17 maj 2021, 13:22:47

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - naz_

76
Uniwersum Batmana / Odp: Najlepszy rysownik
09 styczeń 2009, 19:25:16
Hum...według mnie ciut "surowszy" jest od Lee, tzn. ostrzejsza, bardziej "kwadratowa" kreska. Bardzo podobał mi się zabieg z "różkami" na barkach B-mana i sposób rysowania mięśni. W sumie mógłbym go zaliczyć do "ulubionych" gdyby nie fakt, że istnieje Lee i McFarlane, który dla mnie jest ogólnie chyba najlepszym rysownikiem komiksowym jaki ta planeta na swo łono wydała :P
77
Ogólnie o Batmanie / Odp: Dlaczego Batman???
09 styczeń 2009, 18:37:24
I ja też zacząłem jako dzieciak. Nie pamiętam ile miałem lat, pamiętam że zamontowali mi kablówkę ( wtedy to był rarytasik!) i na pro7 zobaczyłem TAS. Nieważne było to, że absolutnie i kompletnie nic z tego wszystkiego nie rozumiałem, ważne było to, że na balu przebierańców w przedszkolu byłem Batmanem :D Potem nadszedł czas na komiksy z TM-SEMIC, które to - pamiętam jak dzisiaj - kupowałem po kryjomu przed rodzicami za pieniądze od babci. Wszyscy wtedy zbierali Kaczory Donaldy i mi rodzice też kazali takowy kupować, więc kupowałem - a za szafą był Batman, Spider-man i -później-Spawn.

Właśnie Spawn mnie zdradził - nie zdążyłem go schować za szafę i mamuśka zobaczyła jak na stronie trzeciej bodajrze, Violator wyrywał serce jakiemuś człowieczkowi. Jak nietrudno się domyśleć, komiksy znaleźli i wyrzucili.

Batmany zbieraliśmy dalej z kumplem, przy okazji łykając wszystkie filmy na VHS, oglądająć TAS dalej po niemiecku i - jak podłączyli cartoon network - po aniegsku, chowaliśmy po skrytkach w piwnicy, przez co Batman z TM-Semic zawsze juz bedzie mi sie kojarzył z zapachem pleśni i wilgoci :)

Potem już było lepiej, ale i Batman zszedł na dalszy plan ze względu na fascynacje innymi komiksami. Zawsze jednak był gdzieś tam, i chociaż teraz powoli staram się odbudować zaginioną kolekcję pleśniowych Batków, to ciężkie to zadanie.

A za co Batman ? Wydaje mi się, że jak dzieciak pierwszy raz widzi napakowanego kolesia w stroju nietoperza tłukącego "złych" zakochuje się od razu. Każdy chyba wraz z wiekeim odkrywa, że za tym tłuczeniem złych leży głębia, którą cieżko zrozumieć ludziom, którzy za dzieciaka nie lubili komiksów o superbohaterach.

Coś jest w tym nietoperzu :)
78
Offtopic / Odp: Mój nick !?
09 styczeń 2009, 18:14:03
Panie Vincent pozdrawiam, wielbię ten film bardziej niż moją stara :D

naz_ to w sumie skrót od "nazriel" co znowu jest zapożyczone z książeczki której tytułu już dzisiaj nie pamiętam.
79
Inne komiksy / Odp: Ostatnio czytalem...
09 styczeń 2009, 18:11:11
W bardzo szeroko zakrojonym pojęciu "ostatnio".

"Lwy z Bagdadu" - POLECAM, przepiękny komiks.
"48 stron" - nie wiem który to już raz, ale za każzdym razem jeszcze bardziej śmieszny! :D

Zbieram się też do przeczytania "Strażników". Wiem że wstyd, że się nie czytało, ale leżą i leżą i muszę się zawziaść w sobie żeby je w koncu połknąć.
80
Bedę się powtarzał po innych niestety, ale będą to kolejno : "Year One", "TDKR" i "Killing". Tony słów i burzliwych dyskusji, głębokich analiz i interpretacji dotyczących tych dzieł przewinęło się przez tą planetę, więc Ameryki tutaj przed Wami teraz nie odkryłem :)

Do tego muszę się przyznać bez bicia, że jak czytałem "Knightfall" i "Knightquest" jako dzieciak w sumie jeszcze, to strasznie mną wstrząsnęły te historie.
81
Uniwersum Batmana / Odp: Najlepszy rysownik
09 styczeń 2009, 17:44:28
Ja podpisze sie pod Jimem Lee, dodajac jeszcze to, jak McFarlane radzi sobie z Batkiem. Cud miód i orzeszki (pistacjowe)
82
DK Returns był najlepszy, jak go przeczytałem to aż mi się szczęka opadła ;] Kojarzy ktoś może "Batman - Gothic" ? To tez bylo mocne.I chcialbym wszystkich fanow nietoperza pozdrowic, bo to moj pierwszy post :)