Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Mój nick !?

Zaczęty przez Maxie Zeus, 22 Maj 2008, 23:20:47

Guyver87pl

Jako, ?e jestem fanem mangi, anime, oraz tokusatsu mój nick odzwierciedla te zainteresowania. Po?yczy?em go od tytu?u mangi "Bio-Booster Armor Guyver" stworzonej w 1985 roku, przez Yoshiki Takaye. Sama seria, to klasyczna historia o superbohaterach, tyle, ?e w japo?skim wydaniu: G?ównym bohaterem jest niczym nie wyró?niaj?cy si? japo?ski licealista, o imieniu Shō Fukamachi. Pewnego dnia on i jego przyjaciel Tetsurō Segawa - fanatyk filmów SF i teorii spiskowych, id? "zbada?" tajemnicze wydarzenia jakoby maj?ce miejsce nad miejscowym jeziorem, gdy nagle Shō znajduje dziwny metalowy dysk, a kiedy go dotyka, wystrzeliwuj? z niego macki, oplataj?ce cia?o ch?opaka. Na skutek szoku wpada on do wody, a kilka sekund pó?niej pojawiaj? si? ludzie w dziwnych uniformach, którzy wypytuj?  zaszokowanego Tetsurō o "Jednostk? Guyver", a gdy ten nie chc? wspó?pracowa? postanawiaj? go zabi?. Jeden z nieznajomych zmienia si? w ogromnego potwora, jednak zanim jest w stanie rozerwa? Tetsurō na strz?py z wody wy?ania si? Shō w dziwnej zbroi i bez trudu rozwala napastników. Okazuje si? bowiem, ?e dziwny dysk, to zaawansowana symbiotyczna bio-zbroja nazwana Guyver, nale??ca do pot??nej Korporacji Chronos. Teraz nasz licealista ma moc pozwalaj?c? na równanie miast z ziemi?, ale jednocze?nie staje si? celem Zoanoidów, zmodyfikowanych genetycznie ?o?nierzy korporacji... Jakby tego by?o ma?o z magazynów Chronosa znikn??y jeszcze dwa Guyvery... Prosta historyjka (Która bardzo szybko si? rozwija i komplikuje), ale bardzo przyjemna w odbiorze, a przy okazji mocno odmienna od komiksów/seriali animowanych produkowanych w USA i Europie. Tak wi?c, osobom, które nie s? uprzedzone do mangi/anime szczerze polecam.

Na zach?t? opening anime z 1989 roku:

http://youtu.be/xJLq-1HbZFc

Oraz nowej wersji, wy?wietlanej w 2005 roku:

http://youtu.be/7gLwBN1sSQs

By?y te? dwa niskobud?etowe filmy made in USA z lat 90-tych, ale z oryginalnego pomys?u osta? si? tylko go?? w dziwnej zbroi lej?cy mutantów... Nie polecam, cho? sceny walki nie by?y takie z?e (Jak na dost?pny bud?et...):

http://youtu.be/DnQnP5ibCLM

No, to tyle, znów zrobi?em posta kompletnie nie na temat...

Rado

Tak myślałem sobie, że Twój nick może być związany z tym Guyverem chociaż brałem pod uwagę też być może Macgyvera ;). Nie jestem fanem anime, ale ten film z lat 90 oglądałem dawno za dzieciaka i mam do niego sentyment. Bardzo mi się wtedy podobał. Teraz mógłbym go porównać do co najwyżej Power Rangers i jest to oczywiście piece of shit pierwszej wody i nikomu się raczej dzisiaj nie spodoba. No, ale sentyment został. Pamiętam jak z kuzynem zastanawialiśmy się jak on może walczyć z szablami na łokciach kiedy jego przeciwnik ma je na przedramionach :),no i te wrzody na karku z których wyskakiwał symbiot błeee

Guyver87pl

CytatTak my?la?em sobie, ?e Twój nick mo?e by? zwi?zany z tym Guyverem chocia? bra?em pod uwag? te? by? mo?e Macgyvera ;).

Kelen te? mia? te skojarzenia z Macgyverem, ciekawe czemu...

Ale mang?/anime mog? spokojnie poleci?, bo z ka?dym kolejnym rozdzia?em/odcinkiem "doro?leje" i staje si? ciekawsza
Spoiler
(Np. Story-arc w którym bohater atakuje siedzib? Chronosa, w celu ratowania swojego porwanego ojca. Wszystko idzie ?wietnie, tyle, ?e w chwil? po udanej ucieczce, okazuje si?, ?e ocalony tatko zosta? zmieniony w mutanta zaprogramowanego na zaatakowanie Guyvera. Oczywi?cie nasz hero nie chc? skrzywdzi? przetransformowanego ojca, wi?c zbroja w??cza "tryb awaryjny" i przejmuje kontrol? rozrywaj?c przeciwnika na strz?py, a Shō mo?e tylko bezsilnie na to patrze?... Mocne...)
[Zamknij]
A film a? taki z?y nie by? (A przynajmniej druga cz???, która cho? troch? trzyma?a si? mangi), tylko z braku bud?etu posypa?o si? wszystko inne.

kelen

Cytat: Guyver87pl w 31 Sierpień  2011, 17:39:33
Kelen też miał te skojarzenia z Macgyverem, ciekawe czemu...

