Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Leon Kennedy

Ależ oczywiście jego skomplikowanie jest wręcz przeogromne, bijące wszystko i wszystkich w DCEU. Zwłaszcza drugi film to udowadnia.

LelekPL

Drugi nie, ale pierwszy tak.

Leon Kennedy

#152
Nie, pierwszy również nie.

CytatWdowa to postać drugoplanowa bez własnego filmu.

Zatem niech będzie Strange. Doktorek co stracił władzę w dloniach po wypadku... Pragnie ją odzyskać dzięki mistycznej magii w którą wiadomo nie wierzy, ale uwierzy... Czysta głębia.

LelekPL

Jego cały charakter zmienia się w trakcie filmu. Jest egoistycznym doktorem, postacią totalnie narcystyczną, potem przechodzi przez traumatyczny wypadek, traci całkowicie wiarę w siebie a potem się odbudowuje. Film nie jest o magii, jest o nim, i to jest to co filmy Marvela potrafią robić dobrze, nawet te słabsze jak właśnie Doctor Strange czy Ant-Man.

Ant-Man natomiast jest włamywaczem, który musi zostać bohaterem. Musi też radzić sobie z życiem rodzinnym. Wszystko to jest bardziej przyziemne i łatwiejsze do utożsamiania się, niż wymiana jednego trójzębu na drugi, lub nauczenie się, że zabijanie niewinnych ludzi jest złe :P

Póki co najbliżej postaciom Marvela jest Wonder Woman, i o ile uważam, ze jest to totalnie przereklamowany film, to jego można jeszcze postawić gdzieś koło średniaków Marvela.

Q

Różnica w skomplikowaniu postaci DC i Marvela to nic nowego. Większość klasycznych bohaterów DC powstało w latach 40-tych, a Marvela w 60-tych, gdzie zadba o większą przyziemność. Przy filmach pojawia się problem jak je uatrakcyjnić dla współczesnych widzów i nie odejść zbytnio od komiksowego wizerunku.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

W DC widać zmianę bohaterów bardziej na przestrzeni filmów, a nie jednego filmu. Patrz. Batman i zresztą Aquaman, który w trakcie solowego filmu zmienia swoje podejście i staję się królem już nie z przymusu, a z chęci zaprowadzenia pokoju.

LelekPL

Ok, a ile znasz osób, które muszą jak niebatman nauczyć się, że zabijanie jest złe albo jak Aqumana odkryć w sobie chęć bycia królem? Noooo, chyba nikogo. Ich konflikty w tych filmach są totalnie idiotyczne albo niemożliwe do utożsamiania się z nimi.

Leon Kennedy

#157
Batman zrozumiał, że źle postępował, że nie może się izolować, że źle postąpił oceniając Supermana nawet go nie znając. Zaś Aquaman to król, który dojrzewa do tego, aby rządzić Atlantydą i pokazać im, że ci na powierzchni nie są tylko źli. I wiesz, ja nie muszę się z każdym utożsamiać w każdym filmie. Nie wymagam tego od każdej produkcji.

Post Merge: 04 Styczeń  2019, 01:43:24

Zaprzestanie zabijania, które wzięło z powolnego, ale postępującego szaleństwa Batmana w dążeniu do celu, to tylko jedna z rzeczy, które zrozumiał.

LelekPL

Cytat: Leon Kennedy w 03 Styczeń  2019, 21:11:12
Zaprzestanie zabijania, które wzięło z powolnego, ale postępującego szaleństwa Batmana w dążeniu do celu, to tylko jedna z rzeczy, które zrozumiał.
Jestem pod wrażeniem... cóż za głębia i jaka nauka :D to jest dopiero prawdziwy bohater :P mam nadzieję, że ja kiedyś też tak będę potrafił :P


Juby

Żeby przerwać tę dyskusję, podaję moje opinie o obecnych filmach (również tych w produkcji) należących do uniwersum DC.

