Forum BatCave

Batman => Suicide Squad => Wątek zaczęty przez: Leon Kennedy w 13 Październik 2018, 03:32:54

Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 13 Październik 2018, 03:32:54
Gunn scenarzystą kontynuacji SS!!! Bardzo dobrze, to wróży kontynuacji. Disney był głupi przekreślając jego pracę z powodu jakiś tam tweetów sprzed lat, ale dzięki temu mamy odpowiedniego gościa na odpowiednim miejscu czyli w DC  ;D Mógłby jeszcze zająć stołek reżysera i mamy murowany hit. Ciekawe jakie nowe postacie nam da, a że mam wolną rękę ( oby ), to.gościu bankowo nas zaskoczy wyborem.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Night_Wing [usunięty] w 13 Październik 2018, 10:11:16
Cytat: Leon Kennedy w 13 Październik  2018, 03:32:54
Gunn scenarzystą kontynuacji SS!!! Bardzo dobrze, to wróży kontynuacji. Disney był głupi przekreślając jego pracę z powodu jakiś tam tweetów sprzed lat, ale dzięki temu mamy odpowiedniego gościa na odpowiednim miejscu czyli w DC  ;D Mógłby jeszcze zająć stołek reżysera i mamy murowany hit. Ciekawe jakie nowe postacie nam da, a że mam wolną rękę ( oby ), to.gościu bankowo nas zaskoczy wyborem.

Informacja, której się nie spodziewałem, a której taki finał, ten wybór niezwykle szanuję: James Gunn reżyserem "Suicide Squad". Chyba nikt by się nie zdziwił, gdyby twórca nadał sequelowi, nad którym będzie pracował tytuł: "Suicide Squad vol.2", co odpowiadałoby akurat tej szaleńczej, nazwijmy to komediowej i zgryźliwej naturze produkcji, tak, jak humorystyczne usposobienie prezentujące się w dwóch częściach "Guardians of the Galaxy". Kolejnym znakiem zapytania są postacie, które artysta może dodać do takowego sequela. Lobo i Nightwing okazyjnie, to moje propozycje na poszczególne sylwetki, które zagościłyby w w kontynuacji "Suicide Squad". ::) ::) ::)
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Październik 2018, 04:12:26
Lobo okazyjnie to mógłby się pojawić u Esa. Zaś Nightwing czemu by nie? Byłoby fajnie go zobaczyć walczącego z SS.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 08 Marzec 2019, 01:22:43
Czy to prawda, że Elba zastąpił Smitha w roli najlepszego strzelca? A potencjalna lista nowych samobójców to:

King Shark

Ratcatcher (Otis Flannegan)

Polka-Dot Man (Mister Polka Dot)

Peacemaker (Christopher Smith).
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Q w 08 Marzec 2019, 01:38:07
Informacja z Elbą wydaje się pewna. Potencjalna lista nowych samobójców też, ale w tym wypadku mogą zajść zmiany albo lista może zostać uzupełniona.

Ciekawe jest, że z potencjonalnych nowych bohaterów, tylko  King Shark był w komiksach członkiem drużyny samobójców.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 08 Marzec 2019, 09:01:28
Czyli Ratcatcher i Polka-Dot Man byliby do odstrzału. Ale fajnie będzie zobaczyć takiego cudacznego przeciwnika w filmie jak ten drugi, zwłaszcza jeśli film by miał mieć zabawny klimat.

Peacemaker nie mam pojęcia kto to, a King Shark może być ciekawy, ale też może wypaść z tego kaszana jak w Flashu.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Johnny Napalm w 09 Marzec 2019, 18:53:42
Polka-Dot Man... o w mordę. Kiedy już myślę, że DC mnie niczym nie zaskoczy oni totalnie się dalej pogrążają. Nawet nie chcę myśleć w jakich klimatach będzie się obracał ten film.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 09 Marzec 2019, 21:09:24
W szalonym klimacie i wierzę w Gunna.  Ten film wydaje się idealny na jego kolejny projekt i pokazanie, że Disney zbyt pochopnie go wywalił. Zresztą gorzej niż w poprzedniej wersji SS nie będzie.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Q w 12 Marzec 2019, 15:47:47
Sporo plotek ostatnio pojawia się na temat filmu Gunna.

Mniejsza skala zagrożenie - czyli walka z grupą Onslaught na Bliskim Wschodzie. Całość inspirowana komiksami z lat 80-tych. Do takiego starcia ekipa skompletowana przez Gunna może być odpowiednia.

Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 12 Marzec 2019, 18:21:57
Śmieszne, że już tyle wiemy o filmie Gunna, a o filmie Reevesa prawie nic... ale cóż, już dawno Wam mówiłem, że DC kazało czekać Reevesowi, aż coś wymyślą, a potem aż ogłoszą wylanie Afflecka.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Q w 12 Marzec 2019, 18:39:30
Prace na planie "The Suicide Squad" mają ruszyć we wrześnie, a "The Batman" pod koniec roku, więc jeśli wszystko będzie przebiegać w podobnym harmonogramie, to to w najbliższych miesiącach powinny też pojawić się jakieś doniesienia na temat filmu Reevesa - chyba, że chcą trzymać jak najwięcej informacji w tajemnicy. Jak by nie było o filmie Reevesa wiemy więcej niż o nowym filmie Nolana.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Q w 15 Marzec 2019, 19:58:58
Cytat: Leon Kennedy w 09 Marzec  2019, 21:09:24W szalonym klimacie i wierzę w Gunna.  Ten film wydaje się idealny na jego kolejny projekt i pokazanie, że Disney zbyt pochopnie go wywalił.

Disney ponownie przywrócił Gunna do wyreżyserowania i napisania scenariusza "Guardians Of The Galaxy 3". Nim to jednak nastąpi Gunn zajmie się "Suicide Squad".

Źródło: Deadline (https://deadline.com/2019/03/james-gunn-reinstated-guardians-of-the-galaxy-3-disney-suicide-squad-2-indefensible-social-media-messages-1202576444/)
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 15 Marzec 2019, 22:40:34
Hahaha, dobre to! Widać, że nikt nie chciał wziąść tej fuchy po nim. Na jego miejscu powiedziałbym im walcie się.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Juby w 16 Marzec 2019, 09:08:35
Leon, doczytaj uważnie artykuł. Nie "nikt nie chciał wziąĆ fuchy po nim", tylko Disney nikogo poza nim do tej roboty nie widział i odczekali całą tę medialną gównoburzę z lata. Jak widać, skoro ludzie nie jadą po decyzji Warnera w kwestii zatrudnienia Gunna, Disney uznał, że i ich nikt nie powinien więcej krytykować.

Nie zdziwię się jeśli teraz Gunn tylko napisze skrypt do Samobójców, a reżyserię powierzą komuś innemu, bo ten weźmie się za kończenie swojej trylogii. Na 2020 już się nie wyrobi (a na maj przyszłego roku było przymierzane GotG3), ale na 2021 Disney ma zaklepane 3 daty premiery. Dałby radę.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Marzec 2019, 10:48:51
A czemu mieliby jechać po Warnerze? Disney myślał, że mało kto już go zatrudni czy co? I sami nie mieli większego pojęcia komu powierzyć reżyserię strażników, a i malo kto czuł się na siłach, aby Gunna zastąpić. Więc trza było się z nim przeprosić.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Juby w 16 Marzec 2019, 11:10:23
Chętnych na przejęcie Strażników 3 było kilku (ostatnio Adam McKay na przykład), a pod ręką mieli doskonałego kandydata na następce Gunna w postaci Taika Waititi.

Nie chodziło mi o to, że to Disney miał jechać po Warnerze. Mieliby to robić oburzeni ludzie w sieci, którzy spowodowali wyrzucenie Gunna z Marvela w lipcu ubiegłego roku. Afera przycichła, Warner zatrudnił Gunna do Suicide Squad 2, żadnej nagonki na tę decyzję nie było, więc i Disney mógł teraz zaoferować mu powrót na dawne stanowisko, skoro piana wścieklizny na jego dawne, kontrowersyjne twity, dawno temu spłynęła. ;)
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Marzec 2019, 14:10:24
Waititi by pasował i to bardzo, ale czy by się zgodził wejść w buty Gunna, to inna sprawa. Zaś Disney w moim odczuciu się ośmieszył i w końcu postanowili to sprostować, bo każdy oprócz Kaczora Donalda wiedział, że walą mega głupotę.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Q w 06 Kwiecień 2019, 00:05:11
Zmiany w planach "The Suicide Squad". Postać Deadshota nie powróci, ale Elba pozostaje w obsadzie, tylko, że zagra nowego bohatera.

Skoro mają powrócić:  Margot Robbie jako Harley Quinn, Jai Courtney jako Captain Boomerang i Viola Davis jako Amanda Waller, to film co raz bardziej zapowiada się na sequel, a nie na kompletny reset.

