Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

LelekPL

Co do zmiany Batmana to wydaje mi się nieunikniona nawet na dłuższy czas. Zmiany społeczne powodują, że gloryfikowanie miliardera staje się mało popularne i mało... etyczne. Przekazanie maski komuś z niższej klasy powinno to naprawić... ale nie wiem czy to nadal będzie Batman. Może coś na zasadzie Maski Zorro czy Hrabiego Monte Cristo, gdzie Bruce przekazuje komuś biednemu swój majątek, szkoli go i nadal nowy Batman ma pełno kasy i gadżetów do dyspozycji. Ale skoro to ma być Luke Fox to też to nie pasuje, bo tamtego rodzina też jest nadziana :P to że jest czarny akurat nic nie zmienia :P

Oczywiście po jakimś czasie Bruce wróci do bycia Batmanem. Albo poprzez kolejny wątek wprost z telenoweli (ugh main continuity :( ) jak np rozwód z Catwoman i depresję, albo kolejny reboot. O ile Batman jest symbolem, o tyle zawsze jest to Bruce Wayne ;)

Juby

Dla mnie Batman = Bruce Wayne, a Bruce Wayne = Batman. Powody zmiany na tym stanowisku nie leżą w kręgu moich zainteresowania ;) a brak Bruce'a Wayne'a jako Batmana sprawił, że mimo kilku okazji odmówiłem sobie kupna komiksu Mroczne odbicie (bo przeczytałem, że Batmanem jest Dick Grayson). Także nie wróżę takiej zmianie sukcesów, spodziewam się po niej znacznego spadku sprzedaży serii i powrót Wayne'a po max. kilkunastu miesiącach.

Cytat: kelen w 26 Kwiecień  2020, 15:04:54Detective Comics będzie lecieć do 1 tomu na nowo, tak jak Superman i Action Comics. "Batman/Catwoman" jest kontynuacją rungu Kinga w Batmanie. Seria jeszcze nie zaczęła być wydawana.

Dzięki za sprostowanie. ;)

Fajnie wiedzieć i fajnie jeśli mają lecieć od początku z nowymi okładkami. Lubię miękkie oprawy, ale nie lubię tego, że grzbiety DC Rebirth są robione pod jeden szablon, wolę gdy jest "kolorowo" na półce, a wydaje mi się, że tak jest obecnie z Supermanem i Action Comics, a więc i tu liczę na poprawę okładek.

Juby

#452
Zgodnie z tym co napisał kelen, Detective Comics rusza z nowymi okładkami i nową numeracją. Egmont opublikował dziś swoje zapowiedzi na lipiec, a w nich pierwszy tom.



To jedyny tytuł z Batmanem zaplanowany na czerwiec-lipiec tego roku (brak czegokolwiek z DC Deluxe, DC Black Label, czy Old DC). Teraz pozostaje nam tylko czekać na pełny katalog na 2020, który pojawi się lada dzień.

Myślicie, że choć nie czytałem dotyczasowych Detective Comics (ani tych z TheNew52, ani z DC Rebirth), to mogę zacząć przygodę z tą serią od nowego tomu? Czy to będzie bezpośrednia kontynuacja i najpierw powinienem nadrobić wszystko z ostatnich 7 lat? :P

Juby

#453
No i jest - plan na 2020


Maj
Kryzys Bohaterów - 79,99 zł

Lipiec
Batman. Detective Comics, Tom 1: Mitologia - 39,99 zł

Sierpień
Harley Quinn, Tom 5: Głosujcie na Harley - 39,99 zł (DC Odrodzenie, ostatni tom serii)
Batman, Tom 11: Upadek - 39,99 zł (DC Odrodzenie)
Batman. Detective Comics #1000 - 49,99 zł

Wrzesień
Uniwersum DC według Mike'a Mignoli - 134,99 zł (DC Deluxe)
Batman Black & White, część 1 - 200 zł (Batman Noir)
Batman Black & White, część 2 - 200 zł (Batman Noir)
Batman: Ostatni Rycerz na Ziemi - 79,99 zł (DC Black Label)
Lewiatan - 89,99 zł
Liga Sprawiedliwości, Tom 4: Szósty wymiar - 49,99 zł

