Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: The Brave and The Bold

Zaczęty przez Q, 03 Kwiecień 2008, 22:46:20

Rexio

Zgadzam si? z tob?  8)  "Trzy razy Batman " to fajny odcinek , autorzy naprawd? mieli pomys?. Ale inne odcinki te? s? fajne , nie zapominajmy o tym . Chocia? z drugiej strony niektóre powinny trafic do archiwum zwanym "?mietnikiem"   :-\  Ale i tak to nie znaczy ?e ca?y serial jest do kitu , wr?cz przeciwnie  :D sam serial jest extra ,  8) chocia? , niektórzy mog? miec zastrze?enia co do wygl?du Batman'a i innych Super bohaterów czy Super bohaterek .

Q

#196
W Wielkiej Brytanii rozpocz?to dzi? emisj? ostatnich czterech odcinków serialu

Opis "Crisis: 22,300 Miles Above Earth!":
CytatTeaser: The Joker and other supervillains conduct a roast of Batman, and Jeffrey Ross is brought in as the star guest, but he distracts the villains while Batman escapes from the death trap, leaving the Dark Knight free to take down his enemies.
Main Plot: The Justice League International host a party on the Watchtower for themselves and the Justice Society of America, but the two teams fail to get along and a brawl breaks out. Meanwhile, Batman attempts to stop Ra's al Ghul's latest scheme but runs into trouble.


Opis "Mitefall":
CytatTeaser: In 1865, in parallel universe 5501, Batman helps foil an assassination attempt on the life of Abraham Lincoln by a robotic John Wilkes Booth.
Main Plot: Bat-Mite has grown weary of Batman: The Brave and the Bold, deeming its formula to be tired and repetitive, so he concocts a scheme to make it so bad that the network will have to cancel the show to make way for a darker one. Can Ambush Bug stop him?

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Batman:_The_Brave_and_the_Bold_episodes
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

Opisy kolejnych odcinków:

"Powerless!":
CytatTeaser: The Jokers of All Nations gatecrash the headquarters of the Batmen of All Nations in a bid to destroy them all.
Main Plot: Captain Atom, the newest member of the Justice League International, is drained of his powers when the team takes on his old enemy Major Force. As the League try to stop the villain's rampage, Captain Atom struggles to fit in without powers.

"Four Star Spectacular!":
CytatMain Plot: A compilation of four short stories:
Adam Strange in Worlds War - Having picked up a present for Alanna from Earth, Adam Strange spots that the zeta beams are firing everywhere in erratic fashion, and learns that Kanjar Ro, who is attempting to destroy Rann and take over the universe, is responsible.
Flash in Double Jeopardy - After saving him from Captain Boomerang, Flash (Barry Allen) tells Batman about an encounter he just had with Mirror Master and Abra Kadabra.
'Mazing Man in Kitty Catastrophe - 'Mazing Man cat-sits for a couple while they are out, but inadvertantly causes extreme damage to their home.
The Creature Commandos in The War That Time Forgot - The Creature Commandos go to Dinosaur Island to investigate the disappearances of some of the Allies, including Batman, and end up confronting the brains behind the plan: the Ultra-Humanite.

W ten sposób wszystkie odcinki B:TBATB zosta?y ju? wyemitowane. Teraz pozostanie czeka? na ich emisj? w Polsce, a pó?niej przyjdzie czas na nowy serial z Batmanem.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

8azyliszek

No jaki koniec, jaki koniec ja się pytam?? Właśnie obejrzałem ostatnie 4 odcinki i jestem zawiedziony. Myślałem, że twórcy skończą zaczęty w od. 3x6 wątek z Equinoxem a tu lipa  :(
- Crisis 22,300 Miles Above Earth! - b.dobry odcinek. W treserze pojawiają się prawie wszyscy wrogowie Batmana (Kapelusznika nie zauważyłem). Za to główna historia przypomina mi trochę odcinek z inwazją Darksida. Tyle, że teraz JLI nie kłóci się między sobą a z JSA.
- Four Star Spectacular! - Mi osobiście się nie podobał. Dobra była tylko historyjka z Flashem, pozostałe 3 IMHO słabe.
- Powerless! - Treser jest kompletnie odjechany - bardziej niż ten z Kosmicznym Duchem. Co to za Batmani i Jokerzy z innych krajów. Gdzie w uniwersum Batmana było coś takiego. Kompletne szaleństwo - nasz Batman jest tylko jeden :) Natomiast główna historyjka - nie wiedziałem, że Kapitan Atom był taki próżny. W JLU był to solidny i poważny żołnierz, a tu drugi Booster Gold :) No i drugi filmik z dzieciakami - prześmieszny.
- Mitefall! - Poezja! Po prostu lepszego zakończenia nie można było wymyślić. Autorzy mają masę autoironii i dystansu do siebie. Jest tu masa odwołań, bez znajomości których odcinek słabiej wypadnie w oczach nie wtajemiczonego widza. Batmite czytający książkę "Jump the Shark" i snujący plany jak zakończyć serial - przekomiczne. Przydało się przeczytać artykuł z Hataka "Przeskoczyć rekina" dzięki któremu wiedziałem o co chodzi.

ashelos

Mi się ten serial za bardzo nie podoba, z tego powodu tego że jest zbyt dziecinny. Ale zaznaczam że to jest moja subiektywna opinia.
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."

