09 maj 2021, 07:07:14

Aktualności:

Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!

Najlepsze komiksy o Batmanie jakie przeczytaliście

Zaczęty przez Brzuchomówca, 22 styczeń 2008, 10:42:25

Rado

Ostatnio chcia?em sobie zrobi? list? top 10 batmanowych albumów i stwierdzam, ?e cholernie ci??ko, jest mi si? zmie?ci? w dziesi?tce, a nawet nie bra?em pod uwag? historii JLA. Nie przeczyta?em jeszcze wszystkiego co podobno jest tego warte, jak na przyk?ad CITY OF CRIME albo SHAMAN, ale tak czy inaczej, tak oto prezentuje si? moja lista i krótkie uzasadnienie. Kolejno?? (poza numerem pierwszym) nie ma znaczenia.

1. THE DARK KNIGHT RETURNS -  Ubóstwiam ten komiks za ma?e obrazki, du?o tekstu i beznadziejne rysunki. A, i jeszcze za to: " I want you to remember the one Man who beat you"

2. BATMAN BLACK AND WHITE vol. 1-3 - Tyle ?wietnych historii, wielkie nazwiska (i te mniejsze) i ich osobista wizja Batmana, to to, co uwielbiam. Ka?dy znajdzie w tych albumach co? dla siebie. Dos?ownie ka?dy. Ja takich "rzeczy dla siebie" znalaz?em sporo.

3. THE CULT - Za klimat i za to, ?e Batman w tym komiksie sam przyznaje, ?e zosta? pokonany ("Face it Bruce. The man broke you. That's never happened before") i jest bliski rezygnacji. Dobrze, ?e z pomoc? przyszli rodzice.

4. BATMAN VENOM - Chyba mój pierwszy batmanowy trejd jaki mia?em. Pami?tam nawet kiosk ruchu, z którego go kupi?em (a raczej mama mi kupi?a w 94 r.). Kiosk, a raczej ju? salonik prasowy, stoi do dzi?. A zapami?ta?em to wszystko, bo komiks wywar? wtedy na mnie ogromne wra?enie, które zreszt? trwa do dzi?. Wracam do lektury do?? cz?sto. Narkotyki i z?e rodzicielstwo to motyw przewodni.

5. BATMAN ABSOLUTION - Za poruszane trudne tematy i za pokazanie czym jest dla Batmana sprawiedliwo??. Jest w tym komiksie kilka stron, które czyta?em dos?ownie z opadem szcz?ki.

6. THE MAN WHO LAUGHS - Za ?ledztwo bez maski i generalnie prac? detektywistyczn? bez u?ywania technicznych cudów. No i za Jokera "Boy, you... you're really a piece of work."

7. NIGHT CRIES - Ponownie wielki szacun za prób? podj?cia trudnego tematu, jakim jest wykorzystywanie i zn?canie si? nad dzie?mi. Komiks naprawd? dla doros?ych. I to takich doros?ych doros?ych.

8. KILLING JOKE - Za kar?y, przeja?d?k? kolejk? i suchara na ko?cu.

9. MONSTER MEN/MAD MONK by Matt Wagner - za fabu?? nie pozwalaj?c? Ci si? oderwa? od czytania i idealny (dla mnie) sposób przedstawienia postaci jak? jest Batman. Narracja genialna.

10. BATMAN VERSUS PREDATOR - Tylko pierwsza cz??? ?apie si? na list?. Jeden Predator to za ma?o na Bruce'a, który co prawda, pierwsz? rund? przegra?, ale walk? wygra?. Uwielbiam tekst Gordona: "Kimkolwiek by Batman nie by?, nie jest tchórzem".

No i có?... Miejsce mi si? sko?czy?o. Kto, w ogóle wymy?li? tylko te g?upie dziesi?? miejsc? Z bólem serca lista rezerwowa to: YEAR ONE, WAR ON CRIME, LONG HALLOWEEN/DARK VICTORY, DEATH AND THE MAIDENS, PREY, TURNING POINTS.

Johnny Napalm

Kurcze, wielka szkoda, że większość komiksów zapodanych przez ciebie nie została wydana jeszcze do tej pory w Polsce. Może chociaż Mucha się spręży i wyda kilka z nich...
No i kolejne kurde, ale chyba z połowy z nich nadal nie mam w swoim małym zbiorze. A miałem już przystopować z wydawaniem hajsu hurtowo na komiksy...  dobre sobie. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

szymqw2

Moje Top 5 komiksów o Batmanie które czyta?em
1. Zabójczy ?art wydanie z 2012 (kolory Bollanda) Moor, Bolland bo to ponadczasowy klasyk.
2. Co si? sta?o z zamaskowanym krzy?owcem? Gaiman, Kubert za klimat opowie?ci i genialne rysunki
3. Tales of the Demon Denis O'Neil, rysownicy ró?ni, zbiór genialny dla ka?dego Bat-fana
4 Miecz Azraela Denis O'Neil, Joe Quesada dwóch gigantów robi komiks tak jak si? powinno robi?
5 Trybuna? Sów Snyder, Capullo Renesans Batmana

Rado

11 lipiec 2013, 23:09:54 #123 Ostatnia edycja: 11 lipiec 2013, 23:20:10 by Rado
CytujKurcze, wielka szkoda, że większość komiksów zapodanych przez ciebie nie została wydana jeszcze do tej pory w Polsce

Nie jest tak źle Johnny. Licząc, że Mucha wyda DARK VICTORY po TLH, to osiem z siedemnastu tytułów, które w sumie wymieniłem, będziemy mieli w języku polskim. Mogło być gorzej...

