Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Flash (2023) - AKA trzeci Batman z Michaelem Keatonem

Zaczęty przez Juby, 27 Sierpień 2020, 09:17:02

kelen

Cytat: Juby w 15 Czerwiec  2023, 17:13:46Podobno jest jego panorama gdzieś w tle w jednym ujęciu, ale ja tego nawet nie wyłapałem (napisał mi o tym dziś @Crane, który też już jest po seansie). Jeśli planowałeś obejrzeć tylko dla Gotham, to nie masz czego tutaj szukać.

W dwóch ujęciach:

Spoiler
przy pierwszym wylocie samolotu z jaskini (do góry nogami) i kiedy Kara jest na dachu Wayne Manor.
[Zamknij]

Juby

#376
Racja. Z tym, że nie jest to Gotham z filmów Burtona, tylko jakakolwiek amerykańska/cgi metropolia wstawiona w tle.

Podobno tylko $9 milionów z pokazów przedpremierowych w USA. Cieniutko, zbliżoną do tego kwotę przed tygodniem mieli Transformers, którzy skończyli z $61 mln w weekend otwarcia.

Leon Kennedy

Ciągle liczę na lepsze otwarcie i długie nogi Pierwszy film o Flashu i szkoda jeśli nic nie zarobi. Oby miał fajne nogi 😄

newtime

Wątpię żeby miał długie, mimo ze oceniam go pozytywnie, to nie sądze żeby był to film na który ludzie chodzili by więcej niż 1 i polecali sobie nawzajem, no i pamiętajmy ze jest to film z uniwersum który regularnie wtapia pieniądze. Wydaje mi się ze też skończyły sie juz czasy gdzie samo nazwisko i grana przez niego kultowa postać przyciąga tłumy do kin jeśli film po prostu nie jest dobry tak jak w przypadku Indiany Jonesa gdzie sama marka po prostu nie wystarcza 

Leon Kennedy

Przy ostatniej części Spidera sentyment zdecydowanie wystarczył. Oczywiście, wróciła masa postaci i film jedzie cały czas na sentymencie, a nie na innych dobrych aspektach, ale to wystarczyło aby rozbić bank. Tutaj liczę, że Flash zarobi to co włożył, oby.

Juby

Spider-Man odniósł tak gargantuiczny sukces, bo był pierwszym takim wydarzeniem ever! Flash jest filmem spóźnionym o dobre dwa lata. Tylko w tym miesiącu do kin wyszedł inny film o multiwersum, który rozbił bank (Across the Spider-Verse). Sentymenty i reklamowanie tego tytułu "zderzeniem światów" najwyraźniej nie wystarczyło, a recenzje z godziny na godzinę są coraz gorsze.

Jeśli Flash nie zarobi w ten weekend nawet $70 milionów, będzie to najgorsze otwarcie dla aktorskiego filmu z Batmanem od czasu B&R Schumachera sprzed 26 lat i szósty z rzędu flop DCU (a przed nimi prawdopodobnie kolejny w sierpniu).

Leon Kennedy

CytatSpider-Man odniósł tak gargantuiczny sukces, bo był pierwszym takim wydarzeniem ever! Flash jest filmem spóźnionym o dobre dwa lata

Z jednym i drugim pełna zgoda. Flash zdecydowanie powinien wyjść prędzej!

CytatSentymenty i reklamowanie tego tytułu "zderzeniem światów" najwyraźniej nie wystarczyło, a recenzje z godziny na godzinę są coraz gorsze.

Zobaczymy, może jednak w ogólnym rozrachunku zaskoczy. Recenzje faktycznie gorsze, ale dalej w miarę satysfakcjonujące. Wiele aspektów się zgrało na taki, a nie inny odbiór... Jednak patrząc na inne filmy z DCEU mogło być zdecydowanie gorzej. 

Juby

#382
Nowe fotki z Flash Visual Companion:



A Keaton jednak promuje film, fotki z Paryża i Londynu:



MysiaParasolka

Czy wiadomo coś nt. ewentualnego artbooka z tego filmu? Titan Books miał świetne do Snyderverse, a tutaj dodatkowo Keaton/Kara zachęcają :)

Wayne

Cytat: newtime w 15 Czerwiec  2023, 10:58:48No fajnie ze Keaton po walce z pingwinem w kanałach na stał się wesołym bezdomnym staruszkiem gotującym makaron ze znajomością multiwersum w świecie gdzie jest jedynym super bohaterem tyle ze to nie ma żadnego sensu, naprawdę do tej roli najbardziej pasuje tobie właśnie batman Keatona?

