Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Caped Crusader

Zaczęty przez Leon Kennedy, 19 Maj 2021, 16:30:12

Leon Kennedy

Nowa animacja spod szyldu HBO Max i Cartoon Network. Odpowiadać za nią będą Matt Reeves, Bruce Timm i J.J.Abrams. Klimaty noir, to jest to!!!

https://www.facebook.com/1528889900736649/posts/2647797962179165/

Q

Wreszcie po tylu latach Batman dostaje nową osobną animację. Pierwsza grafika zachęcają klimatem przypominająca "Batman and the Mad Monk". Opis też zachęcający. Noir postawienie na psychologiczną stronę historii.

Jako że robią to dla HBO Max, więc można liczyć, że się postarają.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Klimatyczna grafika, od razu przypomniała mi tę okładkę:



Moja przygoda z kreskówkami z Batmanem zaczęła się w 1997 roku, kiedy Polsat zaczął emisję TASu i skończyła jakoś w 2007 na Młodych Tytanach na Cartoon Network. Żadnego z późniejszych seriali nie oglądałem (byłem w wieku, kiedy wyrasta się z kreskówek i chyba nawet nie miałem ZigZapu, który emitował dwa późniejsze seriale) i jakoś nie mam ochoty ich nadrabiać. Batman: Caped crusader przyjmę z otwartymi ramionami, ale liczę że nie będzie to kolejny tasiemiec na kilka sezonów, tylko mini-serial z max. kilkunastoma odcinkami i konkretnym story-arc'em głównego bohatera - czyli coś, czego w temacie serialowych animacji o Mrocznym Rycerzu chyba jeszcze nie było.

Oby przy samej animacji przyłożyli się bardziej niż przy pełnometrażowych produkcjach (i trzymam kciuki za brak Jokera)! :)

Q

"Young Justice" trzymało poziom pod względem animacji i były konkretne story-arty, więc nic nie stoi na przeszkodzie by podobnie było z "Batman: Caped Crusader".

Przy nowej animacji z Supermanem, "My Adventures with Superman" już ogłosili odtwórców głównych ról Jack Quaid (The Boys) i Alice Lee (Zoe's Extraordinary Playlist) oraz udostępnili oficjalną grafikę potwierdzającą luźniejszy styl i humor. Ta pewnie zadebiutuje wcześniej niż "Batman: Caped Crusader", zwłaszcza, że już zamówiono dwa sezony.

Mając luźniejszy serial z Supermanem jest szansa, że Batman pozostaje tak jak zapowiadają w klimacie noir i będą dwie zupełnie różne produkcje.

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Mr.G

Chyba wszyscy się zgodzimy, że na zapowiedź właśnie takiej animacji czekaliśmy. Psychologicznie, mrocznie... ah, już sam plakat i czcionka robią wrażenie. Czekam niecierpliwie.
I domyślam się, że ta produkcja ucina plotki o kontynuowaniu TAS? Bo robienie tych dwóch produkcji na raz chyba mijałoby się z celem, a jeśli potrafią zrobić nową, przyzwoitą animację, to niech lepiej faktycznie zostawią TAS w spokoju.

A o tym, że równolegle powstaje serial o Supermanie to nawet nie wiedziałem. I niech powstaje. Fajnie będzie oglądać te dwa twory na raz, zwłaszcza jeśli mają różnić się tak bardzo klimatami. Nie zdziwiłbym się też, gdyby było to jedno, niekiedy przeplatające się uniwersum.

Juby

Cytat: Mr.G w 03 Czerwiec  2021, 15:37:59I domyślam się, że ta produkcja ucina plotki o kontynuowaniu TAS? Bo robienie tych dwóch produkcji na raz chyba mijałoby się z celem, a jeśli potrafią zrobić nową, przyzwoitą animację, to niech lepiej faktycznie zostawią TAS w spokoju.

