Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#1
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - Dzisiaj o 15:48:20
Ja czekam na Mroczne zwycięstwo, bo jeszcze tego nie czytałem. Ceny na Allegro mocno mnie odstraszały; czekałem na wznowienie. Chyba spoko ten komiks?

DLX Long kupuję - mam wersję Noir, więc w końcu wpadnie kolor.
#2
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez MJ - Dzisiaj o 10:24:51
Hmm i tym oto sposobem trzecie wydanie Long Halloween pojawi się na mojej półce, mam angielskie, mam od muchy, ale skoro dodatki to historia, a nie warianty okładek itp. to chętnie po to sięgnę, na wszelki wypadek mam już zamówione w empiku  :D

Co do Dark Victory to również mam dwa egzemplarze, ale chyba kupię również te nowe wydanie, bo niewykluczone że też będzie w nim jakiś ciekawy dodatek.
#3
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Juby - 24 Maj 2024, 15:52:38
Cytat: Juby w 08 Marzec  2024, 09:00:53przede wszystkim dziwna jest decyzja Egmontu z logo DC Polska po lewej stronie tytułu (po sobotnim video z zapowiedzią sądziłem, że dadzą je z prawej, a tytuł i twórców przesuną do lewej, wydawało mi się to oczywiste).
A jednak, nowe wydanie Długiego Halloween zostało wystawione na stoisku Egmont na trwającej obecnie Komiksowej Warszawie, i po fotkach w sieci widać, że na szczęście tytuł+twórcy dosunięci są do lewej, a logo DC jest w prawym górnym rogu :) Wiadomo już też czemu nowe wydanie jest o tyle stron grubsze od poprzedniego - dodano w nim nie tylko 30 stron materiałów dodatkowych, ale również Batman: The Long Halloween Special z 2021 roku - dotąd niewydany w Polsce. Z jednej strony - super sprawa! Z drugiej - to kontynuacja Mrocznego zwycięstwa, więc wypadałoby, żeby było dołączone do sequela w listopadzie, a tak otrzymamy odcinek pierwszy z dodanym trzecim, a dopiero potem odcinek drugi. Bez sensu, ale rozumiem, że Dark Victory jest pewniakiem sprzedażowym nawet "na goło", a do wydanego u nas już wcześniej trzykrotnie Halloween trzeba było coś dorzucić, aby zachęcić do zakupu niezdecydowanych.
#4
Uniwersum Batmana / Najlepszy rysownik
Ostatnia wiadomość przez MJ - 23 Maj 2024, 20:36:33
Daj znać jak wrażenia po lekturze  ;)  Polecam wszystkim Tm-Semic'i, totalnie inny klimat czytania komiksu, w takiej starej zeszytówce, na nieco pożółkłym papierze kredowym w gorące tudzież deszczowe popołudnie, ideolo.
#5
Uniwersum Batmana / Najlepszy rysownik
Ostatnia wiadomość przez Juby - 23 Maj 2024, 10:06:04
Cytat: MJ w 22 Maj  2024, 18:54:43Czytałem ostatnio TM Semic 1/98 gdzie właśnie za rysunki odpowiada Kelly Jones, muszę przyznać że mało który rysownik umie nadać takiego mistycznego klimatu jak Jones, no może jeszcze Mike Mignola. Historia była nawiązaniem do technik MK Ultra, a przeciwniczką tzw. "Śniąca". Polecam serdecznie na takie upalne dni świetnie pasuje.
Heh, akurat pół godziny temu dostałem smsa, że numery 1-2/98 czekają na mnie w paczkomacie. Pewnie do niedzieli przeczytam ;)
#7
Uniwersum Batmana / Najlepszy rysownik
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 22 Maj 2024, 19:39:16
Cytat: Juby w 22 Maj  2024, 11:45:55Po lekturze Kryzysu bohaterów i Batman/Catwoman pokochałem prace Claya Manna. Być może mój ulubiony z obecnie rysujących komiksy DC twórców.

Mann obok Janina i Mory jest u mnie w top 3 (z obecnych). Rysuje bezbłędnie.
#8
Uniwersum Batmana / Najlepszy rysownik
Ostatnia wiadomość przez MJ - 22 Maj 2024, 18:54:43
Czytałem ostatnio TM Semic 1/98 gdzie właśnie za rysunki odpowiada Kelly Jones, muszę przyznać że mało który rysownik umie nadać takiego mistycznego klimatu jak Jones, no może jeszcze Mike Mignola. Historia była nawiązaniem do technik MK Ultra, a przeciwniczką tzw. "Śniąca". Polecam serdecznie na takie upalne dni świetnie pasuje.
#9
Uniwersum Batmana / Najlepszy rysownik
Ostatnia wiadomość przez Juby - 22 Maj 2024, 11:45:55
Oj tak, że też do tej pory nie wspomniałem w tym wątku o Kelley Jonesie. Uwielbiam jego niepowtarzalny styl (no i jestem fanem długich uszu Batmana, a on rysuje najdłuższe).

Po lekturze Kryzysu bohaterów i Batman/Catwoman pokochałem prace Claya Manna. Być może mój ulubiony z obecnie rysujących komiksy DC twórców.
#10
Uniwersum Batmana / Najlepszy rysownik
Ostatnia wiadomość przez red fox - 22 Maj 2024, 10:41:59
Gdybym miał wybierać trójkę najlepszych rysowników Batmana to byliby to:

Kelley Jones
Jim Lee
Norm Breyfogle

Batman rysowany przez Jonesa jest taki drapieżny, groźny, zawsze podobał mi się ten styl, to jak rysował Batmana w ruchu, jego pelerynę a nawet Batmobil - szkoda, że Jego rysunki przypadły na agonię wydawnictwa TM Semic i "Batman and Superman" ??? .