Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najbardziej oczekiwane filmy

Zaczęty przez LelekPL, 23 Maj 2009, 20:27:10

LelekPL

#135
Po tym jak powoli przechodzimy do "mini lockdownów" nawet przy bardzo dużych wskaźnikach zachorowań, powoduje, że pierwszy raz jestem w miarę przekonany, że filmy zaczną trzymać się swoich dat. Przekładane nadal będą, ale przestaję się obawiać długich przerw w nowościach.

Wraca więc lista najbardziej oczekiwanych filmów. W 2022 to byłyby one:
Cytat1. The Batman (Mar 4)
2. Mission: Impossible 7 (Sep 30)
3. Nope (July 22)
4. Thor: Love and Thunder (July 8 )
5. Scream 5 (Jan 14)
6. Babylon (Dec 25)
7. Top Gun: Maverick (May 27)
8. Halloween Ends (Oct 14)
9. The Northman (Apr 22)
10. Nightmare Alley (Jan 28 )
11. Doctor Strange and the Multiverse of Madness (May 6)
12. Creed III (Nov 23)
13. Avatar: The Way of Water (Dec 16)
14. The Tragedy of Macbeth (Jan 14)
15. Spider-Man: Across the Spider-Verse (Oct 7)
16. Lightyear (Jun 17)
17. Untitled Buzz Luhrmann Elvis Movie (June 24)
18. Cyrano (Feb 18 )
19. Black Panther: Wakanda Forever (Nov 11)
20. Bullet Train (Jul 15)
21. Turning Red (Mar 11)
22. Jurassic World Dominion (Jun 10)
23. Untitled David O. Russell (Nov 4)
24. Jackass Forever (Feb 4)
25. Escape from Spiderhead (Jan 18 )
26. Aquaman 2 (Dec 16)
27. Samaritan (Aug 26)
28. The Fabelmans (Nov 23)
29. Moonfall (Feb 4)
30. The Black Phone (Jun 24)
31. Black Adam (July 29)
32. The Flash (Nov 4)

33. Dog (Feb 18 )
34. Operation Fortune: Ruse de guerre (Mar 18)
35. Uncharted (Feb 18 )
36. Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (Apr 15)
37. Madres paralelas (Feb 18 )
38. Salem's Lot (Sep 9)
39. Don't Worry Darling (Sep 23)
40. She Said (Nov 18 )
41. Death on the Nile (Feb 11)
42. Thirteen Lives (Apr 15)
43. The Unbearable Weight of Massive Talent (Apr 22)
44. Ambulance (Apr 8 )
45. Morbius (Jan 28 )
46. I Wanna Dance With Somebody (Dec 23)
47. The Lost City (Mar 25)
48. Super Mario Bros (Dec 21)
49. Sonic 2 (Apr 8 )
50. 65 (Apr 29)

Pogrubione filmy komiksowe. Batman oczywiście na miejscu pierwszym.

Poza tym jest jeszcze kilka filmów zapowiadanych na 2022 bez dat premiery, ale też warto je mieć na uwadze:
Apollo 10 1/2
Argylle
Armageddon Time
The Banshees of Inisherin
Bardo (or False Chronicle of a Handful of Truths)
Blonde
Bones and All
Clerks III
Cocaine Bear
Deep Water
Disappointment Blvd
Disenchanted
Empire of Light
The Gray Man
Hocus Pocus 2
The Killer
Killers of the Flower Moon
Knives Out 2
Legally Blonde 3
Medieval
Men
Next Goal Wins
The Pale Blue Eye
Pinocchio
Poor Things
The Son
Terrifier 2
Three Thousand Years of Longing

Na sam koniec dam jeszcze listę seriali na któe czekam w tym roku:
Cytat1. The Boys 3
2. The Orville 3 (Mar 10)
3. Upload 2
4. Obi-Wan Kenobi
5. Moon Knight
6. Stranger Things 4
7. Ted Lasso 3
8. The Mandalorian 3
9. Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty (March)
10. Space Force 2 (Feb 18)
11. She-Hulk
12. The Lord of the Rings (Sep 8)
13. House of the Dragon
14. Love and Death
15. The Crown (Nov)
16. Guardians of the Galaxy Holiday Special
17. The Dropout (Mar 3)
18. Severance (Feb 18)
19. Resident Alien 2 (Jan)
20. Secret Invasion
21. Andor
22. Pam & Tommy (Feb 2)
23. Ms Marvel
24. Superman & Lois (Jan 14)
25. Peacemaker (Jan 17)
26. Inventing Amy (Feb 11)
27. The Last of Us
28. The Afterparty (Jan 28)
29. Bel Air (Feb 13)
30. The Boys: Diabolical
Ponownie pogrubione produkcje superbohaterskie.

