Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze ulubione/oglądane seriale.

Zaczęty przez Silent Dark, 24 Lipiec 2008, 14:45:13

LelekPL

Twilight Zone to ?wietny serial, te? go ogl?da?em. Seria oryginalna jest t? któr? pami?tam i musz? przyzna?, ?e do tej pory wi?kszo?? odcinków robi wra?enie. Co do odnowie? to z wersji z lat 80-tych najlepszy by? film, który powsta? dodatkowo, a o wersji z 2000 nie mia?em nawet poj?cia. Czy rzeczywi?cie jest warta obejrzenia? Z tego co widz? w niektórych odcinkach potrafi?y zagra? takie "talenty" jak Jessica Simpson...

The Outer Limits kojarz? tylko, ?e mi si? podoba?o jak by?em ma?y i jeden odcinek siedzi mi w g?owie, z tej nowej serii. Co do starej to po latach widzia?em  te? jeden odcinek i si? za bardzo nie przekona?em, mo?e powinienem da? mu wi?ksz? szans?.

Co do seriali animowanych no to naturalnie by?o ich mnóstwo w moim dzieci?stwie, akurat Gargoyles nie ogl?da?em nigdy, ale za to te seriale tworzy?y moje dzieci?stwo:
Looney Tunes
Kaczor Dodgers
Dragon Ball Z
Wojownicze ?ó?wie Ninja
Animaniacy
Freakazoid
Beavis i Butthead
South Park
He-Man
Laboratorium Dextera
2 Stupid Dogs
Top Cat
Dynomutt i B??kitny Sokó?
Space Ghost
Kapitan Planeta
Gorilla Magilla
Wally Gator
Hong Kong Phooey
Jetsonowie
Prawdziwe Przygody Jonny'go Questa
Johnny Bravo
Kapitan Jastrz?b
Pi?ka w Grze
Szczeniak zwany Scooby-Doo
Powrót do Przysz?o?ci
SWAT Kats
Motomyszy z Marsa
Godzilla
no i oczywi?cie Batman TAS, Justice League, Superman TAS i Spider-Man

Guyver87pl

CytatCo do odnowie? to z wersji z lat 80-tych najlepszy by? film, który powsta? dodatkowo, a o wersji z 2000 nie mia?em nawet poj?cia. Czy rzeczywi?cie jest warta obejrzenia?

Raczej tak, cho? mocno odstaje od wersji oryginalnej. Na plus na pewno trzeba zaliczy? obecno?? Forresta Whitakera, jako prowadz?cego i narratora, oraz nowe wersje klasycznych odcinków ("Eye of The Beholder", "The Monsters Are Due on the Maple Street"), a tak?e oficjaln? kontynuacj? "It's a Good Life", z udzia?em oryginalnych aktorów. Nowe odcinki te? s? ciekawe i interesuj?ce, jednak brakuje mi w nich tego nieuchwytnego "czego?" obecnego w starszych inkarnacjach serii.


isild87

Powiem szczerze ze jako szalona malolata ogladalam o wiele wiecej seriali niz obecnie, zarowno tych animowanych, chocby na Cartoon Network jak i zwyklych - w koncu wtedy nie bylo Internetu a czlowiek szukal latwej rozrywki skaczac  po kanalach :)
Ale i tak wedlug mnie najlepsze byly te serie z dreszczykiem dla mlodziezy typu  "Czy boisz sie ciemnosci" lub "Gesia skorka" na Fox Kids dawno temu.
Fajne byly jeszcze Opowiesci z Krypty na Polsacie no i pewnie nie tak znany w Polsce serial grozy ktory kiedys bardzo pozno emitowala Jedynka (glownie z powodu scen erotycznych) - The Hunger, gdzie kazda z osobnych opowiesci przedstawial nam sam wielki David Bowie  ;D

franek

Na pewno pozycje jak:
Dr. House
Detektyw Monk
Jim wie lepiej
Medicopter 117
Smallville


Show Must Go On!!!

