04 grudzień 2021, 23:06:46

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Dezerter

31
Seriale animowane i TV / Odp: The Batman
25 październik 2009, 20:05:40
W przeciwieństwie do B:TAS polski dubbing do The Batman jest bardzo dobry i to chyba jedyna rzecz jaka sprawiła, że będę się starał ten serial oglądać na bieżąco. O ripy jeśli ktoś chce się osobiście przekonać o poziomie polskiego dubbingu proście na forach/stronach bajkowych które się tym zajmują.
32
Uniwersum Batmana / Odp: All Star Batman i Robin
03 październik 2009, 14:41:34
16 listopada Egmont w końcu wyda All Star Batman& Robin:
http://www.egmont.pl/pl/komiksy/zapowiedzi/
33
Cytat: m2reily w 26 wrzesień  2009, 19:27:24
Ok, ale Joker samą swoją obecnością znowu skradłby cały film dla siebie.   
Niekoniecznie. Wszystko zależy od intencji scenarzystów. Główny wątek dotyczyłby powiedźmy Riddlera, a Joker miałby znacznie mniej scen, aby ponownie nie zdominować filmu. Pod koniec wszystko łączyłoby się w spójną całość, np. Joker dzięki Riddlerowi ucieka z konwoju do Arkham juz po procesie dając podwaliny na kolejny film o Batmanie dla nowego reżysera. Na razie są to tylko domysły wymyślone na poczekaniu, więc nie czepiajcie się niejasności.
34
Cytat: vincent w 26 wrzesień  2009, 17:27:04
Tak wytłumaczyć, że siedzi w Arkham. Pomogłem?
Nie pomogłeś. Takie rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje. Pierwotna wersja trzeciej części podana w okolicach 2005r przez scenarzystów nowych serii najbardziej mi odpowiada. Chodzi mianowicie o proces Jokera jaki miał się odbyć. Sama koncepcja jest już pewnie nieaktualna, ale śmierć Ledgera nie powinna mieć wpływu na fabułę kontynuacji. Nie ma ludzi niezastąpionych(z całym szacunkiem do kreacji Ledgera)
35
Uniwersum Batmana / Odp: Komiksy wydane w Polsce
26 wrzesień 2009, 13:02:12
Ponoć wydawnictwo chyli się ku upadkowi(albo już upadło) dlatego nie ma co liczyć na wydanie zapowiedzianych serii. Historia lubi się powtarzać :/
36
Pisałem o tym wielokrotnie i powtórzę jeszcze raz. Głupotą byłoby całkowite pominięcie wątku Jokera w 3 filmie jesli chcieliby zachować więź między wszystkimi częściami trylogii. No bo jak wytłumaczyć jego zniknięcie? Co by nie chcieli stworzyć, to i tak odbije się negatywnie na całej serii, dlatego Joker musi się pojawić. Jest tylu dobrych mało znanych aktorów którzy godnie mogliby zastąpić Ledgera. Premiera dopiero za 3 lata więc mają jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji.
37
Troche patriotycznie. 2 października na ekrany naszych kin wejdzie "Powstanie 44: Sierpniowe niebo". Co dziwne na chwilę obecną o filmie na 2 miesiące przed premierą nic się w prasie nie pisze. Nie ma nawet zwiastunu. Jedyne co wypuścili, to stronę internetową:
http://www.powstanie44-film.pl/
O filmie dowiedziałem się całkiem przypadkiem. Obawiam się jednak o jego jakość. Powstał w rok po apelu GW, Dziennika, Polski i Rzeczypospolitej. Jesli będą oszczędzali na efektach specjalnych to film będzie klapą, bo nie da się sfilmować powstania, bez pokazania bombardowania warszawy, albo wysadzania budynków przez niemców(zniszczyli około 90% miasta). Mam nadzieję, że moje obawy są błędne i dostaniemy kawał porządnego filmu na światowym poziomie. Ostatni polski film historyczny "Generał Nil" bardzo mnie zachwycił, oby jak najwięcej tego typu pozycji.
38
Bat-Filmy / Filmowe Batmany w 3D?
13 lipiec 2009, 15:21:01
Tak się zastanawiałem czy kiedyś dane nam będzie zobaczyć nową odsłonę przygód Batmana w 3D. Technika 3D coraz szybciej zaczyna wkraczać na ekrany kin i zastępować filmy w zwykłym 2D. Obecnie trwają pracę nad udoskonaleniem 3D nie wymagającym użycia specjalnych okularów. W najbliższym czasie możemy się spodziewać powrotu "Titanica" z 1997 do kin właśnie z odnowionym obrazem 3D. Prace dopiero się zaczeły i efekty są ponoć zadowalające. 3D to przyszłość zarówno kina jak i telewizji pozwalająca na jeszcze głębsze przeżycie filmu niemalże z samymi postaciami. Moim marzeniem byłoby zobaczyć nowego Batmana w wersji 3D. Jesli WB zdecyduje się zremasterować w 3D któryś z poprzednich filmów to wybór powinien paść(jeśli będą się kierować widowiskowymi efektami specjalnymi) na "Batman Forever". Według mnie to tylko kwestia lat być może 10 kiedy dadzą nam taką możliwość.
39


