Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze zdobycze komiksowe.

Zaczęty przez Silent Dark, 05 Lipiec 2008, 15:57:51

Johnny Napalm

Gratulacje za kolejne ciekawe zakupy, Rado. Powiedz, czy te historie ze Spider-mana nie wieją trochę starością? Chodzi mi o to, że przymierzam się do ich kupna, nie wiem tylko czy już po kilku stronach będę miał dość tej konwencji -  w końcu to chyba jeszcze lata sześćdziesiąte, a wtedy poziom był... różny. :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

No trochę wieją starością i musisz się z tym liczyć przy zakupie. Ja takich rzeczy nigdy "na raz" nie czytam, bo raz ze względu na objętość, a dwa że po kilku historiach przeczytanych z rzędu, mam trochę dość i chce zabrać się za coś poważniejszego. Niemniej jednak osobiście lubię takie rzeczy, a ostatnio mam większą zajawkę niż zwykle na tego typu starocie. Pewnie to wiesz, ale pamiętaj że każdy Essential jest czarno - biały.

Johnny Napalm

No i na offsecie.  :) Nauczyłem się już czym pachna przedruki z Ameryki. No, ale ich offset to zupełniem inna liga niż ten pamiętany z polskiego Tm-semica.
Kurde, jeszcze do tej pory nie przeczytałem tego co kupiłem na MFGiK. :D Tylko to pobierznie przewertowałem, nie mam za bardzo czasu na lekture. Zeszytówki to można łyknąć na kolanie, ale te większe historie mają dosyć interesująca fabułę i żal by było po prostu je tak niechlujnie przeczytać.
Niedługo dam fotkę ze swoich zakupów. Sam żałuje, że tak mało kupiłem, ale to nie do końca zależało tylko ode mnie... prawie wszyscy się zwijali jak tam wpadłem. :(
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

#108
Comic book colection Update
Moje nowe zdobycze, szczególnie jestem zadowolony z Blera wygranego w konkursie, chociaż właściwie kupiłem tylko Mighty World o f Marvel inne tytuły dostałem lub również wygrałem

Johnny Napalm

Ja pierdziele! Skąd masz tyle nowych komiksów? Chyba już wiem do kogo trafiło złoto z Amber Gold. :)
Nie no, jestem pod wrażeniem twoich nowych zdobyczy.
Lady Death - możesz napisać coś więcej o tym komiksie, bo wydaje mi się, że nie jest on podczepiony do żadnej dużej stajni komiksowej z USA i praktycznie nic o nim nie wiem.
Cytatszczególnie jestem zadowolony z Blera wygranego w konkursie
Gratuluje. Co to był za konkurs, możesz napisać?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Blera wygrałem w konkursie Prosto z Kadru na facebooku za komentarz dotyczący komiksu.. Lady death jescze nie czytałem jakoś okazji nie było. Jak mówiłem część wygrałem, a te wszystkie magazyny reklamowe marvela dostałem razem z zeszytówkami semica które pewien dobry człowiek rozdawał w tzw dobre ręce , nie płaciłem nawet za przesyłkę.

Rado

Ostatnio doszło: Locke and Key volume 3 i 4, dwa komiksy z brytyjskiej kolekcji Marvela od Hatchette, które są wyśmienicie wydane i mają świetne dodatki. Jeśli ta kolekcja ukaże się w Polsce bez większych problemów, to mam nadzieję, że w takiej samej formie.



Nowe, powiększone wydanie pierwszego tomu Hellblazera z okładką Jima Lee (raczej kiepską imo) oraz Destiny.



I poleciałem też po starociach. Ponowne, po latach, przeczytanie Kapitana i Sabretootha raczej mnie nie zachwyciło, za to Punisher nadal trzyma poziom, a i Green Lantern też niezły.




Johnny Napalm

Cytatdwa komiksy z brytyjskiej kolekcji Marvela od Hatchette, które s? wy?mienicie wydane i maj? ?wietne dodatki. Je?li ta kolekcja uka?e si? w Polsce bez wi?kszych problemów, to mam nadziej?, ?e w takiej samej formie.
Ju? ten Spider, za którego mocno przep?aci?em  :P , by? porz?dnie wydany. ?wietne dodatki, dodatkowe szkice, rzut oka na przesz?o?? bohatera, pokazanie jego "ojców"- tak?e ka?dy móg? tam znale?? co? dla siebie oprócz samej historii. Ta w przypadku pierwszego polskiego Hatchette'a by?a taka sobie, ale usz?a w t?oku.
CytatI polecia?em te? po starociach. Ponowne, po latach, przeczytanie Kapitana i Sabretootha raczej mnie nie zachwyci?o, za to Punisher nadal trzyma poziom, a i Green Lantern te? niez?y.

Dos?ownie wczoraj ponownie czyta?em wspomnianego GL, no i trzeba przyzna?, ?e ani troch? si? nie zestarza?. Wci?? to ?wietny komiks z niebanaln? histori?. No po prostu genialny pomys? na fabu??... ?wietne czytad?o, bez zielonego przebiera?ca ta historia by?aby ?wietnym materia?em na bestseller SF. :)
Co do Capa... i on mnie mocno rozczarowa?. Za to Punisher by? genialny. To chyba historia z pierwszej pi?tki tych najlepszych z komiksów o Punisherze.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII


Udany tydzięn oprócz zakupu Star Wars Komiks WS, I tomu kolekcji i nagrody konkursowej przyszły komiksy z Niemiec z 1975 kupione za 7 zł z przesyłką.

Johnny Napalm

I to wszystko w jakże dźwięcznym, miłym dla uszu, wprowadzającym w błogi nastój języku naszych posthitlerowskich zachodnich sąsiadów? :) Sam się przymierzam do kupna podobnych staroci - również w większości w języku niemieckim. Niedawno odkryłem naprawdę solidnie zaopatrzony antykwariat. Tam króluje jednak Hulk, ale też mają kilka ciekawych Spiderów.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Po nazistowsku komiksu nie kupię nigdy, mogę być strasznie prostacki ale nienawidzę ani kacapów ani szfabów. Mam nawet komiksy po francusku, ale nigdy w języku tamtych.


Show Must Go On!!!

XIII

#116
Przyjrzałem się dobrze stopkom wydań tych komiksów i 2 z nich są z lat 1973 i 1974,. Batman jest ciekawym przypadkiem , niemieckie wydanie było  tylko 4 miesiące po USA na ich rynku w dodatku na papierze kredowym.. Franek Batmanów Nolana pewnie też nie widziałeś bo muzykę niemiec robił ;D.

Rado

Dosz?o: Spider PL, najnowsze Ba?nie i ostatni tom Stulecia Moore'a.


XIII

Mam do ciebie pytanie Rado jakie dokładnie są dodatki w Born Again. Od Hachette w miarę możliwości mam zamiar kupić ten komiks a takzę najbliższe 3 tomy i Weapon X, resztę albo mam albo mnie nie interesuje.

Rado

#119
Nie ma mnie w domu teraz i nie mogę sprawdzić, jak wrócę to opiszę dokładnie. Ale to jakoś w przyszłym tygodniu dopiero. Z pamięci, to mogę Ci powiedzieć, że dodatki są dobre. Jest wstęp tego kolesia, który też pisał wstęp w Spiderze, jest galeria okładek, jest bodajże ewolucja kostiumu DD i nawet sporo o twórczości Millera i Mazzuchiellego.