Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Justice League

Zaczęty przez Night_Wing [usunięty], 25 Kwiecień 2016, 00:18:13

LelekPL

Dlatego ta scena z zwiastuna mnie tym bardziej dziwi. On ewidentnie nie wie, ?e Flash jest superszybki w tym urywku :P "So you're fast?"

Rarian

CytatDlatego ta scena z zwiastuna mnie tym bardziej dziwi. On ewidentnie nie wie, ?e Flash jest superszybki w tym urywku :P "So you're fast?"
Imho ewidentnie wie i to jest takie potwierdzenie faktu :D. Come on, nawet Affleck to odpowiednio zaintonowa? by to podkre?li?.

Co do trailera - to co witam z otwartymi ramionami to zmiana tonu, do?? ju? mia?em uniwersum budowanego na mod?? klimatów "dark and brooding" i doczeka?em si? ?artów, luzu, comic relieves i licz? na to, ?e zobacz? jak? RADOCH? czerpi? te postaci z bycia supeherosami. Mniej smutnych min, a wi?cej optymizmu i nadziei.

No i fajnie, ?e Bruce nie jest dr?twym ko?kiem. Podoba mi si? jego relacja z innymi bohaterami, tak charakterystyczny dla Batmana sarkazm, ilekro? si? spotyka z Supem w komiksach to przecie? cz?sto dowcipkuj? i sobie dogryzaj?, tutaj wydaje si?, ?e b?dzie podobnie i jestem z tego powodu niezmiernie ukontentowany.

Tak czy siak bardziej czekam na Suicide Squad, Harley Quinn to moja druga ulubiona posta? w uniwersum DC po Batmanie (btw polecam wszystkim, którzy nie s? do niej przekonani jako do postaci, a z tego co pami?tam to na forum jest takich wielu, ca?y run Conner i Palmiottiego o tej postaci, pierwszy tom ju? dost?pny w Polsce, bodaj?e ma tytu? "Miejska Gor?czka") tak?e ten tonacj? film skrojony jest idealnie pode mnie, ale JL jest tu? za nim w rankingu oczekiwa?.

Ok to teraz minusy - obrzydliwe CGI u Cyborga, no po prostu najgorsze, koszmar z Green Lanterna Reynoldsa powraca. Oby to poprawili, bo siara. Ale wierz?, ?e poprawi?.

Btw - czy tylko ja nie mam poj?cia o czym mówi Juby w kontek?cie kontek?cie aspect-ratio? Co to w ogóle jest :D? Czy Avengersi byli kr?ceni jako? inaczej ni? inne filmy Marvela? Nie zauwa?y?em. Naprawd? komukolwiek to mo?e przeszkadza??

LelekPL

#17
Cytat: Rarian w 26 Lipiec  2016, 22:42:47
Imho ewidentnie wie i to jest takie potwierdzenie faktu :D. Come on, nawet Affleck to odpowiednio zaintonował by to podkreślić.

No według mnie, Affleck tak to zaintonował jakby to było pytanie.

Cytat: Rarian w 26 Lipiec  2016, 22:42:47
Come on (...) "dark and brooding" (...) comic relieves

Polish, motherfucker... do you speak it? ;)


Cytat: Rarian w 26 Lipiec  2016, 22:42:47
Btw - czy tylko ja nie mam pojęcia o czym mówi Juby w kontekście kontekście aspect-ratio? Co to w ogóle jest :D? Czy Avengersi byli kręceni jakoś inaczej niż inne filmy Marvela? Nie zauważyłem. Naprawdę komukolwiek to może przeszkadzać?

Nie wiem czy tylko Ty, ale wypadałoby to wiedzieć. To dość istotna różnica.

Tutaj jest akurat 1.78:1, ale i tak powinno wyjaśnić różnicę.

Leon Kennedy

#18
Cytat- Batman rzuca Batarangiem w Barry'ego. A co je?li ten jednak nie ma mocy, albo ju? nich nie ma? Wayne znowu by zabi?! XD Logika filmów Zacka Snydera.