Juby

Poniżej lista na ten moment wszystkich oczekiwanych przeze mnie premier filmowych 2022 roku w kolejności od tego, na którego czekam najbardziej (pogrubione tytuły DC).

1. The Batman (duh!)
2. Avatar 2
3. The Flash
4. Mission: Impossible 7
5. Top Gun: Maverick
6. Thor: Love and Thunder
7. Doctor Strange in the Multiverse of Madness
8. Knives Out 2
9. Killers of the Flower Moon (nowy Scrosese)
10. Lightyear (nowy Pixar)
11. Jurassic World: Dominion
12. Spider-Man: Across the Spider-Verse - Part One
13. Scream 5
14. Death on the Nile
15. Argylle (nowy Vaughn)
16. The Grey Man (nowy film braci Russo)
17. Black Adam
18. Black Panther: Wakanda Forever
19. Aquaman and the Lost Kingdom
20. Moonfall (nowy Emmerich)

Dwie animacje (League of Super-Pets od DC i Turning Red Pixara) wyleciały z listy (odechciało mi się je oglądać po ostatnich zwiastunach). :P


LelekPL

Zaczynam mieć obawy odnośnie kolejnych premier. Morbius już przełożony na 1 kwietnia. Trzymajmy kciuki, że Batmana to nie spotka, ale jak podczas świąt w wielu krajach była tendencja spadkowa, tak teraz jest znowu zwyżkowa, a zwłaszcza w USA, gdzie osiągnięto absurdalnie wysokie wskaźniki.


W wielu krajach Europejskich też zwyżkowo:


Oby udało się uniknąć całkowitego lockdownu w lutym w USA bo wtedy Batman na pewno zostanie przeniesiony. I oby sytuacja w Polsce też nie spowodowała poważniejszych restrykcji (bo wiadomo, że kina lubią u nas zamykać w pierwszej koleności, zaraz po klubach). Póki co wspólne oglądanie nadal planujemy, ale zobaczymy jak będzie. Monitorujemy sytuacje.

Juby



Dla Morbiusa to już szósta zmiana daty premiery. Z tego co czytałem nie była ona jednak spowodowana rosnącą liczbą zakażeń, a dokrętkami (już chyba trzecimi), które miały miejsce w grudniu (Michael Keaton potwierdził, że brał w nich udział) oraz chęcią zrobienia miejsca dla No Way Home, który pod koniec miesiąca wciąż jeszcze może zarabiać spore pieniądze.

Jeśli to nie prawda i jednak mają znowu odkładać filmy na "lepsze czasy" to nie widzę problemu czekać dłużej na tytuły z miejsc 6-20 z mojej listy. Batmana i Tom Cruisa niech już więcej mi nie ruszają. :P

Juby


Q

Ale tylko w krajach, gdzie jest Disney+, czyli w Polsce będzie w kinach tak jak wcześniej "Luca", czy "Soul". Ale nowych produkcji Pixara coś Disney nie chce wprowadzać do kin, chociaż obecnie np. "Sing 2" od Universala dobrze sobie radzi w BO.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

CytatJeśli to nie prawda i jednak mają znowu odkładać filmy na "lepsze czasy" to nie widzę problemu czekać dłużej na tytuły z miejsc 6-20 z mojej listy. Batmana i Tom Cruisa niech już więcej mi nie ruszają. :P
Niech wszyscy w Paramount dostaną wenery i hemoroidów. Tak coś czułem, że jeśli nowy Krzyk odniesie sukces, a mają jeszcze na ten rok Mavericka, to uznają że na 2022 im wystarczy. Pierdololo o covidzie na 9 m-cy przed uważam za nieśmieszny żart.

