Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#1
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez mlempicki - Dzisiaj o 20:22:32
Przy okazji wspomnę o aktualizacji na stronie 8studs.
Jak czytać DC Odrodzenie, Uniwersum DC v2.1 Chronologia wydarzeń



Post przeniesiony; dotyczy wyłącznie wydań Egmont.
- Juby
#2
Uniwersum Batmana / Komiksy wydane w Polsce
Ostatnia wiadomość przez Juby - Dzisiaj o 15:09:20
Nie tylko Egmontem i kolekcją Hachette Batman żyje. Od 21 maja w sprzedaży będzie dostępny również komiks wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy Sen Nietoperza.

#3
O stronie i forum / BatCaveTube
Ostatnia wiadomość przez Juby - Dzisiaj o 14:55:42
Ode mnie również kciuk w górę za ten materiał. Liczę @Rado, że uda cię się coś sklejać na kanał BC częściej (no i wciąż czekam na prezentację całej komiksowej-batmanowej kolekcji, bo chyba jesteś w tej kwestii rekordzistą kraju) ;)

Przeczytałem chyba cztery zeszyty The Riddler: Rear One kiedy wychodziły. Muszę kiedyś znaleźć czas przeczytać całość od początku do końca, bo bardzo mi się to podobało. Jestem zdania, że film powinien bronić się jako samodzielne dzieło, a nie coś, co ma dopowiedzenia w książkach, czy komiksach, ale w tym wypadku uważam, że komiksowy prequel bardzo pomaga w zrozumieniu niedorzecznego toku myślenia Paula Dano z końcówki The Batman.

Kings of Fear - nie zwróciłem uwagi, że to ma już tyle lat. Liczyłem, że Egmont w końcu sięgnie po ten tytuł, ale coraz mocniej w to wątpię. Szkoda, bo uwielbiam Stracha na wróble i prace Kelley'a Jonesa. Może w przyszłorocznych DC Deluxe?

Przeczytałbym Child of Dreams już dla samej okładki (genialny cover z Batmanem z twarzy wyglądającym jak Michael Keaton).

Nie czytałem jeszcze Prey, ale ogólnie jestem zdania, że Legends of the Dark Knight (1989-2007) było najlepszą serią komiksową z Batmanem ever. Liczę, że kiedyś doczekamy się nie tylko tego tytułu, ale przedruków wszystkich ważniejszych historii z tego cyklu (z pominięciem Gothic i Venom, które Egmont już u nas wydał).
#4
O stronie i forum / BatCaveTube
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 13 Maj 2024, 18:16:01

Świetny materiał Rado. Zainteresowałeś mnie tymi tytułami najbardziej:
Absolution
Butler Did It
Death by Design
E. Nigma, Consulting Detective
Fear
Loyalties
Night Cries
Prey (to już czytałem, ale może kupie)
Return of Batman
Riddler Year One
#5
Bat-Filmy / DC Universe - wątek ogólny
Ostatnia wiadomość przez Mr.G - 10 Maj 2024, 23:31:51
Wygląda jak strażak. Taki co dopiero co wrócił z akcji i już musi lecieć na następną. Taki może i trochę tym już zmęczony, ale raczej nie dający tego po sobie poznać, bo wie, że musi. Nie zrezygnuje. Znów trzeba nałożyć kostium i kogoś uratować. Do roboty, Clark - myśli sobie - dasz radę.
Podoba mi się :)
#6
Seriale animowane i TV / Batman: Caped Crusader
Ostatnia wiadomość przez Mr.G - 10 Maj 2024, 23:27:20
Jakieś takie nieociosane, jakby z painta te postacie (zwłaszcza Batman wypada bardzo brzydko), ale to nie ma większego znaczenia. Animacja w X-Men '97 też mi się nie podoba, ale tam nie ma to znaczenia. Ważne, że twórcy próbują inaczej - inne czasy, inny klimat, inne historie postaci. No i chcą skupić się na psychologii bohaterów, co było chyba podkreślane od pierwszych wieści dotyczących tego serialu. Jeśli im się uda, brzydka kreska nie będzie problemem. A zresztą, w ruchu i z odpowiednią muzyką... może nawet będzie to piękne.
Najwięcej dowiedzieliśmy się o Harley, bo i chyba u niej szykuje się największa metamorfoza. Od wyglądu, przez sposób działania, po brak powiązania z Jokerem. Odważnie i dobrze. Na blond pannę Quinn z irytującym głosikiem już się napatrzyliśmy i jeśli ktoś ma prawo proponować nowy na nią pomysł, to właśnie ta ekipa, która ją stworzyła. I mam nadzieję, że takich nowości będzie jak najwięcej.
#7
Seriale animowane i TV / Batman: Caped Crusader
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 10 Maj 2024, 21:08:17
Doczekać się nie mogę. Sam teraz powtarzam TAS drugi raz. Tymi zdjęciami tylko podsycili apetyt.

Dzięki @Juby za filmik. Nie znałem
#8
Seriale animowane i TV / Batman: Caped Crusader
Ostatnia wiadomość przez Juby - 10 Maj 2024, 20:39:37
Jeśli serial będzie prezentował ten sam poziom (Batman wygląda w nim identycznie) to jestem spokojny.

#9
Seriale animowane i TV / Batman: Caped Crusader
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 10 Maj 2024, 18:25:10
Wygląda ok. Trochę "za jasno", za mało cieni, dymu, czerni, jeśli to ma być Noir. Ale pewnie będę oglądał, zależy jak pierwszy odcinek.

Wolałbym, żeby tak jak X-Men 97 nowy odcinek był co tydzień - nie lubię bingować odcinków i często po prostu porzucam serial w takich wypadkach. To też by pomogło serialowi pozostać w mediach przez dłuższy czas i stworzyć marketing szeptany. Seriale wydawane za jednym razem w większości są popularne przez tydzień, a potem się o nich zapomina. Są wyjątki jak Stranger Things, Squid Game czy ostatnio Reniferek, ale to póki co wychodzi jedynie Netflixowi.
#10
Seriale animowane i TV / Batman: Caped Crusader
Ostatnia wiadomość przez Miss_Quinn - 10 Maj 2024, 15:41:30
Sama kreska nie wygląda źle na tych zdjęciach. Na pewno zerknę na niego, bo nie wygląda to źle :)