Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nawiązania w TDK do komiksow, poprzednich filmow etc

Zaczęty przez kelen, 01 Lipiec 2008, 13:49:53

Anonimowy Grzybiarz

Hm... A to, ze Joker chyba tak na prawde nie zna swojego originu (kazdemu opowiada inną historie o swoich bliznach...)? Przeciez silą napedzającą The Killing Joke jest brak jednolitego originu.

Duzo nawiąza? jest do LH. Wątek Gordona i jego szopki to poklon w strone 2 rozdzialu Long Halloween. Ko?cowa scena z Foxem, co slusznie zauwazyl Chudy, to poklon w strone DKR i ostatnich chwil zycia Alfreda.

JaRo

 Nie wiem czy ktoś zwrócil na to wcześniej uwage. Z nawiąza? jedno mi sie skojarzylo i to bardzo:

- Joker wysadzil w powietrze szpital. Niezadowolony odwrócil sie za siebie. Uznal, ze wybuch byl za slaby. Dopiero nieduzy "wybuszek" zadowolil Jokera (pó?niej doszly do niego kolejne eksplozje).

- "Batman Forever". Zagadka wysadzil w powietrze Jaskinie Batmana. Niezadowolony, uznal, ze te wybuchy byly za slabe. Dopiero kolejny "wybuszek" go zadowolil.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Juby

To mnie dobilo:

Cytat: JaRo w 08 Wrzesień  2008, 16:55:53
Nie wiem czy ktoś zwrócil na to wcześniej uwage. Z nawiąza? jedno mi sie skojarzylo i to bardzo:

- Joker wysadzil w powietrze szpital. Niezadowolony odwrócil sie za siebie. Uznal, ze wybuch byl za slaby. Dopiero nieduzy "wybuszek" zadowolil Jokera (pó?niej doszly do niego kolejne eksplozje).

- "Batman Forever". Zagadka wysadzil w powietrze Jaskinie Batmana. Niezadowolony, uznal, ze te wybuchy byly za slabe. Dopiero kolejny "wybuszek" go zadowolil.

O ile wiem, Riddler rozejrzal sie co by tu jeszcze rozwalic i rzucil bombe w symbol nietoperza, a Joker wychodząc ze szpitala zdziwil sie, ze ten caly sie nie rozlecial, bo widac zdawal sobie sprawe z tego ile ladunków umieści. Po powtórnym naciśnieciu guzika, szpital wybucha. Zero podobie?stwa.  :P

Cytat: Huntersky w 03 Sierpień  2008, 23:28:23
Heh, na sile mozna sie w cholere tych nawiąza? do Burtona doszukac..
- pościg z Batpodem
a.)Batmobil sie rozwala i przemienia w zupelnie inny pojazd
b.)Pościg ko?czy dokladnie tak samo jak scena z Batwingiem, z tym, ze Batman nie zabija Jokera nie dlatego, ze mu sie nie udaje, ale dlatego, ze nie chce
b.)walka z lud?mi Jokera, niektórzy nawet spadają w przepaśc (ale tylko psy)
c.)wspomniane spadanie Jokera
- sztuczka z olówkiem, a ,,pióro silniejsze od miecza"
- Joker zaczyna interesowac sie dziewczyną Batmana

I tak dalej, i tak dalej. :)

Boze jeśli te rzeczy są dla ciebie podobne, to musisz iśc zbadac sobie oczy. Zero podobie?stwa.  :P

Czasami ludzie pragną znale?c cokolwiek na sile.  ::)

Huntersky

Cytat: BAT MANBoze jeśli te rzeczy są dla ciebie podobne, to musisz iśc zbadac sobie oczy. Zero podobie?stwa.
Hm, ciekawe, czy to samo sądzi reszta.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Crane

Zgadzam sie z BAT MANEM, kompletnie naciągane "podobie?stwa". Porównanie sceny z piórem do sztuczki z olówkiem uznaje za zart tygodnia.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

(A)nonim

Cytat- Joker zaczyna interesowac sie dziewczyną Batmana
No moze nie wszystko ale to jest zupelnie na sile, w "Batmanie" mieliśmy normalny milosny trójkąt, tutaj Joker na chwile zainteresowal sie Rachel dla zabawy.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

vincent

Nie wiem, czy ktoś zwrócil uwage (sam zauwazylem to podczas drugiego seansu), jeśli juz to bylo na forum, to przepraszam:
Scena po śmierci Rachel, Bruce siedzi w fotelu, Alfred przynosi mu śniadanie i mówi ""I thought I might prepare a little supper". Chwila ciszy. "Very well, sir" i chce odejśc - prawie identyczna scena jest w Batman Begins, gdy Alfred przychodzi do malego Bruce'a.
Bardzo fajna wstawka, lubie takie rzeczy w filmach.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

kelen

Zauwazylem to, nie wiem czy tutaj ktos o tym mowil czy na forum SHH.
Tak samo bylo z pewna muzyka z BB. Gdy Bruce przypomina sobie o ojcu, gdy znajduje jedno z jego narzedzi jest grana melodia, ktora sie powtaza, gdy Gordon po akcji lapania Jokera wraca do domu i swojego syna.

vincent

Racja kelen - tez to wylapalem ;)
No jeszcze mozna wspomniec o czymś, co pewnie kazdy zauwazyl:
W scenie, gdy zona Gordona dowiaduje sie o jego śmierci, Batman siedzi tak samo przykucniety i  w tym samym miejscu co w BB podczas rozmowy z Jimem.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Maxie Zeus

Mi jedna scena przywiodla na myśl ''Batman Returns'':

W BR, po krótkiej rozmowie ze Schrekiem, Pingwin krzyczy ''Burn, baby. Burn.''


W TDK, po krótkiej rozmowie z Chechenem, Joker mówi: ''Everything burns.''


Skojarzenia moze równiez budzic finalowa scena, kiedy to Joker napierdziela Batmana czymś, na wzór lomu... ;)

(A)nonim

Nie przesadzajmy.
Bo...

NIE ZAUWAzYLIŚCIE TEGO PODOBIE?STWA DO BATMAN & ROBIN. PRZECIEz W OBU FILMACH S? BATMAN, ALFRED I GORDON. TO NIE MOzE BYc ZBIEG OKOLICZNOŚCI!
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Równiez mam nieodparte wrazenie, ze co niektórzy zaczynają sie doszukiwac jakichkolwiek podobie?stw na sile.

Juby

Juz w nastepnym filmie, wróg Batmana nie moze powiedziec slowa "Burn", bo inaczej jest to podobne do BR i TDK. :P Przesadzasz Maxie.

Maxie Zeus

#43
Ja powiedzialem, ze ta scena przywiodla MI na myśl (pod wzgledem okoliczności*) wypowied? Pingwina !!
Nie jest to zADNEGO rodzaju nawiązanie, tylko moje osobiste skojarzenie :P

Juby

A to przepraszam Maxie, ale takze nie rozumiem co widzisz podobnego w tych scenach. :P