@szymqw2 - O! WHATEVER HAPPENED... widzę bardzo wysoko u Ciebie. U mnie ten album też ostatnimi czasy znacząco podskoczył w rankingu. Kiedy się w niego wczytać dokładnie, to dużo zyskuje. Taki mega ogromny hołd dla wszystkiego co było i jest związane z Batmanem.

Rado

Podzielę się listą, może ktoś znajdzie coś dla siebie. Najlepsze nietoperzowe komiksy jakie przeczytałem w 2014 roku to:

1. Legends of the Dark Knight tomy 1-3

Bezapelacyjnie numer jeden. Uwielbiam antologie Black & White, ale tegoroczna część czwarta okazała się mocno średnia. LotDK zastąpiło mi ją bez problemu. Świetne, dojrzałe historie z masą ciekawych pomysłów i rozwiązań. Autorzy w takich projektach nie muszą pilnować ograniczeń aktualnych wydarzeń w uniwersum i, mając wolną rękę tworzą moim zdaniem naprawdę dobre rzeczy. Pierwsze dwa tomy były wyśmienite, trzeci już niestety gorszy, aczkolwiek i tak warto go przeczytać chociaż dla samej historii Petera Milligana. Ten rozdział szczególnie powinien się spodobać ludziom, którzy uważają, że nowy Batman używa za dużo i zbyt efektownych gadżetów. Świetnie pomyślane.

2. Batman Year 100

Rewelacyjne walki Batmana z glinami, tajemnica owiana wokół postaci Nietoperza i samo miasto Gotham, które stało się policyjnym państwem jak nigdy. Paul Pope w świetnej formie fabularnej jak i graficznej. Duży plus za design stroju i ogólne oddanie klimatu brudnego miasta. Album posiada też, w mojej opinii, bardzo dobre dodatki. Więcej o nich i o samym komiksie można dowiedzieć się z recenzji:

http://www.batcave.com.pl/komiks/tpb/batman-year-100/

3. Batman Child of Dreams

Batmanowa manga okazała się nie taka straszna jak myślałem. Ba, okazała się naprawdę interesująca. Jak już przywykłem do japońskich rysów tu i ówdzie, to fabuła bardzo mnie wciągnęła. Świetny przeciwnik z dobrym motywem. Ponad trzysta stron fajnej zabawy w czerni i bieli. Komiks wyłowiony z Allegro, szkoda, że nie jest dostępny w naszych sklepach internetowych.

4. JLA/Avengers

I tutaj znów bardzo pozytywne zaskoczenie. Myślałem, że komiks będzie bezmózgą jazdą bez trzymanki, ale okazał się nie tylko dobrą historią, ale także najlepszym crossoverem dwóch wydawnictw jakie czytałem. Umiejętnie ukazane różnice obu światów, rewelacyjne rysunki i przepiękne kolory. Więcej w recenzji:

http://www.batcave.com.pl/komiks/jlaavengers/

5. Detective Comics #27

Niby "zwykły" zeszyt, ale za to rocznicowe wydanie o powiększonej objętości z różnymi twórcami i kilkoma wariantami okładek. Formuła krótkich niepowiązanych historii znowu do mnie trafiła. Można dostać za stosunkowo niewielką cenę, która na pewno jest tego warta.

kelen

A więc z tobą przegrałem licytację Child of Dreams na Allegro :D

Jak mi się studia rozluźnią, to chyba też w końcu przygotuje taki zestaw. Jedna pozycja widzę by się dublowała (Detective Comics #27).

Rado

Powtórzyłem sobie ostatnio lekturę "Batman & The Monster Men" i "Batman & The Mad Monk" Matta Wagnera. Po kilku ładnych latach absolutnie go nie wyrzucam ze swojej listy najlepszych komiksów z Batmanem. Kto jeszcze nie czytał, to polecam, niech przeczyta i się wypowie czy mam rację, czy może chrzanię głupoty.

A z nowszych rzeczy, to ostatnio zaliczyłem w końcu "Injustice" i jest to rewelacja. Ta historia to po prostu kopalnia świetnych scen i tekstów oraz najprawdopodobniej najlepsza, najbardziej rozwinięta i dopracowana opowieść o konflikcie Supermana z Batmanem. Przeczytałem dopiero rok pierwszy z tego uniwersum, ale jeżeli taki poziom się utrzyma, to zdecydowanie "Injustice" wyląduje na moim top ten.

LelekPL

Czy komiks Injustice zakończył się tam gdzie gra, wcześniej czy później?

Bo gra miała całkiem niezłą fabułę jak na nawalankę.

Doctus

Ten komiks dzieje się przed grą. A przynajmniej przed jedynką, bo właśnie te pierwszą serię sobie co jakiś czas czytam, jak mnie najdzie ochota. Dalej już niestety nie wiem. W pierwszym "sezonie" masz pokazane jak Superman przekroczył granicę i powoli buduje swój reżim, Batman oczywiście knuje w podziemiu.

To przyjemna lektura, ale nie podoba mi się że nie jest do końca takim "whai if". Historia by mnie o wiele bardziej kupiła gdyby postacie były wierne oryginałowi, i z tego miejsca przechodziły zmiany. A tak znajdzie się tak kilka kwiatków, które mocno odbiegają od klasyki - np. Lex Luthor jest przyjacielem Supermana, a Wonder Woman to kawał bezwzględnej su...

LelekPL

Cytat: Doctus w 13 październik  2017, 02:46:40
Ten komiks dzieje się przed grą. A przynajmniej przed jedynką, bo właśnie te pierwszą serię sobie co jakiś czas czytam, jak mnie najdzie ochota. Dalej już niestety nie wiem.
Czyli nie wiesz, ok. Bo jak zauważyłeś, pytałem kiedy się kończy :P Tyle, że był prequelem do gry to wiedziałem bez czytania.

Doctus

Jak zwykle wyszło moje roztargnienie, przepraszam :P