Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najlepsze komiksy o Batmanie jakie przeczytaliście

Zaczęty przez Brzuchomówca, 22 Styczeń 2008, 10:42:25

Łubudu

Cytat: Roy_v_beck w 05 Marzec  2010, 21:41:42
Dla mnie to zawsze jest kwestia twórców. Dobrzy scenarzyści tworzą dobre komiksy.
To racja najmojsza a może i Twojsza :) Miks z Green Lanternem tylko przejrzałem, nawet czytać mi się nie chciało. Ale wątki horrorów w elseworldach na przykład bardzo mi leżą. Dzięki Red Rain i pochodnym wciąż mam sporą tolerancję dla Kellego Jonesa. Podobał mi się też wydany w Polsce album "Zagłada Gotham" ale wpadł mi w ręce podczas okresowego zauroczenia twórczością Lovecrafta, więc trzeźwej oceny w tym nie ma za grosz. A co do nieoficjalnych przekładów coraz bardziej skłaniam się ku temu żeby wspierać ten chlubny proceder swoją skromną osobą jeślibym się nadał :)
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

Napier

Na pierwszym miejscu oczywiście "The Killing Joke". (Wspaniała pokazanie króla zbrodni) Na drugiej pozycji niesamowity "The Dark Knight Returns". (Batman po 50, wielki powrót do Gotham, miasto pogrążone w chaosie. Czy to za mało na drugie miejsce? naprawdę to jeden z najlepszych komiksów) Trzecie miejsce zajmuje świetny komiks, "Batman Hallowen". "Batman Knightfall" czyli upadek Mrocznego Rycerza. (Jedyna historia w której miło się czytało Dicka Graysona jako Batmana).
I'm the joke. I'm the killing joke.

Leon Kennedy

Dick przywdziewa kostium Gacka w Knightfallu?? Jakiś krótki opis bym poprosił, bo tego komiksu nie mam.

kelen


Leon Kennedy

To wiem. Myślałem, że może coś mi umknęło z Knightfallu, ale nie i dobrze ;)

Anarky

Właściwie o ile się nie mylę w Knightfall jest tylko rozmowa w lesie koło posiadłości między Robinem a Nightwingiem, z niej dowiedzieć się można czemu Dick Grayson nie został wybrany na Batmana.
Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

Tak. Nightwing stwierdza tam, że ma własne zycie, problemy i nie chciałby przywdziać peleryny Gacowatego ;)

Napier

Szkoda ?e teraz tak nie uwa?a?. Szczerze mówi?c to najlepszym Batmanem "tym drugim" by? Jean Paul Valley alias Azrael. Móg?by wróci? i zast?pi? Bruce'a, a jako Robin dalej móg?by si? sprawowa? Timothy Drake. Dick daje swoimi wyst?pami przepis na najgorszego Batmana, w tych komiksach.
I'm the joke. I'm the killing joke.

(A)nonim

Po pierwsze to Jean Paul nie żyje, po drugie to swoim stażem jako Batman właśnie udowodnił że się nie nadaje. Dick nie powinien być kiepskim Batmanem, bo w końcu fachu superbohatera uczył się latami, niestety Morrisonowi i po części innym scenarzystom najwyraźniej odpowiada robienie z niego idiotę.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Cytat: Napier w 22 Marzec  2010, 17:31:22
Szczerze mówi?c to najlepszym Batmanem "tym drugim" by? Jean Paul Valley alias Azrael. Móg?by wróci? i zast?pi? Bruce'a, a jako Robin dalej móg?by si? sprawowa? Timothy Drake.

I tu si? zgadzam, by? najlepszy dopóki nie przekroczy? granicy której Batman nie powinien przekracza?.
Ja wam pokażę!

Anarky

Cytat: Anarky w 05 Marzec  2010, 21:41:42
Jeśli chodzi o mnie najlepsze były:
- Mroczny Rycerz Mrocznego Miasta
- Zabójczy Żart
- Batman Vs Predator 1,2,3
- Knightfall, Knightquest i KnightsEnd
- Halloween
- Ostatni Arkham

Cytując sam siebie dziwne że zapomniałem o jeszcze dwóch ważnych pozycjach

- Ten Nights of the Beast
- A Death in the Family
Ja wam pokażę!

