Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Crowridd

#810
Potwór - kolejny rok czekania. Może tym razem się uda.

Mroczne zwycięstwo - w końcu. Liczyłem na to wydanie od Egmontu.

Gaiman - super, czekam. Od Hachette coś tam mam.

Juby

#811
Grudzień:




Nie trafiłem z Długim Halloween, ale jest inna niespodzianka na ten miesiąc - Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości (nie pojawiła się w kwietniowym katalogu na ten rok). Ostatecznie Egmont Polska wyda w 2023 jakieś 31-32 tytuły z Batmanem, lub innymi bohaterami Gotham, czyli nie zwalnia tempa.

Kataklizm wydaje się być poszerzony względem oryginalnego wydania (464 str.). Na BatCave można znaleźć info, że to 18-częściowy crossover, a Egmont wyda w tym tomie przedruk aż 22 amerykańskich zeszytów (588 stron). Z tego co sprawdziłem będziemy mieli bonusowo 4 zeszyty Azraela poprzedzające właściwe wydarzenie.

Tutaj link do wydania, na którym Egmont - wnioskując po okładkach i opisie Kataklizmu - będzie bazował:
https://uniwersumdccomics.com.pl/2019/04/23/batman-no-mans-land-kolejnosc-czytania/

CytatBatman: Cataclysm
  • Azrael (vol. 1) #40
  • Batman (vol. 1) #553-554
  • Batman Chronicles (vol. 1) #12
  • Batman: Arkham Asylum – Tales of Madness (vol. 1) #1
  • Batman: Blackgate – Isle of Men (vol. 1) #1
  • Batman: Huntress/Spoiler – Blunt Trauma (vol. 1) #1
  • Batman: Shadow of the Bat (vol. 1) #73-74
  • Catwoman (vol. 2) #56-57
  • Detective Comics (vol. 1) #719-721
  • Nightwing (vol. 2) #19-20
  • Robin (vol. 4) #52-53

Batman: Road to No Man's Land Vol. 1
  • Batman (vol. 1) #555-559
  • Batman Chronicles (vol. 1) #14
  • Batman: Shadow of the Bat (vol. 1) #75-79
  • Detective Comics (vol. 1) #722, 724-726
  • Robin (vol. 4) #54

Batman: Road to No Man's Land Vol. 2
  • Azrael: Agent of the Bat (vol. 1) #47-50
  • Batman (vol. 1) #560-562
  • Batman Chronicles (vol. 1) #15
  • Batman: Shadow of the Bat (vol. 1) #80-82
  • Detective Comics (vol. 1) #727-729

Batman: No Man's Land Vol. 1
  • Azrael: Agent of the Bat (vol. 1) #51-55
  • Batman (vol. 1) #563-566
  • Batman Chronicles (vol. 1) #16
  • Batman: Legends of the Dark Knight (vol. 1) #116-118
  • Batman: No Man's Land (vol. 1) #1
  • Batman: Shadow of the Bat (vol. 1) #83-86
  • Detective Comics (vol. 1) #730-733

Batman: No Man's Land Vol. 2
  • Azrael: Agent of the Bat (vol. 1) #56-57
  • Batman (vol. 1) #567-568
  • Batman Chronicles (vol. 1) #17
  • Batman: Legends of the Dark Knight (vol. 1) #119-121
  • Batman: Shadow of the Bat (vol. 1) #87-88
  • Catwoman (vol. 2) #72-74
  • Detective Comics (vol. 1) #734-735
  • Nightwing (vol. 2) #35-37
  • Robin (vol. 4) #67
  • Young Justice (vol. 1) Special #1

Batman: No Man's Land Vol. 3
  • Azrael: Agent of the Bat (vol. 1) #58
  • Batman (vol. 1) #569-571
  • Batman: Legends of the Dark Knight (vol. 1) #122-124
  • Batman: No Man's Land Secret Files (vol. 1) #1
  • Batman: Shadow of the Bat (vol. 1) #89-92
  • Detective Comics (vol. 1) #736-738
  • Robin (vol. 4) #68-72

Batman: No Man's Land Vol. 4
  • Azrael: Agent of the Bat (vol. 1) #59-61
  • Batman (vol. 1) #572-574
  • Batman Chronicles (vol. 1) #18
  • Batman: Legends of the Dark Knight (vol. 1) #125-126
  • Batman: No Man's Land (vol. 1) #0
  • Batman: Shadow of the Bat (vol. 1) #93-94
  • Catwoman (vol. 1) #75-77
  • Detective Comics (vol. 1) #739-741
  • Nightwing (vol. 2) #38-39
  • Robin (vol. 4) #73


Po dwóch tomach i zapowiedzi trzeciego wszystko się zgadza.

