Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Crowridd

Zamawiam Harley od Białego Rycerza jak tylko ponownie przeczytam poprzednią część.

Reszta kasy pójdzie na drugą część Knightfall - na urlop zabrałem tom 1. Wcześniej tego nie czytałem, więc możecie mi zazdrościć ;)

Na resztę przyjdzie pora.

Juby

Ja wciąż nie wziąłem się za pierwszy tom Knightfall. W ostatnich tygodniach nadrobiłem inne tytuły, które trafiły na moje półki (Dragon Ball Full Color tomy 2-5, dwa omnibusy Terminatora od Scream Comics, Aliens vs. Predator 30th Anniversary Edition) oraz kilka zeszytówek z Batmanem online, które zrecenzuję jak już skończę całą serię. Knightfall chyba musi poczekać - jak u ciebie - na urlop, który zaczynam akurat w tygodniu, w którym do sprzedaży trafi tom drugi. Może przeczytam od razu oba ciągiem, zobaczymy.

Crowridd

#692
Jestem właśnie podczas urlopu i zaczynam drugą połowę tomu. Świetnie się to czyta, natomiast jeszcze nie wiem, jakie nawiązanie do Knightfall ma np. historia z Black Mask. Zobaczymy.

BTW. Jestem w Mediolanie i poszedłem do miejscowego sklepu z komiksami. Pomiędzy nami a Włochami jest ogromna przepaść, jeżeli chodzi o wydania z Batmanem. Wiedziałem, że na "zachodzie" jest tego więcej niż w Polsce, natomiast ilość regałów z wydaniami włoskimi Batmana przytłacza.

Oni nawet regularne zeszytówki wydają w swoim języku. Nie tylko Batman, ale całe DC.

Kupiłem oczywiście Batmana po włosku - Mai più. Wydanie zbiorcze (5 zeszytów) komiksu z 2003 roku - Batman - Nevermore z linii Elseworlds. Komiks ten miał ciekawą okładkę, więc padło na niego. W Polsce nigdy nie wydany. Batman wygląda tu świetnie i nietypowo (okladka tego nie oddaje) - pasuje do klimatu i czasu, w którym dzieje się opowieść.


Juby

Świetna ta okładka! No, Egmont robi co może, ale nasz rynek nie jest na tyle chłonny, aby wydawać tyle, ile na zachodzie Europy. Cieszmy się z tego co wydają, bo i tak robią znakomitą robotę, zwłaszcza gdy przypomnimy sobie czasy, kiedy raczyli nas jednym tytułem z Batmanem na rok!

Cytat: Crowridd1 w 21 Czerwiec  2022, 20:24:15zaczynam drugą połowę tomu. Świetnie się to czyta, natomiast jeszcze nie wiem, jakie nawiązanie do Knightfall ma np. historia z Black Mask. Zobaczymy.
Nijakie, o ile dobrze pamiętam. Po prostu w tych zeszytach zaczęto podkreślanie, że ze zdrowiem Bruce'a jest coś nie tak.

Crowridd

Cytat: Juby w 22 Czerwiec  2022, 10:55:22Nijakie, o ile dobrze pamiętam. Po prostu w tych zeszytach zaczęto podkreślanie, że ze zdrowiem Bruce'a jest coś nie tak.

Właśnie to zauważyłem w kontynuacji tej opowieści z drugiej części tomu.

Co do działań Egmontu masz oczywiście rację. Zaskoczyła mnie tu ilość Batmanów (starych i nowych). Mimo wszystko nie mamy na co narzekać.

MJ

Obecnie mamy złote czasy jeśli chodzi o wydawanie komiksów w Polsce. Pamiętam czasy o których mówił Juby. Jeden max dwa komiksy z Batmanem na rok, stare wydanie Tm-Semic ledwo dostępne, a nawet jeśli to w średnim stanie przynajmniej. Obecnie nie jestem w stanie wykupić wszystkich pozycji wydawanych rocznie z gackiem więc jest to spory plus. Dostaliśmy Long Halloween i Dark Victory, które onegdaj musiałem kupić w wersji angielskiej bo długi czas mówiono o tym że Egmont nie wyda tego bo za długie, a wersja z Mucha Comics praktycznie nie istniała na rynku wtórnym. A co do włoskiego wydania, okładka wygląda mega interesująco. Daj znać jak przeczytasz Crowird.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Cytat: MJ w 25 Czerwiec  2022, 10:28:15A co do włoskiego wydania, okładka wygląda mega interesująco. Daj znać jak przeczytasz Crowird.

Kupiłem to wydanie tylko do kolekcji - nie znam tego języka 😉 Jeżeli jestem za granicą, to staram się kupić lokalnego Batmana. Przynajmniej teraz zacząłem.

Rado

Cytat: Crowridd1 w 21 Czerwiec  2022, 20:24:15Kupiłem oczywiście Batmana po włosku - Mai più. Wydanie zbiorcze (5 zeszytów) komiksu z 2003 roku - Batman - Nevermore z linii Elseworlds. Komiks ten miał ciekawą okładkę, więc padło na niego. W Polsce nigdy nie wydany. Batman wygląda tu świetnie i nietypowo (okladka tego nie oddaje) - pasuje do klimatu i czasu, w którym dzieje się opowieść.

"Nevermore" to moim zdaniem bardzo fajny komiks. Mam go w amerykańskich zeszytach. Porównałbym go klimatem nieco do "Gotham by Gaslights". Z tego co wiem, w USA nie ma tego komiksu w żadnej zbiorczej formie, a we Włoszech jest! Szacunek.

