Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nowy początek uniwersum DC

Zaczęty przez Q, 02 Czerwiec 2011, 17:35:40

Q

31 sierpnia na pó?ki sklepowe w USA trafi? tylko dwa komiksy â€" ostatni numer mini serii „Flashpoint” oraz… pierwszy numer od?wie?onej „Justice League„. Autorami pierwszego komiksu, którego numeracja ponownie zacznie si? od jedynki b?dzie Geoff Johns (scenariusz) oraz Jim Lee (rysunki). Sk?ad ligi b?dzie przedstawia? si? nast?puj?co: Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Aquaman, Cyborg oraz Flash.
„Justice League” b?dzie pierwsz? z 52 serii komiksowych, które wystartuj? we wrze?niu od pierwszego numeru. Ka?da z nich przedstawi bohaterów tak, aby nowi czytelnicy bez problemu mogli po nie si?gn??. Zmianom (w wi?kszym b?d? mniejszym stopniu) ulec maj? historie bohaterów, a tak?e ich stroje maj? dosta? od?wie?ony wygl?d. W komiksach z odnowion? numeracj? znajdziemy równie? wp?yw ostatnich wydarze? i problemów z naszego ?wiata rzeczywistego.
Dan DiDio wraz z Jimem Lee mówi? równie?, ?e chc? wstrzykn?? nowe ?ycie w serie i bohaterów DC. W zwi?zku z tym postaci b?d? m?odsze a historie dostosowane do dzisiejszego odbiorcy.

http://www.batcave.stopklatka.pl/index.php/2011/06/bohaterowie-dc-comics-odwieeni-wiecej-szczegoow/#more-663

Pojawi?y si? informacje na temat nowych serii "Batgirl" (z Barbar? Gordon) i Nightwing (czy?by jednak Dick-Batman nie sprawdzi? si? tak bardzo?).

O Batmanie i tytu?ach typu "Detective Comics", czy "Batman" brak na razie nowych informacji, ale z ostatnich doniesie? wiadomo, ?e Tony Daniel i Philip Tan zajm? si? THE SAVAGE HAWKMAN #1. Zmiany wi?c dotkn? tak?e i twórców, co ciekawe zapowiedziane jest, ?e we wrze?niu wystartuje wielokrotnie opó?niana seria o Batwoman JH Williams III.

Posprz?tania po dwóch Batmanach na pewno si? przyda, ale ?eby od razu resetowa? wszystkie serie? Pozostaje tylko czeka? na nowe informacje, bo chocia? z jednej strony pomys? ten wydaje si? kompletnie szalony, to z drugiej za? zmiany dotycz?ce niektórych bohaterów nie by?y z?e. Pytanie tylko jak bardzo zmienione zostanie znane uniwersum

?ród?a: http://dcu.blog.dccomics.com/2011/06/02/the-new-justice/ http://www.bleedingcool.com/2011/06/02/dc-relaunch-batwoman-1/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

(A)nonim

Cytatczyżby jednak Dick-Batman nie sprawdził się tak bardzo?
Trzeba zadać inne pytanie, czyżby Batman Inc. nie sprawdziło się tak bardzo i wykasują ten pomysł? Oby. ;D
CytatPosprzątania po dwóch Batmanach na pewno się przyda, ale żeby od razu resetować wszystkie serie?
Jak najbardziej, w DC od dłuższego czasu brakuje świeżości i dobrych pomysłów, ostatnio nawet GL zanudza. Tylko obawiam się że zmiany będą kosmetyczne i wszystko zostanie po staremu.
CytatZmiany więc dotkną także i twórców, co ciekawe zapowiedziane jest, że we wrześniu wystartuje wielokrotnie opóźniana seria o Batwoman JH Williams III.
Pewnie dlatego jest tak mocno opóźnione.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Ciekawe jak ten nowy "Age" b?dzie si? nazywa?... bronze? :P

Rozumiem w takim razie, ?e jak czytam wszystkie serie, to b?d? to wszystkie serie, ??cznie w?a?nie z Inc.? Nie powiem, ?e mnie to by nie cieszy?o, bo porz?dek by si? przyda?, ale twórcy b?d? teraz mieli ci??ki orzech do zgryzienia. Jak do tego podej??? Bo czego nie zrobi? to oberwie im si? mocno. Je?li zmiany b?d? kosmetyczne ludzie zaczn? psioczy?, ?e nie ma nic nowego, wiele ha?asu o nic, strata czasu, itp, itd. Je?li pozmieniaj? rzeczy za bardzo, fani ich po prostu zniszcz?. A propos zmian, Flashpointu i Batmana. Rozumiem, ?e Flashpoint ma spowodowa? te zmiany, wi?c czy to oznacza, ?e bohaterowie b?d? wygl?dali jak w tej serii? Mamy oczekiwa? Thomasa Wayne'a jako Batmana? Bo ca?y ten motyw z ojcem-m?cicielem, pomimo tego, ?e do?? ciekawy, brzmi za bardzo jak zrzynka z Punishera i marnie mi si? to widzi.

kelen

Dlaczego dopiero teraz?
Mam nadziej?, ?e tylko dlatego, ?e w ko?cu maj? jaki? konkretny pomys? i ju? drugi raz nie b?d? a? tak miesza?.
Ciekawi mnie tylko kogo dadz? do tytu?ów zwi?zanych z Batmanem? Morrison ma pisa? Supermana. Ciekawe co by by?o, gdyby nagle do Gacka wróci? np. Miller albo O'Neil... Mam tylko nadziej?, ?e Snyder nadal b?dzie obecny w którym? z tytu?ów. A tak?e, ?e powrót Barbary jako Batgirl to plotka (chyba, ?e seria mia?aby pokazywa? wydarzenia sprzed postrza?u).