RafBat

#101
 Na pierwszym miejscu b?dzie u mnie, ju? chyba na zawsz?, "The Killing Joke." Chocia? a? chcia?bym si? do czego? przyczepi? w tym komiksie to, nie mam do czego (chyba tylko do autorów tego albumu... ?e nie kontynuowali pracy nad Batmanem w tym duecie). Komiks ten ma wszystko-genialne rysunki, ?wietny pomys? na rozplanowanie kadrów, a przede wszystkim bardzo dobry scenariusz, opisuj?cy histori? tak ogromnie wa?n? dla ka?dego fana Nietoperza (i Jokera). Zanim sko?cz? swoje "ochy" i "achy" nad tym komiksem, jeszcze s?owo na temat kadrów (i pomys?owych przej?? pomi?dzy nimi)-je?li w przysz?o?ci powstanie porz?dna fabularna ekranizacja TKJ to, mam nadziej?, ?e nikomu do g?owy nie przyjdzie grzebanie w chronologii scen... w ko?cu ju? sam komiks jest fantastycznym storyboard'em.
Drugim komiksem jest "The Dark Knight Returns." Tylko w g?owie Millera móg? powsta? wówczas (po?owa lat '80.) taki pomys? na historie z Mrocznym Rycerzem. Ogromnie oryginalny komiks.
Dalej to ju? b?d? tylko wymienia? tytu?y, bez wskazywania tego, który z nich powinien by? wy?ej a który ni?ej od drugiego (to by?by zbyt trudny wybór):
"Dark Knight Dark City"-zdecydowanie najlepsza historia z Riddlerem w roli g?ównej (je?li kto? z Was móg?by wymieni? jakie? inne tytu?y z Zagadk?, równie dobre jak ten, to b?d? wdzi?czny. Z góry dzi?ki).
"God of Fear"-analogicznie, najlepsza historia ze Scarecrow'em, jak? przeczyta?em (przy okazji mo?na by?o pozna? sporo faktów z jego tajemniczej przesz?o?ci). Dodatkowo tej historii towarzyszy?y ?wietne rysunki Blevinsa (pasowa?y do tego komiksu), no i nie najgorszy wyst?p Anarkyego... w ko?cu si? do czego? przyda?. ;)
Dalej b?d? krótkie historie autorstwa duetu Grant/Breyfogle (Allan jest mistrzem krótkich opowiada?-zawsz? s? "o czym?," no i nie s? p?ytkie... nie wiem czy znalaz?oby si? wielu scenarzystów, potrafi?cych tworzy? co miesi?c, przez kilka lat, sensowne scenariusze do Batmana...). Dobra, wi?c za najlepsze prace autorstwa wymienionego wy?ej duetu uwa?am: "Nobody","Black Spider","Trash","Last Arkham,"Steet Demonz".
Wyró?ni?bym jeszcze "dzie?o ?ycia" Morrisona, czyli "Arkham Asylum", chocia? po lekturze tego albumu mo?na nabra? powa?nych obaw co do zdrowia psychicznego jego autora... i nie mam tu na my?li tego, ?e Grant jest ?wirem, w pozytywnym znaczeniu tego s?owa (je?li takowe istnieje). ;)

franek

#102
Według mnie to Batman: Halloween. Za świetnie wykorzystane opowiadania Lewisa Carolla i tego drugiego.
No i Jeszcze Zabójczy Żart (nie muszę tłumaczyć dlaczego).


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

CytatWedług mnie to Batman: Halloween.
Komiks świetny, chociaż nie jestem fanem rysunków Tima Sale.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

daniello32

Naprawd? bardzo ci??ko wybra? kilka najlepszych, bo Batman ma mnóstwo ?wietnych historii. Zaczn? od klasyki, komiksów bez których fan Batmana nie mo?e przej?? oboj?tnie:
Year One
The Dark Knight Returns
Chyba nie musz? tutaj uzasadnia? czemu wymieni?em te 2 tytu?y.
Tu reszta ulubionych:
The Killing Joke--> Moore i Bolland stworzyli moim zdaniem najlepszy komiks lat 80, a jednocze?nie jeden z najlepszych w ogóle.
The Long Halloween--> Arcydzie?o klimatu. Scenariusz jest genialny, mroczny, trzyma w napi?ciu do samego ko?ca. Przez kilka dni nie mog?em otrz?sn?? si? z szoku po poznaniu zako?czenia. D?i?ki tej historii Tim Sale wskoczy? do czo?ówki moich ulubionych rysowników...
The Mud Pack (Detective Comics #604-#607)- Przeczyta?em ca?kiem niedawno i by?em bardzo zadowolony. Clayface by? jednym z moich ulubionych wrogów Batmana, g?ównie dzi?ki ?wietnemu przedstawieniu go w Batman: TAS. Tu mamy Clayface'a w kilku wydaniach, a do tego ten ?wietny Breyfogle...
Anarchy in Gotham--> Wprowadzenie kolejnego z bardziej lubianych przeze mnie villain'ów, po raz kolejny wychwalam znakomity duet Alan Grant- Norm Breyfogle
The Last Arkham--> Otwarcie serii Shadow of The Bat. Historia podoba mi si? tak bardzo, ?e chyba kupi? j? w formie TpB.
Na razi? to tyle, nie znaczy to jednak, ?e na tym koniec ulubionych historii. Mo?e innym razem co? jeszcz? dopisze :D