22 październik 2021, 15:40:40

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Gieferg

31
Bida aż piszczy. W sumie wszystko mógłbym tu bez żalu olać.
Flasha i Aquamana 2 jeszcze obejrzę, Batmana pewnie też, ale nie mogę powiedzieć, żebym na cokolwiek z tego specjalnie czekał, czy chciał iść do kina.

Zanim zrobią kolejną WW Gal już będzie dobijać 40tki.

32
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
11 marzec 2021, 06:16:38
Wychodzę z założenia, że jak coś chcę oglądać, to oglądam.
A na tych co czekają, aż im ktoś pod nos podsunie... się nie oglądam
33
Bat-Filmy / Killing Joke
10 marzec 2021, 22:44:08
No, i nie żałuję tych 15 zeta (kupowałem dla córki Batman Vs Ninja Turtles na DVD (bo aktualnie oglądamy na przemian BTAS i TMNT'87 więc w sam raz powinien być taki cross over) i przy okazji dobrałem KJ więc nawet za wysyłkę nie dopłacałem do tego).

Dzisiaj jeszcze idąc za przykładem Mierzwiaka Mask of Phantasm na blu zamówiłem z francuskiego Amazonu.  Na razie więcej nie mam w planach.
34
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
10 marzec 2021, 22:21:48
Wiem, że czyta Kozioł, sprawdzałem jakość wszystkich i wtedy na niego wpadłem. Też mam wersję kompletną zaczynającą się od logo warnera ale jakość (dźwięku przynajmniej) żeby była lepsza to nie zauważyłem.
35
Bat-Filmy / Killing Joke
10 marzec 2021, 22:09:44
Pamiętam jak po raz pierwszy przeczytałem komiks mając 12 lat, zrobił wtedy spore wrażenie i robi do dziś. A jak z ekranizacją? Mieszane uczucia - pierwsza, wyjęta z tyłka część filmu w sumie nie byłaby aż taka zła, ale wiadome zajście między Batgirl a Batmanem to jeden wielki WTF, nijak nie pasujący do postaci. Gdy już jednak człowiek da radę przejść nad tym do porządku dziennego historyjka nie wypada jakoś tragicznie, tyle że... dalej nie pasuje do drugiej części, która jest zupełnie o czymś innym i nie czuć większegp związku z tym, co się działo wcześniej. Rozumiem cel jaki musiał przyświecać scenarzystom, ale nie za bardzo to wyszło.

Co się tyczy tej drugiej części - generalnie jest już wierną adaptacją (choć parę rzeczy dodano - jest trochę więcej akcji) i wypada całkiem nieźle, choć ostatniej scenie brakuje tego wydźwięku, który miał komiksowy finał, gdzie można było odnieść wrażenie, że Batman zaczyna Jokera dusić. Interpretacja tej sceny w filmie animowanym mi jakoś zgrzytała z w zestawieniu z moimi odczuciami po lekturze komiksu.

Drażniła też miejscami niespójna animacja - jak niektóre ujęcia w trakcie pościgów samochodowych czy choćby karuzela pod koniec.

Mimo wszystko oglądało się całkiem... dobrze, tyle że jak dwa osobne filmy, z których drugi był dużo lepszy.

7/10.
36
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
10 marzec 2021, 21:52:30
Z jakiegoś powodu zakładasz, że wszyscy będą mieć HBO?
Ja nie planuję mieć :P Serial mam i oglądam teraz, więc wypowiadam się teraz.

Wpadły kolejne trzy odcinki:

- The Underdwellers - motyw z dzieciakiem w Wayne Manor taki sobie, całość dośc naciągana ale mimo to całkiem fajna
- P.O.V. - tu rozczarowanie, spodziewałem się więcej po odcinku, który z początku zdawał się być oparty na ciekawym pomyśle, ale okazało się, że jednak nie był :/ - za mało point of view w point of view, trochę tak jak porzucony w pewnym momencie motyw z dnia świstaka w "Edge of tomorrow".
- Forgotten - muzyczka robi tu fajny westernowy klimat, Alfred lecący na pomoc trochę cringe'owy, ale ogólnie ok.
37
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
07 marzec 2021, 19:54:04
CytujPolecam obejrzeć w wolnej chwili dokument

Pierwsze co zrobiłem po odebraniu paczki, to obejrzenie tego dokumentu, ale bez względu na powód, dla którego tak zrobili, kolesie spadający na drzewa i jakieś miękkie daszki wciąż wyglądają absurdalnie.

38
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
07 marzec 2021, 02:20:07
CytujSwoja drogą zawsze fascynował mnie fenomen lektora gdziekolwiek, rany juz wole amatorski dubbing od faceta czytającego tekst zagłuszającego  muzykę oraz głosy ale co kto lubi

Lepsze częściowo zagłuszone głosy niż całkowite zastąpienie ich gównianą polską podróbką.
Co do lektora - Juby już pokrótce wyjaśnił, a ja pisałem o tym tutaj: https://filmozercy.com/wpis/czytal-lucjan-szolajski-tomasz-knapik-janusz-szydlowski-czyli-rzecz-o-lektorach
I nie mam nic do dodania.