Przecie? Bruce dobrze wie, ?e jest szybki. Widzia? to w BvS. Tutaj tak jakby dostaj? naoczne potwierdzenie. Swoja drog? to czepianie si? ala Juby  :)

Cytat- Batman. Zmiana charakteru z ci?gle w?ciek?ego mordercy, w dowcipkuj?cego miliardera. Zrobienie z niego Nicka Fury'ego, Tony'ego Starka i Kapitana Ameryki razem wzi?tych tej serii

?miesz? mnie takie teksty, to Stark, to Fury, to ten to tamten, nie!  To ?artuj?cy Bruce Wayne, a nie Batmann. I o zgrozo on nigdy nie ?artuj?, nigdy!   ::) Swoj? drog? my?la?e?, ?e On b?dzie tylko i wy??cznie taki jak w BvS?

CytatNo i co to za kostium?! o.O Efekciarskie zmiany, z?e o?wietlenie, ca?o?? sprawia wra?enie cosplay'u, a maska na dwa rozmiary za ma?? na g?ow? Bena.

W moim odczuciu kostium jest fajny. I Ty si? ju? nie martw rozmiarem, bo ja widz?, ?e pasuje ?wietnie.

CytatFlash. Rozumiem, ?e to wa?na posta? dla DC i chc? go w filmie, ale... w ci?gu ostatnich dwóch lat mieli?my dwóch Quicksilverów, którzy maj? takie same zdolno?ci, a Flash odnosi sukcesy w telewizjii. Na du?ym ekranie i w tej ekipie jest ca?kowicie zb?dny i nie oferuje sob? nic nowego.

Sorki, ale mam w dupie ilu by?o Quicksilverow !! To ma niby by? powód skre?lenia jednego z najwa?niejszych cz?onków grupy?!!?! I na jakiej podstawie s?dzisz, ?e jest niepotrzebny? Bo swój serial? Dobre sobie.

Cytat- Uniwersum niezamierzenie ruszy?o od MoS - filmu o Supermanie. W drugiej cz??ci zepchni?to go na drugi plan, bo Batman. W trzecim ju? go wcale nie wida?, jest tylko Batman. :(

Sork po raz drugi, ale sko?cz bredzi?. Widzia?e? BvS Ultimate Edition? Tam oboje mieli du?o ekranowego czasu i ?aden z nich nie zosta? zepchni?ty na bok!. A nie wida? go bo jest ci?gle martwy, a Bats zbiera ekip?, to chyba wypada?o by przy tym by?  :P

CytatCa?o?? jest mega kiczowata i strasznie nachalnie próbuje na?ladowa? Marvela. Jak mam wierzy? w film, którego zmieniaj? pod wp?ywem z?ej prasy ju? podczas rozpocz?cia zdj??? Znowu wyjdzie ba?agan jak przy BvS.

Gdzie ten kicz, a ?e ludzie b?d? bredzi?, ?e to kopia marvela by?o pewne  ;D A i kij, ?e Snyder mówi? o lu?niejszym tonie JL jeszcze przed BvS. Po prostu kij z tym, tak?

CytatCzy tylko mi si? wydaje, ?e zaprezentowane fragmenty wygl?daj? strasznie studyjnie?

Ja tego nie widz?. Wi?c chyba tak.

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 27 Lipiec  2016, 02:44:55
Przecież Bruce dobrze wie, że jest szybki. Widział to w BvS. Tutaj tak jakby dostaję naoczne potwierdzenie. Swoja drogą to czepianie się ala Juby  :)

Wiedział, że X czasu temu na nagraniu Luthora był superszybki. Ale nie spotyka się z nim tego samego dnia, którego nagrali jego akcję w sklepie spożywczym. Spotyka go kilka miesięcy po wydarzeniach z BvS. A co jeśli Barry stracił swoje moce? A co jeśli może je wykorzystywać tylko przy silnym skupieniu, a nie z zaskoczenia? Dostałby Batarangiem w głowę, a Wayne miałbym kolejną ofiarę na koncie.

Ta scena to typowe, pozbawione jakiejkolwiek logiki i silące się na bycie "cool", efekciarstwo Snydera.

Cytat: Leon Kennedy w 27 Lipiec  2016, 02:44:55
Śmieszą mnie takie teksty, to Stark, to Fury, to ten to tamten, nie!  To źartujący Bruce Wayne, a nie Batmann. I o zgrozo on nigdy nie żartuję, nigdy!   ::) Swoją drogą myślałeś, że On będzie tylko i wyłącznie taki jak w BvS?

