Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najlepsze komiksy o Batmanie jakie przeczytaliście

Zaczęty przez Brzuchomówca, 22 Styczeń 2008, 10:42:25

Mathes

U mnie, jeszcze w czasach szkoły podstawowej było multum bat-komiksów. W bibliotece głównie był Spider-Man i Green Lantern, a w czytelni Batman, Punisher i Transformers. Mój pierwszy komiks to był właśnie Zabójczy żart. Było to już chyba po obejrzeniu Batmana'89 i przeczytaniu jego adaptacji komiksowej :]. Myślę że chyba do dziś ten komiks będzie jednym z moich ulubionych.

MR.JACK

Cytat: MJ w 23 Sierpień  2009, 12:53:02
Ciekaw jestem jaki komiks teraz zrobiłby na Tobie wrażenie, kiedy już jesteś dużym chłopcem .
Jakieś propozycje? :)
Cytat: Mathes w 23 Sierpień  2009, 12:58:42
U mnie, jeszcze w czasach szkoły podstawowej było multum bat-komiksów. W bibliotece głównie był Spider-Man i Green Lantern, a w czytelni Batman, Punisher i Transformers. Mój pierwszy komiks to był właśnie Zabójczy żart. Było to już chyba po obejrzeniu Batmana'89 i przeczytaniu jego adaptacji komiksowej :]. Myślę że chyba do dziś ten komiks będzie jednym z moich ulubionych.
U mnie było podobnie. Tylko Zabójczy... był chyba tym 3, 4 sam nie pamiętam... U mnie bat-komiksów też w szkole nie brakowało. Ogólnie to żyłem nimi & TAS w tamtym okresie. Były zawsze w opłakanym stanie, miały braki niektórych kartek. Rekompensatą tych niedogodności była treść i ilustracje gacka. ;)

MJ

Na mnie zrobiło spore wrażenie Kingdom Come, może na Tobie też zrobi.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Ja może będę bardziej oryginalny. Nic dziwnego, że moim ulubionym Bat-filmem jest BB, bo mim ulubionym komiksem o Batmanie jest ROK PIERWSZY. ;)

XIII


Juby

Oglądałem film, czytałem komiks i sądzę co innego.

kelen

Czy az tak malo to nie wiem, bo w koncu Begins rowniez pokazuje poczatkowa dzialalnosc Batmana no i ma kilka dobrych scen wyjetych z komiksow :)

XIII

Tylko tyle ich łaczy
-Jim Gordon jest parntnerem Flassa
-scena z nietoperzami
-Batman  upokarza  Falcona
-komisarzem jest Loeb (tyle że czarnoskóry)
-Batman ma podobne batarangi

MJ

Jeszcze łączy ich to że przedstawiają początki działalności Gacka, choc to takie ogólne ale zawsze.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

(A)nonim

CytatNa mnie zrobiło spore wrażenie Kingdom Come, może na Tobie też zrobi.
KC to komiks o Justice League, a nie o samym Gacku. Dodatkowo np. mnie bardzo znużył, "rysunki" Rossa to nie moja bajka, a MR.JACK może mieć problem z ogarnięciem tych wszystkich postaci. Ogólnie jest bardzo przereklamowany.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

MJ

Mnie tam się podobało, ale co kto lubi ;] . Jest trochę przydługi i może znużyc, ale myślę że z pewnością jest wart przeczytania ( masz racje Jack może miec problem z tą ilością postaci, ale w sumie to są one opisane na początku przynajmniej w moim wydaniu więc aż takim wielkim problemem to nie jest).
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Mathes

Poza Zabójczym żartem, cenie sobie również wymieniowy przez Juby'ego, Year One. Poza tym świetnymi historiami są również Long Hallowen, Knightfall, TDKR, Arkham Asylum, i Dark Victory. Świetny jest również Black & White, którego nikt chyba jeszcze nie wymienił.

Leon Kennedy

Batman vs Predator to jeden z tych komiksów obok, którego nie wolno przejsc obojetnie. Swietna historia, rysunki i mroczny klimat. Zdecydowanie bylo to ich najlepsze spotkanie. Co prawda kontynuacje równiez mi przypadly do gustu, ale jedyneczki nie potrafili przebic i nie ma sie czemu dziwic. Szkoda tylko, ze kumpel akurat ta czesc mi przerabal :(

vincent

No właśnie, ja też jej już nie mam. Ogółem, to przez lata sporo dobytku TM-Semic poszło nie wiadomo gdzie. Na szczęście jest allegro i nadrabiam :]
Ale niestety pierwsza część BvP osiąga zawrotne sumy na allegro..
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

naz_

Mi z BvP ostała się niestety tylko trzecia część....jest w dobrym stanie, bo czytana chyba tylko dwa-trzy razy przez te wszystkie lata :ASd

Widzę wszyscy mają ten sam problem, brak pierwszej czesci w kolekcji :D
"-To, co mogę uczynić ze sobą, zależy tylko ode mnie. Nie mogę być pewny tego, co zależy od wroga." - sun tzu