Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wielka Kolekcja Komiksów DC: Bohaterowie i Złoczyńcy

Zaczęty przez Juby, 24 Marzec 2021, 12:44:19

Leon Kennedy

Nie, jeśli mam już coś kupić na allegro, to jednak zawsze jest to coś innego niż z kolekcji. Dla tego albo kolporter, albo w sumie odpuszczam na czas nieokreślony. No chyba, że jadę z całą kolekcją, a nie wziąłem prenumeraty.

Q

Szukać "Batman: Killer Croc powstaje" bo warto. Wcześniej nie publikowane Polsce historie. Dokładnie 7 autorstwa Gerry'ego Conwaya, w których mamy światek przestępczy Gotham, debiut Killer Croca. Plus rozterki Bruce'a. Jubileuszowy numer Detective Comics z 500 pojawieniem się Batmana z masą klasycznych łotrów. Dodajmy do tego wspólnie działających ramię w ramię Batmana, Talię i Catwoman. Tego nie można przegapić.

Plus debiut Jasona Todda (wersja postaci przed Kryzysem).

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Crowridd

Na komplet z serii Tales of the Batman: Gerry Conway poluję od dawna - niestety tom 3 dawno się wyprzedał (a są tam właśnie historie z tej kolekcji), więc pewnie w niedalekiej przyszłości kupię ten komiks od Hachette.

Zresztą opisałeś go tak, jakbyś pracował dla tego wydawnictwa ;D Profesjonalnie i zachęcająco.

Todd sprzed Kryzysu był chyba blondynem, dobrze pamiętam?

Po_prostu_smyk

Cytat: Crowridd w 22 Sierpień  2023, 23:02:17Todd sprzed Kryzysu był chyba blondynem, dobrze pamiętam?
Dokładnie tak. I jeszcze sobie skakał niczym Grayson, piękne czasy.

Crowridd

Wydaje mi się, że czytałem już jakąś historię z takim Jasonem w jednym z tomów z WKKDC, gdzie Todd pomógł Batmanowi w pokonaniu Jokera na jakiejś wyspie - musiałbym to sprawdzić.

W tym roku czeka nas jeszcze jeden Batman w kolekcji, a mianowicie dubel pierwszego i drugiego tomu z serii All-Star Batman: Mój największy wróg i Końce Świata (Odrodzenie).

Rado

Cytat: Crowridd w 22 Sierpień  2023, 23:02:17Na komplet z serii Tales of the Batman: Gerry Conway poluję od dawna - niestety tom 3 dawno się wyprzedał (a są tam właśnie historie z tej kolekcji), więc pewnie w niedalekiej przyszłości kupię ten komiks od Hachette.

Też na to poluję i myślę, że kiedyś upoluję. Dlatego wstrzymam się z kupnem tego tomu kolekcji.

Crowridd

U nas od miesięcy całość (3 tomy) chodzi po 900 zł.

Co masz z innych serii?

Leon Kennedy

#157
Super Synowie. Czekałem na ten komiks i to bardzo. Damian, Jonathan. Syn Bruce'a, syn Clarka. Tego nie można było przegapić! Nieskomplikowana fabuła, wartka akcja, wyraziste ścierające się ze sobą główne postacie i wielkie serducho zostawione przy tej historii w połączeniu ze świetnymi rysunkami, niezłymi żartami ( tyłek tyranozaura 🤣, a zwłaszcza bat-krowa rządzi ) i dostajemy lekki przyjemny kawałek komiksu. Gorąco polecam. Do tego ostatnia historyka to Liga Zwierzaków! Nie do końca mój gust, ale trochę się uśmiałem 😉

Crowridd

#158
@Leon Kennedy Obecnie dostępny w kioskach tom Stowarzyszenie Sprawiedliwości: Przyjdź królestwo twoje – Tom 1 jest kontynuacją (kolejne zeszyty) tomu JSA - Stowarzyszenie Sprawiedliwości: Następna Epoka, który Ci się podobał.

MJ

Kingdome Come to bardzo dobry komiks, a czy w JSA pojawia się Batman?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

#160
Jak coś, to nie jest ten Kingdom Come Waida i Rossa.

MJ

Nieeee no serio? Przyjdź królestwo twoje z Wielkiej Kolekcji to nie jest Kingdome Come od Waida i Rossa? To chyba nie możliwe żeby były dwa takie same tytuły, przecież nawet ma okładki od Rossa.  Jeśli to faktycznie coś innego to muszę gonić po nowy zakup. No i nie dostałem odpowiedzi czy w JSA pojawia się Batman, skoro komiks : Przyjdź Królestwo Twoje to kontynuacja  to jestem ciekaw czy warto kupić prequel.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

#162
Niestety nie mam jeszcze JSA, ale Leon Kennedy czytał i chwalił, więc pewnie da znać.

Najnowszy tom od Hachette ma okładkę i okładki Rossa + jest on tam współscenarzystą i jednym z dwóch rysowników. Głównym scenarzystą w obydwu tytułach jest Geoffs Johns.

Z tego, co się orientuję, to ten tom nawiązuje momentami do dzieła Waid/Ross, ale nie jest jego bezpośrednią kontynuacją.

No i jest "thy" w tytule.

https://dc.fandom.com/wiki/Thy_Kingdom_Come


Leon Kennedy

#163
Cytat: Crowridd w 15 Wrzesień  2023, 14:49:09@Leon Kennedy Obecnie dostępny w kioskach tom Stowarzyszenie Sprawiedliwości: Przyjdź królestwo twoje – Tom 1 jest kontynuacją (kolejne zeszyty) tomu JSA - Stowarzyszenie Sprawiedliwości: Następna Epoka, który Ci się podobał.

CytatNo i nie dostałem odpowiedzi czy w JSA pojawia się Batman, skoro komiks : Przyjdź Królestwo Twoje to kontynuacja  to jestem ciekaw czy warto kupić prequel.

Szkoda, że to nie jest dokładnie to 'Przyjdź Królestwo'... Ale 'Następna Epoka' była naprawdę dobrą i ciekawą historią i z rozkoszą przeczytam jej kontynuację. Gacek ma tutaj marginalny występ, czy wręcz zerowy. W następnym pokoleniu go brak. W kontynuacji chyba gdzieś tam był jak kartkowałem. Dziś dopiero zabieram się za czytanie. Myślę, że kolo 14 jak mi lud zelżeje w pracy.

Crowridd

Wg mnie dobrze, że to nie jest kolejny dubel, a nowość na naszym rynku.