Nie, ale jakoś powinna przebiegać ta ewolucja postaci, a nie z filmu na film ją zmieniać, bo złe recenzje na RT.
I co śmiesznego jest w tym, że napisałem, że Wayne będzie odgrywał taką samą rolę jak Fury, Stark i Rogers razem wzięci w tym filmie? Przecież będzie, ewidentnie widać to po trailerze i tak wynika ze wszystkich dotychczasowych informacji. Batman zbiera ekipę przeciw globalnemu zagrożeniu (jak Fury), jako miliarder-geniusz z technologią, odpowiada za techniczne zaopatrzenie ekipy (jak Stark) i dowodzi ligą (jak Kapitan). Przynajmniej jedną ze swoich ról w JL powinien oddać komuś innemu (Superman powinien dowodzić).

Cytat: Leon Kennedy w 27 Lipiec  2016, 02:44:55
W moim odczuciu kostium jest fajny. I Ty się już nie martw rozmiarem, bo ja widzę, że pasuje świetnie.



Na oficjalnej fotce jest jeszcze okej (choć przekombinowany z tym doklejonym sześciopakiem). A powyższe to najgorsze ujęcie Batmana z trailera, na którym wygląda przekomicznie. Maska z BvS była zajebista, a ta wygląda jakby była ze dwa rozmiary za mała na głowę Bena. Szczuplejsza szyja będąca coraz ciaśniejsza im bliżej ciała, a także skronie i rogi układające się w krzywą schodzącą ku środkowi, sprawiają wrażenie jakby ktoś coś bardzo ciasnego założył na jego głowę, stąd rozciągnięcie w środku głowy. Gdy włączyłem pierwszy raz trailer, i ja i dziewczyna zrobiliśmy jedno wielkie "WTF?".

Cytat: Leon Kennedy w 27 Lipiec  2016, 02:44:55
Sorki, ale mam w dupie ilu było Quicksilverow !! To ma niby być powód skreślenia jednego z najważniejszych członków grupy?!!?! I na jakiej podstawie sądzisz, że jest niepotrzebny? Bo swój serial? Dobre sobie.

1. Jest niepotrzebny z marketingowego punktu widzenia, bo w kinie widzieliśmy już trzykrotnie w ostatnich dwóch latach postacie z taką mocą. I bo ludzie oglądają już tę postać w TV.
2. Z punktu widzenia historii jest mało potrzebny, jeśli wróci Superman i przypomni sobie o swojej super szybkości.

DC ma co najmniej kilka postaci, które chętniej zobaczyłbym w składzie JL.

Cytat: Leon Kennedy w 27 Lipiec  2016, 02:44:55
Gdzie ten kicz, a że ludzie będą bredzić, że to kopia marvela było pewne  ;D A i kij, że Snyder mówił o luźniejszym tonie JL jeszcze przed BvS. Po prostu kij z tym, tak?

O tym, że BvS może się nie spodobać ludziom i mieć problemy w box office ze względu na ponury ton też się mówiło przed premierą.

A kicz jest w każdym ujęciu z Cyborgiem i Batmanem. :)

Cytat: Leon Kennedy w 27 Lipiec  2016, 02:44:55
Ja tego nie widzę. Więc chyba tak.

A ile widzisz ujęć nagranych na świeżym powietrzu? ;) Mam nadzieję, że póki są w trakcie zdjęć, kiedyś wyjdą z tego studia.

Leon Kennedy

#20
CytatWiedzia?, ?e X czasu temu na nagraniu Luthora by? superszybki. Ale nie spotyka si? z nim tego samego dnia, którego nagrali jego akcj? w sklepie spo?ywczym. Spotyka go kilka miesi?cy po wydarzeniach z BvS. A co je?li Barry straci? swoje moce?

Kurcz?, ile Barry ma swoje moce? Rok, pó?torej, a Ty wyskakujesz, ?e kto wie mo?e je straci?, no nie, dalej je ma, chod?by dla tego, ?e nie ma powodu, aby je straci? i nawet tego nam nie ukaza?. Upar?e? si?, ?e mo?e je straci?, a mo?e Bruce przez jaki? czas obserwowa? Flasha i na w?asne oczy widzia?, ?e dalej ma moce. Tak czy siak Flash je dalej posiada, a nie traci nawet nieukazujac nam tego, to by by?o po prostu g?upie.

Cytat
Nie, ale jako? powinna przebiega? ta ewolucja postaci, a nie z filmu na film j? zmienia?, bo z?e recenzje na RT.

Oczywi?cie i mam nadziej?, ?e jako? to uargumentuj?.

Cytat
I co ?miesznego jest w tym, ?e napisa?em, ?e Wayne b?dzie odgrywa? tak? sam? rol? jak Fury, Stark i Rogers razem wzi?ci w tym filmie?

Po prostu mnie to dra?ni. Teraz wiele osób zamiast Gacek zacznie mówi? Fury, a dopieto potem no ten znaczy si? Batman...

CytatGdy w??czy?em pierwszy raz trailer, i ja i dziewczyna zrobili?my jedno wielkie "WTF?".

Ja pokaza?em trailer wi?kszo?ci zanjomym i nikt na to uwagi nie zwróci?l. Sam dalej uwa?am, ?e wyglada fajowo, a w filmie b?dzie du?o lepiej.

Cytat
1. Jest niepotrzebny z marketingowego punktu widzenia, bo w kinie widzieli?my ju? trzykrotnie w ostatnich dwóch latach postacie z tak? moc?. I bo ludzie ogl?daj? ju? t? posta? w TV.

Kompletnie nie przekonuje mnie ten argument. Flash to baardzo wa?na posta?. Jeden z oryginalnych cz?onków JL i w filmowej wersji musi si? znale??.

Cytat2. Z punktu widzenia historii jest ma?o potrzebny, je?li wróci Superman i przypomni sobie o swojej super szybko?ci.

Tak mo?na by i innych skre?li?  ;)

CytatDC ma co najmniej kilka postaci, które ch?tniej zobaczy?bym w sk?adzie JL.

Zgoda, ale nie kosztem Barrey'ego, ja bym wywali? Cyborga  :)

CytatA ile widzisz uj?? nagranych na ?wie?ym powietrzu?

Co? tam przecie? jest...  :P

LelekPL

Co do kostiumu Batmana to mnie denerwuje jedna rzecz - znowu nie potrafi rusza? szyj? :P Cofn?li?my si? znowu o 25 lat :P



Co do samego wygl?du to meh... te wstawki zbroi s? prawie niewidoczne i nie robi? na mnie wra?enia. Liczy?em na bardziej radykalne zmiany. Oryginalny kostium w ogóle mi si? podoba?, ale wypad? ok w filmie. Tutaj nie wygl?da wiele lepiej lub gorzej. Czyli meh.

Cytat: Leon Kennedy w 02 Sierpień  2016, 11:37:59
Tak mo?na by i innych skre?li?  ;)

I to zawsze by? problem z Justice League. Je?li ma si? Supermana to reszta jest naprawd? zbyteczna. W Avengers maj? znacznie lepsz?, bardziej zbilansowan? grup?. Ka?dy co? wnosi od siebie (poza Hawkeyem i Scarlett Witch :P ) i nikt nie dominuje reszty cz?onków. W Justice League mamy Supermana, który jest pot??niejszy od wszystkich Avengers razem wzi?tych. W Avengers i Civil War ten problem si? dopiero pojawi? przy dodaniu Vision, gdzie musz? spowodowa?, ?e on po prostu znika z ekranu w wielu momentach. Z Supermanem to b?dzie jeszcze trudniejsze, bo Vision to tylko posta? drugoplanowa. Na szcz??cie w pierwszej cz??ci JL, Supermana przez wi?kszo?? czasu nie b?dzie, wi?c inni cz?onkowie b?d? mogli si? wykaza?. Ale co potem?

Je?li chodzi o Flasha to z jednej strony zgadzam si? z Juby'm, a z drugiej nie. Uwa?am, ?e on akurat wnosi co? oryginalnego do TEJ ekipy, co? czego Superman jednak nie potrafi, jak równie? pozostali Quicksilverowie - podró?owa? w czasie (nie licz?c Christophera Reeve'a :P ). To dodaje co? nowego i co? co mog? wykorzysta? ciekawie w filmach pod wzgl?dem FABULARNYM.