Myślę, że tak. Na 99% nie będą robić niczego z TASu, skoro próbują zrobić coś nowego.

A przeplatanie się seriali o Batmanie i Supermanie, byłoby w duchu Timmverse, więc jestem jak najbardziej na tak.

Rado

Mega wiadomość. W pierwszej chwili myślałem czemu Diniego nie ma za sterami scenarzysty, ale po przemyśleniu, to w sumie stwierdzam, że on już przecież w tym temacie swoje zrobił i niech inni się wykażą teraz nieco innymi pomysłami. Już tą grafiką i uszami Batmana mnie kupili.

MysiaParasolka


Juby

Deadline potwierdza.
https://deadline.com/2022/08/batman-caped-crusader-series-not-moving-forward-at-hbo-max-1235097947/

Jak wpłynie? Myślę że zmniejszy się do zera i serial nie powstanie, bo kto miałby go kupić/gdzie mieliby go wyświetlać? Cartoon Network?

MysiaParasolka

Lipa straszna, to był główny bat-projekt, który mnie interesował w ostatnich latach. Mocno liczyłem na duchowego spadkobiercę BTAS, skierowanego właśnie do tego pokolenia, które się na nim wychowało, ale w odświeżonej formula i być może z dojrzalszymi scenariuszami.
Discovery, Ty gnoju...

Juby

W tych newsach piszą o możliwości sprzedaży serialu, ale trudno mi uwierzyć aby WB, które od lat trzyma łapę na wszystkim z DC było skłonne oddać serial (który później może się okazać sukcesem) Netflixowi, lub innemu chętnemu streamingowi, a obecne CN ma ramówkę skierowaną do bardzo młodej widowni, a to miał być serial bliżej PG-13. Będę bardzo zaskoczony jeśli nie trafi do kosza, a szkoda, bo również czekałem (od czasu JLU nie oglądałem żadnej kreskówki z Batmanem, ominął mnie The Batman z 2004 i wszystko później). Ale nie będę ukrywał, po kasacji Batgirl spodziewałem się że to może być kolejny tytuł, który trafi pod kosę.

red fox

Ja się obawiam, że polska biblioteka HBO MAX w ogóle nie zostanie uzupełniona o seriale i filmy animowane DC ...
Zaslav powiedział, że animacja jest "dla dzieci" i nie ma dla niej miejsca na HBO i wycina projekty Hanna Barbery, Warnera i DC.

LelekPL

Ale przecież nam go "obiecali"!  :P

Ale poważnie, to tego projektu rzeczywiście mi szkoda. No trudno, bo tak samo jak Juby nie widzę zbyt wielu miejsc, gdzie ten serial by pasował poza HBO Max i raczej będzie anulowany.

Co to oznacza dla The Batman 2? W tej chwili absolutnie nic. To były dwa odrębne projekty, a Warner dający producentom pozwolenie na sprzedaż serialu w innym miejscu brzmi jak gest dobrej woli w stosunku do nich, więc raczej nie nadszarpał ich relacji... ale kto wie jak to było za kulisami.

newtime

Cytat: red fox w 23 Sierpień  2022, 15:44:20Ja się obawiam, że polska biblioteka HBO MAX w ogóle nie zostanie uzupełniona o seriale i filmy animowane DC ...
Zaslav powiedział, że animacja jest "dla dzieci" i nie ma dla niej miejsca na HBO i wycina projekty Hanna Barbery, Warnera i DC.

To znaczy ze kreskówki Dc zostaną usunięte z Hbo max?

LelekPL

A skąd on ma to wiedzieć? Na razie nic takiego jeszcze nie ogłosili. To tylko jego spekulacja.

Póki co jeszcze nic z Looney Tunes czy animacji DC nie zniknęło z amerykańskiego HBO Max, ani nie ogłoszono, że zostaną usunięte. Jedynie nowe projekty nie będą kontynuowane pod tą platformę.