Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC Universe - wątek ogólny

Zaczęty przez Doctus, 04 Marzec 2016, 03:36:11

Jakich bohaterów chcielibyście zobaczyć w ramach filmowego świata DC Comics?

Nightwing
2 (18.2%)
Red Hood
4 (36.4%)
Huntress
0 (0%)
Red Robin
1 (9.1%)
Batwoman
0 (0%)
Robin (Damian Wayne)
0 (0%)
Robin (Carrie Kelley)
0 (0%)
Azrael
2 (18.2%)
Batgirl (Barbara Gordon)
2 (18.2%)
Batgirl (Cassandra Cain)
0 (0%)
Batgirl (Stephanie Brown)
0 (0%)
Talon
0 (0%)
Batwing
0 (0%)

Głosów w sumie: 11

Johnny Napalm

Z Marvela chyba nie da się już nic lepszego/większego zrobić. Nie wiem czy był w dziejach całego Marvela jakiś crossover bardziej spektakularny od tego z Endgame. Acts of Vengeance czy jakieś Inferno nie miało aż takiego wpływu na losy bohaterów z tej komiksowej stajni.

DC jest praktycznie nieruszone pod względem crossoverów. Niepotrzebnie Warner sięga najwyżej po symboliczne nawiązania do jednego-dwóch z komiksów w swoich filmach, zamiast zrobić chociaż podbudówkę do wielkiej epickiej historii znanej z tych największych spotkań swoich bohaterów.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Leon Kennedy

Wyjdzie czy nie wyjdzie, to czas pokaże. Tak czy siak Warner czy ktokolwiek inny wprawił wielu fanów po prostu w stan przypominający... orgazm!!! Ben wraca, a Michael będzie razem z nim!!! To musi być swoisty reebot i na końcu oczekuje śmierci Bena. Pattinson nie powinien mieć nic do tego i jego film widzę jednak bardziej obok universum z ewuntualnym połączeniem po przemodelowaniu universum. Jaram się 🤠🤠🤠

Juby

Ben oficjalnie wraca tylko ten jeden raz.
https://www.comicbookmovie.com/batman/the_batman/the-flash-ben-afflecks-batman-reprisal-wont-lead-to-a-permanent-return-or-rumored-hbo-max-series-a177711#gs.dhcb9e

Cytat: undefined"there will be no other films with Affleck's Batman or an HBO MAX show as has been rumored online amongst fanboy outlets."

Affleck wykręci rekord wkładając czarną maskę i pelerynę na potrzeby filmu po raz czwarty(!), jednocześnie nie dostając nawet jednego własnego filmu. Trudno powiedzieć też czy długo był Batmanem. Jeśli Flash trafi do kin w 2022, to będzie ponad 6 lat (o rok krócej od Christiana Bale'a), ale z drugiej strony 3 pierwsze jego występy jako Batman (BvS, JL i cameo w SS) nastąpiły w przeciągu 21 miesięcy, potem ponad 4-letnia przerwa i dopiero teraz pożegnalny występ we Flashu.

Z kolei Keaton zrówna się z Balem, zagra Batmana po raz trzeci, a swoją rolę wydłuży z trzech lat do 33! :D

Leon Kennedy

I bardzo dobrze, ze to będzie jeszcze ten jeden jedyny raz. Będzie mógł się na prawdę porządnie pożegnać z fanami i tą rolą. Jeśli idzie o Michaela, to mam nadzieję, że oprócz tego filmu zobaczymy go jeszcze nie jeden raz ❤️❤️❤️

Q

Na razie wraca na cameo by pożegnać się z rolą. Ale co będzie za kilka lat? Nigdy nie można wykluczyć, że jeszcze powróci np. za 25 lat, gdyby chcieli starego Batmana.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

To będzie bardzo ciekawie ich zobaczyć a z drugiej strony chciałbym aby uniwersum Burtona było zostawione w spokoju i nie miało nic wspólnego z przeciętnością DC Universe.

Q

Podczas DC FanDome Walter Hamada potwierdził filmowy Multiverse. Na jednej Ziemi mamy Gal i Jasona oraz Ezrę i JL , a na drugiej jest Year Two Batman, gdzie Matt Reeves może budować swoje Gotham City.