Z dnia na dzień co raz trudniej przewidzieć w jakim kierunku pójdzie ten film.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 06 Kwiecień 2019, 01:47:36
Serio nie powróci? To pewne info? Szkoda.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Q w 06 Kwiecień 2019, 02:26:58
Źródło pewne (Variety) -  batcave.com.pl (http://www.batcave.com.pl/2019/04/idris-elba-zagra-w-the-suicide-squad-ale-nie-bedzie-to-rola-deadshota/)

Jednak wcześniejsze doniesienia też były z pewnych źródeł. I jak widać koncepcja cały czas ulega zmianom, w większym lub mniejszym stopniu.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 06 Kwiecień 2019, 06:23:39
Straciłem zainteresowanie tym filmem jak również Birds of Prey jeśli wiążą się z poprzednimi filmami. No thanks.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 06 Kwiecień 2019, 14:23:59
Hahaha, a coś Ty myślał, że teraz niby wszystkie filmy nie będą się w żadnym stopniu łączyć z poprzednimi? A powiedz na jakiej podstawie tak sądziłeś? Nawet Shazam jest w tym samym Universum i jest to fajnie pokazane w formie drobnych smaczków i nawiązań i tak być powinno i będzie dalej i dalej. Z tym, że każdy film ma opowiadać konkretną historię o postaciach, które w niej się pojawiają, a nie być zapowiedzią nowych postaci w następnych filmach czy jakiś wydarzeń.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Q w 06 Kwiecień 2019, 15:42:01
Możliwy jest także powrót Joela Kinnamana w roli Ricka Flaga.

Nie wiadomo jak duże będą role bohaterów z wcześniejszego filmu i może się okazać, że będzie to sytuacja podobno do tego co było w przypadku filmów "G.I. Joe: Czas Kobry" i "G.I. Joe: Odwet". Czyli pewni bohaterowie mogą powrócić tylko po to by zginąć i zrobić miejsce dla nowych.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 06 Kwiecień 2019, 21:54:20
Zatrudnienie Elby jako Deadshota, nowa ekipa i tylko udział Robbie sugerowały soft reboot. A teraz się z tego wycofują (Elba ma inną rolę, Davis, Letojoker na planie BoP) i śmierdzi to ingerencją studia w wizję reżysera. No trudno, na te filmy na pewno do kina nie idę już. Pozostanę przy tych kompletnie odciętych od czekokolwiek Snydera jak Shazam i tych spoza uniwersum jak Joker czy Batman.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Juby w 07 Kwiecień 2019, 07:59:59
Problemem Suicide Squad nie byli bohaterowie, a reżyseria i okropny scenariusz. Nie skreśliłabym żadnego z tych filmów na podstawie powrotu kilku postaci, nie wiadomo nawet w jak dużej roli.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 07 Kwiecień 2019, 10:30:22
Cytat: Juby w 07 Kwiecień  2019, 07:59:59"Nie skreślę" żadnego z tych filmów na podstawie powrotu kilku postaci, nie wiadomo nawet w jak dużej roli.
Po pierwsze rodzaj, po drugie nie musisz pisać tego hipotetycznie. Jak nie chcesz skreślać, to nie skreślasz.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Q w 12 Październik 2019, 01:59:03
Pierwsze zdjęcia z planu wydają się potwierdzać cześć bohaterów, którzy się pojawią:

Nathan Fillion (Arm-Fall-Off-Boy), Pete Davidson (Blackguard), Michael Rooker (Savant), Flula Borg (Javelin), Sean Gunn (Weasal) and Mayling Ng (Mongal).

(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2019/10/the-suicide-squad-cast-set-001.jpg)
(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2019/10/the-suicide-squad-cast-set-002.jpg)http://www.batcave.com.pl/2019/10/bohaterowie-w-kostiumach-na-zdjeciach-z-planu-the-suicide-squad/ (http://www.batcave.com.pl/2019/10/bohaterowie-w-kostiumach-na-zdjeciach-z-planu-the-suicide-squad/)
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 12 Październik 2019, 14:28:31
Stroje są niesamowite. Będzie mega zabawa. Szkoda, że tak długo jeszcze przyjdzie na na to czekać, ale będzie warto.
Tytuł: Odp: Suicide Squad 2
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 Luty 2020, 11:36:45
Jest i Harley.
http://www.batcave.com.pl/2020/02/margot-robbie-jako-harley-quinn-na-planie-the-suicide-squad/#more-30227

Czy to przypadek, że te zdjęcia pojawiają się akurat po premierze jej solowego filmu? Wyczuwam kontrolowany wyciek.

PS: Leon, możesz zmienić nazwę tematu na "The Suicide Squad"? ;)
Tytuł: Odp: The Suicide Squad.
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 12 Luty 2020, 12:41:53
Z wielką chęcią zmienię tytuł, ale jakoś nie mogę znaleźć takowej opcji... Pod moderation jej niema.

Co do Harley to napewno wszystko ustawione.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 Luty 2020, 12:44:10
Przy swoim poście otwierającym ten wątek klikasz w "Więcej" > "Modyfikuj" > i gdy przeniesie cię do pełnego edytora wiadomości, zmieniasz tytuł wątku. ;)

Zrobiłem tak na próbę przy tej wiadomości i udało się bez problemu. W ten sam sposób możnaby zmienić nazwę tematu o BoP na pełny tytuł. :)
Tytuł: Odp: The Suicide Squad.
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 12 Luty 2020, 12:48:42
Dzięki za przypomnienie i zadanie wykonane. Harley również już zmieniłem.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 Luty 2020, 13:15:54
Nieźle, choć wcisnęła ci się zbędna kropka na końcu ;)

Już ją wywaliłem  :D

Spoko. Swoją drogą, ciekawe jak przetłumaczy to nasz dystrybutor. Od 2016 nie pasował mi ten "Legion", mam nadzieję, że film Gunna dostanie prawidłowo przeniesiony na polski "Oddział samobójców". ;)
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 Luty 2020, 10:22:10
Dużo nowych fotek z planu, z lepszym spojrzeniem na wizerunki nowych samobójców.
http://www.justjared.com/2020/02/19/margot-robbie-films-suicide-squad-sequel-scenes-in-panama-get-a-first-look-at-polka-dot-man-idris-elbas-character/
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 06 Sierpień 2020, 13:42:57
Nowe logo:
(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2020/08/Eeqp1GNU4AA4PHi.jpg)

Wyszło też w kilku innych wersjach językowych, ale nie ma wersji PL (a szkoda, liczę że tym razem poprawnie przetłumaczą tytuł). Być może już za 2 tygodnie pierwszy zwiastun podczas DC Fandome.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 06 Sierpień 2020, 15:14:44
Mogliby, mogliby. Zdjęcia już się chyba nawet skończyły, a My dalej w sumie mało, bardzo mało wiemy...
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 07 Sierpień 2020, 23:09:27
Zdjęcia zakończyły się już w lutym, film jest w zaawansowanej post-produkcji. Tymczasem...

Cytat: Juby w 12 Luty  2020, 13:15:54Swoją drogą, ciekawe jak przetłumaczy to nasz dystrybutor. Od 2016 nie pasował mi ten "Legion", mam nadzieję, że film Gunna dostanie prawidłowo przeniesiony na polski "Oddział samobójców". ;)
Cytat: Juby w 06 Sierpień  2020, 13:42:57Wyszło też w kilku innych wersjach językowych, ale nie ma wersji PL (a szkoda, liczę że tym razem poprawnie przetłumaczą tytuł).

(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2020/08/Eews-9JUMAAvr1-.png)

JA... PIER... DOLE!! Dramat! Gorzej się nie dało. Nie tylko zostawili "Legion", ale też dodali dwukropek i oryginalny tytuł jako podtytuł. Brak mi słów.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 07 Sierpień 2020, 23:13:34
Cytat: Juby w 06 Sierpień  2020, 13:42:57Wyszło też w kilku innych wersjach językowych, ale nie ma wersji PL (a szkoda, liczę że tym razem poprawnie przetłumaczą tytuł). Być może już za 2 tygodnie pierwszy zwiastun podczas DC Fandome.

Jest i polski

(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2020/08/Eews-9JUMAAvr1-.png)

poprawy nie ma, jest jeszcze gorzej

Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 07 Sierpień 2020, 23:16:29
Spóźniłeś się, byłem pierwszy.

Brygada Samobójców, Oddział Samobójców, Drużyna Samobójców - możliwości było tak wiele, w tym jedyna okazja jaką kojarzę, aby dystrybutor poprawił się, bo poprzednia część w oryginale była niemal taka sama, a spieprzyli ją jakiś "legionem". Ale nie, trzeba było kombinować i skompromitować się po raz kolejny.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 08 Sierpień 2020, 08:52:23
A co powiecie na Sala samobójców? :P Szczerze? To tylko tytuł. Plakat wygląda gorzej i tyle.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 10 Sierpień 2020, 09:22:52
Nie może nam się podobać / nie podobać tytuł? Dla mnie to też w jakimś stopniu ważna część filmu i mała szpilka z oko, jeśli ją spartolą.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 10 Sierpień 2020, 09:58:31
Nic takiego nie mówiłem. Podzieliłem się tylko swoją opinią.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 Sierpień 2020, 11:33:53
Okej, mylnie odczytałem twoje intencje. ;)
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 22 Sierpień 2020, 21:53:36
Pierwsze fragmenty wyglądają obiecująco nawet efekty przy Polka Dot Manie nie odstraszają.


