Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Crowridd

#1425
Dzięki. Też nie mogłem w to uwierzyć - jeszcze przez kilka minut sprawdzałem, czy to nie jest jakieś oszustwo, ale kupiłem bo wiedziałem, że inni też dostali takie powiadomienie.

Paczka przyszła wczoraj - wszystko się zgadza. W końcu będę mógł sobie to przeczytać i może też zacznę szukać kolejnych numerów.

OokamiG

#1426
Run, od którego zaczęła się moja przygoda z Batmanem, więc mam sentyment do niego. Kiedyś muszę go sobie powtórzyć. Teraz musisz polować na kolejne tomy. Dobry zakup i miłej lektury.

MR.JACK

Cytat: LelekPL w 17 Czerwiec  2023, 11:38:02Ja kupiłem na promce dwupłytowe wydanie The Batman na blu-ray. Głównie dla lektora bo dubbingu nie da się słuchać, ale pewnie też znajdę czas, żeby zobaczyć dodatki.
Cześć. Możesz mi podać namiary na ten zakup?

LelekPL

Czy ktoś ma te dwie edycje filmów i potwierdzi, że tak jak jest napisane, polska wersja językowa to na pewno lektor, a nie dubbing?
https://www.gandalf.com.pl/f/batman-forever-d/
https://www.gandalf.com.pl/f/kolekcja-dc-batman-i-robin/

Ludzie z pracy chcą mi zrobić prezent na urodziny i sobie pomyślałem, że ja pewnie sobie nigdy nie kupię, ale w prezencie czemu nie. A właściwie tylko tego i Jokera brakuje mi do kolekcji.

Juby

Forever ma lektora (ten sam, który był w wydaniu 2DVD, czyt. Jan Wilkas), w B&R jest tylko dubbing z 1997 roku (w wydaniu 2DVD był i lektor i dubbing).

LelekPL

Jestes pewien z tym dubbingiem do BiR?

Juby

Na 100%. Mam te wydania od ich premiery i powtarzałem oba filmy w ubiegłym tygodniu, B&R z dubbingiem. Lektora nie ma, na Gandalf mają błąd.

LelekPL

Dzięki wielkie. W takim razie poprosze ich albo o to: https://www.gandalf.com.pl/f/top-gun-kolekcja-blu-ray/#product-details albo o Spider-Mana na Steamie bo jest teraz promka.

Dobrze jest się upewnić pod tym względem bo mimo, że dubbing jest obok wojen i holocaustu jedną z najgorszych rzeczy, które trafiły się w Polsce, sklepy nadal robią takie babole :P

Juby

#1433
Próbuję się wyleczyć ze zbieractwa rzeczy z Batmanem, ale wciąż jakoś średnio mi to wychodzi :P



Zeszyt Infinite Crisis to gift z Comics Point z Pragi (rozdawano tego dnia sporo zeszytówek, którym słońce wypaliło kolory na okładce).

Obok, nadrobiony ostatni brakujący TM-Semic z 1994 roku oraz dwa numery z 1997 (niezwiązane z sagami Knightquest oraz KnightsEnd). Czyli w końcu mam wszystkie zeszyty serii Batman, które chciałem mieć (1/90-1/96 oraz 2/97 i 5/97), może kiedyś nadrobię też serię Batman & Superman z rocznika 1998. Z Wydań Specjalnych brakuje mi trzech tytułów: Sąd nad Gotham, Venom i Miecz Azraela, ale dwa ostatnie mam w wydaniu Egmont, więc na celowniku zostaje już tylko team-up z Sędzią Dreddem. A skoro już o tym wspomniałem:



W bardzo dobrym stanie w cenie bliskiej okładkowej z olx. Biorąc pod uwagę jakich kwot sięgają oferty na taki zestaw, cieszę się że udało mi się złapać taką okazję. Zdecydowałem się na stare wydanie Egmont, bo czytałem mieszane opinie na temat DC Deluxe, w dodatku te starsze KŚK mają ciekawy, powiększony format.



Kontynuuję kupowanie Batmana z lat 90-tych od Egmont. Epidemia stoi na regale od lipca, ale jeszcze nie znalazłem czasu, aby po nią sięgnąć (pewnie skończy się na tym, że wezmę się za nią w tygodniu poprzedzającym premierę Dziedzictwa - już zamówione - aby przeczytać oba tomy jeden po drugim).



Powyżej jedyna* zdobycz związana z Batmanem z 34. MFKiG. Już kiedyś chciałem kupić tę książeczkę, ale empik przysłał mi egzemplarz w okropnym stanie, więc go nie przyjąłem, a w sobotę dostrzegłem na jednym stoisku kilka sztuk w stanie idealnym za zaledwie 10 zł.

