Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Rebirth

Zaczęty przez LelekPL, 12 Październik 2017, 17:00:25

Funky

Kiedyś wypożyczyłem ten komiks z biblioteki i nie byłem w stanie go przeczytać, komiksy z Batmanem to dla mnie coś co czyta się obecnie coraz gorzej i nie mam z tego żadnej frajdy.

Leon Kennedy

U mnie jest różnie. Lubię rozciągnięte, wielowątkowe historię, ale gdy mam ich ciut dość chętnie sięgam po jakąś starszą zamkniętą historię. Tyle tego jest, że ciągle każdy znajdzie coś dla siebie.

Crowridd

#32
Hej. W "Batmanie" siedzę dopiero od wiosny tamtego roku, ale przez ten czas udało się jakąś namiastkę DC przeze mnie poznać.

W ciągu kilku miesięcy, poza kilkunastoma klasykami, czy obecnie wydawanymi zamkniętymi historiami udało mi się zebrać i przeczytać całe DC Rebirth dotyczące Batmana (poza "Przypinką" - czekam na paczkę).

U mnie poleciały kolejno:

1) Nightwing
2) All-Star Batman
3) Detective Comics
4) Batman

Nightwing (na +), All-Star (bardzo na +; chyba jestem wyjątkiem, ponieważ po skończeniu trzeciego tomu chciałem tego więcej w tej stylistyce) i DC (Clayface!) przeczytane jednym tchem. Mógłbym niemal każdy tom jakoś zrecenzować, jednak świadomy tego, iż siedzę w tym Uniwersum tak krótko, nie będę tego robić...  ;)

Seria Batman - tu jest lekko gorzej - więcej upadków, niż wzlotów.

Natomiast przy okazji zakupu "Gotham to ja" od Hachette (jak wiecie są tam historie, których Egmont nie wydał; chyba że je przeoczyłem), przeczytałem to jeszcze raz - bez pośpiechu - spodobał mi się o wiele bardziej, niż za pierwszym razem.

Jednym z klasycznym już zarzutów do tego tomu jest nijakość Gotham i Gotham Girl. Ja mam inne zdanie - ciekawy pomysł, choć ma swe minusy - to skąd są te ich super-moce? ;)

"Zamknięcie" serii mi się podobało, ale z tyłu głowy wiem, że wcześniejsza wersja (52) jest podobno lepsza.

The New 52 nie znam - nie mam porównania, natomiast jak na pierwszą styczność z Batmanem - Rebirth na +

Niedługo planuję przeczytać całą serię raz jeszcze. Inaczej patrzę na rysunki, scenariusz, kiedy czytam go ponownie (sprawdzone na innych tytułach z Batmanem).

Jeśli ktoś chce omówić poszczególne tomy z Rebirth bez spoilerów (Nightwing, All-Star Batman, Detective Comics, Batman) to super. Będzie okazja do przejrzenia któregoś tomu i podzielenia się opiniami.

Juby

Cytat: Crowridd1 w 06 Październik  2021, 01:33:31Hej. W "Batmanie" siedzę dopiero od wiosny tamtego roku, ale przez ten czas udało się jakąś namiastkę DC przeze mnie poznać.
Hej, witamy na forum.

Widzę, że nie tylko ja na nowo wkręciłem się w komiksy wraz z zamknięciem nas w domach przez wirusa. ;)

Cytat: Crowridd1 w 06 Październik  2021, 01:33:31W ciągu kilku miesięcy, poza kilkunastoma klasykami, czy obecnie wydawanymi zamkniętymi historiami udało mi się zebrać i przeczytać całe DC Rebirth dotyczące Batmana (poza "Przypinką" - czekam na paczkę).

U mnie poleciały kolejno:

1) Nightwing
2) All-Star Batman
3) Detective Comics
4) Batman
Nie całe. ;) W Polsce wydano również serię Liga sprawiedliwości (Batman jest core'owym członkiem drużyny), Suicide Squad (o wrogach Batmana) i Harley Quinn. Batman pojawił się również gościnnie w co najmniej jednym numerze Supermana. Ale i tak szacun, że przebrnąłeś już przez tyle.

Cytat: Crowridd1 w 06 Październik  2021, 01:33:31z tyłu głowy wiem, że wcześniejsza wersja (52) jest podobno lepsza.
Lepsza / gorsza to pojęcia subiektywne. Dla kogoś może być lepsza, dla ciebie może być niestrawna w porównaniu z Odrodzeniem. Najlepiej przekonać się samemu. Polecam zwłaszcza pierwsze dwa tomy, Trybunał i Miasto sów, które świetnie się sprawdzają nie tylko jako start serii, ale też jako odrębna historia.