Co do postaci, to obsada jest następująca:
Viola Davis jako Amanda Waller, Joel Kinnaman jako Rick Flagg, Michael Rooker jako Savant, Flula Borg jako Javelin, David Dastmalchian jako Polka Dot Man, Margot Robbie jako Harley Quinn, Daniela Melchior jako Ratcatcher 2, Idris Elba jako Bloodsport, Mayalin NG jako Mongal, Peter Capaldi jako Thinker, Alice Braga jako Solsoria, Steve Agee jako King Shark, Pete Davidson jako Black Guard, Nathan Fillion jako TDK, Sean Gunn jako Weasel, John Cena jako Peacemaker, Jai Courtney jako Captain Boomerang.

Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 23 Sierpień 2020, 11:23:50
Liczę na szaloną podróż z masą nieoczekiwanych albo i oczekiwanych trupów. Jak na razie DC wymiata!!! WW całkiem udany trailer, SS to co teraz widziałem bomba, JL super, The Batman NIESAMOWICIE, Gotham Knight interesująco, SS vs JL, nie wiem czy to będzie sieciowka i jak to w sumie solo będzie wyglądac, ale i tak ciekawie...
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 23 Sierpień 2020, 19:35:45
Z jednej strony spoko materiał, z drugiej - dlaczego ten film, który wejdzie na ekrany kin 2 miesiące przed Batmanem nie dostał tak jak gacek normalnego teasera?

Martwi mnie ogromna liczba bohaterów, ale liczę, że zgodnie z ideą zespołu, co najmniej połowa padnie trupem. :)

Poster bardzo spoko.

(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2020/08/EgDIiMHVoAESEa_.jpg)
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 23 Sierpień 2020, 20:19:51
Brak zwiastuna był sporym zaskoczeniem. Może kwestia efektów specjalnych, bo mamy King Sharka i Weasela?

Sam plakat fajny tak jak i jego inna wersja, ale to tak tylko na DC FanDome, ale fajnie by były gdyby utrzymali taką stylistykę.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 23 Sierpień 2020, 20:57:33
No nie wiem. Zwiastun Strażników Galaktyki z Grootem i Rocketem był gotowy bardzo szybko na panel w Comic Con i zachwycił widzów, nawet z niedopracowanymi jeszcze efektami. Raczej chodziło o dział marketingu i woleli zaczekać z większą promocją filmu, bo do filmu jeszcze daleko, a w Hollywood jest jednak ostatnio mądra tendencja do skracania okna marketingowego, poza paroma wyjątkami (np. filmy Nolana czy najwyraźniej Batman ;) ).
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 23 Sierpień 2020, 21:14:47
Możliwe, albo dział marketingu zapomniał, że przesunięto premierę "The Batman" i wydawało im się, że tak jak mieli zapisane w pierwszej kolejności promują Batmana :)

W jednym czasie też nie dobrze jak za dużo wychodzi zwiastunów. Bo zawsze któraś produkcja musi ustąpić miejsca, a zwiastun "The Batman" zrobił wrażenie, że nawet Cheetah zeszła z nagłówków.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 24 Sierpień 2020, 16:25:16
Nowu plakat od Jamesa Gunna.

(https://filmozercy.com/uploads/images/original/d4e31d30-b9ee-4d97-8506-896a70ec8fd1.jpeg)

Ratcatcher 2?
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 24 Sierpień 2020, 16:36:38
Już podczas DC FanDome potwierdzono, że Daniela Melchior zagra Ratcatcher 2, czyli gdzieś tam powinien być oryginalny Ratcatcher, czyli Otis Flannegan.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 Sierpień 2020, 08:26:18
O kurde, kompletnie umknęła mi ta informacja. Czyli jest szansa, że kiedyś w filmie zobaczymy prawdziwego Ratcatchera jako złoczyńce w filmie o Batmanie. Właśnie odpadł jeden z moich największych problemów z filmem Gunna. :)
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 25 Sierpień 2020, 08:44:15
Myślę, że gdyby nawet tutaj się pojawił prawdziwy Ratcatcher, to nie byłoby problemu, żeby potem pojawił się też w filmie z Pattinsonem, skoro to dwa różne światy.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 Sierpień 2020, 08:46:56
Teoretycznie tak, ale jestem fanem tej postaci z komiksów Norma, więc gryzłoby mnie, że jest tu jego wersja w drużynie bohaterów, czy nawet antybohaterów, a przecież to był prawdziwy skurwol i sadysta w komiksach. Ale jeżeli to inna postać, jego córka, czy cokolwiek tam wymyślą, to od razu gryzie mnie to o wiele mniej. W sumie, w ogóle mnie nie gryzie.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 27 Sierpień 2020, 22:38:32
Ostatnio pojawiło się kilka nowych plotek:

Dotyczące obecności pewnego rodzaju przeciwnika
Spoiler
Starro, które podobno można dostrzec w materiale zza kulis.
[Zamknij]

Jak i te dotyczące postaci w którą wcielił się Taika Waititi

Spoiler
Ratcatcher - co ma sens skoro wyraźnie zaznaczają, że jest Ratcatcher 2
[Zamknij]

Co do kategorii wiekowej to podobno ma być solidna R.

Źródło: http://splashreport.com/ (http://splashreport.com/exclusive-a-bit-more-info-on-suicide-squad-2/)

Oczywiście na razie to tylko i wyłącznie plotki.
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 24 Październik 2020, 08:34:23
Ekipa w komplecie na okładkach EMPIRE.

(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2020/10/ElBo3haU8AALINP.jpg)
(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2020/10/ElBp-M4WMAAl07B.jpg)
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 24 Październik 2020, 12:50:33
Wesoła gromadka, nie ma co  :P
Tytuł: Odp: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 26 Październik 2020, 14:55:45
(https://filmozercy.com/uploads/images/original/the-suicide-squad-excl-1.jpg)
(https://filmozercy.com/uploads/images/original/the-suicide-squad-excl-2.jpg)

Stylistycznie zapowiada się 100%-komiksowa beka. Czekam. :D
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 02 Listopad 2020, 22:20:58
Predatora polującego na nich tam bym widział,albo jakas jego parodie dostosowana do tego pstrokatego stylu ;)
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 26 Marzec 2021, 09:02:22
Nowy plakat

(http://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2021/03/ExXEKH8VgAACBsM.jpg)

A wieczorem pierwszy zwiastun...
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 26 Marzec 2021, 09:11:06
Pewnie dlatego, że nic z tego uniwersum mnie nie interesuje, ale w ogóle uciekła mi informacja, że Sylvester Stallone jest w tym filmie... What!?

Plakat wygląda ok, ale i plakaty do pierwszego SS wyglądały dobrze :P To jest część DCEU, więc nawet z Gunnem nie mam żadnych oczekiwań.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Kaz w 26 Marzec 2021, 10:16:49
Plakat cudowny, przypomina stylem postery do filmów klasy b, nie ukrywam że liczę iż filmów również będzie w podobnym klimacie. Czekam na zwiastun, bo SS to jeden z tych filmów od DC na który czekam
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 26 Marzec 2021, 15:29:11
Cytat: LelekPL w 26 Marzec  2021, 09:11:06Plakat wygląda ok, ale i plakaty do pierwszego SS wyglądały dobrze :P To jest część DCEU, więc nawet z Gunnem nie mam żadnych oczekiwań.

To raczej oczywiste, nawet jeśli częściowo się odcinają to i tak dalej pod jednym sztandarem DCEU stoją. No i to Gunn, gościu dostał co chciał i stworzył swój własny film. Warto dać szansę, a nie narzekać, że to DCEU.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 26 Marzec 2021, 16:16:16
Cytat: Kaz w 26 Marzec  2021, 10:16:49Plakat cudowny, przypomina stylem postery do filmów klasy b
Dla mnie byłby okej jako exclusive dla osób, które przyjdą na przedpremierę. W innym wypadku, nie przepadam za tak silnym stylizowaniem plakatów XXI-wiecznych blockbusterów na postery akcyjniaków sprzed 50 lat. Na szczęście właśnie pojawił się nowy plakat, który bardziej mi odpowiada [edit: oraz obszerna galeria character posters]

(https://i.ibb.co/hDdXR2Z/FAT1243445463454.jpg)
(https://i.ibb.co/XFzj6qQ/FAT12434454634541.jpg) (https://i.ibb.co/CzyCTFW/FAT124344546345414.jpg)
(https://i.ibb.co/bzYf7gx/FAT124344546345414.jpg) (https://i.ibb.co/zbPXNbj/FAT124344546345414.jpg)
(https://i.ibb.co/LYmtfrx/FAT124344546345414.jpg) (https://i.ibb.co/PFhwNq1/FAT124344546345414e.jpg)
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 26 Marzec 2021, 17:12:10
W końcu mamy trailer i czuć serduszko, ogromne zajebiste serduszko, będzie bomba!!! A King Shark będzie jego ozdobą zjadającą ludzi po drodze, bo trza coś jeść 😜 https://youtube.com/watch?v=t2eTk6rNC88&feature=share
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 26 Marzec 2021, 17:43:34
Meh