https://deadline.com/2022/01/mission-impossible-movies-new-release-dates-covid-1234917458/

Q

Ja tak dalej pójdzie to zaczną kręcić 9. część, a premiery 7. nie będzie.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Podobna sytuacja miała miejsce, kiedy Warner przesunął szóstego Pottera z listopada 2008 na lipiec 2009, bo TDK odniósł gigantyczny sukces = uznali że będą mięli dość kasy w 2008, a mają za mały potencjał finansowy na kolejny rok. Parastudio uznało, że wolą mieć co roku hit z Tomem Cruisem, a nie w tym dwa w odstępie 4 m-cy. Tłumaczenie decyzji pandemią jest absurdalne, nie wiadomo jaka sytuacja będzie za miesiąc, a co dopiero na jesieni. W dodatku wrzesień-październik 2021 były bardzo dobre dla box office, a najbliższe są skromnie obsadzone, więc M:I:7 miało naprawdę wielki kasowy potencjał, czemu go zaprzepaszczać? >:(

Johnny Napalm

Najbardziej chciałbym pójść na Spider-Mana: Bez drogi do domu. Kuźwa, tyle dobrego słyszałem już na temat tego filmu, iż sam sobie się dziwię, że już ponad trzy tygodnie tylko gadam, że się zbieram do kina. Powoli ostatnia szansa na zobaczenie go na dużym ekranie. Jak jest tak niezły, to trzeba wynagrodzić jego twórców kasą ze swojego biletu, żeby im coś tam skapło.

Dom Gucci zobaczę u siebie w robocie, jeśli w drugim tygodniu lutego skończy się u nas w pray zawieszenie wszelkich zaplanowanych wydarzeń. Podobno film kijowy i ciągnie się niemiłosiernie. Obsada super, ale to taki Galaktyczny Real Madryt po 2002 roku – nazwiska z najwyższej półki, ale ch... nie wiedzą co mają grać. Także jak Gucci będą do obejrzenia za free, to zobaczę, jak nie, nic się nie stanie.

Na Matrix: Zmartwychwstania montuje się u mnie paczka na pójście do kina i chcą mnie na to wyciągnąć. No ale film podobno ssie pałkę niczym obecnie bracia... siostry czy ch... wie co W. Także nie zamierzam dokładać się nikomu do nowych sztucznych cycków.

Z polskich filmów chciałbym za to zobaczyć Gierka i przekonać się czy naprawdę jest tak słaby jakościowo, czy po prostu krytyka spływa na ten film z innych względów (Pan Adaś Jąkała, co bronił generała i reszta jego sKORwysynów z GW mają swoje powody pisać nieprzychylne recenzje). Podsumowując, może to być coś koszmarnego jako film i samo jego oglądanie to będzie niezła beka, a może pozytywnie się zaskoczę. No i te starania wejścia w rolę przez Koterskiego budzi moje zaciekawienie. Jak będzie promocyjna cena biletu, to ten film zobaczę.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

#145
@Johnny Napalm
To jest wątek "Najbardziej oczekiwane filmy", nie "Czemu nie poszedłem do kina na filmy, które od dawna są wyświetlane". ::) Dom Gucci jest w kinach od 9 tygodni, Spider-Man od sześciu, Matrix od pięciu, a Gierek od tygodnia. Twój post w ogóle nie wpasowuje się w to, o czym jest ten temat, a twój niesmaczny tekst względem Lany Wachowskiej pozostawię bez komentarza! :-X

U mnie mała aktualizacja. Paramount wyrzucił M:I:7 z kalendarza 2022, ale przypomniało mi się o nowym Predatorze i wygląda na to, że jeszcze w tym roku może wyjść Batgirl.