HUDY

7tomów NML bedzie sporo dobrego czytania, zakup obowiązkowy. W gródniu szarpne sie na pewno jeszcze na Batman Catwoman.

mlempicki

Zapowiedź Egmont na styczeń 2024


Batman. Wojna cieni
Liczba stron: 336
Data premiery: 31.01.2024
Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: ,,Shadow War: Alpha" #1, ,,Batman" #122-123, ,,Deathstroke Inc." #7-9, ,,Robin" #13-15, ,,Shadow War Zone" #1 oraz ,,Shadow War: Omega" #1.
Źródło: Egmont


Superman: Syn Kal-Ela - Przebudzenie. Tom 2
Liczba stron: 168
Data premiery: 31.01.2024
Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach ,,Superman: Son of Kal-El" #7–10, ,,Superman: Son Of Kal-El 2021 Annual" #1 i ,,Nightwing" #89.

Myślę, że można uznać ten komiks za związany z Batmanem - zawiera jeden zeszyt Nightwing-a.

Źródło: Egmont

Q

Historia z Nightwingiem  z "Nightwing #89" i "Superman: Son of Kal-El #9" też znalazła się w "Nightwing. Skok w światło. Tom 1"
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

red fox


Po_prostu_smyk

Czytał ktoś te mangi? Warte są uwagi?

red fox

Co znajduje się w tym ,,Uniwersum DC według Neila Gaimana", jest tam jakiś Batman?

Crowridd

#818
SECRET ORIGINS, BATMAN BLACK AND WHITE, SOLO and WEDNESDAY COMICS, as well as the never-before-reprinted graphic novel GREEN LANTERN/SUPERMAN: LEGEND OF THE GREEN FLAME and the complete saga of BATMAN: WHATEVER HAPPENED TO THE CAPED CRUSADER?, with afterwords from the author and a special sketchbook section from Andy Kubert.

Z tego co widziałem po numerach, to większość to duble.

Rado

Cytat: Po_prostu_smyk w 13 Grudzień  2023, 12:47:08Czytał ktoś te mangi? Warte są uwagi?

Czytałem "Pogromcę Sprawiedliwości". Ma potencjał jakiś ta historia. Batman jest ukazany w dość poważnym tonie, ale tempo akcji jest tak wolne, że po przeczytaniu 3/4 albumu wciąż nie wiedziałem jakie jest główne założenie fabuły. Chciałbym to przeczytać na raz, w całości, żeby móc się kompetentnie wypowiedzieć. Drugi tom raczej wezmę.

mlempicki

#820
Marzec 2024:

Batman Detective Comics. Zgaduj-zgadula i inne opowieści. Tom 4

Liczba stron: 252
Cena katalogowa: 89,99 zł
Data premiery: 06.03.2024
Zawartość: ,,Detective Comics" #1047-1061

Opis:
Ostatni tom serii pisanej przez niezwykle utalentowaną scenarzystkę Mariko Tamaki. Riddler powraca do Gotham w wielkim stylu, wykorzystując swoje radiowe audycje, by zasiać zamęt w życiu Mrocznego Rycerza. Gdy Batman podąża za wskazówkami złoczyńcy, czas mija nieubłaganie, a życie ludzi, na których uwziął się Riddler, wisi na włosku...
W historii ,,Przerwana sesja terapeutyczna" obdarzona supermocami Claire Clover powraca do miasta, które zrujnowało jej życie... aby poddać się leczeniu psychiatrycznemu w nowej Wieży Arkham. Jednak tajemnicze morderstwo burzy spokój Gotham Girl. Spojrzymy również na Gotham z perspektywy chłopca, którego życie zamieniło się w koszmar w ciągu jednej nocy, gdy spotkał zarówno Jokera, jak i Mrocznego Rycerza. Rodzice chłopca padli ofiarą Jokera, a on sam on sam wpadł w szpony systemu. Zamiast trafić do instytucji, która zadbałaby o niego i pomogła mu w radzeniu sobie z traumą, trafił do Azylu Arkham! Wpadł w spiralę przemocy, wobec której nawet Mroczny Rycerz był bezradny.
Źródło: Egmont