Rexio

U mnie to takie pozycje jak SCi-Fi i smallive

Sky.ann

kolejność nie ma znaczenia :
- Dwóch i pół
- Dr House
- Przyjaciele
- Diabli nadali
- Ostry dyżur 

z animowanych to na pewno :
- South Park
- Simpsonowie
- Futurama
- Looney Tunes

Mikoto

Kolejnośc przypadkowa

- Kamen Rider
- Super Sentai
- Miodowe lata
- Świat według Kiepskich (tylko odcinki reżyserowane przez Khamidowa)
- Alternatywy 4
- Czterdziestolatek
- Zmiennicy
- Graczykowie, Buła i spóła
- Licencja na wychowanie
- Święta wojna (przynajmniej początkowe odcinki były niezłe)

Z animacji to na pewno:
- Naruto
- Dragon Ball Z
- South Park
- 1000 złych uczynków

Pewnie coś jeszcze by się znalazło ;).

LelekPL

WOW, pierwszy raz poznałem osobę, która lubi seriale Graczykowie albo Święta Wojna. Ja zawsze chciałem sobie na nich albo wydłubać oczy albo obciąć uszy, albo i to i to. Podobnie zresztą miałem z Kiepskimi.
Ale kiedyś oglądałem Modę na Sukces, więc co ja tam wiem ;)

Mikoto

Świętą Wojnę na początku lubiłem. Bardzo przyjemnie mi się ją z początku oglądało. Potem jednak przyszło zmęczenie materiału, twórcy nie mieli już takich dobrych pomysłów na odcinki jak wcześniej i serial rzeczywiście zrobił się męczący. I trzeba przyznac, że jest to (podobnie jak Kiepscy) komedia dośc specyficzna i nie każdemu podejdzie ;).

W Graczykach z kolei z początku mnie Paweł Wawrzecki wkurzał. Aktor z niego dobry, to mu trzeba przyznac, ale go jakoś nie trawiłem, choc jego postac miała dużo śmiesznych momentów.

Ja za to z kolei nigdy nie przekonałem się do Daleko od noszy. Niby parodia polskiej służby zdrowia, ale jakieś to wszystko bezpłciowe. Nigdy mnie on nie śmieszył.

Myślałem jeszcze o wpisaniu na listę Rodziny zastępczej, którą kiedyś też bardzo lubiłem, ale obecnie rzygam już tym serialem gdy tylko usłyszę tytuł. A wszystko dzięki telewizji Polsat, która zamęcza nas tym serialem od samego początku jego powstania i będzie zapewne go jeszcze puszczac do końca swojego istnienia...


A jeśli chodzi o telenowele to TVN czasami parę bardzo fajnych meksykańskich puszczał ;). Ktoś pamięta jeszcze kultową Esmeraldę lub Marię z przedmieścia (choc to chyba akurat na Polsacie leciało) ;D. Albo z nowszych Miłośc i nienawiśc. Tam był taki koleś morderca co trzymał w szafie kukłę Napoleona, czy jakoś tak ;D.

Hydro

Z tych telenoweli co kiedyś były emitowane przez TVN to pamiętam Brzydulę. Dało się oglądać ;D

A co do Rodziny Zastępczej to racja, te nowe odcinki były beznadziejne, natomiast stare wspominam bardzo dobrze, miały swój klimat :)
It's a funny world we live in.

LelekPL

Z telenoweli z mordercami to pamiętam Sunset Beach, jak jeden z głównych bohaterów miał złego brata bliźniaka (oczywiście!), przez którego parę odcinków przekształciło się w klasyczne slashery... bardzo złe slashery, ale zawsze.

isild87

A kto ogladal kiedys dawne hity tvn -  Kasia i Tomek lub Magda M ?  :)

Rado

"Kasi? i Tomka" ogl?da?em i jak najbardziej lubi?em. To by?o "co? innego" ni? do tej pory w tamtych latach si? ogl?da?o. Podoba? mi si? ten schemat z go?cinnymi wyst?pami ró?nych znanych aktorów jednak nigdy nie by?a pokazana ich twarz, zawsze tylko przewijali si? gdzie? tam na drugim planie.  Natomiast "Magd? M" to nie, wydawa?o mi si?, ?e ten serial by? bardziej przeznaczony dla kobiet, no i sam w sobie nie trafia? w mój gust, chocia? z tego co wiem to odniós? sukces. Przy okazji to chyba tvn przypomina nam ten serial teraz, co? mi mign??o ostatnio jak skaka?em z kana?u na kana?...


