Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bane

Zaczęty przez Anarky, 22 Maj 2010, 12:52:30

Anarky

Cytat: RafBat w 15 Sierpień  2010, 11:49:15
Chodzi mi o to, ?e to do scenarzystów nale?y stworzenie nie tylko wiarygodnego originu postaci, ale tak?e "wyt?umaczenie" Czytelnikom dlaczego akurat taki a nie inny wizerunek (strój) posiada dana posta?.

Ja tego od nich nie wymagam, w przypadku niektórych wrogów Batmana rozumie si? samo przez si? czemu akurat ich kostium jest taki a nie inny. Nie potrzebuje za ka?dym razem wszystkiego podanego na tak zwanym ''talerzu'', od razu do skonsumowania przez mój mózg.
Ja wam pokażę!

Deuce

Wydaje mi si?, ?e w przypadku Bane'a nie trudno jest zgadn??, co jego twórcy mieli na my?li nadaj?c mu taki, a nie inny, wizerunek.
Bane nosi czarne, wojskowe buty, spodnie tzw. bojówki w kolorze czarnym lub moro, podkoszulek, ale taki, który nie zas?ania zbytnio jego pot??nej i wielce imponuj?cej muskulatury oraz mask?, o której ju? si? wypowiada?em.
Mo?na zada? sobie pytanie: z kim si? taki strój kojarzy ? Odpowied?, która przychodzi na my?l to ?o?nierz. W przypadku Bane'a jest to "?o?nierz doskona?y", który nie zna strachu oraz sumiennie wykona ka?de powierzone mu zadanie. Jego pierwszym zadaniem by?o zniszczy? Batmana na ka?dej p?aszczyznie. Dla mnie wywi?za? si? bez zarzutu.
W Secret Six jego strój zosta? nieco zmodyfikowany. Bojówki zast?pione zosta?y bardzo obcis?ymi spodniami, podobnymi do tych, które nosz? Batman czy Robin, a czarne, wojskowe, wi?zane buty zamieniono na szare, wysokie do kolan, wsuwane buty. Dla mnie zmiany te bardzo niekorzystnie wp?ywaj? na jego charakterystyczny wygl?d.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

RafBat

 Wersja z wyja?nieniem "pochodzenia" kostiumu Bane'a, a'la super-?o?nierz (chocia? "nieskomplikowana"...) jest bardzo dobra Deuce. W sumie wychodzi na to, ?e Bane musia? mie? jaki? "fajny" kostium (w dodatku "gro?ny") i "pad?o" na taki oko?o wojskowo-ochroniarski. ;)
CytatW Secret Six jego strój zosta? nieco zmodyfikowany. Bojówki zast?pione zosta?y bardzo obcis?ymi spodniami, podobnymi do tych, które nosz? Batman czy Robin, a czarne, wojskowe, wi?zane buty zamieniono na szare, wysokie do kolan, wsuwane buty. Dla mnie zmiany te bardzo niekorzystnie wp?ywaj? na jego charakterystyczny wygl?d.
Te? nie lubi? tych zmian. Chyba par? osób w DC chc? zamieni? Bane'a w "obscenicznego derwisza" :D (...tekst z "Legends of the Dark Mite"). Zawsze uwa?a?em, ?e Bane ma zbyt wysokie buty (to robi?o si? bardziej ?mieszne ni? wzbudza?o chocia?by minimalny respekt) a teraz? Kto? przys?owiowo "pojecha? po bandzie" z tymi jego buciorami.

BD96

Jeśli chodzi o ubiór Bane to zdecydowanie najbardziej nie przypadł mi kostium z gry Batman: Arkham Asylum. Rurki przewodzące Venom są za duże i przekombinowane, ogólnie na tym kostiumie jest za dużo tego żelastwa. Ale przynajmniej nie będziecie roztrząsać sprawy butów ;).

