Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

HUDY

Jakos to nie dla mnie, tz kupie ale nie od razu. Moze z drugiej reki, kod mi zbedny bo nie gram chyba ze syn...

Rado



Oprócz tego, co jest na filmie, to nie spodobało mi się, że poszczególne zeszyty nie są oddzielone okładkami. Ja tam zawsze lubię sobie popatrzeć na okładeczkę od razu. W dodatkach to chętnie widzę alternatywne okładki.

Po przeczytaniu komiksu odpaliłem animację, która opiera się na pierwszej mini serii. Nie dotrwałem do końca niestety. I nawet świetny Michaelangelo nie uratował sytuacji. Odpadłem gdzieś mniej więcej na akcji w Arkham.

Z zapowiedzi wrześniowych bardzo ciekawi mnie oczywiście Batman World. Raz, że będzie nasz kraj i polscy twórcy, a dwa, że uwielbiam takie antologie krótszych historii zebranych w jednym tomie. Injustice nie borę, bo mam w oryginale, ale gorąco polecam. Niezła jazda oraz najbardziej rozbudowany wątek konfliktu Batmana z Supermanem.

Juby

Dzięki za kolejny świetny materiał. Utwierdziłem się w przekonaniu, żeby odpuścić sobie ten album (to nie dal mnie). W ogóle po ostatnich lekturach nowszych tytułów od Egmontu postanowiłem konkretniej selekcjonować komiksy z Batmanem, które planuję kupić. Interesuje mnie głównie okres The Bronze Age + Modern Age do czasów, kiedy Batmanem był jeszcze Bruce Wayne. Wszystko nowsze (od 2010-2011 roku) musi mnie naprawdę zainteresować opisem, lub szatą graficzną, abym chciał się za to brać. Na ten rok planuję jeszcze na pewno nadrobić drugi tom Ziemi Jeden, w sierpniu Kosmiczną Odyseję, być może we wrześniu ten Batman World i w październiku Ego + nowy album Batman Noir. Resztę odpuszczam, a z czwartym tomem Detective Comics jeszcze się zastanawiam (na razie nie nabrałem na niego ochoty).

Juby

#603
Na Egmont.pl pojawiły się już Batman/Fortnite: Punkt Zerowy oraz szczegóły i okładka Batman - Świat. Ten pierwszy ma być wydany w miękkiej oprawie, natomiast drugi opisany jest jako wydanie w twardej oprawie z obwolutą, ale nie w formacie DC Deluxe, tylko tradycyjnych wydań w sztywnej okładce. Ciekawe czy to pomyłka, czy rzeczywiście wydadzą taki unikat?

Dodano też zapowiedzi na październik - brak w nich Batman Ego i inne opowieści z DC Deluxe oraz drugiego tomu Death Metal, które pewnie wyleciały na listopad, lub grudzień.



Nowy BATMAN NOIR tak, jak wersja amerykańska, będzie liczyć 120 stron i jednak zwrócili uwagę na jego wygórowaną cenę, o czym pisałem po publikacji katalogu, bo obniżyli ją o dwie dychy do 129,99 zł. Moim zdaniem to wciąż trochę za drogo na tle poprzednich wydań w czerni i bieli, ale nie na tyle, abym nie kupił. :)


EDIT:
Zmiana daty premiery kilkukrotnie odwlekanego pierwszego tomu Batman: Death Metal - jednak wyrobią się wcześniej i trafi do sprzedaży już 29 września.



Rado

Okładka tego pierwszego tomu "Death Metal" bardzo fajna, ale i tak nie wchodzę w to. Ja w ogóle nie wiem o co tam chodzi w tym metalu i boję się tego sprawdzać. "Batman Świat" zamówiłem już w preorderze, no i skoro jest to raczej wyjątkowy Batman z udziałem polskich twórców, to i może oprawa będzie wyjątkowa, a przynajmniej nieco inna niż zwykle, stąd ta obwoluta.

Juby

Cytat: Rado w 19 Sierpień  2021, 10:37:26"Batman Świat" zamówiłem już w preorderze, no i skoro jest to raczej wyjątkowy Batman z udziałem polskich twórców, to i może oprawa będzie wyjątkowa, a przynajmniej nieco inna niż zwykle, stąd ta obwoluta.

Oby tak było. A komiksu jeszcze nie zamówiłem, bo kilka dni po jego premierze mam imieniny i liczę, że ktoś wpadnie na taki prezent dla mnie. ;D

Juby

#606
Jednak będzie to jedyne w swoim rodzaju wydanie. Połyskująca obwoluta, a pod nią okładka polskiego autora. Widziałem też przykładową stronę, w której Bruce rozmyśla o Warszawie - fajne! Na empik.com od dziś rabat -35% na ten tytuł... Już zamówione. ;)


Do październikowych zapowiedzi dodano również taki premierowy tytuł (miękka oprawa, 48 stron):


Juby

#607
Zapowiedzi na listopad.