Wygląda jak poprzednia część, ale z lepszymi dialogami. Tekst z fiutami chyba najlepszy i Cena jako parodia Kapitana Ameryki to chyba najciekawszy element tego filmu... STARRO powinni byli zostawić na zrebootowaną wersję JL kiedyś :P Bardziej pogodną... i dobrą :P
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 26 Marzec 2021, 18:21:18
No tak, mogłem się spodziewać takowej wypowiedzi z meh w tle 😛 A Starro zajebioza i skoro Gunn chciał, to Gunn ma i moje pełne zaufanie, również. Będzie mega z nim za sterami innej opcji nie ma.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 26 Marzec 2021, 20:32:50

Beznadziejny zwiastun. Ale może to i lepiej? Poprzedni Samobójcy mieli genialny trailer (ten z Bohemian Rhapsody), a film okazał się kupą, to może teraz trailer kijowy, a sam film okaże się dobry?
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: newtime w 26 Marzec 2021, 21:47:24
Dla mnie super, zapowiada sie film dziwny oraz nowatorski a tego oczekuje od takiego reżysera wiec czekam! ;D   
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 26 Marzec 2021, 22:04:41
Niby kilka fragmentów wypada naprawdę fajnie, ale sam trailer po początkowej scenie traci tempo i nie ma w nim nic porywającego. Zaskakuje jedynie potwierdzenie obecności Starro. King Shark wygląda sztucznie.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 26 Marzec 2021, 23:31:27
Może trochę rozwinę swój komentarz. Trailer jest beznadziejny od pierwszej, za długiej, masakrycznie pociętej scenki z niby-ratowaniem Harley, ale i sam film zapowiada się fatalnie(!), co jest dla mnie dużym zaskoczeniem, bo wierzyłem w Gunna. Nowych Samobójców zapowiadano jako superprodukcję za $200 milionów, a to wygląda jak pilot serialu tv. Okropne zdjęcia, sztuczne CGI (znakomicie ucharakteryzowany Croc > komputerowy rekin), dziwny aspect-ratio (to 2:1, jak w Jurassic World?), a wszystko to baaaardzo w klimacie pierwszej części, od której mieli się przecież odcinać. Jedyną odcinkę jaką tu widzę to brak Willa Smitha, który akurat był najjaśniejszym punktem filmu Ayera i chętnie bym go jeszcze zobaczył w roli Deadshota. Mimo głośnej krytyki w 2016, że dla Oddziału wybrano na łotra jakieś magiczne kijwieco, tutaj również zamiast postawić na ziemskiego łotra (chociażby Joker-Leto..?) robią Starro z kosmosu, który byłby dobrym przeciwnikiem przy następnej Justice League. Nawet te dialogi i humor wydają mi się zbyt "cool-wannabe" i niezabawne.

Mój osobisty hajp spadł do max. 10%, czekam już w zasadzie tylko ze względu na Johna Cenę.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 27 Marzec 2021, 09:55:56
Nie wiem gdzie film zapowiada się fatalnie. Sam trailer jest fajny, zabawny, a pojawienie się Starro intryguje. Liczę na godne wykorzystanie tego ikonicznego przeciwnika. Będzie, zabawnie, przewrotnie i brutalnie. King Shark skradnie cały show.  A w Gunna nie ma powodu wątpić, żadnego.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 27 Marzec 2021, 12:27:21
Cytat: Leon Kennedy w 27 Marzec  2021, 09:55:56Nie wiem gdzie film zapowiada się fatalnie.
No przecież powiedzieliśmy gdzie... Możesz się nie zgadzać, ale wypunktowane co nam się nie podoba było,więc wiesz :P

Co do Gunna to nie jest to Scorsese czy Spielberg w których nadzieje można pokładać... A i im się zdarzały wpadki, więc nie ma reżysera w którego nie można wątpić, tym bardziej w Gunna który nie jest nawet w tej samej lidze co najlepsi reżyserzy.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 27 Marzec 2021, 13:43:50
I co z tego? Co jeden czy drugi w ostatnich latach wielkiego zrobili? Pod powiem nic, dosłownie nic. Co do wad? Efekty? Czekam na końcowy rezultat. Żarty? Wiadomo, tutaj nie zadowolisz każdego. Gunn? Gościu od lat nie zawodzi. Więc nie ma obaw. Trailer fajny.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 27 Marzec 2021, 14:39:00
Ujmę to tak - IMHO udany trailer musi posiadać jedną cechę i jeden cel: 1) musi być dobrze zmontowaną i zilustrowaną muzycznie zajawką, którą chce się oglądać; 2) musi reklamować film tak, abym na niego czekał (albo tak samo, jak przed jego obejrzeniem, albo poczucie mojego oczekiwania jeszcze wzmocnić). Powyższy trailer TSS jest beznadziejny jako autonomiczny twór, którego miałbym jeszcze obejrzeć. Już przy pierwszych ujęciach chaosu musiałem zrobić pauzę na sprawdzenie czy przypadkiem nie włączyłem go gdzieś od środka - nie wierzyłem, że w ten sposób można zacząć zwiastun filmowy. Pod drugim względem wypadł jeszcze gorzej, bo The Suicide Squad był jednym z najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów 2021 roku, chyba mam go nawet w uwydatnionej szóstce najbardziej oczekiwanych premier na Filmwebie. Po trailerze - nie mam ochoty tego oglądać, a jeśli obejrzę, to z "darmowych źródeł", na pewno nie wydam na bilet do kina i na pewno dla czegoś takiego nie założyłbym nowej platformy HBO. :P

Cytat: Leon Kennedy w 27 Marzec  2021, 09:55:56Sam trailer jest fajny, zabawny, a pojawienie się Starro intryguje.
Dla mnie trailer nieudolnie próbuje być fajny, nie zaśmiałem się na nim ani razu (humor w amerykańskich komediach rated-R w ostatnich 12 latach to poziom bagna, myślę że Gunn w tej kategorii mógł poczuć się zbyt pewny siebie i przez to zrobi się niesmacznie), a pojawienie się Starro skwitowałem w ten sposób ::)

Wplątania w tę dyskusję nazwisk innych reżyserów nie rozumiem. Zarówno najlepszy reżyser w branży może rozczarować, i nawet debiutant może mieć przebłysk geniuszu, kręcąc wielkie kino. Liczę, że trailer robi złe pierwsze wrażenie, ale sam film okaże się dobry, czego sobie i wam życzę. W każdym razie, dialogi, przeciwnik Oddziału i strona wizualna póki co mocno mnie odrzucają, zamiast zachęcać.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 27 Marzec 2021, 15:50:55
Cytat: Leon Kennedy w 27 Marzec  2021, 13:43:50Gunn? Gościu od lat nie zawodzi.
Lol, jego jedyne filmy z ostatnich 10 lat to Strażnicy galaktyki, więc ciężko, żeby czymś zawiódł skoro zrobił dwa te same filmy :P

A jednocześnie piszesz...
Cytat: Leon Kennedy w 27 Marzec  2021, 13:43:50I co z tego? Co jeden czy drugi w ostatnich latach wielkiego zrobili? Pod powiem nic, dosłownie nic.
WTF!? Scorsese w tym samym czasie zrobił 5, Spielberg 7 (mówimy tu o facetach, którzy są o jakieś 30 lat starsi :P ) Żeby to jeszcze były same kaszany, ale Hugo, Czas wojny, Tintin, Lincoln, Wilk z Wall Street, Milczenie, Czwarta władza, Ready Player One i Irlandczyk to wszystko albo nagradzane albo wysoko oceniane filmy. Mi samemu nie wszystkie się podobały, ale pisać, że nic nie zrobili to jakiś absurd.

Masz teraz bana na wypowiadanie się o filmach :P
(https://thumbs.gfycat.com/JauntyFamousAsianpiedstarling-size_restricted.gif)

Cytat: Juby w 27 Marzec  2021, 14:39:00Wplątania w tę dyskusję nazwisk innych reżyserów nie rozumiem. Zarówno najlepszy reżyser w branży może rozczarować, i nawet debiutant może mieć przebłysk geniuszu, kręcąc wielkie kino.
No spoko, tylko ja nie użyłem nazwisk do porównania go do innych, tylko do przedstawienia przykładów, że każdy może zrobić zły film, nawet Ci uznawani za najlepszych. Więc kompletnie się to nie kłóci z tym co tu napisałeś,a właściwie pointa jest ta sama  :P
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 28 Marzec 2021, 09:06:47
Obejrzałem zwiastun i, no cóż... jest gówniany.
Na chwilę obecną musieliby mi zapłacić za czas poświęcony na oglądanie tego filmu.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 28 Marzec 2021, 10:50:46
Szczególnie nie czekałem i niewiele się zmieniło. Ni ten zwiastun zachęcił, ni rozczarował - ot kolejna drużynowa naparzanka DC z jakże kontrowersyjną brutalnością i jakże odważnymi dowcipami, oh, ah. Tyle wspaniałych filmów można by zrobić, tyle lubianych postaci pokazać...
Szkoda mi Margot. Jest stworzona do grania Harley, ale wałkowanie jej w kolejnych średniaczkach chyba wszystkim się przejadło.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 29 Marzec 2021, 14:47:27
CytatLol, jego jedyne filmy z ostatnich 10 lat to Strażnicy galaktyki, więc ciężko, żeby czymś zawiódł skoro zrobił dwa te same filmy

Dwa w sumie równie świetne filmy i mi jego styl bardzo pasuje.