Źródło: https://www.cbr.com/pattinson-batman-confirmed-separate-earth-from-dceu/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby



Chyba należałoby założyć temat dla tego filmu. Tylko czy nadaje się do działu o Bat-filmach? :)

Q

Minimum dwóch Batmanów w filmie? Zdecydowanie kwalifikuje się jako Bat-film. Poza tym może jeszcze zmienią tytuł, by wyraźnie zaznaczyć obecność Batmana np. "Batman i Flash"?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

#309
Ech chciałbym aby Battinson był całkowicie osobnym uniwersum bez jakichkolwiek naleciałości ze strony DC Extended Universe. Mam nadzieję że studio nie sprofanuje trylogii Nolana i nie pomyślą o żadnych easter eggach czy innych bzdurach żeby połączyć ze sobą wszystkie filmowe światy. Niech "Łorner" odpier... się od klasyków (jedyny wyjątek to w przypadku hipotetycznego Batman Beyond w uniwersum Burtona) i nie miesza ich do badziewia obecnego "Disi".

Juby

Cytat: Funky w 27 Sierpień  2020, 00:13:52Ech chciałbym aby Battinson był całkowicie osobnym uniwersum bez jakichkolwiek naleciałości ze strony DC Extended Universe.

I tak zapewne będzie. Na panelu powiedziano, że tworzą multiwersum i że świat Battinsona to "Earth #2", oddzielny od tego, którego widzimy w filmach DCEU. O ile nie będą kombinować z filmowym Flashu, prawdopodobnie zostawią go w spokoju.

Cytat: Funky w 27 Sierpień  2020, 00:13:52Mam nadzieję że studio nie sprofanuje trylogii Nolana i nie pomyślą o żadnych easter eggach czy innych bzdurach żeby połączyć ze sobą wszystkie filmowe światy.

Czemu jakiś easter egg dotyczący trylogii Nolana miałby być profanowaniem jego trylogii? Mogą sobie w tle wstawiać co chcą, nie trzeba na to zwracać uwagi. A połączyć Batmana Nolana z resztą nie będą próbować, bo Nolan otwarcie powiedział w ubiegłym roku, że zamknął ten rozdział, a bez niego ani Bale, ani nikt inny nie wrócą do Gotham.

Funky

#311
Jeśli we Flashu będzie na ścianie wisieć sobie logo z TDK to ok, gorzej jak zrobią coś w stylu że przemieszczając się w między światami powie że spotkał Batmana z chrypą :P Żadnych czytelnych odniesień do tamtych filmów. Nie podoba mi się ta terminologia Earth #2, śmierdzi mi to za bardzo sci-fi i podróżami w czasie ;)

Juby

Za bardzo bierzesz to jako coś, co faktycznie jest / będzie w tych filmach. Ziemia #2 to bardziej termin marketingowy, żeby wytłumaczyć zwykłemu widzowi dlaczego powstają filmy z różnymi Batmanami w tym samym czasie, a także dla zagorzałych fanów komiksów, którzy będą wiedzieć że gdzieś, w innej czasoprzestrzeni, wydarzenia z Batmana i Black Adama mogą mieć miejsce w tym samym czasie. Ale w samym filmie (i późniejszych kontynuacjach) Matta Reevesa równie dobrze może nigdy nie być nawet jednego odniesienia do pozostałych filmów DC i odwrotnie.

Nolana nie będą tykać, jestem tego pewny.

Juby

https://filmozercy.com/wpis/do-szesciu-filmow-dc-rocznie-czesc-z-nich-trafi-tylko-na-hbo-max

Po Marvelu i Star Wars nadszedł czas na rozmienianie na drobne kinowego uniwersum DC. WB do tej pory nie wygrzebało się z bałaganu, którego sami narobili, a już planują aby za półtora roku, rocznie wychodziło sześć filmów (nawet 4 do kin i 2 na HBO Max). Jakoś ciężko mi uwierzyć, aby wyszło z tego coś dobrego.

LelekPL

Znając brak konsekwencji WB pod względem robienia/anulowania filmów DC poprawiłem Twoje ostatnie zdanie:
Cytat: Juby w 28 Grudzień  2020, 13:27:08Jakoś ciężko mi uwierzyć, aby wyszło z tego coś