Post Merge: 02 Czerwiec  2011, 19:07:17

I tak swoj? drog?, WTF?! Lee znowu si? garnie do serii i designów, co? mi si? nie chce wierzy?, ?e nagle znalaz? na to czas (chyba, ?e w?a?nie to powodowa?o opó?nienia Europe i All Stara)

(A)nonim

#4
CytatCiekawe jak ten nowy "Age" będzie się nazywał... bronze?
Taki już był. Nie wiem, platinum? :D
CytatRozumiem w takim razie, że jak czytam wszystkie serie, to będą to wszystkie serie, łącznie właśnie z Inc.?
Tak, może to będzie początek nowej historii. A może Inc. nie będzie. ;D
CytatJeśli pozmieniają rzeczy za bardzo, fani ich po prostu zniszczą.
Bardziej banda niedorosłych fanboyów, którymi nikt się nie powinien przejmować. Ja np. przeżyłem Morrisona, przeżyję wszystko.
CytatRozumiem, że Flashpoint ma spowodować te zmiany, więc czy to oznacza, że bohaterowie będą wyglądali jak w tej serii?
Nie. Flash jest w alternatywnej rzeczywistości stworzonej przez jego arcywroga, w której wszystko jest do góry nogami. Z czasem to chyba się poukłada i stanie się reboot. Nowy wygląd Batmana masz w newsach, wygląda że tak powiem "po staremu".
CytatI tak swoją drogą, WTF?! Lee znowu się garnie do serii i designów, coś mi się nie chce wierzyć, że nagle znalazł na to czas (chyba, że właśnie to powodowało opóźnienia Europe i All Stara)
Prawie jest pewne że tak, z Europe i All Star DC może poczekać, tutaj Lee ma Deadline.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Q

Kolejne nowe informacje - http://www.bleedingcool.com/2011/06/02/dc-relaunch-not-a-reboot-holding-the-line-variants-72-discounts/

Jedno jest pewne nie będzie to "reset" uniwersum, ale start nowego DCU. 13 czerwca powinny się pojawić zapowiedzi, tak więc dość szybko powinniśmy poznać szczegóły tych zmian.

Jeśli chodzi o "Batman: Europa" to może właśnie opóźniono ją ze względu na te zmiany?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

I po co nam był nowy początek w stylu Morrisona z Dickiem jako Batmanem?

(A)nonim

Bo się dobrze sprzedawał?
I nie wiadomo czy Dick nadal nie będzie Batmanem. ;)
Ciekawszym pytaniem jest po co zmienili numerację Wonder Woman, skoro znowu ją zmienią. ;D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

CytatBo się dobrze sprzedawał?

Zapewne dla tego, ale może bardziej również dla tego, że to intrygowało... Jednak bardziej chodziło mi o to, że po co nam nowy początek, który goni następny nowy początek i co z Inc.?

CytatCiekawszym pytaniem jest po co zmienili numerację Wonder Woman, skoro znowu ją zmienią.

Lubią bawić się cyferkami ;)

(A)nonim

CytatJednak bardziej chodziło mi o to, że po co nam nowy początek, który goni następny nowy początek i co z Inc.?
Bo jak się spojrzy na komiksy z uniwersum DC i ich wyniki sprzedaży nowy początek jest bardzo rozsądnym rozwiązaniem. A niektóre serie mają pozostać mniej więcej po staremu więc nie wiadomo co z Inc. które będzie dopiero w połowie według tego co mówiono i sprzedawało się bardzo dobrze w porównaniu z większością komiksów DC (chociaż jak na poprzednie tytuły Morrisona dosyć słabo).
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Prosta sprawa - coś z numerem jeden zawsze sprzedaje się dobrze. Ludzie zawsze wykupią pierwszy nakład, bo kiedyś na pewno będzie coś wart. Chociaż teraz, jak np w przypadku 1 numeru Kick-Ass takie pierwsze nakłady prawie od razu mają zwiększoną wartość czasem nawet ponad 10 krotnie.

(A)nonim

No i numer 1, 10, czy nawet 100 wygląda o wiele bardziej zachęcająco dla potencjalnego czytelnika niż numer 800 i 25 lat historii.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Szczególnie świeżego. Sam jak próbowałem zachęcić ludzi do czytania konkretnych komiksów albo sami się pytali to taka duża ilość numerów ich zazwyczaj odstraszała.

(A)nonim

No i zauważ ilu ludzi ma tutaj o co w ogóle chodzi i co mają czytać. Dlatego ja bym był za prawdziwym restartem, wtedy wystarczy odpowiedzieć od 1 numeru Batmana i Detective Comics. ;D
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

AmericanUnicorn

Będzie można kupić gdzieś w Polsce?