16 czerwiec 2021, 13:17:02

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Konwenty Komiksowe i inne spotkania komiksiarzy

Zaczęty przez Johnny Napalm, 20 kwiecień 2012, 19:52:48

kelen

Takich rozmariów giełdy raczej nie uświadczysz nigdzie poza Łodzią. Na Ligaturze będzie co najwyżej kilka stoisk, o ile w ogóle będze więcej niż jedno albo dwa.

Johnny Napalm

To jakie będą atrakcję - oprócz twojej prelekcji Kelen - to atrakcja sama w sobie, więc nie ma co pisać o rzeczach oczywistych, no może gdybyś podał jej temat?
Ktoś znany zawita na Ligaturę - z polskich lub zagranicznych twórców?
Szczerze, chciałbym się tam jednak okupić w komiksy, bo samo wspieranie PKP jakoś nie leży mi na sercu. :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen


Johnny Napalm

Widzę, że piątek prezentuje się chyba najzacniej. Przynajmniej dla fanów Batmana. Kurfaja, niestety pewnie nie uda mi się zwolnić z roboty wcześniej, żeby zawitać tam właśnie w ten dzień. Ale będę próbował.
Podsumowując - piątek - wykłady, twoje Kelen i Chudego, no a potem ten maraton z Batsem, który chyba dla wielu rozwiąże problem z noclegiem.  :D
Reszta tematów i imprez jakoś mnie nie rusza, bo co sądzić po tekstach typu: Czy dziewczyny też mogą rysować fajne komiksy?
Żenuła.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

nighty

mam nadzieję, że nikt się nie obrazi za ten mały spam tutaj, ale poszukujemy chętnych na wyjazd na tegoroczne japan expo/francuski comic con do paryża. mamy już około 30 zdecydowanych osób, trochę porezerwowanych pokoi w okolicznych hotelach, a w nich wciąż kilka wolnych miejsc. kwestia w tym, że wynajmujemy autobus i jeśli uda się zebrać 40 osób (brakuje nam jeszcze 13) to koszt przejazdu w obie strony spadnie z 700 do 400zł :) wrzucam tu informacje, bo może ktoś z was będzie zainteresowany? zwłaszcza, że zaczynają się już pojawiać informacje o tegorocznych gościach, będzie wśród nich między innymi david finch :3 więcej o imprezach: japan expo, comic con. po więcej szczegółów zapraszam na priv, dodam tylko, że interesują nas osoby zdecydowane, bo trzeba jak najszybciej podjąć decyzję odnośnie busa!

Johnny Napalm

Spam? Gdzie tam! :)
Ten temat służy właśnie takiemu organizowaniu się i informowaniu o festiwalach, które nie są aż tak bardzo znane, przynajmiej w naszym kraju.
Niestety, Nighty, ja od razu mówię nie. Cenię komiks francuski, chociaż nie do końca go rozumiem. ;) Japońskie klimaty to też nie moja bajka - to już nie te czasy, kiedy pasjonowałem się np DB.
Poza tym nie ufam polskim autobusom, szczególnie na długich dystansach.

Spróbuję się wyrwać na Ligaturę - jednak. Na razie nie będę kupował DC, może kupię go tam i wtedy wyjazd nabierzę dodatkowego sensu.
Ciekawe czy Multiversum będzie miało tam swoje stoisko?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

nighty

tam tak po prawdzie mało jest komiksu francuskiego jako takiego, po części comiconowej to raczej jak to na comiconach, międzynarodowi goście ze świata komiksu, fantastyki i seriali :) zresztą nam to tak na serio rybka, czy pojedzie ktoś zainteresowany expo czy ktoś chętny do pozwiedzania paryża, ważne, żeby zebrać komplet do autobusu i pojechać po najniższych kosztach :D

Proteus

19 kwiecień 2013, 19:57:00 #127 Ostatnia edycja: 19 kwiecień 2013, 21:51:06 by Proteus
Ligatura: Batman

Byłem, zobaczyłem, "Zeszyty Komiksowe" o Gacku kupiłem.

Konferencja o Batmanie przyznam nieco mnie zawiodła. Było topornie, a pomimo obecności redaktora Batcave oraz Chudolińskiego panowie raczej nie porwali tematu. No ale z drugiej strony ich ogólny opis fenomenu Batmana, musiał być rozwodniony przez wklejenie informacji o tworzeniu samego numeru "Zeszytów Komiksowych", wszystko w dodatku zamknięte w niecałej godzinie. Sam redaktor naczelny ZK Michał Traczyk wydawał się mieć temat i postać Mrocznego Rycerza w głębokim poważaniu.

Ale sam numer ZK o Batmanie mogę gorąco polecić. Naprawdę porządny zbiór konkretnych, soczystych artykułów analizujących Gacka. Z Chudolińskim nie zgadzam się w wielu kwestiach (szczególnie z jego podejściem filmów Nolana, o czym zresztą wspomniano na konferencji), ale przygotowując ten numer magazynu wykonał kawał imponującej roboty.

kelen

Wiesz, trochę trudno prowadzić spotkanie na temat czegoś, co dopiero wyszło i nikt tego nie czytał :) To jest, można by się rozdrabniać i gadać o tym, co jest napisane, ale moim zdaniem byłoby to bardzo źle, bo zdradzałoby za bardzo treść tego, co czytelnik ma dopiero odkryć no i sam nie do końca by wiedział o co chodzi. Tematem spotkania był ten numer Zeszytów Komiksowych dlatego starałem się pociągnąć pewne rzeczy, które zostały tam wspomniane i omówienia ich głośno. Ale godzina to za mało czasu i nie przerobiłem nawet połowy punktów, które chciałem obgadać.

A drugi Michał, siedzący z boku cicho niestety wiele do powiedzenia nie miał, bo o Batmanie nic nie wie i za bardzo go nie interesuje. W sensie, tak mi powiedział. Więc cnie chciałem go męczyć dziwnymi pytaniami, na które by nie odpowiadał i wolałem, żeby przekazał trochę na temat idei Zeszytów.

Johnny Napalm

WSKa zbliża się wieeelkimi krokami... i super! ;D Wpadacie? 18 - 19 maja, więc pora zbierać już hajs, chociażby żeby przeprowadzić okupacje... ekhm, misje stabilizacyjną na stoisku Multiversum.
I przy okazji... gdy gościu z CK powiedział mi gdzie będzie się to odbywało, to myślałem, że robi sobie jaja. Nieźle. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

PieSzy

Ktoś z Trójmiasta lub okolic wybiera się na Trójmiejski Festiwal Komiksu?
Kilka osób się już zebrało, ale jak to zazwyczaj bywa: im więcej tym lepiej :)

Oficjalna strona wydarzenia:
http://www.bfk.hanami.pl/

kelen


Bless

Huh a cio to ?? Powiedz coś more about it kelen

Johnny Napalm

Polcon się skończył, a ja dowiedziałem się o jego terminie dopiero dzisiaj. Niezła lipa, he he...

Łódź się zbliża, tu dum tu dum tu dum... dum dum. Strach się bać.
Będziecie?

Jako że w związku z nową pracą mam jakieś tam możliwości, wpadłem na pomysł zorganizowania czegoś na kształt konwentu korzystając z lokalizacji, którą dysponuję.
W sumie, wystawcy i twórcy, których udałoby się zorganizować, byliby zwolnieni z wszelkich kosztów, podobnie jak zwykli uczestnicy. Wszystko byłoby za darmo, bo moja firma nie może zarabiać.
Być może udałoby się jednak wysupłać pare złociszy na jakieś ewentualne nagrody. Ale to jeszcze nic pewnego.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby zaangażowanie kogoś znanego w ten konwent, kto byłby lokomotywą całego projektu. I tu myślałem o Papciu Chmielu, postaci wyjątkowo barwnej, na spotkanie z którym przyszłoby wielu ludzi z czystej ciekawości. No, to na razie takie życzenie, bo Papcio może mieć inne plany, chociaż po prawdzie mam na myśli wiek tego Pana.
Podobnie myślę, że i IPN mógłby pokazać się u nas ze swoimi komiksami historycznymi.
No ale nie samym Papciem konwent żyję i jeśli macie jakieś pomysły na uatrakcyjnienie takiego spotkania to, jestem oczywiście otwarty na propozycje, jak i sugestie co do terminu, który byłby idealny dla większości osób. Heh, po raz pierwszy konwent przyszedłby do góry, a nie góra... na konwent? Ha! :)
Szczerze, bardzo liczyłbym na Wasze rady i sugestie co do sposobu organizacji podobnego przedsięwzięcia. Szczególnie zależałoby na opini kogogoś takiego jak np Kelen, czyli kogoś komu konwenty są znane od stu lat i wie o nich prawie wszystko.
Konwent odbywałby się w Warszawie. Termin nie jest jeszcze ustalony - sugestie mile widziane. Wstęp bezpłatny. Oferujemy sale, nagłośnienie, sztalugi, potykacze i rzutnik. Co tu jeszcze?
Ok, będę Was informował o wszelkich nowościach, gdy tylko pojawią się konkrety, ale jeszcze raz bardzo bym Was prosił o wsparcie w organizacji, czy pisaniu scenariusza takiej imprezy.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

Johnny, a o jakim miejscu mówimy dokładnie? I czy zrobienie takiego konwentu nie wymaga też jakichś robót papierkowych?

W Łodzi będę jak zawsze, poza tym w następny tydzień będę na Fantasy Expo i być może Japaniconie, który jest z kolei 2 tygodnie po Łodzi.