Październik
Batman. Detective Comics, Tom 2: Arkham Knight - 49,99 zł
Zegar Zagłady - 99,99 zł

Listopad
Batman, Tom 12: Miasto Bane'a - 69,99 zł (DC Odrodzenie)
Batman, który się śmieje, Tom 2: Zarażeni - 99,99 zł
DCeased - 79,99 zł
Joker: Zabójczy Uśmiech - 79,99 zł (DC Black Label)

Grudzień
Powrót Mrocznego Rycerza: Złote Dziecko - 49,99 zł (DC Black Label)


Jeśli niczego nie przegapiłem (w razie czego niech ktoś mnie poprawi), to chyba wszystkie komiksy z udziałem Batmana, bądź postaciami z jego świata (takimi jak Harley Quinn) zaplanowane na ten rok. Nie ukrywam, jestem rozczarowany brakiem jakiegokolwiek Batmana z cyklu Old DC, z którego na razie wyszły jedynie Ptaki nocy i które chyba w ogóle trafiło do kosza. Z drugiej strony, może to nawet lepiej, bo 2020 i tak jest dla mnie rokiem nadrabiania zaległości. Może w przyszłym uda się im wydać więcej rarytasów, na które czekam. :)

Rado

Na siłę można powiedzieć, że Batman Black and White jest ze starego DC, bo w końcu powstało to w zamierzchłych już czasach. No, ale to jest tak jakby oderwane od głównego nurtu. Generalnie cieszę się bardzo, że wznawiają właśnie black and white. Chodziłem nawet ostatnio z zamiarem przeczytania ponownie tych starych wydań od Semica. Jestem tylko ciekaw co to będą za tomiszcze po 200zł każdy? Dotychczas ukazały się cztery wolumeny, to może Egmont połączy to wszystko i zrobi po prostu z tego dwa? A może jest jakaś nowa edycja, której nie kojarzę.

LelekPL

Z tego zestawienia chyba właśnie Black and White warto będzie zdobyć. A tak btw to czy Damned już wyszło w Polsce? Polecacie?

Juby

Batman: Black & White od Tm-Semic kupiłem w środę i dziś skończyłem czytać drugi tom. Tak więc wydanie akurat tych historii akurat w tym roku z Old DC interesuje mnie najmniej. :-\ Poza tym zerknijcie na cenę, znowu oszaleli z tym Noir.

A jaka będzie zawartość? Albo pierwsze dwa tomy, albo w pierwszym 1 i 2, a w drugim 3 i 4. Tutaj wydania amerykańskie.
https://www.goodreads.com/series/51221-batman-black-and-white

@Lelek
Tak, Przeklęty trafił do sprzedaży z pół roku temu. Moją krótką opinię znajdziesz w temacie z recenzjami. Choć treść to zupełnie nie moja bajka, polecam choćby dla strony wizualnej i ogólnie wydania Egmontu w powiększonym formacie, które robi wrażenie. No i cena jest atrakcyjna, w niektórych sklepach możesz go dostać już od 45 zł - za takie wydanie naprawdę warto.

EDIT:
Jak tak teraz patrzę na tę rozpiskę, to na razie zapowiada się, że może kupię po jednym z tych komiksów miesięcznie (albo mniej, w zależności jakie finalnie okażą się zawartości). Czy w tym Uniwersum DC Mignoli zawarta będzie Zagłąda Gotham? Bo wtedy nie będę kupował starego wydania od Egmontu, bądź z WKKDC.

Rado

"Zagłady Gotham" tam nie będzie, możesz śmiało kupować starsze wydania. Co najwyżej będą okładki tylko z "Zagłady". Ogólnie pewnie kupię, ale z tego co widzę, to jest to zbiór prac Mignoli jeszcze przed Hellboyem, gdzie jego styl nie jest jeszcze tym z czego znamy go dzisiaj. Tak mi się przynajmniej wydaje. No i raczej mało tam będzie Batmana. Tutaj spis:

https://leagueofcomicgeeks.com/comic/6899142/dc-universe-by-mike-mignola-tp

Juby

Ślicznie dziękuję za odpowiedź i powyższy spis. Rzeczywiście, zaledwie 2 z 14 historii tego wydania to historie z Batmanem. W takim razie na pewno wstrzymam się z zakupem do przeczytania opinii i jakiejś dużej promocji (podejrzewam, że trudno będzie to znaleźć poniżej 90 zł), o ile w ogóle się zdecyduję.