Crowridd

#34
Cytat: Juby w 06 Październik  2021, 08:33:50Widzę, że nie tylko ja na nowo wkręciłem się w komiksy wraz z zamknięciem nas w domach przez wirusa. ;)

Tak - wziąłem wówczas Xbox żony, która miała Game Pass, żeby wyłączyć coś, czego nie używa - zobaczyłem, że jest do ściągnięcia Batman - Arkham Knight. Zainstalowałem - poczułem klimat i dalej polecało... ;)

Cytat: Juby w 06 Październik  2021, 08:33:50Nie całe. ;) W Polsce wydano również serię Liga sprawiedliwości (Batman jest core'owym członkiem drużyny), Suicide Squad (o wrogach Batmana) i Harley Quinn. Batman pojawił się również gościnnie w co najmniej jednym numerze Supermana. Ale i tak szacun, że przebrnąłeś już przez tyle.

A, tak - masz rację. Natomiast zostawiłem sobie SS, Ligę oraz Harley na przyszłe miesiące/lata; kiedy ogarnę Uniwersum Batmana.

Co z tego, co wymieniłeś wziąć na "początek"?

Cytat: Juby w 06 Październik  2021, 08:33:50Lepsza / gorsza to pojęcia subiektywne. Dla kogoś może być lepsza, dla ciebie może być niestrawna w porównaniu z Odrodzeniem. Najlepiej przekonać się samemu. Polecam zwłaszcza pierwsze dwa tomy, Trybunał i Miasto sów, które świetnie się sprawdzają nie tylko jako start serii, ale też jako odrębna historia.

Tylko, że ten drugi tom na aukcjach osiąga absurdalne ceny...
Myślałem o tym, żeby za jakiś rok kupić coś po angielsku - Batman by Scott Snyder and Greg Capullo Omnibus Vol. 1. Wtedy zebrałbym całą serię Batman w takim wydaniu. Czas pokaże.

Obecnie czekam na "Przypinkę" z Rebirth.

Na aukcjach okładka z Batmanem kosztuje prawie 100 zł. lub w ogóle nie jest dostępna.
Na stronie egmont.pl - niecałe 30 zł.

Juby

Cytat: Crowridd1 w 06 Październik  2021, 20:33:54Co z tego, co wymieniłeś wziąć na "początek"?
Niestety nie pomogę ci w wyborze, bo jak już wspomniałem, nie jest na bieżąco z DC Rebirth i po ostatnim kontakcie nie planuję go nadrabiać. Musisz czekać na odpowiedź kogoś innego (@Leon Kennedy? @Rado? @kelen?), choć patrząc na ostatnią aktywność komiksiarzy na forum, nawet tych którzy deklarowali chęć popisania o komiksach i narzekali na brak dyskusji o nich,  możesz długo czekać. :P

Z drugiej strony, jak czasami zerkam na inne forum i na to, co wyprawiają na nim użytkownicy @HUDY i @8azyliszek, cieszę się, że już tutaj nie zaglądają.

Cytat: Crowridd1 w 06 Październik  2021, 20:33:54Tylko, że ten drugi tom na aukcjach osiąga absurdalne ceny...
Myślałem o tym, żeby za jakiś rok kupić coś po angielsku - Batman by Scott Snyder and Greg Capullo Omnibus Vol. 1. Wtedy zebrałbym całą serię Batman w takim wydaniu. Czas pokaże.
(...)
Na aukcjach okładka z Batmanem kosztuje prawie 100 zł. lub w ogóle nie jest dostępna.
Na stronie egmont.pl - niecałe 30 zł.
Okrutny świat zbieraczy komiksów. Popyt, podaż i te sprawy, żyjemy w kraju wyjątkowego januszerstwa, gdzie gdy jakiś komiks się wyprzeda oficjalnie w sklepach, następnego dnia jego posiadacze chcą go sprzedać za dwu, trzy, a nawet czterokrotność ceny okładkowej. Sam przez to wciąż nie nadrobiłem kilku historii, które chcę poznać.

Pozostaje ci cierpliwie czekać, albo - jeśli nie masz problemu z angielskim - kupić omnibusa, o którym wspomniałeś. Będziesz w nim miał praktycznie wszystko to, co wydano w rodzimych dziesięciu tomach Nowego DC w latach 2013-2017. Ew. jeśli nie przeraża cię taki wydatek na raz, kupić od razu całą serię PL na OLX, lub allegro. Często jest wystawiana za jakieś 600 zł, wtedy średnia za tom jest niższa, niż gdybyś kupował osobno, w tym takie rodzynki jak Miasto sów.

Crowridd

Zainwestuję zapewne w te omnibusy po angielsku - Capullo w większym formacie na to zasługuje :)

Jeżeli chodzi o Rebirth, to zapewne w przyszłości sięgnę po historie z Harley. Chociaż kusi też Suicide Squad. Pewnie przyszły rok to będzie ten moment.

