Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Crowridd

Cytat: Po_prostu_smyk w 12 Maj  2023, 14:19:11Gotham Knights... Komiks nie zrobił na mnie większego wrażenia, ledwo go pamiętam.

Mi natomiast dobrze siadła ta historia. Lubię takie klimaty. Śledztwa i walki prowadzone równolegle w dwóch różnych stuleciach, dobrze budowana narracja, gdzie trudno było się pogubić w scenariuszu, pomimo przeplatywania się kilku historii naraz. Dodatkowo jeszcze ciekawy origin Runaway'a.

Wizualnie również nie miałem zastrzeżeń, zwłaszcza wtedy kiedy pokazywano Gotham z XIX wieku. Takie kolory lubię.

Z minusów to takie o sceny walki i niepotrzebny moim zdaniem wątek z Red Hoodem.

Czekam na TP po polsku.

Juby


Juby

#797
Wrzesień:



Masakra jaką cenę ma ta Sprawiedliwość :o Format taki sam i ilość stron podobna do Strażników, a cena aż 80 zł od nich wyższa. Względem wydania od Muchy (dokładnie taka sama zawartość, format trochę mniejszy, ale za to z obwolutą) drożej o 261 zł (+60%)! Noir też w tej samej cenie co ubiegłoroczny, choć szczuplejszy. Dobrze, że nie byłem nimi zainteresowany, bo pewnie i tak bym odpuścił.

MJ

Yo mam pytanko do posiadaczy nowego wydania Knightfall. Czy Batman 1/94 i 2/94 czyli "Szalony wśród szaleńców" i jego druga część są w całości w "Prologu"tak jak to sugeruje okładka?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Q

Okładka z wydania Tm-Semic wprowadza w błąd,  Batman 1/94 i 2/94 zawierają historie "The Last Arkham" pierwotnie z  "Batman: Shadow of the Bat #1-4".
Oryginalnie jest to okładka z historii "The Freedom of Madness!" z "Batman #491" i ta historia jest w prologu "Knightfall".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

MJ

Dzięki Q, od dłuższego czasu czaję się na Tm-Semic 2/94, sądziłem że może przez to skuszę się na nowe wydanie Knightfallu.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

red fox

Co będzie w tym "Batman / Spawn"?
Mam komiks wydany przez Mandragorę i on jest cieniutki a tu jest ponad 100 stron, będzie jakiś dodatkowy komiks?
Jednak w "Epidemii" aż cztery zeszyty rysuje Kelley Jones, duży plus dla mnie :P

Po_prostu_smyk

Cytat: red fox w 28 Lipiec  2023, 12:11:35Co będzie w tym "Batman / Spawn"?
Mam komiks wydany przez Mandragorę i on jest cieniutki a tu jest ponad 100 stron, będzie jakiś dodatkowy komiks?
Jednak w "Epidemii" aż cztery zeszyty rysuje Kelley Jones, duży plus dla mnie :P
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach z 1994 roku (,,Batman/Spawn: War Devil" #1 i ,,Spawn/Batman" #1) oraz ich kontynuacji z 2022 roku, czyli ,,Batman/ Spawn" #1, będącej dziełem dwóch największych wizjonerów komiksu: Todda McFarlane'a (,,Spider-Man", ,,Spawn") i Grega Capullo (,,Batman", ,,The Creech") - https://egmont.pl/Batman-Spawn,74866717,p.html

red fox

Dzięki, ja znam tylko ten jeden komiks wydany gdzieś w pierwszej połowie XXI wieku.

mlempicki

Zapowiedzi Egmont na październik 2023
W dniu 25 października 2023 r. Egmont wyda:
  • Batman: Nie tylko Biały Rycerz. (ilość stron 264, cena 99,99 zł)
  • Liga Sprawiedliwości. Porządek Zjednoczonych. Tom 2. (ilość stron 192, cena 69,99 zł)
  • Batman: Dziedzictwo. (ilość stron 588, cena 199,99 zł)




Crowridd

W końcu kolejny Murphy - super. Poprzedni spin-off był taki o; pisany był głównie chyba przez jego żonę.