Cytat: Rado w 27 Listopad  2019, 12:23:48Cześć, wiem że na forum praktycznie nie rozmawia się już o komiksach, forum Batcave przekształciło się w forum filmowe, ale zaryzykuje brak odpowiedzi i zapytam: czytał może już ktoś Batmana Przeklętego?

Minęło pół roku i sytuacja na forum chyba znacznie się zmieniła. Lepiej? ;)

Logan

Juby zainwestuj w Mroczne Odbicie - najlepsza historia ever z cyklu Detective Comics. Zapewniam Cie, że nie pożałujesz. Też jestem zwolennikiem Waynea w roli Batmana, ale naprawdę mało jest tak dobrych opowieści okolonietoperzowych.

Juby

Dzięki za rekomendację. Może kiedyś się skuszę, ale na ten rok mam komiksowych planów zakupowych za jakieś 2 tyś. złotych, więc Mroczne Odbicie będzie musiało poczekać.

Rado

Heh, no lepiej lepiej - muszę to przyznać. Nie jest wciąż tak jak bym chciał i tak jak pamiętam, że kiedyś było, no ale tamte czasy już raczej nie wrócą. Sytuacja się poprawia więc nie narzekam.

Również polecam "Mroczne Odbicie" i również pomimo faktu, że ja także nie trawię za bardzo innego Batmana niż Bruce Wayne. Szczególnie widać, że pod maską Nietoperza kryje się Dick w scenach walki. Szpagaty i inne akrobatyczne sprawy. Nie wiem co tam masz na liście do kupienia Juby, ale "Mroczne Odbicie" przesuń trochę do góry, bo to ciekawa i mocna rzecz.

A z takich aktualnych rzeczy, to przeczytałem właśnie "Harleen" i bardzo mi podeszła. Recenzja już się pisze.

Juby

#462
Kupiłeś polską Harleen, czy oryginał z tą znakomitą obwolutą?
https://twitter.com/andykhouri/status/1214354729263779840

Tamte czasy raczej nie wrócą, bo od ponad roku masa osób przeniosła się na forum stricte komiksowe. Staram się zachęcić część starszych userów do powrotu na forum BC, czasami się udaje, czasami nie. Muszę napisać do Kujawa, bo łatwo go znaleźć na fejsie. Poza tym, na BatCave szykują się pewne zmiany, więc myślę że sporo osób może jeszcze wrócić do jaskini nietoperza w drugiej połowie roku. ;)

Moja lista zakupowa na ten rok na pewno obejmuje dalsze nadrabianie TM-Semiców, a także serii, które są w całości dostępne w sklepach, jak Gotham Central (kolega polecał mi ją już w 2017, strasznie długo z tym zwlekam), Superman/Batman, JLA Morrisona (pierwszy tom odbieram jutro), Catwoman, no i sporo innych tytułów DC Deluxe, jak Earth One, Rok 100, Gotyk, Batman/Dredd. Sporo tego, oby starczyło wypłaty. ;D Z Black Mirror się wstrzymam aż potwierdzą, lub nie kolekcję Batmana, bo wchodzi w jej skład. Jeśli jej nie będzie w tym roku to pewnie nie będzie jej wcale, a wtedy Mroczne odbicie wejdzie do moich planów zakupowych na 2021.

Logan

Z rzeczy które wymieniłeś Juby bardzo podszedł mi Gotyk. Klimat LotDK, obrazujący brudne Gotham, wymieszany z mrocznym, okultystycznym podejściem typowym dla Morrisona. Wciągająca historia.

Rado

Kupiłem polską wersję, ale kurde, ta obwoluta to naprawdę miazga! Szkoda, że u nas nie dało rady jej wydać.

Muszę kiedyś jeszcze raz przeczytać sobie "Gotyk", bo pamiętam, że niespecjalnie mi podszedł w przeciwieństwie do większości rzeczy z LotDk jakie czytałem.