Juby

Zapowiedzi na wrzesień.



Nowy Batman Noir i DC Limited najwyraźniej mają opóźnienie, bo katalog zapowiadał ich wrześniową premierę, a tu cisza. Może ich zapowiedzi pojawią się na stronie w późniejszym terminie, tak jak to było z pierwszymi dwoma tomami Black & White w 2020?

Te ceny okładkowe robią się przerażające. Stan przyszłości jest za 129,99 zł, a przecież to wydanie w miękkiej oprawie ze skrzydełkami! Przy podobnej ilości stron drugi tom Batmana (Wojna Jokera) w ubiegłym roku kosztował 89,99 zł (i to już chyba było po pierwszych podwyżkach).

Grób Batmana w USA chyba wydano na offsecie i z obwolutą. Egmont podpiął ten tytuł pod DC Black Label i już w specyfikacji można odczytać, że nie będzie obwoluty, a papier pewnie kreda (jak wszystko) = słabo.

Crowridd

#699
Teraz jest na te numery dobra promocja, natomiast za miękką okładkę nieźle sobie liczą. To kontynuacja Death Metal, więc chyba odpuszczę, bo każdy mi odradza tę serię.

Co do Grobu Batmana byłem przekonany, że wyjdzie to w DC Deluxe. Niby gorzej, bo bez obwoluty i dodatków, ale za to lepszy format.

Edit: Widzę, że to Black Label, ale w zwykłym formacie. Szkoda

Leon Kennedy

Batman Ślub za mną... Cóż tu napisać? Wielkie przygotowania do wielkiego wydarzenia! Mamy zabawy czasem, dziwne miejsce gdzieś tam, Jokera płaczącego i zabijającego każdego, bo do ślubu nie może dojść. Jak i inne postacie Zagadka, Anarky i pewna część rodziny Gacka. Mamy dzięki temukilka historii prowadzących do tytułowego wydarzenia. Jedne lepsze, drugie gorsze. Całość wypada średnio dobrze. Na pewno rozczarowujące jest zakończenie. Chodź osobiście jestem w stanie je zaakceptować i zrozumieć. 6.5/10.

Crowridd

Miałem podobne odczucia po przeczytaniu tego komiksu co Ty. Głównie, jeżeli chodzi o końcówkę. Natomiast planuję w przyszłym roku wrócić do tej serii i przeczytać ją raz jeszcze.

Życie pokazuje, że po drugim przeczytaniu lepiej odbieram daną historię. Miałem tak z serią All-Star Batman z Rebirth, gdzie dopiero po drugim przeczytaniu żałowałem, że nie ma w polskim wydaniu kontynuacji historii Duke'a Thomasa. Zakończenie bardzo mnie zaintrygowało. Cała seria w ogóle bardzo mi podeszła. Polecam.

Juby

Cytat: Crowridd1 w 13 Lipiec  2022, 18:03:54Edit: Widzę, że to Black Label, ale w zwykłym formacie. Szkoda
Dla mnie to całe DC Black Label jest póki co rozczarowujące. Tylko dla powiększonego formatu kupiłem Przeklętego - historia cienka, ale ogląda się super właśnie dzięki imponującym wymiarom plansz. Jeśli miałbym kupić jeszcze cokolwiek z "Black Label", to właśnie w tym formacie. Z tym, że potem Egmont w wymiarach 21,6cm x 27,6cm ze świata Batmana wydał jedynie historie o Jokerze, lub Harley Quinn, czyli o postaciach, których unikam jak ognia.

Juby

#703
Zapowiedź na październik.



Choć będzie to najgrubszy tom oraz komiks z Batmanem wydany w naszym kraju (aż 744 strony) Egmont nie podniósł ceny okładkowej (199,99 zł), czyli bardzo, bardzo fajnie z ich strony. :) Ale widzę też, że po spieprzonej okładce tomu pierwszego, z trzecim również jest coś nie tak. Dlaczego zamiast logo Knightquest na okładce ponownie widnieje logo Knightfall? Przecież w miniaturce okładki opublikowanej w kwietniu i w katalogu (i zdaje się na ostatnich stronach tomów 1 i 2) wszystko było jak należy? Wtf? DC narzuciło im tę zmianę, czy ktoś u nas tak odwalił?

Batman Black & White: Pięść Demona i Najwięksi superbohaterowie na świecie z DC Limited wciąż nieobecni w zapowiedziach, czyli prawdopodobnie kolejny miesiąc obsuwy. Szkoda. :(

Edit: [16.08.2022]
Najwyraźniej zwrócono uwagę na błędne logo na okładce i na stronie Egmont widnieje już poprawiona wersja. Uff.




Juby


W najnowszym video KŚK od 9:02, rednacz Egmont informuje, że Batman: Ziemia Jeden, tom 3 został przesunięty na początek 2023 roku. Z jednej strony dobrze uzasadnił tę decyzję, z drugiej - akurat w moim przypadku - wielka szkoda, bo na cztery tytuły z Batmanem planowane na okres wrzesień-listopad 2022 dwa mają już ponad dwumiesięczne opóźnienia, a trzeci właśnie wypadł z tegorocznych zapowiedzi. Wygląda na to, że do świąt bożonarodzeniowych w moich planach zakupowych pozostał tylko trzeci tom Knightfall.