Juby

Cytat: Crowridd1 w 07 Październik  2021, 22:42:46Jeżeli chodzi o Rebirth, to zapewne w przyszłości sięgnę po historie z Harley.
Tu jest jedna rzecz, o której mogę cię uprzedzić bez czytania Harley. W Polsce wydano 5 tomów, choć oryginalne w USA wydano sześć TPB. Więc jeżeli ci się spodoba, to wiedz, że ze względu na słabszą sprzedaż, u nas nie uświadczysz kilku ostatnich zeszytów tej serii.

Leon Kennedy

Nie lubię się bawić w polecanki, bo często czytam to co mi wpadnie w oko. Z nowych w miarę serii przeczytałem run Snydera, a u Kinga jestem w połowie. Jeśli serię się nudzą, to warto zainwestować w zamknięte historię jak Biały Rycerz czy chodźby i Ostatni rycerz na Ziemi, ale tu warto wiedzieć mimo wszystko co nieco od Snydera. Teraz przez długi czas pewnie będzie mnie absorbować kolekcja bohaterów i złoczyńców...

Crowridd

#39
Wymienione przez Ciebie oczywiście przeczytałem. Sporo zamkniętych historii mam już za sobą (niektóre dwukrotnie).

Co do historii z Harley, to słabo. Chyba nie ma sensu kupować niepełnych serii.

Jak narazie kolekcja Hachette jest dla mnie ok - głównie przez to, że do Batmana, który jest/był na rynku dodają historie, których wcześniej u nas nie było lub są trudno dostępne. Podoba mi się również samo wydanie - wg mnie jest lepsze, niż to od Egmontu (papier).

Rado

Cytat: Juby w 07 Październik  2021, 09:03:11choć patrząc na ostatnią aktywność komiksiarzy na forum, nawet tych którzy deklarowali chęć popisania o komiksach i narzekali na brak dyskusji o nich,  możesz długo czekać

Damn! Touche!

Jeśli chodzi o Odrodzenie, to ze swojej strony mogę polecić serię Detective Comics. Trochę to inny Batman, bo bardziej drużynowy, ale moim zdaniem całkiem sprawnie napisany i narysowany. Nowy czytelnik może przy okazji poznać nieco postaci z otoczenia Batmana, być może ktoś się Ci spodoba, albo w ogóle stwierdzisz, że bat-rodzina nie jest dla Ciebie. Aż sam się zdziwiłem, że ta seria mi się nawet podobała.

CytatZ drugiej strony, jak czasami zerkam na inne forum i na to, co wyprawiają na nim użytkownicy @HUDY i @8azyliszek, cieszę się, że już tutaj nie zaglądają

A co robią?

Juby

Szkoda gadać (tym bardziej że to off-topic). Krótko: jeden notorycznie trolluje wymyśloną przez siebie teorią spiskową, a drugi zamiast go po prostu ignorować, albo chociaż nie nakręcać do kontynuowania swoich "akcji", to komentuje każdy jego wpis, prowokuje, wyśmiewa, wjeżdża mu nawet na wygląd mieszkania, itp. Po kilku miesiącach usunąłem swoje konto, bo miałem już dość tej toksycznej atmosfery. I tak byłem jedną z niewielu, bądź jedyną osobą, która wyrażała tam swoje opinie o przeczytanych komiksach, reszta skupia się na przechwalaniu swoim zakupoholizmem.

Rado

Ta teoria spiskowa mnie zaciekawiła. Musisz kiedyś opowiedzieć.

Juby

#43
Jeśli uda się spotkać na wspólnym seansie The Batman to opowiem. ;)

Crowridd

Cytat: Rado w 15 Październik  2021, 15:29:25Jeśli chodzi o Odrodzenie, to ze swojej strony mogę polecić serię Detective Comics. Trochę to inny Batman, bo bardziej drużynowy, ale moim zdaniem całkiem sprawnie napisany i narysowany. Nowy czytelnik może przy okazji poznać nieco postaci z otoczenia Batmana, być może ktoś się Ci spodoba, albo w ogóle stwierdzisz, że bat-rodzina nie jest dla Ciebie. Aż sam się zdziwiłem, że ta seria mi się nawet podobała.

Przeczytałem całe Detective od razu po Nightwingu i All-Star. Miałem tak samo, jak Ty. Wg mnie to idealna seria, żeby bliżej poznać inne postaci z uniwersum. Spoiler czy Orphan - wcześniej nie znałem tych postaci. O każdym tomie można prowadzić oddzielną, długą dyskusję.

Niestety zakończenie pierwszego tomu nie zrobiło na mnie wrażenia. Przez przypadek trafił do mnie wcześniej Batman kontra Deathstroke - więc zaserwowałem sobie niestety niezły spoiler...

To, co mam do nadrobienia to:

Liga sprawiedliwości
Suicide Squad
Harley Quinn

Już wiem z wypowiedzi na tym forum, że Harley w Polsce wyszła nie pełna, więc dwie pierwsze serie wezmę pod uwagę (pewnie w przyszłym roku).