałem zarówno na Pc oraz pózniej na ps4 pro i dla mnie odświeżona wersja jest lepsza, owszem pewne zmian tez mnie raziły ale z czasem sie po prostu przyzwyczaiłem.
No i pewnie tak byłoby w moim przypadku. Te dwie pierwsze części traktowałbym jako dodatek do trójki - taki bonus.
Z ciekawości bym sobie je przeszedł potem, jak już ukończyłbym Arkham Knight.
Jednak spartaczyli klimat, za bardzo oświetlili postacie i dali brzydsze tekstury, przez co nawet czasem stary oryginał wypada lepiej pod względem graficznym, a przecież jest to silnik generacja niżej. xD

Dla porównania zrobiłem dwa screeny z tej prezentacji: https://youtu.be/nUKHIvlnTgM
https://zapodaj.net/a8fced9368122.png.html
https://zapodaj.net/2e740ce0a944a.png.html

Cytat: Juby w 21 Sierpień  2021, 20:48:21Jak następnym razem będę w domu rodzinnym wezmę ze sobą Arkham Knight i zainstaluje na komputerze brata, na którym powinno pójść na najwyższych wymaganiach graficznych. Wtedy zrobię kilka zrzutów ekranów.

Co do bugów po premierze (więcej w tę grę nie grałem) to mnie spotkał w zasadzie jeden - brak polskiej wersji językowej, mimo kupna w PL i instalacji wersji PL z napisami. O ile dobrze pamiętam, minęło już kilka lat od tego czasu.
Dzięki.  ;D

VViczpolskorr

I jak, ktoś pochwali się wrażeniami z wersji na PS4 oraz PC, zamieszczając jakieś zrzuty ekranu?  ;D

Przy okazji, inni mogliby też sobie porównać obie te wersje.

Q

Screenshoty z "Arkham Knight" wersji PC na EpicGames.













What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

VViczpolskorr

#10
Wielkie dzięki Mr.Q (że tak sobie pozwolę :P) za pokazanie swoich zrzutów z gry, ciężko jest zobaczyć jakieś inne w sieci, przynajmniej odnośnie konsoli PS4 - wszystko sprowadza się do porównań graficznych sprzed 5-6 lat w formie wideo, gdzie chyba nie muszę pisać, że kompresja youtubowa robi swoje.
Nie wiem... albo ja źle szukam, albo zrezygnowano całkowicie z umieszczania screenshotów do sieci, wszystko sprowadza się do prezentacji wideo, co prawdę mówiąc, nie pokazuje w pełni detali, właśnie przez wspomnianą kompresję.
Jednak gdybym miał się wzorować na tych materiałach + jeszcze zobaczyłem jakieś zrzuty na społeczności steam, to obie te wersje wyglądają do siebie podobnie.
Nie wiem też na ile jest teraz aktualny ten filmik, w którym gościu pokazuje różnice między wersją Pecetową a konsolową (PS4), tak więc jeżeli wygląda to teraz inaczej, to możesz się Q tutaj wypowiedzieć.
Jednak na ile te różnice nie byłyby znaczące, to chyba ostatecznie zdecyduje się na Batman: Arkham Collection, z kilku powodów:

1. Mam jednak prawie całą trylogię w jednym pudełku (pomijając już kwestie graficzną dwóch pierwszych odsłon)
2. Od razu mogę grać, bez pobierania brakujących plików czy łatek - gdzie na PC i tak musiałbym pobrać resztę ze steama, bo całość wątpię w to, żeby zmieściła się nawet na tych pięciu płytach DVD.
A jest to dla mnie ważna kwestia, ponieważ nie mam stałego internetu.
3. Wydanie Arkham Collection jest wydaje mi się, w tej chwili łatwiej dostępne od wersji Pecetowej (mowa o fizycznym wydaniu), dzięki czemu, mogę "wyrwać" tę grę po tańszej cenie.
4. I najważniejsze, sterowanie. Jest to w końcu gra zręcznościowa, owszem można kupić pada... ale średnio mi się widzi go teraz dokupywać, skoro mam konsolę - a cena za dobrego pewnie jest w granicach 200zł.
Teraz mam do pokonania Jokera, by móc zabrać lekarstwo i... jest ciężko na klawiaturze i myszce - a przydałoby się używać gadżetów, tylko ciężko jest to mi ogarnąć na klawiaturze właśnie. xD

Tak więc patrzę na grafikę tylko przez pryzmat tego, że mam nowy komputer od jakiegoś czasu i fajnie byłoby zobaczyć ostatnią część Batmana w pełnej krasie... ale z tego co widzę, różnice są znikome a na tę chwilę, nie mam lepszego neta ani w planach kupować pada. Tak więc chyba wybiorę te wydanie.

Edit. Okey dobra, nie zdawałem sobie z tego sprawy, że podłączenie pada od PS4 do komputera, okaże się tak proste. A w przypadku steama, nawet nie jest potrzebny dodatkowy program.
Tak więc zobaczę teraz, jak mi pójdzie w tej walce. xD

Edit.2 Dałem radę... ale też musiałem się trochę pomęczyć, to znaczy jest to pewnie kwestia przyzwyczajenia się ale podejrzewam, że na PS4 zostało to mimo wszystko lepiej rozwiązane - w każdym razie fajnie, że można posiadając PS4, z taka łatwością podłączyć pada do Peceta.

VViczpolskorr

Okey miałem podejrzenie, czy ta właściwa gra jaka mnie interesuje, w ogóle znajduje się w pudełku, dlatego napisałem do Cenegii i...

"Dzień dobry,

Dziękujemy za kontakt. Pragniemy poinformować, że Batman: Arkham Asylum i Batman: Arkham City znajdują się na płytach, natomiast Batman: Arkham Knight należy pobrać (w pudełku znajduje się kod, który należy aktywować w Xbox Store/PS Store).

Pozdrawiamy,
Serwis Cenega"


Tak więc jeżeli ktoś też był zainteresowany tym zestawem podobnie jak ja, to niech wie, że w pudełku dostanie tylko dwie pierwsze zremasterowane części + kod do pobrania Arkham Knight.

VViczpolskorr

#12
Temat raczej uważam za zakończony, bo nikt dalej się nie udziela a ja sam raczej ostatecznie zdecyduje się na tą najuboższą wersję, czyli tzw. PlayStation Hits, gdzie w pudełku z grą... jest sama płytka z grą - ale przynajmniej z całą a nie jak w przypadku wydania Pecetowego, 30GB zainstaluje z płyt, a kolejne tyle podobno trzeba pobierać ze steama.
Dlatego wersję pecetową wyrwę za jakiś czas, gdy będzie w dużej promocji - na steamie albo Gogu.

Jednak dalej jestem ciekaw, jak ta gra aktualnie się prezentuje na obu platformach, czyli na PC oraz PS4 (slim) - Pan Q zrzuty tutaj podesłał ale nie widzę żadnych z konsoli. xP Mógłbym założyć nowy temat ale nie chciałbym też może niepotrzebnie zaśmiecać forum.

EDIT. Mam już swoje Arkham Knight na PS4 i świetne mam z niej doznania, może to tylko moje wrażenie, ale na konsoli steruje mi się wygodniej, przynajmniej jeżeli chodzi o elementy zręcznościowe... szczególnie potyczki z przeciwnikami - chociaż potrafią mi się jeszcze mylić czasem przyciski. Przyzwyczaiłem się do grania w Batka na PC. xD

Poniżej zamieszczam kilka moich zrzutów z gierki (PS4 SLIM):