Tak od siebie to zdecydowanie mog? poleci? serial "Modern Family". Zainteresowa?em si? nim jak przeczyta?em, ?e zgarn?? najwa?niejsze nagrody na ostatnim rozdaniu Emmy. ?wietny serial o, jak tytu? wskazuje, wspó?czesnej, dzisiejszej rodzinie ze znakomitymi rolami aktorskimi, w tym Eda O'Neilla.

Guyver87pl

No to jeszcze kilka ode mnie:


Sliders/Pi?ty Wymiar/Sliders - Pi?ty Wymiar

Intro: http://youtu.be/WKUnHtcPj78

Kultowy serial SF wy?wietlany w latach 1995 - 2000, który zdoby? sobie wierne grono fanów tak?e w naszym kraju. Genialny m?ody fizyk, nazwiskiem Quinn Mallory pracuj?c nad stworzeniem generatora antygrawitacji, przypadkiem tworzy co? zupe?nie innego: Urz?dzenie pozwalaj?ce na otwieranie portali, do równoleg?ych rzeczywisto?ci. Postanawia on przetestowa? swój wynalazek w praktyce i na ow? specyficzn? wycieczk? zaprasza on swoj? przyjació?k? Wade Welles, oraz swego nauczyciela i mentora, profesora Maximilliana Arturo (Którego brawurowo zagra? John Rhys-Davies, szerzej znany jako Gimli z "W?adcy Pier?cieni). Na zwiedzanie alternatywnych ?wiatów za?apuje si? te? nieco zapomniany piosenkarz, nazwiskiem Rembrandt Brown, który przypadkiem wpada w portal, przeje?d?aj?c ko?o domu Quinna. Jednak pó?niej okazuje si?, ?e na skutek b??du naszego wynalazcy, z pami?ci "pilota" do podró?y mi?dzywymiarowych zostaj? wymazane wspó?rz?dne naszego ?wiata, wi?c podró?nicy nie mog? do niego wróci?. Od tej pory tu?aj? si? oni po alternatywnych ?wiatach, w poszukiwaniu drogi do domu... Bardzo ciekawy pomys? wyj?ciowy, daj?cy scenarzystom spore pole do popisu, które ?wietnie wykorzystuj?... gdzie? do po?owy trzeciego sezonu. Formu?a "Bohaterowie przybywaj? do nowego ?wiata, zauwa?aj? ró?nice z nasz? Ziemi?, pakuj? si? w k?opoty i ko?cz? odcinek ratuj?c co?/kogo?" zacz??a si? zu?ywa?, wi?c scenarzy?ci próbowali jako? "od?wie?y?" seri?, dodaj?c nowych bohaterów i sta?ych przeciwników dla nich. Nie spotka?o si? to jednak z pozytywnym odzewem fanów i cho? serial utrzyma? si? na antenie jeszcze przez dwa sezony, to jednak nagle zosta? zako?czony i to w do?? k?opotliwym momencie. Mimo wszystko, to i tak bardzo ciekawy serial SF, odró?niaj?cy si? tematyk? od innych serii tego typu, wi?c polecam wszystkim mi?o?nikom podobnych klimatów.


