Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Forever Evil

Zaczęty przez kelen, 04 Wrzesień 2013, 12:38:44

kelen

Dziś wyszedł pierwszy numer pierwszego eventu na skalę całego uniwersum DC Comics w New 52 - "Forever Evil #1".

Internet miał wybuchnąć z powodu Nightwinga. Cóż takiego się stało?

Spoiler
Sprawdziły się doniesienia Bleeding Cool. Nightwing został zdemaskowany przed całą zgrają złoczyńców i wygląda na to, że także telewizją. Teraz wszyscy wiedzą, że Dick Grayson jest Nightwingiem.
[Zamknij]

Doctus

Było...

Spoiler
W komiksowym Batman Beyond. Dick się tam przyznał do bycia Nightwingiem i uczestnictwa w Batman Incorporated.
[Zamknij]

LelekPL

Bardzo szokujące...
Spoiler
Wyglądało to naprawdę komicznie tak naprawdę kiedy zdjęto mu maskę zakrywającą góra 1/10 twarzy i nagle wszyscy kapnęli się, że syn słynnego miliardera "ukrywał się" pod najgorszą maską od czasów Supermana. Tamten przynajmniej posiadał maskę w postaci Clarka, osoby praktycznie niewidzialnej, ale to co zrobiło DC teraz to naruszenie jednej z największych umowności w historii komiksów, pomiędzy twórcami i czytelnikami, czyli maska Robina/Nightwinga i jej "efektywność".
[Zamknij]
Według mnie to bardzo żałosne rozwiązanie.

Leon Kennedy

#3
                                                                                                                                                                                                                             
Spoiler
[Ju? tam kij z t? mask?, przecie? cz?sto s? one do?? umowne. Najwa?niejsze co dalej z Nightwingiem i czy konsekwencj? do si?gn? Wayne'a???                                                                                                                                                                                                                              PS: Nie mog? tego da? w spoiler, idiotyczne pisanie na telefonie...            /spoiler]                                                                                                                                                                 
[Zamknij]

LelekPL

A ja mam jeszcze pytanie do tych co są na bieżąco z New 52. Ja w sumie też jestem, ale czegoś nie rozumiem po przeczytaniu Forever Evil #1.

Mianowicie w ostatnim numerze Trinity War (JL #23) widzieliśmy na końcu
Spoiler
pojawienie się Crime Syndicate, ale nie widzieliśmy momentu pokonania Justice League. Potem natomiast mamy informacje, że zostali pokonani. Czy coś mnie ominęło? Wiemy co się tak naprawdę stało z Justice League? Czy po prostu trzymają to jako tajemnicę póki co?
[Zamknij]

kelen

Spoiler
Time skip i tajemnica, przynajmniej ja to tak rozumiem.
[Zamknij]

Deuce

Forever Evil #1

Zobaczy?em na ok?adce Bane'a, wi?c musia?em mie?. Jego rola jest jednak tu bardzo ma?a. Mówi do
Spoiler
Pingwina, ?e je?li Joker wtr?ci si? do jego spraw, z?amie go tak, jak Batman powinien zrobi? ju? dawno.
[Zamknij]
Przyznam, ?e ma ca?kowit? racj?.
Wydarzeniem numeru jest jednak
Spoiler
ujawnienie ca?emu ?wiatu to?samo?ci Nightwinga.
[Zamknij]
Uwa?am to za bardzo z?y pomys?. Skoro jednak zdecydowali si? ju? na taki krok, to musz? by? konsekwentni i rozwija? ten w?tek. Sam mam taki pomys?:
Spoiler
Dick finguje swoj? ?mier?. Bruce urz?dza mu g?o?ny i bogaty pogrzeb. Grayson przenosi si? do innego miasta. Tam zmienia personalia i wizerunek np. ?cina w?osy, zapuszcza brod?, porusza si? w ciemnych okularach i z nakryciem g?owy. Wayne kupuje mu ma?e mieszkanie i wspiera go finansowo. Richard dostaje nowy kostium oraz nowy pseudonim. W nocy dzia?a jako bohater.
[Zamknij]
Widzia?bym najch?tniej co? w podobie.
Cytat tego numeru, który kompletnie mnie rozbawi?, wypowiedzia? Lex Luthor:
Spoiler
"Richard Grayson ?! Who the hell is Richard --"
[Zamknij]
To prawda, cho? zaraz i to wyja?niono.
Wida?, ?e numer ten by? wprowadzeniem dla w?asnej serii, jak i pozosta?ych spod znaku Forever Evil. Raczej nie b?d? kontynuowa? akurat tej serii, ale skupi? si? na pewno na jej odnó?u, czyli Arkham War, gdzie Bane ma by? postaci? wiod?c?.

Aeternus Malum... Forever Evil ! The World Is Ours !  ;D
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

kelen

Cytat Leksa to chyba nawiązanie do odcinka Justice League, gdzie został zamieniony ciałami z Flashem i ściągnął przed lustrem maskę :D Powiedział coś podobnego.

Rado

#8
Może ktoś jeszcze nie widział. Dokument o villainach z DC Comics. Wypowiadają się m. in. Scot Snyder, Geoff Johns, Paul Dini, Zack Snyder, Guillermo del Toro, a narratorem jest Christopher Lee.

http://www.youtube.com/watch?v=Qay-aM6ut2w#

Doctus

Spoiler
Czy tylko mi ujawnienie tożsamości Graysona wydaje się naciąganym pomysłem? i czy nie powinno to nieść konsekwencji dla Batmana, przecież co za problem dojść do tego że Dicka jako dziecko adoptował Bruce Wayne. W światku superbohaterów i superłotrów chyba powszechnie wiadomo że Dick najpierw był Robinem... to wszystko mi się nie klei, mimo że motyw z samym ujawnieniem tożsamości mi się podoba to jednak wolałbym aby był wypróbowany na innym bohaterze, który nie ma tak silnych powiązań z Batmanem którego teraz z logicznego punktu widzenia tożsamość wisi na włosku. Logicznego, bo w końcu w komiksach nie przejmują się zbytnio logiką. Mam tylko nadzieje że nie cofną tego po jakimś czasie jak ujawnienia tożsamości przez Spider-Mana, gdzie po One More Day zrobiono większości ludzi zbiorową czystkę pamięci...
[Zamknij]

Rado

CytatMam tylko nadzieje że nie cofną tego po jakimś czasie jak ujawnienia tożsamości przez Spider-Mana, gdzie po One More Day zrobiono większości ludzi zbiorową czystkę pamięci...



Co tam się stanie z Graysonem mnie specjalnie nie podnieca, aczkolwiek rozumiem DC, że musi mieszać, grzebać i zmieniać status quo, żeby się coś działo. Musi się coś dziać. Z pewnością mają już dawno zaplanowane "sensowne" wyjście z całej sytuacji.