Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Komiksy wydane w Polsce

Zaczęty przez Dezerter, 01 Luty 2009, 01:15:28

Dezerter

Ten temat powstał po to, abyśmy informowali siebie nawzajem o komiksach które zostaną wydane w naszym kraju, bądź są na etapie planowania. We wrześniu zostaliśmy poinformowani, że wydawnictwo Manzoku ma wydać miniserię "Justice" autorstwa Alexa Rossa, Jima Kruegera oraz Douga Braithwaite'a:
http://batcave.stopklatka.pl/ramka.php?subaction=showcomments&id=1221495060&archive=1222812047&start_from=&ucat=2&show=arch908
Komiks miał się ukazać najpóźniej w styczniu 2009(może się ukazał, ale mi nic o tym nie wiadomo). Na mojego maila w sprawie wydania m.in. Justice wydawnictwo Manzoku nie odpowiedziało. Projekt chyba umarł śmiercią naturalną(jak większość tego typu w naszym kraju). Może wam wiadomo coś więcej na ten temat?

Leon Kennedy

Bądźmy dobrej myśli. W końcu zaczeli wreszcie nad nim pracować. Zatem ludziska... cierpliwość jest cnotą ;).

Mel

Dezerter dobrze to przewidział. Cały projekt poszedł w...
Z drugiej strony, to nie był zbyt udany pomysł wydania "Justice". Może i ilustracje urzekają, scenariusz ujdzie, ujdzie, ale jakby nie patrzeć, to dość ciężka pozycja dla początkujących(którzy, bez wątpienia zawiesiliby oko na tej pozycji). Setki kolorowych bohaterów, setki równie kolorowych villainów, wiele nawiązań do wcześniejszych numerów z różnych komiksów...Wątpie, aby czytelnik głównie opierający się na polskich wydaniach mógł się połapać co i jak. Smutne, ale na polski rynek jedynie się nadają one-shoty, elseworldy albo krótkie miniserie mocno ze sobą powiązane, a zarazem będące czymś w rodzaju niezależnym od wymogów chronologicznych one-shota.

Leon Kennedy

Justice jednak z wielką chęcią bym kupił... Szkoda.

Mel

Hah, a co ja bym zrobiła dla Jokera-Draculi ;D

Dezerter

Dajmy im czas do końca czerwca, zobaczymy co z tego wyjdzie(obiecali się wyrobić w ciągu 6 miesięcy licząc od stycznia)

Leon Kennedy

I zapewnie wyjdą z tego kiszki na wierzbie...

kelen

I cisza. Wie ktos co w ogole sie dzieje z Manzoku?

Leon Kennedy

Ja to ujme tak... Glucho wszedzie... Cicho wszedzie...

Dezerter

Ponoć wydawnictwo chyli się ku upadkowi(albo już upadło) dlatego nie ma co liczyć na wydanie zapowiedzianych serii. Historia lubi się powtarzać :/

naz_

Kurde, szkoda.

I tak najbardziej smuci mnie fakt, ze juz chyba nigdy nei doczekamy sie normalnej, regularnej serii z Batmanem, ktora nie bedzie docelowo kierowana do 9-latków :(
"-To, co mogę uczynić ze sobą, zależy tylko ode mnie. Nie mogę być pewny tego, co zależy od wroga." - sun tzu

heros65

Polska zamiast pokazywać nam hiciory ze świata DC.To woli pokazywać Spider-Man i przyjaciele.

Leon Kennedy

A tam pierdzielisz... U nas ogólnie wychodzi baaardzo mała ilośc komiksów ze świata DC i Marvela, który co prawda za czasów DK miał trochę więcej wydań, ale od czasu jego upadku wszystko stoi w miejscu.

heros65

#13
Chodzi mi o magazyn ze Spider-manem dla czterolatków.

kelen

Z Marvela malo? A komiksy z Muchy to niby co?