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

RafBat

 "...sprzeda? buty, kupi? rurki..." ;D Ten Bane jest rzeczywi?cie przekombinowany, ale to pewnie wymóg producenta gry. Po prostu figurka mia?a si? "nietuzinkowo" prezentowa?. No i Bane w grze wygl?da rzeczywi?cie na typa z którym nie warto zadziera? (w porównaniu z gr?, w komiksie to by?a jego light'owa wersja...). Clayfaces te? jest "lekko" przesadzony-ale ok, on mo?e zmienia? dowolnie kszta?t. Najbardziej "dra?ni?" mnie w "asylowej" wersji Bane'a te metalowe wkr?ty (gwinty jakby...) w skórze...

Deuce

W zwi?zku z powy?szym chcia?em si? wypowiedzie? na temat: jak przedstawiany jest Bane poza komiksem ? Dla mnie TRAGICZNIE. Jeszcze nie widzia?em dobrze u?ytego Bane'a. Dotyczy to filmu, seriali animowanych oraz gier. Bane jest tam przedstawiany jako "bezmózgie Yeti", którym ka?dy mo?e dowolnie sterowa? albo jako ma?o inteligenty osi?ek, który wynajmowany jest przez byle kogo do brudnej roboty. Nic bardziej b??dnego. Nie wiem z czego to wynika. Czy z tego, ?e twórcy nie czytali nigdy komiksu i sugeruj? si? tylko wygl?dem tej postaci, czy te? nie potrafi? trafnie interpretowa? tego co czytaj?.
Rol?, która stworzona jest dla Bane'a, to mob leader czyli szef mafii. Nie wiem dlaczego ?adna adaptacja komiksowa w ten sposób go nie przedstawia.
Na koniec jeszcze ma?y szczegó?, który mnie dra?ni. Chodzi o od?oni?te usta w masce. Znów nie wiem z czego to wynika, bo w komiksach Bane nigdy nie mia? otworu na usta. Najgorzej by?o w Brave And The Bold, gdzie Bane musia? odsun?? suwak, ?eby ods?oni? usta i móc co? powiedzie?. Wiem, ?e serial ten jest kierowany do ni?szej grupy wiekowej, ale wypada?oby zachowa? cho? odrobin? profesjonalizmu i realizmu.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

BD96

Właśnie największym powodem mojej nienawiści to filmu Batman & Robin to takie zniszczenie Bane. Gdzie się podział ten Bane który dowiedział się wszystkiego o Batmanie, stopniowo zdobywał informacje na jego temat, wykorzystując tym choćby Riddlera, i w końcu złamał Mrocznego Rycerza. Bane w komiksie jest połączeniem niesamowitej siły i intelektu. TO co pojawiło się w filmie Schumachera to istne śmierdzące gówno. Ledwo co mówi, słucha się bezmyślnie każdego... przepraszam ale on w tym filmie był całkowicie zbędny. Właśnie przez to ludzie nie zorientowani w komiksie porównują go do Hulka, Rhino, czy innej Marvelowskiej postaci.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

m2reily

Zarówno Hulk jak i Rhino nie s? jednowymiarowi, ale nie o tym tu dyskutujemy. Na dobr? spraw?, to nie wydaj? mi si?, ?e jakakolwiek interpretacja Bane'a by?a w pe?ni zadowalaj?ca. O B&R ju? dobitnie napisa? mój przedmówca, ale równie? w TAS/TNBA Bane by? lekko niedopracowany. Nie mówi?, ?e by? z?y, ale mo?na by?o da? mu wi?ksze pole do popisu. Narzekacie i s?usznie na wygl?d z AA, jednak w The Batman by? on równie debilny. Podsumowuj?c, nie by?o jeszcze wersji Bane'a, która zmy?aby plam? B&R.                     
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Anarky

Cytat: BD96 w 17 Sierpień  2010, 11:08:48
Jeśli chodzi o ubiór Bane to zdecydowanie najbardziej nie przypadł mi kostium z gry Batman: Arkham Asylum. Rurki przewodzące Venom są za duże i przekombinowane, ogólnie na tym kostiumie jest za dużo tego żelastwa. Ale przynajmniej nie będziecie roztrząsać sprawy butów ;).