No nic - poproszę na gwiazdkę.

Crowridd

#806
08.11.2023 premiera kolejnego tomu - stery chwilowo po Tynionie przejmuje Joshua Williamson i będzie to ostatni tom tej serii. Po nim będzie Zdarsky.

Oczywiście nie jest to żaden duży restart, jak niektórzy tu sądzą po każdej zmianie numeracji, a zmiana reżysera.

Ja jeszcze nie zabrałem się za Stan strachu - unikam recenzji tego komiksu, bo mam duże oczekiwania wobec niego.

Okładka z dobrym doborem kolorów.


Juby

Tego samego dnia do sprzedaży trafi również:



A 22 listopada:



^ Przedwczoraj przeglądałem ten album w jednym sklepie komiksowym i choć nie jest to komiks, myślę że warto go odnotować w którymś dziale BatCave, bo jest w nim również opisywana perspektywa komisarza Gordona i kilku innych bohaterów Gotham. Słabo tylko, że Egmont wydaje go w serii DC Deluxe, a nie w DC Black Label w oryginalnym formacie (22,4 x 28,3 cm).

Juby

Cieszę się, że nawet nie brałem pod uwagę kupna Sprawiedliwości z DC Limited. Koszmarny błąd druku na okładce albumu o tak wysokiej cenie to coś, co nie powinno mieć miejsca.




W sobotę MFKiG w Łodzi. Pierwszy raz się wybieram, więc relację z pierwszych zapowiedzi Egmont na 2024 wkleję dopiero wieczorem jak wrócę.

Juby

#809
Lekkie przeziębienie nie pozwoliło mi doczekać zapowiedzi na żywo (opuściłem MFKiG zaraz po spotkaniu z panem Tomaszem Kołodziejczakiem o godz. 17:05), ale relacja z panelu z zapowiedziami jest na fb: https://www.facebook.com/CentrumKomiksuPL/videos/2728438403987400 [29:50-32:50]

Ze świata Batmana - Egmont oczywiście kontynuuje wszystkie ongoingi DC (w tym Batman, Detective Comics, Justice League i Nightwing), wyda Dark Crisis on Infinite Earths w dwóch tomach oraz Flashpoint: Beyond (chyba jednak nie w DC Black Label jak zapowiadano przed rokiem) i Batman: Wojna cieni, do którego kryzys chyba prowadzi. Ponadto Gotham City: Year One (DC Black Label), Uniwersum DC wg Neila Gaimana (zapewne w DC Deluxe) i co pewnie wielu zachwyci - nowe wydanie (pierwsze od Egmont) Batman: Dark Victory Tima Sale'a i Jepha Loeba (przedstawiono okładkę w kolorze, więc raczej nie będzie to przyszłoroczny NOIR). No Man's Land będzie wydany łącznie w aż siedmiu tomach z czego trzy pojawią się w 2024 roku (przeplatane trzema tomami ze Śmiercią Supermana), ma być też prequel do serii Injustice, która najwyraźniej dobrze się sprzedaje.



Ponadto, od lutego Egmont rusza z mangą DC - na pierwszy ogień pójdzie historia o Jokerze, potem Batman, trzeci będzie Superman.



Ciekawe czy Mroczne zwycięstwo zapowiedziano na 2024 bez Długiego Halloween, bo Egmont szykuje niespodziankę i wyda część pierwszą już w grudniu 2023? :) Zapowiedzi na ten miesiąc pewnie ukażą się w nadchodzącym tygodniu, więc się przekonamy. Jakby nie było, świetna wiadomość, że tak świetny tytuł doczeka się nowego wydania, bo od lat jest niedostępny (ja na szczęście mam komplet komiksów DC wydanych przez Mucha Comics w latach 2013-2015).

Jeśli nic mi nie umknęło, na ten moment na 2024 zapowiedziano 18 tomów komiksowych z Batmanem, lub postaciami z jego świata. Podejrzewam, że Egmont jak zwykle celuje w blisko 30 tytułów, więc sporo niespodzianek poznamy dopiero w wiosennym katalogu.