Cytat: Juby w 29 Grudzień  2021, 08:51:381. The Batman
2. Avatar 2
3. The Flash
4. Mission: Impossible 7
4. Top Gun: Maverick
5. Thor: Love and Thunder
6. Doctor Strange in the Multiverse of Madness
7. Knives Out 2
8. Killers of the Flower Moon (nowy Scrosese)
9. Lightyear (nowy Pixar)
10. Jurassic World: Dominion
11. Spider-Man: Across the Spider-Verse - Part One
12. Scream (już widziałem, spoko, 6/10)
12. Death on the Nile
13. Batgirl
14. Argylle (nowy Vaughn)
15. The Grey Man (nowy film braci Russo)
16. Black Adam
17. Black Panther: Wakanda Forever
18. Aquaman and the Lost Kingdom
19. Moonfall (nowy Emmerich)
20. Prey (nowy Predator)


Leon Kennedy

#146
Ja to się tam z radością dołożyłem do nowego Matrixa i to z wielką 😄 I na przyszłość proszę jednak darować sobie tego typu teksty jak o siostrach Wachowskich.

Z filmów na które czekam w tym roku to:

1. The Batman

2. Flash

3. Jurassic World

4. Batgirl

5. Spider-Man: Across the Spider-Verse - Part One

6. Aquaman

7. Black Adam

8. Thor 4

Dalej nie chce mi się myśleć 😄

A takie Mission: Impossible 7 ponownie wypadło. Jak i sporo innych zapewne.

LelekPL

Jeśli chodzi o resztę roku to zostało nadal sporo intersujących filmów... z resztą na ogół to druga połowa roku skrywa najlepsze filmy. Z tego co mnie interesuje najbardziej to (superbohaterskie pogrubione):
Cytat1. Babylon (Dec 25)
2. Halloween Ends (Oct 14)
3. Nope (Jul 22)
4. Creed III (Nov 23)
5. Thor: Love and Thunder (Jul 8 )
6. Avatar: The Way of Water (Dec 16)
7. The Banshees of Inisherin (Oct 21)
8. Amsterdam (Nov 4)
9. The Fabelmans (Nov 23)
10. Decision to Leave (Heojil kyolshim) (Oct 14)
11. Don't Worry Darling (Sep 23)
12. Samaritan (Aug 26)
13. The Menu (Nov 18)
14. The Gray Man (Jul 22)
15. Prey (Aug 5)
16. Bones and All (Nov 23)
17. Triangle of Sadness (Sep 28)
18. Hocus Pocus 2 (Sep 30)
19. Disenchanted (Nov 24)
20. Three Thousand Years of Longing (Aug 31)
21. See How They Run (Sep 30)
22. Shazam! Fury of the Gods (Dec 21)
23. Bullet Train (Jul 15)
24. Black Panther: Wakanda Forever (Nov 11)
25. Salem's Lot (Sep 9)
26. Blonde (Sep 23)
27. She Said (Nov 18)
28. Broker (Oct 28)
29. Thirteen Lives (Aug 5)
30. They/Them (Aug 5)

Plus filmy planowane na 2022, ale bez konkretnej daty premiery:
Argylle
Armageddon Time
Bardo (or False Chronicle of a Handful of Truths)
Boy from Heaven
Clerks III
Disappointment Blvd
Empire of Light
Evil Dead Rise
Havoc
Hellraiser
Jeepers Creepers: Reborn
The Killer
Killers of the Flower Moon
Glass Onion: A Knives Out Mystery
Medieval
Next Goal Wins
Operation Fortune: Ruse de guerre
The Pale Blue Eye
Guillermo del Toro's Pinocchio
Poor Things
The Son
Speak No Evil (Gæsterne)
Spirited
Terrifier 2

Juby

Trzeci Creed wyleciał jakiś czas temu na marzec 2023 roku (tak przynajmniej podaje strona United Artists). Argylle też od jakiegoś czasu opisywany jest jako premiera "2023".

Na Filmwebie pozostało mi jeszcze 9 tytułów oznaczonych jako "chcę zobaczyć" w tym roku:
- Thor: Miłość i grom
- Grey Man
- Prey
- Black Adam
- Glass Onion: A Knives Out Mystery
- Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
- Avatar: Istota wody
- I Wanna Dance with Somebody
- Killers of the Flower Moon
(nowy Scorsese)