Za duże rurki i brak obuwia swoją drogą, ale również maska. To wszystko jest tragiczne i jak ak napisał Deuce (z czym w pełni się zgadzam), Bane poza komiksem jest właśnie tak przedstawiany tak jak jest (czyt. tragicznie). Robienie z niego tępego osiłka, o wyglądzie naprawdę przekraczającym pewne pojecie. To jest właśnie to, czym ta postać charakteryzuje się poza komiksem.

Ja wam pokażę!

BD96

A pamiętacie wątek z podejrzeniami Bane czy Batmana jakoby byli braćmi? :D dla mnie ten wątek był kompletnym bezsensem... Bane nagle zaczął współpracować z Batmanem? najpierw łamie mu kręgosłup a później biega z nim ramie w ramie po Gotham? hehe... naprawdę wyjątkowo głupia historia...
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Anarky

Komiksy o superbohaterach mają często to do siebie, że zdarzają się często duety z konieczności. Ze wspólnym interesem, lub w wyniku innych związków które wymusza dana sytuacja. Rodzinne powiązania Bane z Batmanem spowodowały w tym przypadku właśnie taką kolej rzeczy.
Ja wam pokażę!

BD96

Dobrze, zgadzam się, ale tą nazwę "New Dynamic Duo" mogli naprawdę sobie darować... ;D.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Deuce

?eby zrozumie? t? histori?, trzeba zapozna? si? ze wcze?niejszymi losami Bane'a, które do niej doprowadzi?y. Wyj?ta z kontekstu mo?e wydawa? si? nielogiczna i dlatego wiele osób uwa?a j? za nieudan?. Dla mnie to najlepsza historia z Bane'em.
Wszystko zaczyna si? w mini serii Bane of the Demon, w której Bane dowiaduje si?, ?e jego ojcem jest kto? z czwórki: rewolucjonista z Santa Prisca, ameryka?ski lekarz, angielski ?o?nierz najemny lub szwajcarski bankier. Ju? we wspomnianej mini serii odpada Szwajcar, a Bane kontynuuje swoje poszukiwania. Jako drugiego bierze na cel ameryka?skiego lekarza, którym by? Thomas Wayne. W zwi?zku z tym przychodzi do rezydencji Wayne'a, prosi go o pomoc w pewnym zadaniu w zamian za wa?n? informacj?. Informacj? t? jest w?a?nie to, ?e mog? by? spokrewnieni. Na dowód pokauzje zdj?cie swojej matki z Thomasem. Z tego wynika w?a?nie wspó?praca Batmana z Bane'em, podczas której by?y robione testy. Po negatywnym wyniku Bane odchodzi, szukaj?c dalej. Tym razem skutecznie. Jego prawdziwym ojcem okazuje si? by?, rewolucjonista z Santa Prisca,  "King Snake" Edmund Dorrance. W Polsce znany ze szkolenia Tim Drake'a przez Shiv?, które odbywa?o si? we Francji. Tam Robin próbowa? go pokona? sam, ale nie da? rady. Skutecznie pomóg? mu Batman. Jako ciekawostk? dodam, ?e historia ta by? najd?u?ej trwaj?c?, zaraz po Knightfall, jak? opublikowa?o TM-Semic.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

(A)nonim

Dla mnie mo?liwe ojcostwo Thomasa Wayne'a by?o strasznie naci?gane. Zreszt? nawet ojcostwo King Snake'a jest dla mnie naci?gane.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

Cytat: Deuce w 18 Sierpień  2010, 21:03:12
W Polsce znany ze szkolenia Tim Drake'a przez Shiv?, które odbywa?o si? we Francji. Tam Robin próbowa? go pokona? sam, ale nie da? rady. Skutecznie pomóg? mu Batman. Jako ciekawostk? dodam, ?e historia ta by? najd?u?ej trwaj?c?, zaraz po Knightfall, jak? opublikowa?o TM-Semic.

W oryginale Robin Volume I, gdyby kto? chcia? wiedzie?.
Ja wam pokażę!