Jedyne co wiemy, to że nie ma w tym świecie Supermana. Nie wiesz czy nie było tam innych bohaterów.

newtime

#385
Cytat: Wayne w 16 Czerwiec  2023, 23:41:45Jedyne co wiemy, to że nie ma w tym świecie Supermana. Nie wiesz czy nie było tam innych bohaterów.

Spoiler
Barry szukał zarówno Wonder Woman, Cyborga, oraz Aquamana i żaden z nich nie istniał , nie pamiętasz sceny w mieszkaniu gdzie dzwoni nawet do ojca aquamana? Po czym wyraźnie powiedzieli ze znają tylko batmana i nie ma nikogo innego
[Zamknij]

Juby

#386
Dokładnie, jest o tym mowa.
Spoiler
Batman to jedyny znany ludziom superbohater tej linii czasowej.
[Zamknij]

https://deadline.com/2023/06/box-office-the-flash-elemental-ezra-miller-1235418741/

$9,7 mln z pokazów przedpremierowych, szacowane $64 mln w weekend i $72 mln do poniedziałku. Słabiutko.

Ocena B od Cinemascore - najgorsza dla filmu DCU obok BvS Snydera (również "B"). No to można zapomnieć o długiej żywotności w kinach, widzom film spodobał się najwyraźniej jeszcze mniej niż krytykom. Nie spodziewam się nawet $200 mln w USA (John Wick 4 przy wyższym otwarciu, znakomitych recenzjach i wyższych ocenach widzów zarobił $187 milionów). Oczywiście Flashowi pomogą dni wolne od szkoły i święta (4th July weekend), ale nie na tyle, aby udało mu się wyjść na zero.

Poza USA też takie sobie otwarcia z tego co czytam. Na większości rynków zdecydowanie słabsze od ubiegłorocznego Batmana.

Leon Kennedy

Szkoda, że tak to poleciało w dół. Mimo wszystko często czytam, że to fajne dwie godziny jak na blokbuster, który ma być w tym przypadku czystą rozrywką. Dziś się przekonam i to w kilka osób, a to rzadko się zdarza 😉

Crowridd

#388
Dobre kino, bawiłem się świetnie. W końcu coś dobrego z DCU.
Przed senasnem obejrzany jeden trailer, spoilery mnie na szczęście ominęły, więc miłe zaskoczenia były.

Liczyłem na dobrą fabułę i się nie zawiodłem - był Flashpoint zrobiony na nowo i tego oczekiwałem.
Chciałem też, żeby nie był to kolejny crap scenariuszowy na miarę MoS czy BvS - udało się napisać coś lepszego - pomimo niskiej poprzeczki ryzyko było. Wyszedł film, który obejrzę raz jeszcze.

Wstęp i podprowadzenie do historii z Keatonem świetny.

Humor bardzo słaby i psuł odbiór całości + słabe CGI (może był to taki zamysł w niektórych scenach).
Pierwsze 15 minut filmu mocno crigne'owe.

Juby

#389
Cytat: Crowridd w 17 Czerwiec  2023, 15:02:21Chciałem też, żeby nie był to kolejny crap scenariuszowy na miarę MoS czy BvS - udało się napisać coś lepszego
Czy scenariusz Flasha był lepszy od MoS? Mam duże wątpliwości, a nawet jeśli, to Superman i tak wygrywał stylistyką, stroną wizualną, muzyką i wiele więcej.

Cytat: Crowridd w 17 Czerwiec  2023, 15:02:21Humor bardzo słaby i psuł odbiór całości
Coś ty :P

Cytat: Crowridd w 17 Czerwiec  2023, 15:02:21Pierwsze 15 minut filmu mocno crigne'owe.
Dla mnie super. Szczególnie logosy WB i DC z różnych epok oraz pojawienie się tytułu. Nie rozumiem tylko decyzji (taki obecny trend), aby czołówka była na końcu filmu. Przecież można było wstawić napisy kiedy Barry biegł do Gotham, a na końcu dać tylko jeden napisy (białe na czarnym tle).