Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Dezerter

Nakład Batman - Detective Comics Vol. 1: Oblicza śmierci wyprzedany! http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/203123-batman-detective-comics-vol-1-oblicza-smierci
Zapowiada się, że Egmont w przyszłym roku również wyda podobną liczbę komiksów z Batmanem, skoro ich wydania się sprzedają. Dla mnie to bardzo dobra wiadomość. Zaczynam się czuć, jak za czasów TM-Semic. Wreszcie mamy nie mniej nowych komiksów z Batmanem, niż w latach 90-tych.

Leon Kennedy

#271
"Miasto Sów" może i nie jest tak dobry jak tom pierwszy, ale to i tak kawał dobrego komiksu! A cała historia trzyma się kupy i bardzo wciąga. W sumie w tym tomie spodziewałem się praktycznie otwartej wojny z Sowami i ją dostałem, do tego fajnie wpleciony Victor ze swoim originem, i March, który kto wie czy nie jest tym za kogo się podaję... W sumie wątek z bratem cholernie mnie zaskoczył. Zaś historyjka z Harper Row jest taka se i kurde z dupy wzięta.


 

Rado

http://www.batcave.com.pl/2013/12/nieoficjalnie-talon-batman-the-dark-knight-all-star-western-i-wonder-woman-od-egmontu/

No, no... Gdyby ten news się potwierdził, to teraz już naprawdę będzie w czym wybierać. Osobiście mogę od razu polecić serię All Star Western. Trochę się zdziwiłem, że poszli w stronę Talona. Bardziej obstawiałem, że jeśli już nowa seria, to będzie to Batman i Robin. Widocznie Trybunał Sów się zadomowił u nas w kraju na dobre.


Kalamir

Ech...mimo, że całe NEW52 przeczytałem na tablecie...to szarpnąłem się i zakupiłem Batmana #1#2 oraz Detective Comics #1#2 od Egmont. No... to teraz mieć nadzieję, że doczekamy się reszty.

kelen

W przyszłym roku na pewno będą dwa kolejne tomy Batmana i trzeci DC, więc nie musisz się o nic martwić.

Kalamir

No mam nadzieję, bo już jestem po lekturze świątecznej i jestem pod pozytywnym czarem polskiego wydania. Tak naprawdę mam tylko DC#2 bo reszta przyjdzie pocztą 4 stycznia, no ale jak wspominałem, jestem na bieżąco po angielsku więc czytam dla formalności aby ogarnąć polską wersję i historie w pamięci utrwalić.

Juby

Wpadłem na pomysł, żeby zacząć kupować nowe komiksy Batmana (i może Supermana) od Egmontu. Pierwszy tom Batmana - Trybunał snów - jest już w drodze ale drugi i pierwszy tom Detective Comics są trudno dostępne (o dziwo z drugim DC oraz dwoma tomami JLA nie ma problemu). Stąd moje pytanie - czy te serie łączą się w jakąś całość, czy każdy tom opowiada odrębną historie, którą mogę przeczytać? Bo średnio odpowiada mi kupowanie z dwoma dużymi lukami.

Prościej, czy da radę przeczytać pierwszy tom Batmana, a później kupić nachodzący trzeci i wiele nie stracić, oraz czy drugi tom DC jest bezpośrednią kontynuacją pierwszego?

Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź.

LelekPL

"Detective Comics" nie musisz w ogóle czytać i daruj sobie drugi tom - "Techniki zastraszania". Jest to słaba historia, która kompletnie nie łączy się z tym co jest w "Batmanie". Jest ona niejako kontynuacją tomu pierwszego Detective Comics, ale jeśli naprawdę jesteś uparty, to możesz ją kupić i nie musisz czytać tomu 1 "Oblicza śmierci"(choć ten jest przynajmniej lepszy od drugiego)

Co do serii "Batman" to musisz jednak kupić drugi tom - "Miasto Sów". Nie musisz go czytać, aby kupić tom 3 (którego jeszcze nie ma), bo tam zaczyna się kompletnie nowa historia, ale tom drugi jest dokończeniem tomu pierwszego, więc jeśli go nie kupisz będziesz miał niekompletną historię. Tom 1 Batmana to tylko połowa historii. Miasto Sów ją dopełnienia, jest jego bezpośrednią kontynuacją.

Miasto Sów masz jednak bardzo łatwo dostępny:
http://www.empik.com/batman-tom-2-miasto-sow-snyder-scott,p1080601998,ksiazka-p

Juby

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Chce uzbierać całe nowe DC Comics od Egmontu (z tego co kojarzę wyszły 4 serie - Batman, Detective Comics, Superman, Liga sprawiedliwości - każdej nadchodzi trzeci zeszyt) nie zważając na jakość (dopóki nie przeczytam dopóty się nie przekonam), więc Detektywa też chcę. Z tym, że jest pewien problem, pierwszy tom chodzi na allegro po 90-130 zł! A drugi dostanę za zaledwie 70 zł (resztę komiksów o Batmanie lub JLA po 52,50 zł + dostawa)!

Natomiast drugi tom Batmana - Miasto snów - jest całkowicie niedostępne. Jeśli jest tak jak piszesz, może kupię pierwszy tom, potem trzeci (jak wyjdzie za kilka dni) ale poczekam z przeczytaniem aż dopadnę drugi.