Znowu zabrakło w nich Batman Ego i inne opowieści. Albo zostawili go na - pusty na ten moment - grudzień, albo przesunęli bliżej kinowej premiery The Batman w przyszłym roku. Jeśli na grudzień nie zapowiedzą drugiego tomu Death Metal (w katalogu był przewidywany na październik, ale od dawna wiadomo było, że będzie opóźniony), to by było na tyle jeśli chodzi o wydane w Polsce komiksy z Batmanem w 2021. Teraz tylko czekać 3 tygodnie na MFKiG, podczas którego ogłoszone zostaną plany na pierwszą połowę przyszłego roku. Redaktor naczelny Egmont już w kwietniu zdradził, że ma on być bogaty w klasycznego Batmana. Oby nie rzucił słów na wiatr, bo od 2017 Egmont strasznie pod tym względem skąpi (bardzo skupili się na Rebirth i bieżących eventach, a starsze tytuły zostawili skończonej już przed dwoma laty WKKDC + sądzili, że ruszy kolekcja Batmana od Eaglemoss, z której ostatecznie nic nie wynikło). Po cichu trzymam kciuki, że w przyszłym roku doczekamy się choć kilku wydań komiksów z Mrocznym Rycerzem z lat 80-90. Marzyłyby mi się Batman: Prey, Batman: Venom, trylogia Batman vs. Predator w wydaniu zbiorczym, no i oczywiście Knightfall, ale będę zadowolony jeśli wydadzą chociaż jeden z tych tytułów.

Wybiera się ktoś z was na festiwal w Łodzi?

Rado

Z Batman vs Predator chyba będzie ciężko teraz, bo Predatora przejął Marvel i nie wiem jak to jest z prawami do postaci przy tego typu edycjach. Poza tym, te wszystkie rzeczy, które wymieniłeś, to jak najbardziej na tak. Dorzuciłbym może jeszcze do tego "Miecz Azraela".

"Batman Świat" prezentuje się zacnie, tylko czemu Warszawa, a nie Kraków? Bardziej by chyba pasował.

Juby

Jest takie wydanie Batman vs. Predator, na którym mogliby się wzorować:
https://www.atomcomics.pl/pl/p/DC-COMICS-DARK-HORSE-BATMAN-VS-PREDATOR-TP/86951
Egmont wydaje też Marvela, ma licencję, więc chyba nie powinno być problemów.

Cytat: Rado w 09 Wrzesień  2021, 11:01:04"Batman Świat" prezentuje się zacnie, tylko czemu Warszawa, a nie Kraków? Bardziej by chyba pasował.
Najbardziej pasowałaby Łódź, stare Bałuty. Polskie Gotham. ;D

Rado

Moja szarobura Bydgoszcz też mogłaby być, szczególnie jak deszcz pada - depresyjne Gotham jak znalazł.

Bardziej chodziło mi o prawa za oceanem. Zdaje się, że na takie wydanie u nas w kraju musiałby się zgodzić teraz Marvel, a ponoć oni nie są chętni do takich crossów z DC.

Juby

Cytat: Rado w 09 Wrzesień  2021, 11:36:51Zdaje się, że na takie wydanie u nas w kraju musiałby się zgodzić teraz Marvel, a ponoć oni nie są chętni do takich crossów z DC.
O. Tego akurat nie wiedziałem. W takim razie szkoda, mam nadzieję, że kiedyś jednak uda się to wydać.

Na Egmont.pl promocja z okazji Światowego Dnia Batmana.


Juby

#612
Empik wychylił się przed czasem z kilkoma zapowiedziami Egmontu na grudzień. Wśród nich drugi tom Batman: Death Metal planowany na 8 grudnia.


Juby

#613
A jednak!!!!!!!!!!!!!!! W przyszłym roku Knightfall w całości w PL!! :D Czekałem na wydanie zbiorcze po naszemu od dziesięciu lat(!) i najwyraźniej w końcu się doczekam. :)

Zapowiedzi z tegorocznego MFKiG w Łodzi.



Knightfall zostanie wydany w trzech tomach. Pierwszy ma zwierać historie Venom + Miecz Azraela + Prelude to Knightfall, drugi to sam Knightfall, a trzeci to Knightquest. KnightsEnd pewnie w roku 2023.

Egmont zrobił mi wspaniały prezent w ten weekend. Zdaję sobie sprawę, że trułem o tym na forum od blisko trzech lat, ale wiedziałem, że albo teraz - w roku, w którym do kin trafią aż dwa kinowe filmy z Batmanem (w tym pierwszy solowy od blisko dekady), a od 2017 Egmont bardzo skąpił w klasyczne historie z Mrocznym Rycerzem - albo nigdy. I jednak się udało. W zasadzie dla mnie mogliby już nic innego nie wydawać w przyszłym roku, bo to tytuł, na który czekałem przede wszystkim. Oczywiście kupuję całość w dniu premiery, niezależnie od ceny (a pewnie będzie wysoka, bo tomy będę grube).

Q

#614
Prawdziwa bomba. A podobno z klasyki jest też szansa na "No Mans Land".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)