CytatWTF!? Scorsese w tym samym czasie zrobił 5, Spielberg 7 (mówimy tu o facetach, którzy są o jakieś 30 lat starsi :P ) Żeby to jeszcze były same kaszany, ale Hugo, Czas wojny, Tintin, Lincoln, Wilk z Wall Street, Milczenie, Czwarta władza, Ready Player One i Irlandczyk to wszystko albo nagradzane albo wysoko oceniane filmy. Mi samemu nie wszystkie się podobały, ale pisać, że nic nie zrobili to jakiś absurd.

Nie no przesadziłem, ale uważam, że to już ich schyłek i raczej nic wielkiego już nie zrobią, ale z drugiej strony wiele  już zrobili i chwała im za to.

CytatMasz teraz bana na wypowiadanie się o filmach

Walnąłem głupotę, przyznaję się bez bicia.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 01 Kwiecień 2021, 23:38:06
Nowy trailer bez ograniczenia wiekowego.


Robi lepsze wrażenie nie pierwszy. Chociaż CGI cały czas słabo wygląda.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 02 Kwiecień 2021, 10:04:48
Jedyne co boli to ratujmy świat, mam nadzieję, że to sprytny zabieg i nie do końca będzie tak jak sądzimy z tym jego ratowaniem... A CGI może być.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 02 Kwiecień 2021, 21:57:39
Ten drugi zwiastun zdecydowanie lepszy. Taka wizja nawet do mnie przemawia. Lecz po pierwszym pozostaje spory niesmak, a co z tego wyjdzie okaże się już wkrótce. Czekam i liczę na pozytywne zaskoczenie.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 06 Kwiecień 2021, 08:44:11
Dopiero wczoraj wróciłem ze świąt i włączyłem drugi zwiastun. Nadal zapowiada film, na który nie mam ochoty iść do kina, ale trailer sam w sobie zdecydowanie lepszy od poprzedniego. Ciekawe co było przyczyną tak szybkiego opublikowania nowej zapowiedzi? Pierwszy aż tak się nie spodobał, mimo ogromnej ilości wyświetleń, którą chwalił się James Gunn na swoim twitterze?
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 06 Kwiecień 2021, 12:05:15
Gunn tłumaczył, że drugi trailer zawiera inne sceny, dlatego, że nie chciał by wypuszczać dwa podobne zwiastuny różniące się tylko kategoriami wiekowymi.

Przed "Godzilla vs. Kong" na pewno planowali dać trailer nadchodzących premier więc obecność zwiastuna "TSS" nie dziwi.

Cała sytuacja pokazuje, że fakt, że coś ma wyższą kategorię wiekową, więcej krwi czy niecenzuralnych wyrażeń, nie przekłada się na jakość.


Z innych plotek, w nowym zwiastunie dopatrzono się postaci granej przez Taika Waititi

Spoiler
miałby to być  Ratcatcher, czyli Otis Flannega, które zdjęcie jest w celi Ratcatcher II
(https://i.ibb.co/1LmMNx5/THE-SUICIDE-SQUAD-Rebellion-Trailer-0-30-screenshot.jpg)
[Zamknij]
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 01 Maj 2021, 13:01:18
Polska kinowa premiera The Suicide Squad 30 lipca.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 05 Maj 2021, 17:10:49
Oby, oby, oby...
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 07 Maj 2021, 11:19:42
To już raczej nie kwestia "oby", to oficjalna informacja od dystrybutora po ogłoszeniu luzowania obostrzeń przez Rząd RP. Sytuacja epidemiczna się poprawia, więc raczej nie będzie żadnego przesunięcia, a kina otwierają się od 29 maja.

Nowy retro-poster

(https://cdn1.filmozercy.com/uploads/images/original/e0uvdaqvgaavyhu.jpg)
Art by Marcelo Damm
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 07 Maj 2021, 15:49:53
Tak czy siak uwierzę na 100% jak będę już miał bilet w ręce.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Jackdaw w 11 Maj 2021, 12:46:31
Do Stallona całkiem straciłem szacunek że podkłada głos jakiemuś badziewnemu cyfrowemu rekinkowi w tym g*****, w ogóle  jak widziałem zwiastun wydawało mi się ze to jakiś ************* nakręcił.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Kaz w 11 Maj 2021, 19:31:44
A niby co w tym złego że Sly podkłada głos King Sharkowi? Z tego co wiem, to Gunn bardzo lubi i szanuje filmowy dorobek Stallone'a i zapewne z tego względu powierzył mu tę "rolę". Mi jako fanowi Slaja, którego filmy były częścią dzieciństwa, podoba się fakt że mogę Sylvestra obejrzeć w takiej niecodziennej roli.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 11 Maj 2021, 20:09:55
Odpowiedź: absolutnie nic. Sly* w roli King Sharka może być największym plusem tego filmu.

Pan Jackdaw zarejestrował się tu chyba wyłącznie w celu wyrzucenia swoich frustracji. Zarówno tę wiązankę, jak i absurdalną krytykę TASu najlepiej ignorować.

*Pozdrawiam fana Sly'a, również jednego z bohaterów mojego dzieciństwa.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 12 Maj 2021, 12:10:40
Cytat: Jackdaw w 11 Maj  2021, 12:46:31Do Stallona całkiem straciłem szacunek że podkłada głos jakiemuś badziewnemu cyfrowemu rekinkowi w tym g*****, w ogóle  jak widziałem zwiastun wydawało mi się ze to jakiś ************* nakręcił.

Lepsze to niż niby kolejne, bo już było w sumie zakończenie Rambo. Najnowsza część to dno dna na dnie. I na pewno Sly przejąłby się Twoim zdaniem 😋
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 22 Czerwiec 2021, 17:37:54
Nowy trailer (obecnie dostępny jako reklama na Youtube) - https://streamable.com/1s7w8u  (wprowadzenie Margot Robbie)I jest już wersja na YT (wprowadzenie Jai Courtney)

Niby ładnie wygląda, ale niektóre żarty słaby i całość specjalnie nie porywa, wątek z córką Bloodsporta wydaje się zbędny i zbyt przypominający sytuację z pierwszego filmu (Deadshot i jego córka).

Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 15 Lipiec 2021, 15:58:02
Są pierwsze opinie dziennikarzy. Nie wiem na ile będą miarodajne, bo to pierwsze opinie... ale są bardzo, bardzo pozytywne. I szczerze wątpię, aby było tym razem inaczej 💪https://naekranie.pl/aktualnosci/legion-samobojcow-2-opinie-oceny-dceu-1626329943
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 15 Lipiec 2021, 19:30:02
Leon, pierwsze opinie dla oczekiwanych filmów superhero praktycznie ZAWSZE są bardzo pozytywne, takie same miał poprzedni Suicide Squad. Poczekaj na konkretne opinie osób, których znasz, zanim zaczniesz się nastawiać.

BTW, ktoś się wybiera do kina?
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 16 Lipiec 2021, 07:23:28
Jak mi ktoś postawi bilety i dopłaci z 50 zeta, to się zastanowię.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Lipiec 2021, 09:46:47
Przecież Juby napisałem, że nie wiem na ile będą MIARODAJNE i tylko podałem info, że są.

I tak ja planuję wypad do kina ( może i dwa 😋) i nikomu nie będę stawiał biletu 😁 Nie chcesz nie idź, proste 😃
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 16 Lipiec 2021, 11:41:38
Cytat: Leon Kennedy w 16 Lipiec  2021, 09:46:47Przecież Juby napisałem, że nie wiem na ile będą MIARODAJNE i tylko podałem info, że są.
Nie, nie tylko. Na koniec napisałeś:
Cytat: Leon KennedyI szczerze wątpię, aby było tym razem inaczej

::) I stąd moja odpowiedź...

Cytat: Leon Kennedy w 16 Lipiec  2021, 09:46:47Nie chcesz nie idź, proste 😃
Dokładnie takie mam podejście i dlatego się nie wybieram. Zwiastuny skutecznie mnie zniechęciły. Czekam aż w 6-7 sierpnia w sieci pojawi się rip z HBO Max i wtedy może dam filmowi szansę.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Lipiec 2021, 21:33:37
Musiałem to dodać, musiałem, ale tym razem szansę na tak wielkie rozczarowanie, jak często było u Was, są według mnie na prawdę dużo mniejsze i obym tym razem mial rację... Ah te pierwsze opinie 😁
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Lipiec 2021, 11:00:40
Cytat: Juby w 01 Maj  2021, 13:01:18Polska kinowa premiera The Suicide Squad 30 lipca.
A jednak to musiała być jakaś pomyłka, albo zaszła zmiana, bo obecnie na wszystkich portalach wisi 6 sierpnia.

