Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Horrory i thrillery

Zaczęty przez Funky, 10 Czerwiec 2008, 22:49:23

Grim Knight

Jako ciekawostke moge powiedziec, ze film doczekal sie tez kontynuacji w postaci mini-serii komiksowej i serialu animowanego, gdzie do Toxia dolączylo kilku kolegów.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

JaRo

 Na bazie popularności serii "Piątek trzynastego" wyprodukowano film o bli?niaczo podobnym wątku.

"Reka śmierci".

Jackson jest bezdomnym czlowiekiem o zdeformowanej twarzy. Mieszka w rozsypującej sie ruderze ze swym bezdusznym ojcem- alkocholikiem. Ojciec wysyla syna, aby ten pod osloną nocy zabijal ludzi i ich okradal. Jackson zaklada sobie maske hokejową (nie taką ladną jaką mial Jason), aby go nikt nie rozpoznal.
Zabija wszystkim co mu wpadnie w rece, glównie poluje na imprezowiczów, którzy zaszyli sie w ustronne miejsce, aby oddac sie sexualnej rozkoszy. Sceny morderstw są mocne, przesadzone. Jackson posiada nadludzką sile, jednej ze swych ofiar dloniami rozgniata glowe jak arbuza. W ko?cu Jackson ma dośc zabijania. W przyplywie zlości zabija swego ojca. Postanawia zacząc wszystko od nowa.
Poznaje pewną kobiete, w której sie zakochuje. Ona jest niewidoma, stąd nie dostrzega jego deformacji. Organizuje ona u siebie w domu impreze. Jackson w ko?cu postanawia zdradzic jej czym sie ostatnio zajmowal. Kobieta jest przerazona, podczas szarpaniny Jackson ją zabija. Pó?niej morduje reszte imprezowiczów i pogrązony w smutku zostaje sam.

Film pochodzi z 1988 roku i jest to niskobudzetowa produkcja, którą odrazu wydano na rynek video i jeszcze szybciej o niej zapomniano. Film jest slaby, zupelnie pozbawiony klimatu. Malo ciekawe postaci, schematyczna fabula i średio skopiowany morderca, nieudolnie udający Jasona.

W filmie mamy sporo odniesie? do "Piątku trzynastego", otóz:

1. Imiona dwóch morderców- Jason i Jackson, brzmią bardzo podobnie.

2. Obaj panowie noszą na zdeformowanej twarzy maske hokejową.

3. Jackson miazdzy facetowi glowe swymi dlo?mi. Tak samo zrobil Jason w trzeciej cześci.

4. Jackson przebija wlócznią dwójke kochanków do ściany. W drugiej cześci Jason przebil dwójke kochanków wlócznią do ló?ka.

5. W filmie, podczas ko?cowej imprezy, jedna z bohaterek mówi:
"Dziś jest piątek trzynastego. A jak sie zjawi jakiś morderca, widzialam to juz w jakimś filmie".

6. Jak wyzej, do ostatecznej rzezi dochodzi wlaśnie podczas magicznej, kalendarzowej daty- piątek trzynastego.

Film bardzo ciezko jest zdobyc, mi udalo sie go kupic z podupadlej wypozyczali video. Jest slaby i nudny, ale nawiązania do Jasona cieszą. Szczególnie polecam go fanom cyklu.

Moja ocena: 3 / 12.

Plusy:
+ nawiązania do kultowej serii, + przesadzone sceny morderstw.

Minusy:
- przynudza, - brak mrocznego klimatu, - slabe aktorstwo, - nieciekawe postaci, - schematyczny do bólu,
- nieciekawe ujecia, - tandetnie wyglądająca maska mordercy.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Funky

Ci którzy nie mieli szcześcia wysluchac motywu przewodniego z "Friday the 13th" teraz beda mieli szanse ;) Muzyka Harrego Manfredini nalezy do moich ulubionych soundtracków.

1. Friday the 13th Theme KiKikiChaChaCha, kapitalny kawalek.

2. Friday the 13th Part 2 Theme Tak jak jest to świetna kontynuacja filmu to i muzyka wciąz trzyma bardzo wysoki poziom.

3. Friday the 13th Par 3 Theme Dyskotekowa wersja klasycznego motywu przewodniego. Dla mnie bardzo melodyjne :)

Cytat3. Jackson miazdzy facetowi glowe swymi dlo?mi. Tak samo zrobil Jason w trzeciej cześci.