Ale do nich na pewno dojdzie jeszcze: Blonde (tym NC-17 mnie zainteresowali), Amsterdam (Bale), Bullet Train, Shazam! Fury of the Gods, Babylon, Halloween Ends (obejrzę skoro widziałem dwie poprzednie części), Don't Worry Darling, The Banshees Of Inisheer, i może coś jeszcze dojdzie... A może i nie. Od jakiegoś czasu (chyba od wybuchu pandemii, ewentualnie rok wcześniej) staram się bardziej selekcjonować interesujące mnie filmy i nie oglądać / tracić czasu, na wszystko z byle powodu. Później tylko rośnie mi lista zaległości do nadrobienia, a już przy obecnej ilości nowości, którą oglądam, brakuje mi czasu na powtórki ulubionych filmów z półki. +30 świeżych filmów rocznie chyba mi wystarcza (w ubiegłym roku widziałem aż 48 i jeszcze dwa mam oznaczone jako "chcę zobaczyć", rok wcześniej 33 filmy i jeszcze na jeden może kiedyś się zdecyduję).


Juby

#149
Cytat: LelekPL w 15 Grudzień  2022, 23:21:35zastanawiałem się czy w tym roku bardziej czekam na to, czy na nowe Mission: Impossible, to po zwiastunie wiem, że jednak mam większe nadzieje na film z Cruisem.
Ja nigdy nie miałem wątpliwości ;) Poniżej moja lista najbardziej oczekiwanych premier 2023:

1. Mission: Impossible - Dead Reckoning, Part One (what else?)
2. Oppenheimer (nowy Nolan, duh!)
3. Killers of the Flower Moon (nowy Scorsese, duh!!)
4. Indiana Jones and the Dial of Destiny (teaser zrobił bardzo pozytywne pierwsze wrażenie)
5. SCREA/VI (lubię tę serię, poprzednia część było okej, więc i na tę na pewno się wybiorę do kina)
6. Creed III (spoko trailer i lubię dwie poprzednie części)
7. The Equalizer 3 (Denzel i Dakota Fanning ponownie razem w kinie zemsty? Count me in!)
8. Spider-Man: Across the Spider-Verse (bo pierwsza część bardzo mi się podobała, teaser dwójki zapowiada coś podobnego)
9. Guardians of the Galaxy Vol. 3 (najmocniej wyczekiwany tytuł MCU przyszłego roku)
10. The Flash (wyłącznie dla Keatona)
11. 65 (spoko trailer, lubię dinozaury)
12. Biografia George'a Foremana od Sony (nie pamiętam tytułu, nawet nie wiem czy jest jakiś ostateczny, ale czekałem na taki film od lat)
13. The Killer (nowy Fincher)
14. Ant-Man and the Wasp: Quantumania (bo MCU i dwie poprzednie części były ok, ale niespecjalnie czekam)
15. John Wick: Chapter 4 (trójka bardzo mi się podobała, ale trailer czwórki pozostawił mieszane odczucia)
16. Argylle (bo Cavill)
17. Fast X (z rutyny, bo seria od siódemki leci na tendencji spadkowej - może w końcu to jakoś zakończą)


I to chyba wszystko na ten moment. Trzy z czterech przyszłorocznych premier DCU (Shazam! Fury of the Gods, Blue Beetle, Aquaman and the Lost Kingdom) wczoraj wykreśliłem z listy (nie widzę sensu ich oglądać, trailery i opinie musiałyby być naprawdę mocne, aby chciało mi się na nie tracić wieczór), The Marvels póki co w ogóle mnie nie interesuje (pierwsza część była ok, ale głównej bohaterki nie polubiłem, a seriali D+ nie oglądam), na drugą Diunę nie czekam (nie jestem fanem tego świata), i chyba pierwszy raz nie czekam na nowego Pixara, bo teaser Elemental sprawia wrażenie jakby studio zaczęło zjadać własny ogon, i pomysłami, i designem postaci, które wyglądają jak odpady z Inside Out, lub duszki z Soul.

Wstępna lista filmów na rok 2024 liczy na razie zaledwie cztery tytuły, więc wstrzymam się z nią do przyszłego grudnia ;)
Nigdy nie robię podobnej listy z serialami. Wiem, że na pewno obejrzę trzeci sezon Wiedźmina dla Cavilla, a poza tym nawet nie bardzo się orientuję co wychodzi, bo nie oglądam nic regularnego. Na bank jeszcze The Penguin z Farrellem jeśli trafi na HBO Max jeszcze w 2023.