Oczywiście to są plany na wyrost. Najpierw kupię TYLKO pierwszy tom Batmana (już zamówiony) i dopiero jeśli mi się spodoba, to za jakiś czas zacznę zamawiać resztę.

PS: A trzeci tom DC o Pingwinie zapowiedziany na czerwiec. Łączy się z poprzednimi?

LelekPL

Jak jest Miasto Sów całkowicie niedostępne jak Ci wysłałem linka z empiku gdzie możesz sobie zamówić!?
Jeszcze raz masz: http://www.empik.com/batman-tom-2-miasto-sow-snyder-scott,p1080601998,ksiazka-p

No i naprawdę, nie ma sensu kupować Trybunału bez kupienia Miasta

Juby

O kurde, a wczoraj sprawdzałem wszystkie sklepy internetowe i przysiągłbym, że na Empiku dostępny był tylko pierwszy tom Batmana i drugi Detektywa. ;)

Jeszcze raz wielkie dzięki. W takim razie trzeba kilka ciężko zaoszczędzonych stówek wyjąć z konta i wydać na głupoty pokroju komiksów. ;) Chyba jeszcze w kwietniu postaram się zamówić oba Batmany (no i znalazłem Długie Halloween PL za 2/3 ceny). Jak mi się spodobają, polecę z kolejnymi seriami.

LelekPL

Co do "Detective Comics" to wyrzucasz pieniądze w błoto mimo wszystko, ale jak chcesz się przekonać to przynajmniej je kup po kupieniu obu tomów "Batmana" - to powinien być twój priorytet. Resztę jak nie będziesz miał nic ciekawszego do roboty.

"Imperium Pingwina" z tego co pamiętam trochę łączy się z Tomem I, ale nie bardzo. Nie powiem, jeśli naprawdę Ci zależy na tym Detective Comics, to pierwszy tom wypadałoby mieć... tym bardziej, ze ma przynajmniej bardzo dobry początek. No, ale jak już mówiłem, nie jest on "niezbędny".

Jeśli chodzi o Justice League... to polecam ją jeszcze mniej od "Detective Comics". Póki co żadna historia nie była tam na poziomie (może poza dodatkową historią z Shazamem, ale tych chyba nawet nie ma w wydaniach zbiorczych), a na werdykt Forever Evil trzeba jeszcze poczekać, choć i tak numery, które wyszły tyła nie urywają.

Co do Supermana to nie wiem. Ja czytałem początek zarówno "Action Comics", jak i "Supermana", i o ile ten pierwszy ma jeszcze jakieś zalety, to żaden mnie nie przekonał i przestałem czytać. Ale podobno nie są najgorsze.

Cytat: Juby w 07 Kwiecień  2014, 12:46:05
Jeszcze raz wielkie dzięki. W takim razie trzeba kilka ciężko zaoszczędzonych stówek wyjąć z konta i wydać na głupoty pokroju komiksów. ;) Chyba jeszcze w kwietniu postaram się zamówić oba Batmany (no i znalazłem Długie Halloween PL za 2/3 ceny). Jak mi się spodobają, polecę z kolejnymi seriami.

Nie ma za co. Ale radziłbym "Miasto" już zamówić, bo nakład jest mały. Wybrać odbiór w sklepie Empik, płatność przy odbiorze. Nawet jak teraz nie masz kasy, to zamówienie będzie na Ciebie czekało w sklepie albo tydzień, albo dwa. A w między czasie może znowu być niedostępne.

Juby

Plan jest taki:

Dziś zamówione #3 Batman/Superman od DK z 2005 roku, którego do tej pory nie miałem (chce mieć ten komiks w końcu w komplecie, a jest dostępny za 5 zł), nowa wersja jednego ze staroci, którego mam w kiepskim stanie, Długie Halloween (wreszcie cena na jaką jestem w stanie przystać) i pierwszy tom Batmana od Egmontu.

Jeśli Trybunał snów się spodoba i uznam, że warto wydać te 70 zł na Miasto snów to od razu zamawiam na Empiku, a potem kupuję trzeci tom. Albo może masz rację i zamówię już dziś/jutro, z kasą u mnie na razie nie ma żadnego problemu, a jestem pewien, że jeszcze wczoraj komiks był niedostępny i kto wie, czy za kilka dni znów nie będzie.

Jak będę miał już całego (póki co) Batmana to biorę się za serię Detektywa lub - jeśli pierwszy tom dalej nie będzie dostępny za maks 80 zł - za JLA (od razu kupię dwa dotychczasowe tomy), a Detektywa zostawię w planach na czerwiec, kiedy wychodzić będzie 3 tom serii.

Superman to na razie luźny pomysł, bo jest moim #2 ulubionym superbohaterem a komiksów z nim jak na lekarstwo w mojej półce. Może jeśli będę miał nadmiar gotówki zainwestuje w te trzy tomy (bo z tego co kojarzę seria Supermana od Egmontu ma być trylogią) ale to plany na drugą połowę roku kiedy będą inne wydatki (Arkham Knight).

Leon Kennedy

Nie wiedziałem, że drugi tom JLA już jest... Kurczę, i co tu zrobić? Batman czy JLA?

Juby

Kup oba. ;)

Zarówno Długie Halloween jak i pierwszy tom Batmana - Trybunał snów już zamówione. Kurier ma dostarczyć jutro, najpóźniej pojutrze. Za oba z dostawą wyniesie 166,48 zł.