Może komuś uda się znaleźć w internecie lepsze porównanie Levitta do Jokera. To zdjęcie które przesłałem jest niedokładne(ale i tak wygląda obiecująco). Aktor obecnie pracuje nad jakimś filmem z Christopherem Nolanem więc obaj panowie na pewno już się znają.
40
Być może tak. Na początku większość fandomu była negatywnie nastawiona co do obsadzenia Heatha w roli Jokera, a wszyscy wiemy ile te obawy miały pokrycia w końcowym efekcie. Gdyby odpowiednio ucharakteryzować Levitta to kto wie? Podobieństwo Levitta do Leadgera jest dosyć duże, zresztą obaj panowie wystąpili razem w jednym filmie.
41
Grzebiąc po forum BYT&B  w poszukiwaniu informacji odnośnie kontynuacji TDK natrafiłem na ciekawy wątek. Któryś z użytkowników pokazał młodego utalentowanego aktora który w opinii wielu osób jest uderzająco podobny do Heath'a Ledgera i z pewnością mógłby go zastąpić w kontynuacji TDK. Tym aktorem jest "Joseph Gordon Levitt":
http://www.filmweb.pl/o3168/Joseph+Gordon-Levitt
Jak wiadomo charakteryzacja czyni cuda. Na chwilę obecną jest to jedyny jak dla mnie pretendent do roli Jokera.

Jeśli chodzi o nawiązania do komiksów(bądź zapożyczone wątki) to wydaje mi się, że Nolan będzie czerpał inspirację z "Dark Victory". Wiele razy przypominał o wielkiej roli jaką Jeph Loeb i Tim Sale odegrali w universum Batmana. Do tej pory przy każdym filmie czerpali garściami z ich prac:
Batman Begins: The Year one
The Dark Knight: The Long Halloween
Część wątków z Dark Victory idealnie wpasowuje sie w kontynuację TDK. Mamy nową prokurator okręgowa która przejmuje schedę po Harvey'u Dencie(i utrzymuje z nim stałe kontakty, jesli Nolan faktycznie go nie uśmiercił). Cześć gliniarzy z GCPD włącznie z prokurator negatywnie odnosi sie do działalności Batmana, nie pozwalając mu jednocześnie na dostep do dowodów zbrodni, akt sprawy itp. Wątpią, aby wykorzystali wątek z wieszaniem gliniarzy którzy pomogli Dentowi w osiągnięciu zawodowego sukcesu, ale kto wie?
42
Uniwersum Batmana / Odp: Komiksy wydane w Polsce
29 kwiecień 2009, 16:46:39
Dajmy im czas do końca czerwca, zobaczymy co z tego wyjdzie(obiecali się wyrobić w ciągu 6 miesięcy licząc od stycznia)
43
Wasza twórczość / Odp: Nasza Wlasna Animacja
05 kwiecień 2009, 23:42:19
Cytat: Mel w 03 kwiecień  2009, 20:33:35
Tak czy siak, zajmuje się tym więcej niż 5-6 osób(animatorzy flash i ci "od tradycyjnego" którzy w ten sam sposób szlifują swój talent w tej dziedzinie), a jedyną przeszkodą w ukończeniu projektu są rzeczy pozornie najbanalniejsze - dźwięk, głosy i muzyka!