*
Spoiler
No, może nie do końca jedyna, bo dla młodszego brata wziąłem jeszcze figurkę Batman 1989 bootleg  sprzedawaną u nas w latach 90-tych: https://i.ibb.co/SBpVDFK/20231007-122243.jpg
[Zamknij]



W ostatni weekend z okazji festiwalu było też sporo świetnych promocji na komiksy w sieci. Empik oferował -60% na drugi komiks przy czym honorował wcześniejsze rabaty ze strony, dzięki czemu wczoraj odebrałem (dlatego jeszcze w folii, pewnie wezmę się za czytanie dziś wieczorem) Catwoman. Samotne miasto oraz Joker. Polowanie na klauna za jedyne 46% ceny okładkowej! :)

Ostatnia rzecz to figurka Batmana-Keatona dołączana do kubka przy zestawie kinowym The Flash (prezent od młodszego brata):




Mr.G

Cytat: Juby w 12 Październik  2023, 12:28:11

Do Legend Mrocznego Rycerza (5/97) mam pewien sentyment. Bo widzisz, Ty próbujesz wyleczyć się ze zbieractwa (nie lecz się! ;P), a ja zawsze byłem za bardzo kutwą żeby pójść tą drogą. Nie szukałem, nie zamawiałem, ale zawsze lubiłem trafić gdzieś przypadkiem jakiś pojedynczy zeszyt - na bazarku, w sklepie ze starociami czy coś takiego - i czuć się niesamowitym Łowcą z Przypadku. Tak było z tym komiksem. Lata, lata temu w nieistniejącym już dworcu w moim mieście był taki sklepik z przeterminowaną prasą za bezcen i tam sobie ten tytuł leżał na jakiejś dolnej półce. Do dziś ma chyba naklejoną na okładce cenę 3 zł, której nie zerwałem, bo by się porwało. Swoją drogą, fajna fabuła, taka totalnie oderwana od wszystkiego innego. Bruce, który budzi się pewnego razu w szpitalu i okazuje się, że tylko sobie wymyślił bycie Batmanem. I Catwoman i smak jej łez, dzięki którym nie popadł w obłęd.
Wielokrotnie powracałem do tego punktu z prasą, ale nigdy więcej nie uświadczyłem w nich starych komiksów.

A figurkę z zestawu z Flasha też mam, jedyne co dobre po tym seansie. Nie odszedłem od punktu z popcornem dopóki nie znaleźli Batmana pośród mnóstwa Flashów.

HUDY

Juby Miło patrzec na nowe zdobycze, a serce raduje sie jeszcze bardziej jak widze pozycje od TM-Semic. Kiedys bede musiał kupic bądz wypozyczyć te książke. Kurcze jak byłem na Flashu to nic nie było z fantów, a pewnie bym sobie takowy kubek zapodał. Zdecydowanie nie masz z czego sie leczyc, nie odpuszczaj.

Crowridd

@Juby TM w dobrym stanie się chwali.

Sam mam już sporo zeszytów DC, ale przez brak miejsca trzymam je luzem w foliach. Ty masz pudła czy może slipcase'y?

Juby

Wszystkie starsze komiksy trzymam w dolnej szafce regału. Kupiłem czarne pudło w IKEI (które sobie okleiłem z każdej strony logo Batmana - tekturki dodawane w sklepach do t-shirtów, itp. ;)) i w nim układam komiksy w kolejności od nr pierwszego. Tak to wygląda:



Kiedyś kupiłem 2x 50 foliowych koszulek na komiksy (do dwóch dołączono tekturki, a z wypadu do Pragi mam jeszcze 3 nowe), ale trzymając te komiksy pionowo, w pudle, bez dostępu do światła, przestałem dostrzegać w tym sens (żadna z tego ochrona, a folie tylko zabierają więcej miejsca), więc kiedy mi się skończyły jakiś czas temu zacząłem umieszczać tam komiksy po prostu luzem (zdjęcie 2). Folie sprawdzają się Imho tylko przy wyjątkowych numerach, przy których chcę zachować stan celujący, lub przy zeszytach w złym stanie, które bez folii by się rozpadły.

Jak widać po leżącej kupce z prawej, miejsca zaczyna brakować, dlatego ten szary karton, w którym trzymam kolekcję miesięczników FILM chyba trafi gdzieś indziej, a tutaj dołożę drugi taki czarny z IKEI, w lewym będą komiksy z Batmanem i Supermanem, a w prawym reszta.

OokamiG


Juby

Dzięki :) Wczoraj odebrałem kolejną cegiełkę: