Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC vs MARVEL

Zaczęty przez Maxie Zeus, 25 Maj 2008, 17:56:55

Crov

#60
Cytat: (A)nonim w 31 Sierpień  2008, 15:53:56
No i wlaśnie patrząc na starego Moon Knighta i tą nową ponurą/realistyczną/przygnebiającą interpretacje mozna powiedziec ze to troche taki Moon Knight "elseworldowy". I hej, Batman tez mial lepszych i gorszych twórców w regularnej serii.
No wlaśnie, ale sek w tym, ze to nie Moon Knight elsewroldowy. :)

CytatA niektóre skojarzenia podalem, ja juz od wstepu nie moglem sie ich pozbyc. O np. jeszcze straszenie ludzi "nosze biel, zeby mnie widzieli zeby sie bali" tekst świetny ale krzyczy TDKR'owskim Batmanem i jego "masz prawo masz wiele praw, czasami je wyliczam zeby poczuc szale?stwo" itp. na kilometr. (...) Ale TDKR chociazby pokazuje ze juz niejedną postac tak ponuro przedstawiono.
Ba, czuc nawet ennisowskim Punisherem, który najwyra?niej z tego co mówisz tez jest zrzynką z DKR. :]

CytatArgument typu coś jest mniej znane, to jest lepsze jest IMHO glupawy (z drugiej strony argument coś jest bardziej znane to jest lepsze, jest krety?stwem totalnym), masz jednak racje ze z Batmanem jest trudniej stworzyc coś świezego.
To nie jest w sumie argument, tylko logiczna myśl. Moon Knight jest mniej znany, wiec mozna sobie na wiecej pozwolic w tym tytule, a w Batmanie nie. I tyle. Tu nawet nie chodzi o coś superświezego, tylko coś brutalnego, mocnego, pesymistycznego - zwyklą dobrą historie.

(A)nonim

CytatNo wlaśnie, ale sek w tym, ze to nie Moon Knight elsewroldowy.
W tym slowie "elseworldowy" (cudzyslów uzyty specjalnie) chodzilo mi o to ze jest to tak drastyczna interpretacja w porównaniu do oryginalu.
CytatBa, czuc nawet ennisowskim Punisherem, który najwyra?niej z tego co mówisz tez jest zrzynką z DKR. :]
Moon Knight ma swój "Batmobil", "Batarangi", "Bat-jaskinie" i nawet "Alfreda", Punisher nie. ;)
CytatTu nawet nie chodzi o coś superświezego, tylko coś brutalnego, mocnego, pesymistycznego - zwyklą dobrą historie.
Tak ale takich postaci i historii byly setki (nie chodzi tylko o komiks), patrz wlaśnie Punisher.
I jeszcze raz powtórze:
CytatW kazdym razie bardzo fajnie mi sie tą serie czytalo i lepiej sie z tą postacią zapoznam.

No i tutaj mamy przyklad ze regularne serie Marvela miazdzą totalnie te DC.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Crov

Cytat: (A)nonim w 01 Wrzesień  2008, 15:44:23
Moon Knight ma swój "Batmobil", "Batarangi", "Bat-jaskinie" i nawet "Alfreda", Punisher nie. ;)
No tak, ale to są przeciez w sumie nic nie znaczące drobnostki, inaczej mozna mówic, ze kazda powazna historia o Moon Knighcie to zrzyna z jakiejś historii Batmana, co juz jest kuriozum.

CytatTak ale takich postaci i historii byly setki (nie chodzi tylko o komiks), patrz wlaśnie Punisher.
A wesolych, lekkich, niepowaznych nie bylo? W takim razie jakie historie robic? Średnio brutalne i średnio mocne? :)

CytatI jeszcze raz powtórze:
Wierze Ci i fajnie, ale teraz po prostu dyskutujemy. :)

(A)nonim

CytatNo tak, ale to są przeciez w sumie nic nie znaczące drobnostki, inaczej mozna mówic, ze kazda powazna historia o Moon Knighcie to zrzyna z jakiejś historii Batmana, co juz jest kuriozum.
Ale co moja wina ze ma "Batmobil", "Batarangi", "Bat-jaskinie" i nawet "Alfreda"? Porówna? nie unikniesz, nawet na wikipedii o tym piszą.
I  nie kazda, wiekszośc pewnie nie. Ale tutaj to az krzyczy TDKR i mrocznym zlym i brutalnym podejściem do Batmana. Bo to jest wlaśnie nowe podejście do Moon Knighta jakiego jeszcze nie bylo, podobnie bylo z Batmanem i TDKR, jeszcze tego nie bylo.
CytatA wesolych, lekkich, niepowaznych nie bylo? W takim razie jakie historie robic? Średnio brutalne i średnio mocne?
Nie chodzilo mi o to. Twierdzisz ze Moon Knight Hustona to coś oryginalnego i zachwycającego, ta jego brutalnośc problemy psychiczne są ciekawsze od tych Batmana. A ja stwierdzam ze takich postaci byly setki przed nim (chociazby wlaśnie TDKR i Batman), nie jest to nic odkrywczego i moze nudzic. Nie jest to zarzut do Moon Knighta tylko ogólne do "zmeczenia materialu".
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Crov

Cytat: (A)nonim w 02 Wrzesień  2008, 14:27:04
Ale co moja wina ze ma "Batmobil", "Batarangi", "Bat-jaskinie" i nawet "Alfreda"? Porówna? nie unikniesz, nawet na wikipedii o tym piszą.
I  nie kazda, wiekszośc pewnie nie. Ale tutaj to az krzyczy TDKR i mrocznym zlym i brutalnym podejściem do Batmana. Bo to jest wlaśnie nowe podejście do Moon Knighta jakiego jeszcze nie bylo, podobnie bylo z Batmanem i TDKR, jeszcze tego nie bylo.
Oczywiscie, ale jezeli zrobią komiks o początkach Moon Knighta to nie znaczy przeciez, ze bedzie zrzynką z Batman: Year One.

Ale to samo masz w przypadku Punishera, a to ze Moon i Bat mają takie same zabawki to przeciez male miki, to tylko gadzety. I nie twierdze, ze nie ma co porównywac, ale mówienie, ze to zrzynka z DKR, poniewaz Moon Knight to kopia Batmana (i oczywiście - powierzchownie to kopia Batmana, temu nie ma co zaprzeczac) i robią realniejszą opowieśc o jego powrocie to dziwactwo. :) To tak jakby powiedziec, ze historia z Max Payne'a to zrzynka z Punishera.

CytatA ja stwierdzam ze takich postaci byly setki przed nim (chociazby wlaśnie TDKR i Batman), nie jest to nic odkrywczego i moze nudzic. Nie jest to zarzut do Moon Knighta tylko ogólne do "zmeczenia materialu".
Naprawde wielu bohaterów juz bylo. Byli i juz tacy, którzy są zabijają, są brutalni, ale nie zabijają, oraz tacy, którzy starają sie byc jak najmniej brutalni, a przy tym jak najskuteczniejsi. Grunt to umiec zrobic z tego wszystkiego dobrą opowieśc, a zlozonośc bohatera winna nadrabiac jego archetypową "przecietnośc". :)

(A)nonim

CytatOczywiscie, ale jezeli zrobią komiks o początkach Moon Knighta to nie znaczy przeciez, ze bedzie zrzynką z Batman: Year One.
To zalezy. ;D
CytatAle to samo masz w przypadku Punishera, a to ze Moon i Bat mają takie same zabawki to przeciez male miki, to tylko gadzety. I nie twierdze, ze nie ma co porównywac, ale mówienie, ze to zrzynka z DKR, poniewaz Moon Knight to kopia Batmana (i oczywiście - powierzchownie to kopia Batmana, temu nie ma co zaprzeczac) i robią realniejszą opowieśc o jego powrocie to dziwactwo.
Ok, to powiem tak czytając "Bottom" mialem narzucające sie skojarzenia z TDKR. Czy to dziwactwo, nie wiem.
CytatTo tak jakby powiedziec, ze historia z Max Payne'a to zrzynka z Punishera.
A tak nie jest? ;)
CytatNaprawde wielu bohaterów juz bylo. Byli i juz tacy, którzy są zabijają, są brutalni, ale nie zabijają, oraz tacy, którzy starają sie byc jak najmniej brutalni, a przy tym jak najskuteczniejsi. Grunt to umiec zrobic z tego wszystkiego dobrą opowieśc, a zlozonośc bohatera winna nadrabiac jego archetypową "przecietnośc".
Oczywiście, w ko?cu mozna powiedziec ze wszystko juz bylo. Patrząc jednak na caloksztalt Batman wydaje mi sie wlaśnie ciekawszy od Moon Knighta.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Crov

Cytat: (A)nonim w 04 Wrzesień  2008, 22:41:16Ok, to powiem tak czytając "Bottom" mialem narzucające sie skojarzenia z TDKR. Czy to dziwactwo, nie wiem.
Wiem, spoko, rozumiem, luz, bah, bum. :P

CytatA tak nie jest? ;)
A tak jest? :)

CytatPatrząc jednak na caloksztalt Batman wydaje mi sie wlaśnie ciekawszy od Moon Knighta.
Akurat myśle, ze w przypadku postaci Batmana "caloksztalt" nie istnieje - mial zbyt duzo róznych interpretacji i nie mówie tu wcale elseworldach. Od Batmana z bronią na początku, przez kicz w latach 60-ych, przez Millera (który w sumie nie napisal chyba nic autentycznie kanonicznego o Batmanie), az do dziś (czyli w Detective Comics Batman raczej detektyw, a u Morrisona raczej mroczny superbohater). ;)

(A)nonim

No to u mnie nie ma cudzyslowu w slowie caloksztalt.
"Rok Pierwszy" jakby nie patrzec jest autentycznie kanoniczny.
A Moon Knight teraz tez ma wlaśnie jakieś interpretacje.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

DarkDaro7

Ja nie moge oceniac te 2 produkcje... Ja poprostu jestem Fanem BATMANA i dlatego jestem za DC....Pamietam ze jak zobaczylem pierwszy raz BATMANA to odrazu stal sie On Moim Idealem,Herosem,Idolem...Ogolnie To Marvel wydaje Ciekawsze Komiksy,ma ciekawszych Herosow,Wrogow...Gdyby Batman byl w Marvelu to DC by nie istnialo ale ze UWIELBIAM BATMANA TO JESTEM ZA DC

Altair

Ja tak czy siak jestem za Marvelem.DC z wyjątkiem Batmana to po prostu takie...nic?

Adolf

Marvel po prostu umie lepiej wypromować swoje postacie. Ale Universum DC też jest niezwykle interesujące, tylko trzeba je trochę odświerzyć. Do kompletu z Batmanem i Supermanem przyjdzie niedługo Green Lantern. Już teraz film Green Lantern: First Flight robi niezwykle dobre wrażenie, a kinowy film musi pokazać poziom. Chętnie też bym zobaczył odświerzone postacie Hawkmana i Hawkgirl.

Leon Kennedy

#71
DC najbardziej przespało czas w kinie. W koncu to idealne miejsce, aby dotrzeć do nowych odbiorców, a nawet sprawić, aby ci którzy twierdzą, że komiks to dziecinada do zmiany zdania. Jeśli idzie o to kogo wolę bardziej to oczywiście DC. Ich postacie bardziej mnie kręcą ;). Chodź Marvel posiada swoje asy :).

naz_

U mnie wygrywa za "Vertigo" DC i to o kilka długości z Marvelem. Samo Universe niestety biedniejsze jest wg mnie od Marvelowskiego, ale takie postacie jak Batek, Superman czy Latarnia to naprawdę świetna sprawa.

Mam nadzieję, iż nikt nie zmarnuje potencjału tkwiącego w Zielonej przy nadchodzącym filmie.
"-To, co mogę uczynić ze sobą, zależy tylko ode mnie. Nie mogę być pewny tego, co zależy od wroga." - sun tzu

heros65

Dla mnie lepsze jest DC.Nie tylko dlatego że jest tam Bruce.Capitan Marvel jest fajny,Flash,Superman i inni.Wydawnictwo Marvel nie jest gorsze chociaż za nim nie przepadam.Denerwuje mnie to że no.Miasto może uratować Spider-man,a policja stoi bezczynnie i tylko bije brawa jak coś się uda może zauważyliście to filmie?Jedyna realna postać to Punisher.Ten koleś jest spoko.Fajni też są Optimus i paczka.

m2reily

Marvel zrzekł się praw do Transformers jakies 20 lat temu kolego. Optimus i reszta naleza do Hasbro (problem z klawiatura sorry za bledy).
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/