Tak się zastanawiałem czy nie warto byłoby się wam pomęczyć i nawiązać kontakt z polskim Batmanem, Andrzejem Ferencem w sprawie użyczenia głosu Batmanowi(jesli ma mówione kwestie w tej animacji). Szczerze mówiąc to nie widzę nikogo innego kto mógłby podkładac pod niego głos, a dla polskich fanów byłby to nie lada smaczek. Nawiązanie kontaktu nie powinno być az takie trudne. Sam koresponduję z osobą która ma dostęp do polskich aktorów. Wam łatwiej  byłoby poszukać osób związanych z polskim dubbingiem na naszej-klasie(one moga pomóc w dotarciu do Pana Andrzeja). Dla przykładu konta na nk mają Miriam Aleksandrowicz(reżyserka dubbingu) Elżbieta Jędrzejewska(Poison Ivy w starym dubbingu do B:TAS oraz do tej samej postaci w Batmanie i Robinie>Uma Thurman<) Bartosz Opania(grał Robina w starym dubbingu do B:TAS oraz w B&R) i jeszcze parę osób. Gdybyście poruszyli, że tak powien niebo i ziemię to powinniście nawiązać kontakt z Panem Andrzejem. Myślę, że gdybyście przedstawili mu sytuację, to powinien się zgodzić(nagrać dialogi może u siebie w domu). Pan Andrzej Ferenc jest dla polskich fanów tym czym Connroy dla amerykanów. Warto spróbować, nic na pewno nie stracicie.

Dla tych nie w temacie. Andrzej Ferenc jest pierwszym polskim głosowym odpowiednikiem animowanego Batmana(jest właśnie z tego znany). Użyczył swojego głosu w kilku odcinkach B:TAS wydanych parę lat temu na kasetach VHS(przesyłałem te odcinki kilku osobom z tego forum), SubZero(VHS) Batman & Superman The World's Finest(wydane na VHS i DVD) oraz w aktorskim filmie Batman & Robin(jego dubbing dostepny jest w wydaniu DVD). Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Pan Andrzej użyczył głosu Batmanowi w kilku gościnnych odcinkach animowanego Supermana nadawanego kiedyś z dubbingiem w C+ oraz w Masce Batmana(na stronie Master Filmu pisali, że zrobili dubbing do tej animacji, a jedyną stacją w polsce która mogła ten dubbing zlecić i wyemitować jest Canal+). Pana Andrzeja mozna teraz usłyszeć w zapowiedziach Superkina w TVNie. Nie wiedzieć czemu WB w nowym dubbingu do B:TAS zwolniło prawie całą stara obsadę na gorszą z Radkiem Pazurą na czele(kto widział Ferenca w "akcji" ten nigdy nie zaakceptuje Pazury)
44
Ogólnie o Batmanie / Odp: Nawiązania
04 kwiecień 2009, 21:15:22
W jednym odcinku serialu aktorskiego "Dzielne żółwie następna mutacja" nadawanego kilka lat temu na Fox Kids pokazywali przypadkowe ujęcia Nowego Jorku. Jedno z tych ujęć zawierało reklamę(coś ala baner) premiery Batmana i Robina w jakimś kinie.
45
Tak trochę patriotycznie :D W tym roku wejdą do kin 2 polskie filmy historyczne
Generał Nil(premiera 17 kwietnia, zapowiada się całkiem nieźle, z pewnością sie wybiorę):
http://www.youtube.com/watch?v=oga8Em1hgcQ

oraz Miasto z morza(o budowie portu w Gdyni, premiera dopiero we wrześniu)
http://www.youtube.com/watch?v=bkC8preDz38

Ciekawi mnie czy w ciągu kilku lat doczekamy się polskiego filmu o Cudzie nad Wisłą kiedy przegnalismy ruską hołotę spod Warszawy. 2 lata temu głośno było w prasie o planach realizacji filmu Victoria o odsieczy Wiedeńskiej. Reżyserem i odtwórca głównej roli Sobieskiego miał być sam Mel Gibson. Nie uśmiechała mi się wizja Sobieskiego mówiącego do Polaków płynna angielszczyzną(ani między polskimi żołnierzami) ale te kwestie zawsze można zdubbingować jak w "Ogniem i mieczem". Niestety projekt umarł śmiercią naturalną, ale być może kiedyś ponownie się narodzi. Obecnie Austriacy kręcą serial o odsieczy Wiedeńskiej. Przez połowę odcinków mają ponoc pokazać dylematy Sobieskiego, czy pomagac, czy nie :D(pomijam fakt, że w niemieckim filmie dokumentalnym o odsieczy o Polakach nie było ani słowa :D)