Doctor Who/Doktor Who

Intro: http://youtu.be/XyLYVAWJc0Y

Najd?u?ej emitowany zachodni serial SF (Bo najd?u?ej emitowanym serialem SF w ogóle jest japo?ska seria "Ultraman") i prawdopodobnie najlepszy serial tego typu w ogóle (Przynajmniej dla mnie). Pomys? na fabu?? jest nieco dziwny, podobnie z reszt? jak ca?a ta seria: G?ównym bohaterem jest nie?miertelny kosmita, z ekstremalnie zaawansowanej planety Galifrey, której mieszka?cy dzi?ki swojej technologii podró?y w czasie i przestrzeni zyskali sobie miano W?adców Czasu. Bohater nasz, znany tylko jako Doktor, podró?uje po wszech?wiecie, odwiedzaj?c nie tylko wiele obcych planet, ale te? star?, dobr? Ziemi? i poznaj?c wiele postaci historycznych, przy okazji broni?c napotkane rasy, przed zagro?eniami. Na razie nie brzmi ?le, prawda? Tyle, ?e pojazd Doktora (TARDIS, czyli "Time And Relative Dimension In Space") wygl?da jak niebieska budka telefoniczna, on sam korzysta z "Ultrad?wi?kowego ?rubokr?tu", oraz w wi?kszo?ci przypadków zachowuje si? naprawd? dziwnie. Do tego jego przeciwnikami s? mi?dzy innymi mordercze manekiny z "?ywego plastiku", Cybermani, czyli mordercze cyborgi z designem w stylu retro, oraz moi absolutni faworyci, czyli Dalekowie: wojownicza, ksenofobiczna rasa, wygl?daj?ca jak je?dz?ce ?mietniki, po?aczone narz?dziami znalezionymi w szopie (Kiedy tworzono ich design, z braku pieni?dzy ekipa od efektów zbiera?a materia?y po szopach i strychach w?a?nie)... G?upie? Z pewno?ci? tak. ?enuj?ce? Jak najbardziej. Tyle, ?e w jaki? sposób wszystkie te dziwne, zaskakuj?ce elementy tworz? spójn?, wci?gaj?c? opowie??, któr? wierni fani z wypiekami na twarzach ogl?daj? od ponad czterech dekad. Je??i kto? b?dzie w stanie zignorowa? "dziwno??" tej serii, przez kilka pierwszych odcinków, to prawdopodobnie po jakim? czasie zauwa?y, ?e lataj?ca budka, czy mordercze ?mietniki sta?y si? czym? zupe?nie naturalnym. I to w?a?nie ca?a magia "Doctora Who".   


The Flash

Intro: http://youtu.be/Eea2wUO4z28

Jeden z lepszych znanych mi seriali "superbohaterskich", wy?wietlany w latach 1990 -1991. Jak sam tytu? wskazuje, jest to próba przeniesienia superszybkiego herosa DC w czerwonym kostiumie na ma?y ekran i jak twierdzi wielu fanów, ca?kiem udana. G?ownym bohaterem jest Barry Allen, pracownik policyjnego laboratorium ?ledczego, który na skutek uderzenia piorunem i wynikaj?cej z niego przypadkowej k?pieli w niezidentyfikowanych chemikaliach zyskuje super-szybko??. Po ?mierci brata, zamordowanego przez cz?onków motocyklowego gangu, postanawia on wykorzysta? swoje nowe zdolno?ci do walki ze zbrodi?, w czym pomaga mu zaprzyja?niona naukowiec, doktor Christina "Tina" McGee, pracuj?ca w miejscowym oddziale S.T.A.R. Labs. Ubrany w eksperymentalny kostium ochronny przystosowany do jego mocy, Allen zostaje superherosem, znanym jako Flash... O ile serial nie by? zbyt wiern? adaptacj? komiksu (Barry to lu?ne po??czenie swojego komiksowego imiennika z Wallym Westem, dodano sporo elementów nie istniej?cych w komiksie, jak na przyk?ad brat naszego bohatera itp), ale broni? si? niez?? fabu??, oraz aktorstwem, a tak?e ca?kiem dobrym klimatem. Niestety wysokie koszty produkcji, oraz s?aba ogl?dalno?? sprawi?y, ?e zdj?to go z anteny ju? po 13 odcinkach. Mimo wszystko warto zobaczy?, chocia?by dla Marka Hamila odgrywaj?cego rol? Trickstera.