Vaherem

Byłem nastawiony krytycznie, ale po kilku odcinkach i przeczytaniu o co chodzi stwierdziłem, że to fajny eksperyment. Ostatnio widział odcinek w którym Batman musiał współpracować z Jokerem - walczyli przeciwko Batmanowi z innego wymiaru. Ów drugi batman wyglądał jak z 1 numeru, miał nawet fioletowe rękawiczki:) Genialne są te nawiązania.

Są jakieś filmiki, gdzie rozbiera się odcinki na kawałki i pokazuje wszystkie nawiązania?

8azyliszek

ashelos za mało odcinków obejrzałeś i stąd takie wnioski. W wielu odcinkach jest tyle podtekstów, nawiązań i historii uniwersum Batmana, że przeciętne dziecko tego nie zrozumie. Jak już to napisano w opisie tego serialu na tej stronie - to nie jest serial skierowany głównie dla dzieci.

Olek.b.10

Czy ktoś wie gdzie mogę obejrzeć odcinek "Powerless"?

Deuce

#203
Obejrzałem już cały serial. Trudno go jednoznacznie ocenić. Treść odcinków jest całkiem dobra. Najlepsze oczywiście nawiązania, nie tylko do historii Batmana, ale np. jednego z filmów James Bond. Z drugiej strony, forma serialu była okropna. Wszystko było zrobione jak dla dzieci z przedszkola, humor bywał dobry, ale czasami był też słaby, a nawet żałosny ( patrz ogólna postawa Aquamana czy Kapitana Atoma ).
Licząc od Batman The Animated Series do teraz, stawiam go na ostatnim miejscu w rankingu seriali animowanych, w których pojawiał się Nietoperz. Scena przyjęcia w Batcave, w ostatnim odcinku, jednak trochę wzrusza, że to już koniec...
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Pami

Ogl?dn??am ca?e dwa sezony. I powiem Wam szczerze, ?e kocham t? bajke ;)! Przede wszystkim dlatego, ?e to przez to zacze?am interesowac si? Batmanem. Raz prze??czaj?c sobie kana?y w telewizji trafi??m na odcinek z Catwoman. Ni ewiedzia?am, ?e On mia? z Ni? co? wspólnego. Pó?niej szuka??m notek o nich na internecie. W dniu dzisiejszym przesz?am ''Batman: Arkham Asylum'' i ogl?dn??am ''The Dark Knight'' Wi?c wiele zawdzi?czam tej kreskowce  ;D

Funky

Widziałem dzisiaj na CN odcinek w którym Batman był coś jakby opętany. Stał się wampirem i zamienił prawę całą JL w wampiry. Na sam odcinek natrafiłem dopiero kiedy połowa już mineła ale jak na tak dziecinny serial było to niezłe. Pamiętam kiedyś też klimatyczny odcinek jak Batman działał w XIX wiecznym Londynie wraz z Holmesem i Dr Watsonem. I to narazie tyle bo do reszty nie mogłem się przekonać (za dużo kolorów, dziecinady i humoru)

Q

Nie wszystkie odcinki "Batman: The Brave and the Bold" są pełne kolorów. O czym najlepiej świadczą odcinki "CHILL OF THE NIGHT!" ("Nie ma zmiłuj!"), czy "THE KNIGHTS OF TOMORROW!" ("Rycerze przyszłości!")

A odcinki, które oglądałeś to:
"DAWN OF THE DEAD MAN!" ("Zmierzch umarlaka!")  - z Holmes i Watsonem
"SHADOW OF THE BAT!" ("Cień Batmana!") w którym Batman przedstawiony jest jako wampir
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

Zdecydowanie ten serial jest zbyt...komiksowy :P Po prostu nie cierpię tych kiczowatych bohaterów jak Blue Beetle, Captain Atom etc. Po prostu nie mój klimat i nie ten Batman ;) Widziałem końcówkę "Chill Of The Night" i cóż nie zrobiło to na mnie wielkiego wrażenia. A wcześniej wspomniane przeze mnie odcinki były niezłe tylko na tle całego serialu.

Rado

Obejrzałem dziś ten odcinek, który wygrał w plebiscycie. Nadal mi się ta konwencja nie podoba, aczkolwiek chyba rozumiem popularność tego serialu. Takie podejście z jajem do postaci Batmana, śmieszne teksty, ciekawe gościnne występy i barwni wrogowie- to może się podobać. Jednak ja na "Night of the Batmen" raczej się nudziłem, jedynie podobało mi się kiedy Plasticman nie mógł zdecydować się, jaki wizerunek Batmana wybrać i ta ekipa która odwiedziła Gotham na końcu odcinka.

Leon Kennedy

Obczaj "Trzy razy Batman" jeden z najlepszych odcinków w historii seriali animowanych z Gackiem i czekam na opinie ;)