Heh kiedy ja oglądalem po raz pierwszy trzecią cześc "Piątku" w TV w 2004 roku to siostra przez przypadek zobaczyla tą scene i podskoczyla z nerwów na widok wyskakującego plastikowego oka :D

Grim Knight

"Kobieta, która jest niewidoma, wiec nie widzi jego deformacji".

Jak rozumiem, przez caly film nie pozwalal sie jej dotknąc :D
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Funky

#34
A co do tanich horrorów rok temu oglądalem film pt. "Dead Pit" u nas przetlumaczone na "Trupi Loch". Akcja toczy sie wokól psychopatycznego Doktora który pó?niej jest zombie jak i widzimy innych zombie "pacjentów" doktorka. Filmik mimo niskiego budzetu dobrze sie ogląda, atmosfra oraz wygląd szptiala psychiatrycznego robi nawet wrazenie. Mrok i duszny klimacik naprawde umilają oglądanie filmu. Minusy to kiepskie aktorstwo i "efekty pecjalne" w postaci świecących oczu doktora zombie. Ale wiadomo nie nalezy spodziewac sie ambitnego filmu a wiec na to nie nalezy zwracac uwagi. Jezeli ktoś lubi horrory klasy B z lat 80 to "Dead Pit" jest pozycją obowiązkową ;)

8/10

JaRo

Cytat: Grim Knight w 12 Czerwiec  2008, 16:03:29
"Kobieta, która jest niewidoma, wiec nie widzi jego deformacji".

Jak rozumiem, przez caly film nie pozwalal sie jej dotknąc :D

Z tego co dobrze pamietam, to dotknela jego twarz pod koniec, w momencie, kiedy zacząl jej wyjawiac, ze byl mordercą.

A tutaj podaje link, gdzie są przedstawione efektowne tytuly filmów z serii Piątku. Mi osobiście najbardziej podobają sie te z cześci 4, 5, 6 i 7.
Taka ciekawostka, oglądając ten filmik zauwazcie, ze tytul "Jason zdobywa Mahnattan" widnieje na tle Nowego Jorku. W tle widzimy reklamy, a wśród nich logo z filmu Tima Burtona- "Batman". Oba filmy w ko?cu pochodzily z jednego roku :)

http://pl.youtube.com/watch?v=FjpgOJ-O7pM&feature=related
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

LelekPL

coś dla Jara... ujawnili wygląd maski jaką bedzie nosil Jason w rebootcie "Piątku"
http://joblo.com/jasons-mask-revealed


Funky

#38
KLIK HUUURA a wiec powstaje nastepny film z Jasonem. Tym razem to bedzie remake pierwszek cześci z 1980 roku. W fimie zostanie opowiedziana (i inaczej) historia zamaskowanego mordercy. Hmmm jestem ciekaw czy dobrze to wplynie na cala serie, mam nadzieje ze ta produkcja przywróci Jasonowi dawną świetnośc. A zdjecia wglądają nie?le glowa naszego bohatera przypomina mi troche tą z drugiej i trzeciej cześci ;)

P.S. Scenarzysta "Dooma" pisze tez nowy "Koszmar z Ulicy Wiązów" ale jezeli film bedzie bez Englunda to nie bedzie to juz stary dobry Freedy. Tutaj szczególy KLIK

JaRo

 Równiez sie bardzo ciesze, na wieśc, ze szykuje sie powrót Jasona. Na zdjeciach wygląda bardzo dobrze, tak jak w starych filmach. Smuci mnie tylko ta moda na remake.  Powinni najpierw sko?czyc jedną serie, a dopiero pó?niej brac sie za jej odrodzenie. Przykladem jest "Halloween". Ostatnia cześc "Halloween: Ressurection" zostawila wyra?nie otwarte zako?czenie- Michael przezyl. A tu nagle powstal remake. Tak jest i tym razem- ostatnie przygody Jasona i Fredda są otwarte. Przerywają je i zaczynają wszystko od nowa. To chyba logiczne, ze po remake nie zobaczymy dalszego ciągu starej serii, tylko ewentualnie kontynuacje nowej serii.
Nowy Piątek mnie cieszy, ale powinni najpierw zako?czyc stary temat, zrobic na przyklad "Freddy kontra Jason II", który zamknąlby starą serie. A tak to stara seria zostanie niedoko?czona, troche to bez sensu.
Nie mniej, co mnie najbardziej cieszy to fakt, ze w nowej wersji to Jason bedzie od początku tym zlym, a nie jego matka. Mam nadzieje, ze bedzie on przedstawiony jako zwykly czlowiek, a nie ponadnaturalne zombie (wolalem ludzkie wcielenie Jasona z tych pierwszych cześci). Kiedyś pojawily sie plotki, ze serie chcial odnowic sam Quentin Tarantino. Dla mnie najwazniejszy jest klimat, oby bylo mrocznie, ale o to sie najbardziej obawiam. Teraz panuje taka durnowata moda w horrorach na szybki montaz, światelka w tle...
Ciekawe czy dobry, stary Kane Hodder powróci do swej roli.