Forever Knight/Nocny ?owca

Intro: http://youtu.be/yPhIEG3JYtg

Kanadyjska seria Urban Fantasy, wy?wietlana w latach 1992 - 1996 na antenie stacji CBS. G?ownym bohaterem jest detektyw Nick Knight, policjant z wydzia?u zabójstw w Toronto. W zwi?zku z ci??k? chorob? skóry nie mo?e on ?ugo przebywa? na s?o?cu, przez co pracuje jedynie w nocy, jednak jego niezwyk?a intuicja i niekonwencjonalne metody ?ledcze czyni? z niego jedn? z "gwiazd" wydzia?u. Ma on tak?e pewn? tajemnic?: W rzeczywisto?ci nazywa si? Nicolas de Brabant i jest 800-letnim wampirem, pragn?cym odpokutowa? za dawne zbrodnie i na powrót sta? si? cz?owiekiem. W osi?gni?ciu tego celu pomaga mu jego przyjació?ka, Natalie Lambert, pracuj?ca jako policyjna patolog, jednak okazuje si?, ?e zdj?cie "kl?twy" nie jest wcale takie proste. Do tego Nick ci?gle trafia na sytuacje, wymagaj?ce od niego skorzystania z wampirzych mocy podczas ?ledztw, tym samym ryzykuj?c powrót do "na?ogu" (Uzale?nienie wampirów od krwi jest w serii sportretowane jak alkoholizm). Jakby tego by?o ma?o okazuje si? tak?e, ?e w mie?cie s? te? dawni przyjaciele Nicka: jego eks-kochanka Janette, teraz prowadz?ca nocny klub dla wampirów, oraz jego dawny mentor Lucien LaCroix, który zrobi wszystko, aby nasz bohater "opami?ta? si?" i wróci? do bycia "prawdziwym wampirem". Bardzo dobra seria, cho? mocno przygn?biaj?ca seria, sprawnie ??cz?ca elementy krymina?u, serialu policyjnego, oraz fantastyk?, z dobrym klimatem i ?wietnym aktorstwem.


My Secret Identity/Moje drugie ja

Intro: http://youtu.be/NfFKwylOsLU

Kolejny kanadyjski serial przygodowy z elementami science fiction, tym razem wy?wietlany w latach 1988 - 1991. G?ównym bohaterem jest 14-letni Andrew Clement (Odtwarzany przez znanego ze "Slidersów" Jerry'ego O'Connela), typowy ameryka?ski nastolatek mieszkaj?cy na spokojnym, podmiejskim osiedlu. Nasz bohater wiedzie kompletnie normalne i przeci?tne ?ycie, a jedyn? odskoczni? od codziennej nudy s? komiksy o superbohaterach. Andrew jak wi?kszo?? dzieciaków w jego wieku marzy o tym, aby kiedy? zosta? superherosem, jednak zdaje sobie spraw? z tego, ?e to niemo?liwe. Pewnego dnia, kiedy odwiedza on swojego s?siada, ekscentrycznego naukowca, nazwiskiem dr Benjamin Jeffcoate zostaje on trafiony strumieniem b?ekitnego ?wiat?a i traci przytomno??. Kiedy w ko?cu si? budzi, okazuje si?, ?e "promie? protonowy" obdarzy? Andrew supermocami (Niezniszczalno??, super-pr?dko??, oraz zdolno?? lewitowania w powietrzu), wi?c zachwycony nastolatek z miejsca postanawia zosta? superherosem, o pseudonimie Ultraman. Tymczesem doktor Jeffcoate próbuje przywróci? ch?opaka "do normy", wbrew protestom tego ostatniego i powstrzyma? go od robienia g?upot, bo Andrew bardzo szybko przekonuje si?, ?e w realnym ?yciu nie wszystko dzia?a tak jak w komiksach... Tak naprawd? serial ten jest bardziej histori? o dorastaniu, ni? prawdziw? opowie?ci? o superbohaterach, ale sympatyczny klimat i ciekawie wykorzystane  komiksowe schematy (Np. Andrew potrafi unosi? si? w powietrzu, ale nie jest w stanie zmienia? kierunku lotu, bez pomocy zewn?trznych urz?dze?) sprawiaj?, ?e ogl?da si? go ca?kiem przyjemnie, pomimo pewnej naiwno?ci.   



vincent

Hahaha świetne :D Ale mogłeś uprzedzić o spoilerze na temat LOST. Zresztą, 5 sezon był tak żałosny, że nie miałem już w planach oglądania tego do końca. Ten serial powinien się skończyć na 3 sezonach.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA