Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Killing Joke

Zaczęty przez XIII, 24 Lipiec 2016, 22:09:42

dudi1212

Podbijam:)

Na moim blogu do końca tygodnia trwa jeszcze konkurs, w którym wygrać można DVD z filmem "Zabójczy Żart". Gorąco zapraszam!

http://www.geek-nerd-news.pl/2017/01/zabojczy-zart-konkurs-dvd.html

Gieferg

Pamiętam jak po raz pierwszy przeczytałem komiks mając 12 lat, zrobił wtedy spore wrażenie i robi do dziś. A jak z ekranizacją? Mieszane uczucia - pierwsza, wyjęta z tyłka część filmu w sumie nie byłaby aż taka zła, ale wiadome zajście między Batgirl a Batmanem to jeden wielki WTF, nijak nie pasujący do postaci. Gdy już jednak człowiek da radę przejść nad tym do porządku dziennego historyjka nie wypada jakoś tragicznie, tyle że... dalej nie pasuje do drugiej części, która jest zupełnie o czymś innym i nie czuć większegp związku z tym, co się działo wcześniej. Rozumiem cel jaki musiał przyświecać scenarzystom, ale nie za bardzo to wyszło.

Co się tyczy tej drugiej części - generalnie jest już wierną adaptacją (choć parę rzeczy dodano - jest trochę więcej akcji) i wypada całkiem nieźle, choć ostatniej scenie brakuje tego wydźwięku, który miał komiksowy finał, gdzie można było odnieść wrażenie, że Batman zaczyna Jokera dusić. Interpretacja tej sceny w filmie animowanym mi jakoś zgrzytała z w zestawieniu z moimi odczuciami po lekturze komiksu.

Drażniła też miejscami niespójna animacja - jak niektóre ujęcia w trakcie pościgów samochodowych czy choćby karuzela pod koniec.

Mimo wszystko oglądało się całkiem... dobrze, tyle że jak dwa osobne filmy, z których drugi był dużo lepszy.

7/10.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

#32
To był jeden z tych filmów animowanych, które kupiłeś? :o Sam planuję nadrobić kilka animacji z Batmanem na półce, ale ta nigdy na nią nie trafi (moja recenzja jest na pierwszej stronie tego wątku).

Gieferg

No, i nie żałuję tych 15 zeta (kupowałem dla córki Batman Vs Ninja Turtles na DVD (bo aktualnie oglądamy na przemian BTAS i TMNT'87 więc w sam raz powinien być taki cross over) i przy okazji dobrałem KJ więc nawet za wysyłkę nie dopłacałem do tego).

Dzisiaj jeszcze idąc za przykładem Mierzwiaka Mask of Phantasm na blu zamówiłem z francuskiego Amazonu.  Na razie więcej nie mam w planach.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 10 Marzec  2021, 22:44:08kupowałem dla córki Batman Vs Ninja Turtles na DVD (bo aktualnie oglądamy na przemian BTAS i TMNT'87 więc w sam raz powinien być taki cross over)

No i to akurat jedna z dwóch animacji z Batmanem w ostatnich kilku latach, którą z czystym sumieniem bym polecił.

BTW, czy ktoś z moderatorów mógłby poprawić nazwę tego wątku? Obecny jest taki na odwal się. :P

LelekPL

Cytat: Gieferg w 10 Marzec  2021, 22:44:08Dzisiaj jeszcze idąc za przykładem Mierzwiaka Mask of Phantasm na blu zamówiłem z francuskiego Amazonu. 
Wy na pewno na dobrym forum piszecie? :P