mlempicki

Kwiecień 2024


Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 1

Data premiery: 10.04.2024
Liczba stron: 328
Wymiary: 17.0x26.0cm
Typ oprawy: twarda
Zawartość: Justice League #75, Dark Crisis FCBD Special Edition #1, Justice League: Road to Dark Crisis #1, Dark Crisis on Infinite Earths #1–3, The Flash #783–785, Dark Crisis: Worlds without a Justice League – Superman #1, Dark Crisis: Worlds without a Justice League – Green Lantern #1
Opis:
Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości podczas poszukiwań Barry'ego Allena w nieskończonych światach odkryła, że siły Wielkiej Ciemności, prowadzone przez przerażającego Pariasa, przygotowują się do inwazji na multiwersum i unicestwienia Ziemi-0. Członkowie Międzywymiarowej Ligi wzywają Ligę Sprawiedliwości, by powstrzymać intruzów. Nie wiedzą, że nadchodzące starcie nie skończy się wygraną ziemskich herosów. Czy multiwersum zdoła się obronić bez swoich największych bohaterów?
Joshua Williamson po ustanowieniu nowego status quo świata DC w albumach ,,Nieskończona granica" oraz ,,Międzywymiarowa Liga Sprawiedliwości" kontynuuje swoje wielkie dzieło, a ilustruje je niezwykle utalentowany Daniel Sampere. Na stronach tego albumu rozpoczyna się nowy Wielki Kryzys, który, zgodnie z tradycją takich przełomowych historii jak ,,Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" i ,,Flashpoint: Punkt krytyczny", odciśnie swoje piętno na Uniwersum DC.
Źródło: Egmont

Juby

Cytat: Juby w 04 Maj  2023, 11:23:54Wyszukałem jakie NOIRy zostały jeszcze Egmontowi do wydania i znalazłem tylko tyle:



Myślę, że na 2024 (dziesięciolecie pierwszego wydania Miasta sów) przypadnie ostatnia z powyższych okładka, szczególnie że p. Tomasz Kołodziejczak wspominał kilkukrotnie, że planują wznowienie tej historii. Czy sięgną po ostatnie trzy? Czas pokaże.

No i proszę, trafiłem. W ostatnich Wieściach ze Świata Komiksu pan Tomasz Kołodziejczak potwierdził, że na jesieni w cyklu BATMAN NOIR będziemy mogli kupić historię o sowach.


W video dużo innych nowych zapowiedzi i okładek, między innymi nowa okładka Długiego Halloween, które jeszcze w pierwszej połowie roku wyjdzie w cyklu DC Deluxe, Dylan Dog / Batman w cyklu DC Black Label, nowy event Planete Lazarus, a także polskie wydanie Batman/Superman: World's Finest. Ogólnie zapowiada się bardzo obfity rok dla fanów Mrocznego Rycerza, nie wiem czy nie rekordowy od tego wydawnictwa.

Crowridd

#823
Wszystkie Batmany przyjmę, ale pewnie nie uda się w tym roku.
Sowy w Noir to musi być świetna rzecz i kupię, choć Capullo moim zdaniem nie potrafi rysować Bruce'a.

Długie H. w końcu w Deluxe - to wydanie z WKDCC to raczej średnie było. Na plus.

Z pozostałych cieszy Śmierć S. - biorę + LE Swamp Thing - na promocji w Absolute często się wyświetlał - prawie kupiłem.

Co do Swamp Thing w Black Label - uwierzę, jak zobaczę. Od chyba 3 lat zapowiadają

red fox

#824
Ile będzie jeszcze tych Batmanów z serii Ziemia Niczyja?
Chodzi mi o to, czy będzie jeszcze coś poza tym co już ujawniono? Powoli kończy mi się miejsce, na DC Deluxe i Black Label już mi się skończyło, podobnie z komiksami około Ligii Sprawiedliwości, mam tu podobnie jak z X Menami w twardej oprawie.

- Gdyby tylko dało się znaleźć odpowiedź na to pytanie samemu... na przykład na tym forum, w tym wątku, na tej stronie, 13 postów wyżej, ze szczegółową rozpiską wszystkich tomów, ich zawartością i okładkami.