Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Leon Kennedy

W sumie tylko Nolan miał jaja wywalić "Batman" z tytułu, chodź zrobił to dopiero przy drugiej części.

Johnny Napalm

Czyli to jakby potwierdza tezę, że po restarcie filmów, należy przypomnieć się widzom z nazwą bohatera. No kurdę, gdybym na przykład usłyszał, że wyjdzie Year One, to bym na początku długo nie kojarzył, że to może być właśnie to o Batmanie. Ha! A co dopiero z ludźmi nie żyjącymi komiksami?

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby


Juby


LelekPL

Na pewno nie będzie się rysowało tak łatwo jak te Burtona czy Nolana. Strasznie dużo różnych zagięć.

Ale nie można powiedzieć, że się człowiek nie spodziewał czegoś podobnego patrząc na logo na kostiumie.

Aha i na zwiastunie z DC Fandome jest Matt Reeves, który mówi, że przygotował jakiś film na ten event. Wątpię, aby to był pełen zwiastun, ale na bank coś pokaże.

Juby

Może podobną, klimatyczną zapowiedź co z Batmanem, tylko z Catwoman? :) Byłoby fajnie.

Juby

Czyli już oficjalnie - "The Batman" (niestety) na oficjalnym logo i plakacie autorstwa Jima Lee pod DC Fandome.




Leon Kennedy

Świetne logo i jeszcze lepszy Batman w wykonaniu Jima Lee. Nie powiem nakręcają mnie bardzo pozytywnie. Do tego ta cała czerwień, super.

Juby

Fajnie, że są konsekwentni w kolorystyce kampanii (czyli coś, na czym wyłożyli się przy reklamie TDKR Nolana). Logo i plakat spoko, trochę w stylu Godzilli Edwardsa sprzed 6 lat. Liczyłem na trochę bardziej komiksowy font, ale ten też nie jest zły i fajnie że nie powtórzyli czcionki, która mam wrażenie występuje na połowie plakatów blockbusterów od czasu 2012 Emmericha.

Wracając do tytułu (wiem, męczę bułę o taki szczegół :P) to niewiarygodny jest brak wyobraźni twórców w Hollywood i niefajnie będzie mieć na półce dwa filmy o tym samym tytule (bo w Polsce na 99% będzie to po prostu Batman, jakby robili remake hitu Tima Burtona). Cieszę się tylko, że nie jest to "Batman dwukropek bezsensowny podtytuł z Rise, Dawn, War, itp.".  :)

Johnny Napalm

Początkowo chciałem skrytykować to logo, jednak w połączeniu z napisem i z odpowiednią towarzyszącą kolorystyką nie jest w sumie takie złe. Nazwałbym je techniczno-mechanicznym, więc mam nadzieję, że odzwierciedla nieco przyszły charakter filmu.

THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Q

Cytat: Juby w 20 Sierpień  2020, 19:02:36(bo w Polsce na 99% będzie to po prostu Batman, jakby robili remake hitu Tima Burtona).
Zawsze mogą dać "Człowiek Nietoperz: The Batman" albo "Batman: Wybawia świat". Więc jeszcze nie narzekaj na polski tytuł, bo zawsze może być gorzej.

Ale niestety brak im pomysłowości jeśli chodzi o tytuły i osobiście preferowałbym jednak wzbogacony tytuł o jakieś określenie w stylu Batman - postrach nocy etc.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

W sumie racja. ;D

Logana przetłumaczyli na Logan: Wolverine, więc i tu nie zdziwią mnie cuda na kiju.

Q

Pamiętaj też o "Legion samobójców: The Suicide Squad".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

Ładny plakat i fajna estetyka, kryminalno-noir. Mam nadzieję że kostium na żywo będzie tak dobrze wyglądać jak na tym posterze ;)

Juby

#344
Był zwiastun.

O Qrwa! To na ten moment mój jedyny komentarz.

W zasadzie przestałem czekać na jakikolwiek inny film.