Pod wzgl?dem SEKWENCJI AKCJI, zgadzam si? jednak co do tego, ?e dobry moment na wprowadzenie Flasha przemin?? dawno temu. Mieli?my ju? dwa filmy z ?wietnym X-Menowym Quicksilverem, który dosta? co najmniej 3 rewelacyjnie zrobione sceny pokazuj?ce jego mo?liwo?ci. Mieli?my te? Quicksilvera w Avengers oraz mamy Flasha w telewizji. Unikalno?? tego konceptu przemin??a z wiatrem. W tej chwili wydaje si? to jak odgrzewany kotlet. Kolejny raz, jest to z?y timing DC.

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 02 Sierpień  2016, 11:37:59
Kurcz?, ile Barry ma swoje moce? Rok, pó?torej, a Ty wyskakujesz, ?e kto wie mo?e je straci?, no nie, dalej je ma, chod?by dla tego, ?e nie ma powodu, aby je straci? i nawet tego nam nie ukaza?. Upar?e? si?, ?e mo?e je straci?, a mo?e Bruce przez jaki? czas obserwowa? Flasha i na w?asne oczy widzia?, ?e dalej ma moce. Tak czy siak Flash je dalej posiada, a nie traci nawet nieukazujac nam tego, to by by?o po prostu g?upie.

Czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisa?em, ?e Barry straci? swoje moce, tylko, ?e:
1) MÓG? JE STRACI?! Mi?dzy wydarzeniami z BvS i JL oczywi?cie.
2) MO?E NIE UMIE ICH WYKORZYSTYWA? "OD TAK", TYLKO POTRZEBUJE CZASU NA SKUPIENIE!!
3) MO?E... i tutaj mo?na jeszcze wymy?li? du?o, du?o innych rzeczy.

Bruce RZUCA w Barry'ego Batarangiem - metalowym ostrzem - prosto w g?ow?. Nie mo?e mie? pewno?ci, ?e ten zawsze jest superszybki i potrafi robi? unik zawsze, nawet jak go kto? atakuje z zaskoczenia. A mo?e Barry w?a?nie do siebie wróci? po tym jak uda?o mu si? uwolni? od swoich super zdolno?ci? Dlatego ta scena jest efekciarska i pozbawiona logiki. Ma tylko ?adnie wygl?da?.

Leon Kennedy

Sam napisałem, że " może je stracił "... Sens dalej jest ten sam nie, nie stracił ich bo i po co i czemu... Coś takiego zostawią sobie na później  :P

Funky

Trailer jak trailer "BvS" w wydaniu grupy bohaterów, jedynie Aquaman daje radę (bad-ass) reszta kompletnie mnie nie interesuje. Największe rozczarowanie to Cyborg który wygląda strasznie sztucznie (Boże przecież to wielomilionowe budżety a CGI tak kiepskie). Scena z Flashem jest o tyle zastanawiająca czy Bruce wie na pewno że Allen posiada swoją moc i czy umie od razu ją wykorzystać czy też zgaduje?. Jeśli to drugie to cóż miał to gdzieś że może go zabić :P.

LelekPL

Cytat: Funky w 02 Sierpień  2016, 18:08:27
Największe rozczarowanie to Cyborg który wygląda strasznie sztucznie (Boże przecież to wielomilionowe budżety a CGI tak kiepskie)

Będąc adwokatem diabła, przypomnę, że film wyjdzie dopiero za ponad rok, więc efekty na pewno poprawią.

Night_Wing [usunięty]

Właśnie obejrzałem trailer i technicznie czy jak zwał tak zwał : technologicznie - wypadnie zajebiaszczo - chodzi mi o stronę efektów specjalnych - wiadomo ...reżyserował Snyder - nie wiele to jeszcze wyjaśnia (TRAILER) ciekawe czy nie będzie zbyt pompatycznie jeśli chodzi o napakowanie filmu efektami specjalnymi: bo np. Sam wizerunek Cyborga średnio ciekawy pod względem efektów specjalnych, grafiki czy jak kto woli wizualizacji postaci w stosunku do animowanego pierwowzoru: ten Cyborg wygląda aż nazbyt ,,CYBORGOWATO!" twarz wygląda jakby miał doklejoną do Reszty Ciała - takie przynajmniej ja odniosłem wrażenie. Batman - ok wizualnie wyglądać będzie lepiej niż w B vs S : Świt Sprawiedliwości! Affleck nie spuszcza z tonu - trochę postarzali go, co ma dać jako liderowi i twórcy ,,Ligii Sprawiedliwych" wizerunek doświadczonego, trochę chłodnego w relacjach z innymi człowieka. Takiego Wyrachowanego.....