Man of Steel - 9/10 (byłem w kinie, Blu-ray na półce, nawet dwa wydania(!), oglądany co najmniej 5 razy)

Batman v Superman - 4/10 (widziałem 4 razy, na kolejną próbę dania mu szansy chyba nie mam już siły)
Suicide Squad - 4/10 (choć w sumie nie pamiętam już za co, widziałem 2 razy, w kinie i w wersji unrated)
Wonder Woman - 5/10 (najbardziej przereklamowany film 2017 roku, widziałem w kinie i od tamtej pory nie miałem ochoty na powtórkę)
Justice League - 5/10 (również obejrzany tylko raz w kinie)

Aquaman - nie widziałem i nie wydam na niego kasy, czekam, aż któryś brat kupi, to może obejrzę
Shazam! - po newsach o nieplanowanych dokrętach sam nie wiem czy na niego jeszcze czekam
Birds of Prey - niby o postaciach ze świata Batmana, ale na razie niewiele mnie ten projekt obchodzi
Wonder Woman 1984 - póki co, wszystkie informację o tym filmie ułatwiają mi NIE czekanie na niego (tylko casting Kristen Wiig na +)

Czyli jeden film, którego uwielbiam, 4 skopane i na żaden z nadchodzących nie czekam. Czy takie trudne jest zrobienie kinowego uniwersum, w którym będą kręcić solowe filmy z superbohaterami, których chcę oglądać? Kolejny solowy Superman z Cavillem, solowy Batman, Flash(!), Green Lantern? :(

*Beznadziejne podtytuły przy BvS i BoP sobie darowałem.

Leon Kennedy

#160
Cytatmam nadzieję, że ja kiedyś też tak będę potrafił

Za słaby jesteś, może tylko egoistą przestaniesz być  ;D

Moje oceny DCEU

Man of Steel 8.5/10 Niezapomniane przeżycie w kinie. Byłem dwukrotnie.

BvS 7/10 Wersja kinowa nie jest kompletna i już nigdy w życiu jej nie będę oglądał! Trzykrotna wizyta w kinie. Za to wersja reżyserka dużo lepiej pokazuje pewne wątki i całościowo sporo lepiej się broni 7.5/10

Suicide Squad 6/10 Ten film mógł i powinien być dużo lepszy, chodź bawiłem się całkiem dobrze w kinie. Dwukrotna wizyta w kinie.

Wonder Woman  8/10 Pełna uroku i sporej lekkości  ( mimo czasu w którym się rozgywa ), historia za sprawą głównej bohaterki,  również Steve wypada bardzo sympatycznie. Kino dwa razy.

Jutsice League 7/10 Film pełen przeszkód zawirowań i zmian wyszedł mimo tego wszystkiego całkiem, całkiem. Zmiana tonu na trochę lżejszy pomaga! Kino dwukrotnie.

Aauaman 8/10 Bardzo fajna dwójka bohaterów, piękny podwodny kolorowy świat, efekty i widowiskowe sceny akcji. Nie bez powodu będzie to najbardziej kasowy film z universum. Kino tylko raz i bardzo tego żałuję.

Juby

Myślę, że możemy w ciemno obstawiać, że o ile kolejny film DCEU nie okaże się gniotem pokroju Legionu, ma u ciebie pewne 7, lub 8/10. ;)

@Q
Coś się psuje ten temat na forum :-\

Leon Kennedy

Shazam zapowiada się bardzo fajnie. Trailer się spodobał, a i Levi jest dobrym aktorem, którego darzę sporym szacunkiem. Reszta obsady również na plus. Chodź pewnym to można być tylko śmierci, a ja mam wrażenie, że trochę boli kogoś jego zdanie  8)

Q

Cytat: Juby w 05 Styczeń  2019, 10:37:45
Coś się psuje ten temat na forum :-\

Problem nie dotyczy tylko tego tematu i nie wiadomo co go powoduje.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

#164
Sam to zauważyłem jakiś czas temu np. rozwala mi posta, albo wczytuje mi je puste...

PS: Przed chwilą edytowałem i znów mi go rozwaliło.