Co do nowej wersji Koszmaru... Tez uwazam, ze jest na to za wcześnie. Stara seria jest nadal aktualna, wątki Fredda otwarte. Zobaczymy jak to wyjdzie...
Powstaje takze remake "Halleraisera"...
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Funky

JaRo- Jasona nie zagra Hodder tylko Derek Maers. A co do sequela "Jason vs. Freddy" to taki powstaje i bedzie miec premiere w 2009 roku. A wiec rok 2009 bedzie nalezec do Jasona (bo nowy "Piątek" równiez wyjdzie w przyszlym roku) :)

JaRo

 Szkoda Hoddera, no ale w ko?cu... i tak aktora nie widac zza maski :) , wiec w sumie nie robi zbyt wielkiej róznicy kto go zagra.  Poza tym juz w pierwszym "Freddy versus Jason" mamy innego odtwórce tej roli.

Czyli jednak bedzie sequil "Freddy versus Jason". Bardzo dobrze, cieszy mnie to. Przez tego "Mrocznego Rycerza" odstawilem Jasona delikatnie na bok i narobilem sobie zaleglości w nowinkach na jego temat :P
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Hydro

Cztery pierwsze cześci są najlepsze. No po prostu dla mnie przewyzsza to "Koszmar z ulicy wiązów". Reszty (prócz Freddy vs. Jason) nie oglądalem. Pelno scen z napieciem, dreszczykiem i "tym czymś w horrorah". Maska zapada w pamiec. Polecam fanom horroru, ale i równiez dobrego kina. 7/10 (horrory oceniam w skali 1-7; tak juz mam ;D).
It's a funny world we live in.

Funky

http://www.filmweb.pl/Zobacz+zwiastun+nowego+%22Piątku+trzynastego%22,News,id=46905

Zwiastun nowego "Piątku"

Hmmmm liczyłem na coś więcej boję się że z tego może wyjść taki sam gniot jak remake "Teksańskiej Masakry" :/ Duży plus to klimatyczna muzyka "KiKiChaCha" szkoda że ścieżki nie skomponował Harry Manfredini. Chociaż w trailerze wszystko dobrze brzmi. Mam nadzieję że pan Steve Jablonsy pokaże na co go stać :)

Altair

Co do Slasherów z Jasonem oglądałem części od 1 do 6 + Freddy vs Jason plus Jason x (jeżeli dobrze pamiętam tytuł)
i niestety muszę z przykrością przyznać, że po ,,trójce" reszta zaczyna się nudzić.Ale to jest TYLKO moja opinia ;) nie mówiąc już o ,,Jason X", który jest prymitywnym filmidłem próbującym przenieść Jasona do Star Warsa (znowu moja opinia :P ).Freddy vs. Jason wielkich lotów nie jest, ale ogląda się całkiem przyjemnie.
Drugim Slasherem (kolejność przypadkowa) jest ,,Koszmar z ulicy wiązów".Tu oglądałem tylko 4 części.1,2,3 + ,,Nowy Koszmar Wess'a Kraven'a" (Teraz pewnie napisałem źle :P ).Ten ostatni jest wg. mnie najlepszym filmem z Freddym w roli głównej.Freddy zawsze kojarzył mi się z połączeniem Marvelowskiego Jackal'la z Jokerem zaś ,,Nowy koszmar" przedstawił Freddy'ego jako chodzące zło.Naprawdę mój ulubiony Slasher.