Niezieeemsko wręcz dla mnie wypadł na trailerze Jason Momoa jako Aquaman: totalnie ,,bad assowo" i najbardziej ,,herosowato" z wszystkich bohaterów - ta naturalność , te długie włosy, sylwetka , ten wzrok - jak Vikingowie, ooo lub jak Rollo z serialu ,,Viking"... Jak się na niego patrzeć to aż strach - idzie zabić wzrokiem  :o :o :o :o :o :o :o :o

Tylko w tym trailerze ten Bruce Wayne zawsze musi być w tym garniaku i fraku chodzić do ludzi - rozumiem biznes biznesem, ale żeby na poszukiwanie członków przyszłej LS wybierać się jak na posiedzenie zarządu WE...yyyy..dziwne..

Ezra jako Bary...wydaje mi się , że to przejdzie ale ten Bary Allen jest z milion razy bardziej nieogarnięty niż ten Bary serialowy...Jak by już totalnie nie wiedział o co chodzi...

A gdzie SuperMan?...I z kim oni będą się mierzyli???? :P :P :P :P :P :P :-[ :-[ :-[

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 02 Sierpień  2016, 17:07:51
Sam napisałem, że " może je stracił "... Sens dalej jest ten sam nie, nie stracił ich bo i po co i czemu... Coś takiego zostawią sobie na później  :P

Ty nadal nie rozumiesz. Funky pyta o to samo, o czym ja piszę.
Cytat: Funky w 02 Sierpień  2016, 18:08:27
Scena z Flashem jest o tyle zastanawiająca czy Bruce wie na pewno że Allen posiada swoją moc i czy umie od razu ją wykorzystać czy też zgaduje?. Jeśli to drugie to cóż miał to gdzieś że może go zabić :P.

:P

Cytat: LelekPL w 02 Sierpień  2016, 18:53:16
Będąc adwokatem diabła, przypomnę, że film wyjdzie dopiero za ponad rok, więc efekty na pewno poprawią.

Oby, ale szczerze mówiąc - nie nastawiam się na wiele. Snyder ma dziwaczne podejście do tego jak mają wyglądać efekty i nie ważne jaki ma budżet, CGI u niego zawsze bije grą komputerową, a postacie ewidentnie znajdują się na green-screenie.

Leon Kennedy

CytatTy nadal nie rozumiesz. Funky pyta o to samo, o czym ja piszę.

Mocy nie stracił, to dla mnie fakt. I wydaję mi się, że Bruce ich trochę obserwował. W końcu trochę czasu na to miał. Ale jak będzie się zobaczy.

PS: Ogólnie skupiłem się na Twoim pierwszym punkcie  :P

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 04 Sierpień  2016, 03:47:25
Mocy nie straci?, to dla mnie fakt.

Dla mnie i dla ka?dego kto widzia? trailer te?. Nie straci?, to fakt! Tylko co to ma do tego, o czym pisz??

Cytat: Leon Kennedy w 04 Sierpień  2016, 03:47:25
I wydaj? mi si?, ?e Bruce ich troch? obserwowa?. W ko?cu troch? czasu na to mia?.

No w?a?nie o to mi chodzi. Bruce obserwowa? Barry'ego. Musia?, skoro zna jego kryjówk?. Ale czy obserwowa? go non-stop, 24 na dob?, 7 dni w tygodniu i mo?e mie? 100% pewno?ci, ?e ten ma swoje moce i je?eli w niego rzuci metalowym ostrzem to uda mu si? zrobi? unik? Oczywi?cie, ?e nie. Bruce to Batman, musia? nocami Batmani?, milarderzy? jako Wayne i szuka? te? innych kandydatów do JL. On nie mo?e mie? 100% pewno?ci, ?e Barry zrobi unik, wi?c rzucanie w niego Batarangiem jest... efekciarstwem, które zabija logik? w tej scenie. O to mi chodzi. Niby detal, ale jednak - to pokazuje jaki re?yser kr?ci te filmy. :/