Właśnie miałem o tym pisać :) Ale teraz przynajmniej rozwiałeś wszelkie wątpliwości z konkursu

Rado

No pewnie dlatego, że brzmią podobnie ;)

Leon Kennedy

CytatKelen też miał te skojarzenia z Macgyverem, ciekawe czemu...

Gdy wszedłem do tego tematu i zobaczyłem, że się w nim wypowiedziałeś sam byłem pewien, że dostane potwierdzenie, że ten nick pochodzi od Macgyvera :D

Angel of Death

Mój nick !? chyba każdy szanujący się fan Batmana i jego Universum powinien wiedzieć do jakiej postaci się odwołuje. Azrael, nim zostaje raz i to na całe życie. A wszystko w imię i dla dobra Zakonu Św. Dumasa.
It's a bird ... no, it's a bat!

franek

Naprawdę mam na imię Karol ale tata i siostra nazywali mnie franek. (w sumie sam nie ogarniam) :D


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Kuźwa! Jak się okazało mój nick, który autentycznie powstał w mojej głowie, już gdzieś żyje swoim życiem - konkretnie w Guitar Hero. >:(
Sprawa jest jak najbardziej poważna, bo do tej pory wydawało mi się, że ja mam patent na Johnnego Napalma, a tu wyskakuje taka rewelacja. Ale i tak pozostaje przy swoim, że ja go wymyśliłem, ten nick. Kto nie wierzy temu mogę pokazać dowody w postaci swoich bazgrołów rysowanych za szczeniaka, gdzie podpisywałem się tym pseudo. Kurde... telepate zatrudnili czy co?! ???
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

bart-allen

Mój nick pochodzi z mojej ulubionej postaci ze Smallville konkretnie z Impulse,a ;D
http://www.youtube.com/watch?v=NbvbCwVGAu8 za kim byłeś...Nie jestem głupim nie jestem trollem jestem....DC-maniakiem

Funky

Juby możesz napisać dlaczego twój nick to "Dżubi" :P. Pamiętam że kiedyś nazywałeś się "Bat Man" (lub jakoś tak) a teraz Juby. Pytam się bo to moim zdaniem jedna z najlepszych internetowych ksyw jakie widziałem. Miło brzmiąca dla ucha ;)

Juby

Kurde wchodząc do tego tematu ze strony głównej tak myślałem, że ktoś się pyta o mój nick. ;)

Skąd on się wziął? Cóż, nie pamiętam tego jak byłem małym dzieciakiem, takim jeszcze sprzed podstawówki, ale ze zdjęć i z relacji naocznych świadków wynika, że byłem "pulpetem". ;) Starsi bracia od lat nazywali/wyzywali mnie od grubasów mimo, że ich przerosłem i przy wzroście 177 cm ważę 78 kg.
Pamiętam, że na Polsacie zaczęła lecieć jakaś kreskówka Yu-Gi-Oh! (czyt. Ju-Gi-Jo) i jakoś z mówienia gruby, zaczęli mówić Jubi, a potem Juby. Tak zostało do dziś, a dla mnie też jest to fajna ksywa wpadająca w ucho. ;)

Poprzednio miałem BAT MAN, bo tworząc konto na forum BC tworzyłem swoje pierwsze konto i nie miałem żadnego pomysłu na name, więc napisałem to co zobaczyłem na tej okładce, po wpisaniu w Google hasła "Batman".

Człwowieknietopeż

Ja jestem "Cz?wowieknietope?".
Chcia?em by? "Cz?owiekiem nietoperzem", ale mam 8 latek i nie wiedzia?em, ?e "nietoperz" pisze sie przez "rz", dopiero mamusia mi powiedzia?a  :'(
A "w' po ? waln??em przez przypadek
Mam 8 latek i jeztem fanem batmena.<br />Niestey, nie chcą mi zprzedać komiksuw o Batmanie, bo styłu jest flaga japoni bez białego tła.

Gregman

Bo nazywam się Grzegorz to Greg i Man - Gregman.

Cronos

W moim przypadku, nie jest szczególnie oryginalnie. Cronos to pseudonim artystyczny, mojego ulubionego wokalisty, gitarzysty, oraz kompozytora, i lidera bandu thrash/speed/black metalowego Venom. Może dzisiaj nie słucham tego zespołu tak często jak kiedyś, i zainteresowałem się innymi gałęziami muzyki heavy metalowej / rockowej, to jednak login w internecie został, tak samo jak sentyment do zespołu który w pewnym sensie odmienił moje życie.
Brak wiary w wolny rynek jest brakiem wiary w wolność. - Milton Friedman