Cena, Robbie i Gunn reklamują film "u Kimmella":
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 23 Lipiec 2021, 13:41:20
Szkoda, liczyłem na szybszą premierę. Tak czy siak 6 powoli się zbliża...!!!
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: newtime w 28 Lipiec 2021, 18:46:42
Oceny sa mega pozytywne plus uwielbiam filmy Guna wiec jaram sie ;D
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 29 Lipiec 2021, 08:55:33
I mamy hit. Mamy istny hit, Juby, panie i panowie 🔥🔥🔥🔥 https://www.rottentomatoes.com/m/the_suicide_squad

Ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości?

https://naekranie.pl/aktualnosci/legion-samobojcow-the-suicide-squad-recenzje-opinie-czy-warto-1627561001

Chodź na pewno nie uznam go za najlepszy film komiksowy 😋
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 30 Lipiec 2021, 15:23:47
Eh, Leon, Leon. Ileż można ci powtarzać, że to tylko suche cyferki, statystyki, które nie oddają nic innego, poza tym ilu procentowo krytykom podobał się film (dla nas w większości anonimowych, których gustu nie znamy)? ::)

Wiesz, który ostatnio film DC zebrał równie dobre recenzje, o ile nie lepsze? Wonder Woman w 2017 - moim zdaniem jeden z najbardziej przereklamowanych filmów XXI wieku, w najlepszym wypadku średniak, do którego od kinowego (rozczarowującego) seansu nie nabrałem ochoty wrócić. :P

Wiesz, który ostatnio film DC/Marvela również zebrał bdb recenzje? Black Widow 4 tygodnie temu. A z opinii recenzentów, których czytam/oglądam wyłania się obraz niepotrzebnego, niejakiego filmu, o którym szybko zapomnieli. Wśród moich znajomych podobnie, a starszy brat nazwał go nawet najgorszym filmem w historii MCU. Sam zamierzam obejrzeć dopiero dziś/jutro.

Dlatego NIC nie obchodzą mnie zachwyty zachodnich recenzentów, którzy od jakiegoś czasu jarają się każdym filmem komiksowym. Jedyne co te pozytywne reakcje u mnie zmieniły, to zmianę statusu z "wygląda okropnie, nie wiem, czy chcę to oglądać" na "może jednak wyszło nieźle, obejrzę w przyszły weekend jeśli wypłynie w cda."
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: newtime w 30 Lipiec 2021, 15:30:54
To prawda nie ma co sie sugerować procentem, bo on nic nie mówi o tym jak jest film ale w tym przyapdku jak sie juz w czyta w nie po kolei, to mozna dostrzec naprawde same pozytywy, jeśli ktoś jest fanem Guna i lubie te postacie, to raczej nie powinien sie zawieść no ale oczywiscie opinie wyrobie po seansie ;D  ;D 
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 30 Lipiec 2021, 15:51:40
Twoja opinia interesuje mnie bardziej od Panów i Pań z RottenTomatoes. Jak już obejrzysz, daj bezspoilerowo znać co myślisz. ;)

Krytykom z Filmweb też się podobało. Łukasz Muszyński wystawił 8/10, Jakub Popielecki tak samo (to chyba najwyżej oceniony przez niego film DC od czasu TDK). Tutaj jego recenzja: https://www.filmweb.pl/reviews/recenzja-filmu-Legion+samob%C3%B3jc%C3%B3w%3A+The+Suicide+Squad-23935
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 30 Lipiec 2021, 18:04:38
Cytatquote]Eh, Leon, Leon. Ileż można ci powtarzać, że to tylko suche cyferki, statystyki, które nie oddają nic innego, poza tym ilu procentowo krytykom podobał się film (dla nas w większości anonimowych, których gustu nie znamy)? ::)

No, a woda jest mokra, też mi szok 😁 Mnie to zawsze interesowało i zawsze pewnie będzie. A, że filmy z DCEU mają różne oceny, to tak wielki sukces cieszy, oby teraz i zwykli widzowie dołożyli pozytywne opinie. To i box office, zawsze mnie interesowało.

CytatWiesz, który ostatnio film DC zebrał równie dobre recenzje, o ile nie lepsze? Wonder Woman w 2017 - moim zdaniem jeden z najbardziej przereklamowanych filmów XXI wieku, w najlepszym wypadku średniak, do którego od kinowego (rozczarowującego) seansu nie nabrałem ochoty wrócić. :P

Troszkę na wyrost, ale to dalej bardzo przyjemny film ze świetną chemią dwóch głównych bohaterów. I w sumie jeśli dobrze pamiętam pierwszy solowy film z superbohaterką na dużym ekranie. Dwa wypady do kina, ale w mojej biblioteczce jej ciągle brakuje...

CytatWiesz, który ostatnio film DC/Marvela również zebrał bdb recenzje? Black Widow 4 tygodnie temu. A z opinii recenzentów, których czytam/oglądam wyłania się obraz niepotrzebnego, niejakiego filmu, o którym szybko zapomnieli. Wśród moich znajomych podobnie, a starszy brat nazwał go nawet najgorszym filmem w historii MCU. Sam zamierzam obejrzeć dopiero dziś/jutro.

Film Marvela i dobre oceny, no w sumie zawsze są one dobre, tak plus 2 do oceny... niekiedy. O TSS tak szybko nie zapomną jak o nie potrzebnym filmie na otarcie łez po śmierci Black Widow 😂

CytatDlatego NIC nie obchodzą mnie zachwyty zachodnich recenzentów, którzy od jakiegoś czasu jarają się każdym filmem komiksowym. Jedyne co te pozytywne reakcje u mnie zmieniły, to zmianę statusu z "wygląda okropnie, nie wiem, czy chcę to oglądać" na "może jednak wyszło nieźle, obejrzę w przyszły weekend jeśli wypłynie w cda

Ja zaś zawsze zerkam na recenzję/opinie. Kolejny film spod szyldu DC z dobrymi ocenami cieszy, czy sugeruję się nimi pod kątem wyboru filmów na seans kinowy, nie 😁
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 06 Sierpień 2021, 16:50:38
W przypadku pierwszego filmu z Suicide Squad zwiastuny okazały się lepsze, a przy "The Suicide Squad" mamy sytuacje odwrotną. Momenty, które w pokazanych fragmentach średnio mnie zachęcały w filmie już nie przeszkadzają.

Z prostej historii Gunnowi udało się wycisnąć max. Co ważniejsze nie brakuje tu zaskoczeń. Mamy świetnie humorystyczne otoczenie wokół Waller. Harley dostała największe pole do popisu, ale pozostali bohaterowie, nawet ci, z którymi nie zostajemy na długo też pozytywnie wypadają.

Ogólnie wyszedł całkiem przyzwoity film, do którego jakiś wielkich zastrzeżeń nie mam.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 07 Sierpień 2021, 08:06:04
Miło to czytać.

$4,1 mln z pokazów przedpremierowych w USA. Ciekawe czy weekend otwarcia przebije osiągnięcia Mortal Kombat i Godzilli vs. Kong w tym samym modelu dystrybucji..?

EDIT:
No i są wyniki z piątku. Kolejna porażka finansowa DC Comics. :P Nie będzie nawet $30 milionów w weekend, otwarcie gorsze od poprzednich blockbusterów studia wypuszczonych w hybrydowej dystrybucji.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 07 Sierpień 2021, 19:22:11
Czyżby znowu wina nietrafionego marketingu, jak i wybór tytułu? "BoP" średnio udany, poprzedni "Suicide Squad" odniósł sukces finansowy, ale widzowie nie zapomnieli jaki ostatecznie produkt otrzymali.

Szkoda by było, gdyby "TSS" okazał się kolejną porażką, bo chociaż fabuła oryginalnością nie powala, to całkiem przyjemnie to wyszło.

Pozostaje też kwestia HBO Max.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 07 Sierpień 2021, 22:39:00
Fachowcy z branży w ten sposób starają się tłumaczyć porażkę:
Cytat(...) "many read the tea leaves and saw that The Suicide Squad was destined to have a bad time at the B.O.; that the movie had bigger inherent problems: It's hard to rebound a franchise, even with an installment that has excellent reviews and a great director, after the first 2016 film wasn't received well by fans, and the follow-up Birds of Prey even significantly less-so."

"Also, many will argue that marketing dropped the ball here in not distinguishing the pic's title: is it a sequel? It is a reboot? What message are we trying to transmit to the consumer? Even if the number '2' wasn't in the title, add some more words in the title to indicate a purely different film in the series, i.e. 'The Suicide Squad Goes To The Jungle'. Anything."

Można pisać, że Covid, że kategoria wiekowa R, że równoległa premiera w kinach i na HBO Max, ale to nieprzekonujące tłumaczenia. Na Mortal Kombat wpływały te same czynniki, trafił do kina w nawet gorszym momencie pandemii, a mimo to wypuszczony w ponad 900 kinach mniej uzyskał w weekend otwarcia $23,3 mln. Dla The Suicide Squad prognozuje się obecnie jedynie $25-30 mln. Po prostu po raz kolejny dano tyłka z marketingiem i wypuścili produkt, na którego niekoniecznie było oczekiwanie (zwłaszcza po fatalnie przyjętym filmie Davida Ayera i niby-kontynuacji w postaci Ptaków nocy, które też poniosły finansowe fiasko). Przypominam, że budżet filmu Jamesa Gunna szacuje się aż na $185 mln!