---

A tymczasem powoli startuję z powtórką (w konfiguracji Blu-ray + Utta) - pierwszą od czasu gdy to oglądałem na TVP we wczesnych 90s jak pierwszy raz puszczali. Jestem po pięciu odcinkach i chwilami bardzo rzuca się w oczy, że nie mogą nikogo zabić (odcinek 3 w którym kolesie wypadający ze sterowca Scarecrowa zawsze szczęśliwie spadają na coś miękkiego - lepiej by było nie pokazać co się z nimi stało). W sumie odcinki z Jokerem jak na razie najsłabsze (szczególnie ten świąteczny i wielkie żołnierzyki), Leather Wings bardzo fajne, ten ze Strachem też, podobnie piąty z Poison Ivy.

Córa zachwycona, nawet żona chce oglądać, bo jej się przypomniało jak oglądała w dzieciństwie.
39
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
02 marzec 2021, 11:07:07
CytujAle od razu schłodzę nastroje bo tam nie ma wszystkich odcinków i parę jest niekompletnych.

Nawet jeden odcinek w tej wersji to już coś.

40
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
01 marzec 2021, 20:50:51
CytujKiedyś na pewno będę chciał to zgrać na kompa.

Ujmę to tak - jeśli zrobisz to w najbliższym czasie i się tym podzielisz, możesz mieć dźwięk z tych wersji dopasowany do wydania Blu-ray
 - ale "kiedyś" (czyli jak już sam wszystko co mam ponagrywam) to już niestety będzie za późno  :)
41
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
01 marzec 2021, 19:05:30
Ścieżki wrzuć np na zippyshare i podeślij linki.

Wyciąganie napisów z DVD do postaci SRT jest dość skomplikowane i czasochłonne, więc raczej nie ma sensu się w to bawić w przypadku serialu, szczeólnie że akurat do tych odcinków scieżki z lektorem są ok.
42
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
01 marzec 2021, 10:43:47
Sęk w tym, że byle lektor mnie nie urządza, szczególnie, że w dzisiejszych czasach z tych najlepszych lektorów mało kto się ostał. Dla mnie to kto czyta ma akurat DUŻE znaczenie.

Co do audio - wg listy stąd:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Batman:_The_Animated_Series_episodes

Brakuje:
- 02x04 Avatar
- 02x06 The Terrible Trio
- 02x14 Riddler's Reform

Natomiast słabszy dźwięk (trzeszczy) jest w przedziale od 01x34 do 01x39, a już w ogóle najsłabszy z którym trudno by było oglądać w 01x44 i 01x51.
43
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
01 marzec 2021, 01:37:55
Cytat: JubyTe odcinki mam na pewno (brakuje mi tylko kilku z TNBA, ale to już po 85. odcinku), ale na wszelki wielki podaj tytuły, bo są dwa różne spisy (wg daty wydania i daty emisji), to w tygodniu pobiorę któryś z tych programów i spróbuję przekonwertować.

Podam czego tam brakuje jak posprawdzam które miały tę fatalną jakość, może przy okazji coś z nich masz w lepszej.
Pewnie jutro się temu przyjrzę.

Cytat: LelekPLNie wiem czy jest sens takiego zbierania na tą chwilę, bo niedługo (w tym roku) wystartuje u nas HBO Max, a wraz z nim jest duża szansa, że również dadzą nam do oglądania produkcje DC na nim i być może również TAS w nowej jakości z polskim audio.

Mam to już w tej chwili na Blu-ray i nie zamierzam czekać bo może coś tam kiedyś :P
No i jakoś nie spodziewam się tam lektora z Polsatu - tego samego który na VHS od ITI czytał pierwszego Burtonowskiego Batmana. Prędzej bym się spodziewał dubbingu z DVD.
Szkoda, że nigdzie nie idzie znaleźć lektora z TVP (ponoć czytali Szczotkowski I Gajewski a ich lubię nawet bardziej niż Uttę).


44
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
28 luty 2021, 11:11:15
Ścieżki audio już w większości zebrałem, brakuje jeszcze lektora do kilku odcinków (69,71,79) no i kilka jest w fatalnej jakości ale to na bieżąco będę sprawdzał.

avi można wrzucić w program GoldWave i zapisać jako Wav albo mp3. Można też wyciągnąć z pomocą VirtualDubMod.
45
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
28 luty 2021, 10:46:50
Ma ktoś może jakąś poręczną paczuszkę napisów PL do serialu?  Kupiłem właśnie na Blu-ray i próbuję skompletować wersję PL.