Czyli Marvel po 13 latach / 24 filmach nadal nie ma żadnej porażki finansowej, a uniwersum DC zalicza czwartą(?) na 10 tytułów. ::)
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: newtime w 08 Sierpień 2021, 11:57:46
Niestety ale smród po  Snyderverse oraz poprzednim Suicide Squad będzie się ciągnął jeszcze długo, rozumiem ze komuś te filmy mogł się podobać ale prawda jest ze każdy z nich był porażka krytyczna i ludzie widząc te same postacie oraz tytuł filmu nie chcą wydawać kasy w błoto do tego dochodzi Covid plus słaba kampania reklamowa, która jest po części zrozumiana przez obecna sytuacje. Nadzieja w tym ze dobre opinie o filmów sprawia ze następne tygodnie będą lepsze 
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 09 Sierpień 2021, 09:21:07
Nie sądzę, aby były lepsze. Film już jest dostępny w wysokiej jakości w sieci. :P

Szacunki z weekendu podają $26,5 milionów z USA i zaledwie $35 milionów z reszty świata (film debiutował od razu na 69 rynkach, czyli prawie wszystkich, a być może wszystkich jeśli nie doczeka się premiery w Chinach). Ciężko będzie o przebicie $200 milionów worldwide, co przy takich kosztach produkcji jest klęską

Myślę, że Warner Bros. przy The Suicide Squad powtórzyło DOKŁADNIE te same błędy, jakie wcześniej popełniono przy Terminator: Dark Fate.
1) Nie zrobiono należytego riserczu, czy i w jakim stopniu pożądany jest to film po poprzedniku. Założono, że jeżeli wcześniej osiągnięto z tą marką sukces, to i teraz zarobią, a przecież pierwszy Oddział Samobójców trafił do kin w zupełnie innych okolicznościach i zarobił kupę szmalu ze swoich/innych powodów.
2) Wydano na niego $185 milionów (!), choć o wiele trudniej uzyskać sukces kasowy z kategorią wiekową R, a filmy rozrywkowe, którym się to w ostatnich latach udało, miały nieduży/rozsądny budżet (jedynie Deadpool 2 kosztował powyżej $100 mln).
3) Skleili fatalny pierwszy zwiastun, po którym ciężko było zatrzeć złe-pierwsze wrażenie.

I tyle. Nie ma co usprawiedliwiać fatalnego wyniku covidem, eRką i równoległą premierą na HBO Max, bo jak to zauważył Gitesh Pandya na swoim twitterze, TSS ma najgorszą średnią na kino z dotychczasowych premier filmów w tej kategorii wiekowej od początku pandemii: https://twitter.com/GiteshPandya/status/1424395548111654922
Jak widać na film czekało po prostu niewiele osób.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 09 Sierpień 2021, 17:44:13
Dokładnie! Warner jest sam sobie winny i tyle. Oby spadki były małe, bo film zasługuje na konkretny finansowy wynik!!! Świetna zabawa, zajebiste postacie, niepatyczkowanie się w sumie z nikim, kilka na prawdę rewelacyjnych scen i czarne charaktery, które tutaj do końca tak na prawdę nimi pozostają. To widać i czuć!!! W tej chwili jest 8/10 i chwała każdemu, że DC w końcu dostało taki film, taką perełkę. Dawaj więc Gunn.

PS: Szkoda i to bardzo
Spoiler
Boomeranga
[Zamknij]
, a przy śmierci
Spoiler
Flaga
[Zamknij]
prawie uroniłem łezkę...
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 11 Sierpień 2021, 09:31:23
Taki powinien być Suicide Squad - moja recenzja filmu (http://www.batcave.com.pl/filmy/the-suicide-squad/the-suicide-squad-recenzja/)

Jednak obejrzałem, ale jak zapowiedziałem - nie w kinie. Żałuję, bo film mi się podobał, więc szkoda że pierwszego seansu nie zaliczyłem w jak najlepszej jakości (i z lepszym tłumaczeniem od tych żenujących napisów w sieci). Ale Warner sam jest sobie winny. Gdyby nie 4 rozczarowujące (bo po prostu złe, lub w jakimś stopniu zepsute) filmy DC z lat 2016-2017, po wyjściu z seansu JL nie podjąłbym decyzji, aby więcej na filmy DCEU kasy nie wydawać. Potem byłem w kinie już tylko na Jokerze, bo nie wliczał się do serii. The Suicide Squad też chętnie dałbym szansę, gdyby zwiastuny mnie do tego zachęciły, a nie dodatkowo zniechęcały. :P

W każdym razie, do filmu na pewno jeszcze wrócę i za drugim razem już w jak najlepszych warunkach (brat planuje kupić na Blu-ray, kolega na UHD, więc będą ku temu okazje). Do swojej recenzji dodam, że poza Harley i Starro, film skradli dla mnie Bloodsport (wypadł jeszcze lepiej od Deadshota), King Shark (!) i Polka Dot Man. Cena jako Peacemaker też rozwalający. Ze wszystkich gagów najbardziej rozśmieszyły mnie:
Spoiler
- reakcja ekipy, która jak się okazało, właśnie wykosiła większość rebeliantów, u których Flag popijał sobie herbatkę! ;D
- widok Starro w pełnej krasie - tak cudacznie niedorzeczny, jak Pokemon!
- widok Bloodsporta i Flaga przemykających przez ulicę, gdy szli ratować Harley, a ta już siedziała w taksówce!
[Zamknij]
Na wielki plus zaliczam również to, że
Spoiler
Jai Courtney ginie w 12-minucie filmu!! :)
Twist z Ceną też. Niby do przewidzenia, a mimo to dałem się zaskoczyć. I już wiadomo, czemu Weller wzięła na tę misję dwóch więźniów o podobnych zdolnościach.
[Zamknij]
Gdybym miał wymienić zgrzyty scenariuszowe, które mnie uwierały, to zwróciłem uwagę na
Spoiler
- fakt, że do ekipy spisanej na straty Amanda zatrudniła swojego zaufanego żołnierza Ricka Flaga, a do tej drugiej szantażowanego córką Bloodsporta, który jej nienawidził. Czemu nie zrobiła odwrotnie? Wydało mi się to nielogiczne.
- najśmieszniejszy gag z filmu też nie ma zbyt wiele sensu. Rebelianci nawet stojąc 2 metry od przed chwilą zabitych kolegów nie słyszą, jak tamci umierają. Nikt nie słyszy nawet tego, jak Polka Dot Man rozwala całą wieżę strażniczą!
- Mocne kolana ma ten DuBois. W finale zawaliło się pod nim kilka pięter wieży, a temu nic nie jest i jeszcze idzie się napieprzać z armią Starro ::)
- W sumie z kraksy furgonu on, Flag i Cena też wychodzą bez szwanku. Gdy reżyser chce kogoś uśmiercić, to zabija ot tak, ale jak ktoś ma przeżyć, to czasami wchodzi na tryb oszukujący.
- Jeśli King Shark ma tak grubą skórę, że nie można jej przebić nawet z dużego kalibru, to jak zamontowano mu nadajnik wybuchowy z tyłu głowy?
[Zamknij]
Im dłużej o tym myślę (film widziałem w poniedziałek), tym mniej elementów mi przeszkadza, a coraz więcej się podoba. Zwłaszcza długaśna sekwencja finałowa, która jest jak mini-film w trakcie filmu. Dlatego ode mnie kciuk w górę - to najlepszy film "DCEU" od dawna i chyba najlepszy superhero movie od czasu Endgame.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 11 Sierpień 2021, 16:16:19
No i stało się w końcu po tak długim czasie Juby wystawia pozytywną opinię, fajnie!

CytatNa wielki plus zaliczam również to, że
Spoiler
Jai Courtney ginie w 12-minucie filmu!!
[Zamknij]

Czemu???!!! Dla mnie było to ciężkie do przełknięcia... Liczyłem, że dłużej się zadomowi w universum po bardzo dobrym pierwszym występie, szkoda 😢 Co do Twoich zastrzeżeń, to w sumie mam bardzo podobne i na ten moment nie mam co dodać oprócz tego, że drugi seans w najbliższym czasie 💪😁
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 12 Sierpień 2021, 10:27:14
Powiedzmy, że to przez brak sympatii do pozbawionego charyzmy aktora. ;)
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 12 Sierpień 2021, 17:13:42
Również miałem zero sympatii do tego aktora w takiej
Spoiler
Szklanej Pułapce
[Zamknij]
był daremny, ale jako
Spoiler
Boomer
[Zamknij]
spisał się wręcz zaskakująco dobrze tak dobrze, że po prostu będzie mi go brakować...
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 13 Sierpień 2021, 07:19:05
Powyższy post też powinieneś ukryć w spoiler tagu, jest dopiero tydzień po premierze.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 13 Sierpień 2021, 07:50:22
A no tak, komuś mogę popsuć zabawę, już ukrywam.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 13 Sierpień 2021, 17:05:34
Film Gunna zwraca uwagę na ważną kwestię, którą można pokazać w kolejnym filmie, a która stanowiła istotny element "Parszywej Dwunastki".

Spoiler
Widzimy, że członkowie drużyny są kompletnie nie zgrani. Mają jedną odprawę i to wszystko. Na dodatek nie wiedzą o słabych stronach, które mogą przeszkodzić w wykonaniu misji. W kolejnym filmie nie miałbym nic przeciwko gdyby poświęcono znaczną część czasu na pokazanie jak złoczyńcy ćwiczą przygotowując się do misji. Wtedy Bloodsport nie musiałby bać się szczurka, a Weasela ominęłaby kąpiel.
[Zamknij]
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 14 Sierpień 2021, 20:50:47
Szykuje się słaby weekend w box office dla "The Suicide Squad". W USA spadek na 5. miejsce i tylko $8,1 mln co daje w sumie $43,2 mln. Dostęp za darmo w HBO Max nie sprzyja ponownym seansom, a dobre recenzje najwyraźniej nie zachęciły widzów.

Więcej niż film Gunna ($26.2 mln) w pierwszy weekend zgarnie "Free Guy" - szacuje się  $26,4 mln.

https://deadline.com/2021/08/ryan-reynolds-free-guy-weekend-box-office-1234814231/
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Obywatel Wayne w 15 Sierpień 2021, 22:50:13
No proszę Juby, w końcu jakaś pozytywna opinia i ekscytacja filmem DCEU. To teraz czekam na Twoje wrażenia z The Batman, co prawda nie DCEU, ale też epoka nowożytna DC. Może akurat za 20 lat po 60 nowej odmianie koronawirusa doczekamy się premiery. Co do samego TSS również jestem zadowolony z filmu, nie będę się rozpisywać, przykład udanej rozrywki z pomysłem i stylem reżysera. Denerwuje mnie natomiast narracja jakoby Bloodsport = Deadshot. Owszem, pierwotnie Deadshot był wpisany w historię i jest podobieństwo w postaci posiadania córki, ale relacje Bloodsporta z dzieckiem w porównaniu do Deadshota wydają się zupełnie inne. Cieszę się też że Elba nie jest recastingiem Smitha, bo sprzęt i kostium Blooda jest znacznie fajniejszy.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Sierpień 2021, 10:08:12
Kurcze, strasznie smutno się robi patrząc na zarobki tak świetnie rozrywkowego filmu, ale i nie tylko! Produkcja ma więcej do zaoferowania niż tylko szaloną jazdę z masą krwawych zgonów po drodze, szkoda po prostu szkoda...
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 16 Sierpień 2021, 10:51:45
Otwarcie Free Guy, który tak, jak Deadpool miał bardzo fajną, skupioną na Reynoldsie kampanię promocyjną, jakoś przyciągnął do kin więcej osób, więc dało się. Warner sam sobie winien. A model dystrybucji "kino + HBO Max" był świetnym rozwiązaniem przy większych ograniczeniach / obostrzeniach, ale teraz, gdy sytuacja pandemiczna jest o wiele lepsza, szczególnie w USA, widać że zaczyna im to bardzo psuć box office. Nikt nie będzie chodził do kina na film, którego można w jeszcze lepszej jakości obejrzeć w domu, bez konieczności zaszczepienia się / wkładania maseczki.

Na szczęście Warner Bros. już potwierdziło, że od 2022 roku wracają do kin na wyłączność. No, prawie, wszystkie premiery mają trafiać tylko do kin, ale na 45-dniowe okno. Po 45 dniach będą mogły trafić na platformę streamingową.

Cytat: Obywatel Wayne w 15 Sierpień  2021, 22:50:13To teraz czekam na Twoje wrażenia z The Batman, co prawda nie DCEU, ale też epoka nowożytna DC.
Pewnie będziemy organizować wspólny seans dla użytkowników BatCave. Jeśli wpadniesz, poznasz moją opinię zaraz po seansie. ;)

Cytat: Obywatel Wayne w 15 Sierpień  2021, 22:50:13relacje Bloodsporta z dzieckiem w porównaniu do Deadshota wydają się zupełnie inne. Cieszę się też że Elba nie jest recastingiem Smitha, bo sprzęt i kostium Blooda jest znacznie fajniejszy.
Powiedziałbym że nie tylko "inne", ale zdecydowanie ciekawsze, lepsze. I zgoda co do ekwipunku, Bloodsport > Deadshot.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 08 Październik 2021, 10:06:32
Ruszyła przedsprzedaż na wydania fizyczne:
DVD: https://www.empik.com/legion-samobojcow-the-suicide-squad-gunn-james,p1284099520,film-p
Blu-ray: https://www.empik.com/legion-samobojcow-the-suicide-squad-gunn-james,p1284120343,film-p
UHD: https://www.empik.com/legion-samobojcow-the-suicide-squad-gunn-james,p1284120398,film-p
UHD steelbook: https://www.empik.com/legion-samobojcow-the-suicide-squad-steelbook-gunn-james,p1284120404,film-p
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 08 Październik 2021, 16:04:21
Drugi wieczorny seans przy winku zaliczam do jednego z najlepszych w ostatnich miesiącach. Czysta fantastyczna zabawa!!!
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 18 Październik 2021, 18:34:26
Meh... Było fajnie przez 40-50% czasu, więc nie jest straszny, ale szału też nie ma. Główni bohaterowie przeciętni. Elbę można było zastąpić Deadshotem i nikt by nie zauważył, Harley była totalnie poza fabułą i nie miała celu w tym filmie (najgorzej wypadła w tym filmie w karierze Robbie), Peacemaker miał jedną zabawną scenę (w dżungli). Postacie drugoplanowe są tym, co ratuje ten film. Polka Dot i King Shark bardzo zabawni. Ratcatcher 2 też ok. Ale nigdy nie zainteresowałem się fabułą, stawką czy rozwójem postaci. Zespół tak naprawdę nie budował chemii pomimo przeszkód, bo takich nawet specjalnie nie było :P  Dobrze się dogadywali od samego początku i brakowało jakiegoś rozbudowania. Film miał też strasznie niejasny przekaz tego, co chciał powiedzieć o amerykańskiej agresji. What was the point?

Ale momentami był zabawny więc ok.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Rado w 22 Październik 2021, 17:57:14
Cytat: LelekPL w 18 Październik  2021, 18:34:26Harley była totalnie poza fabułą i nie miała celu w tym filmie

Ponoć reżyser dostał przykaz, że musi ją użyć w filmie. Nie pamiętam gdzie to czytałem, ale coś kojarzę, że sam Gunn to powiedział.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Październik 2021, 20:27:22
Zgadza się. Gunn udzielał wywiadu przed premierą, w którym wspomniał że dostał od Warnera prawie całkowicie wolną rękę, ale gdy zapytał czy czegoś by oczekiwali, odpowiedziano mu, że chcieliby aby umieścił w filmie Harley, bo obecnie bardzo promują tę postać.

Mi akurat jej oderwany od reszty segment nie przeszkadzał, a wrażenie zrobiła lepsze niż przy poprzednich filmach z jej udziałem. Pytanie tylko - co dalej? Jakoś nie widać w zapowiedziach aby miała powrócić w planowanych projektach DCEU. Margot nie pojawiła się podczas DC FanDome.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 25 Październik 2021, 16:05:53
Gdzieś czytałem jej wypowiedź, że na razie chciałaby sobie dychnąć od roli Harley i może faktycznie jest coś na rzeczy.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 Październik 2021, 16:27:35
Przerwa od tej roli to sprawa nieaktualna.
https://movieweb.com/harley-quinn-returning-margot-robbie-update/

Nie zdziwię się jeśli po dwóch finansowych klapach uznali, że Harley jest za mało kasowa i jak z Supermanem-Cavillem, po prostu ją porzucą. :P
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Q w 25 Październik 2021, 16:46:18
Problem jest w postaci Harley, trzy filmy, trzy różne podejścia. Quinn jest świetna pod względem marketingowym, w filmach sprawdza się jako drugoplanowa bohaterka, ale kiedy chcą wokół niej budować akcję to wychodzi brak pomysłu.

W odróżnieniu od Henry'ego, Margot angażuje się też jako producentka ("Birds of Prey"), więc może mieć większy wpływ na to co dalej z Harley.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 26 Październik 2021, 13:39:24
Cytat: Juby w 25 Październik  2021, 16:27:35Nie zdziwię się jeśli po dwóch finansowych klapach uznali, że Harley jest za mało kasowa i jak z Supermanem-Cavillem, po prostu ją porzucą. :P

Oby nie, to fajna postać. Z filmu na film co raz ciekawsza!
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: LelekPL w 20 Grudzień 2021, 11:37:56
Cytat: Rado w 22 Październik  2021, 17:57:14Ponoć reżyser dostał przykaz, że musi ją użyć w filmie. Nie pamiętam gdzie to czytałem, ale coś kojarzę, że sam Gunn to powiedział.
A no proszę, czyli jednak dobrze to wyczułem.
Tytuł: The Suicide Squad
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 21 Grudzień 2021, 12:38:37
I dobrze zrobili. Harley jest cudna w tym filmie.