22 styczeń 2021, 22:25:53

Aktualności:

Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!

Bat-kostiumy

Zaczęty przez MJ, 20 marzec 2008, 22:12:43

MJ

Nie jestem pewien na 100 % , ale słyszałem kiedyś że chodziło o prawa autorskie do logo i prace na kostiumem rozpoczęto zanim je dostali , więc dopiero w Batman Returns logo na kostiumie wygląda klasycznie.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

LelekPL

Cytat: Funky w 11 styczeń  2018, 23:35:02
Ktoś może wie dlaczego kostium z Batmana 89 ma takie...dziwne logo nietoperza?
Na plakacie ogonek wygląda normalnie a na kostiumie jest lekko zmodyfikowany.
Kiedyś słyszałem czemu taki symbol został użyty...

ale teraz nie pamiętam :P

Juby

^ Nietypowe logo na pierwszym kostiumie Keatona wynikało z brak praw do znaku towarowego w czasie, kiedy projektowano batsuit, czy coś w tym stylu. Później je uzyskano, więc Anton Furst, albo Alan Menken (nie pamiętam już kto, może żaden z nich) mogli zaprojektować logo do czołówki i które później reklamowało sam film na plakatach. Jednak na kostiumie zostało już takie z dwoma dodatkowymi ząbkami na dole, usunięto je dopiero przy tworzeniu stroju do kolejnego filmu. Później logo z dodatkowymi rogami się przyjęło się również w kilku historiach komiksowych i chociażby w grze Arkham Asylum.

A temat otworzyłem ponieważ właśnie opublikowano jak prezentować się będzie Batman w nowym projekcie DC w przyszłym roku, czyli w Future State: Dark Detective.

Lipa :P

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

No dramat, ale nowy Batman będzie miał dobry strój. Dziwne tylko, że to będzie pierwszy czarny Batman i zakrywają jemu usta. Być może będzie udawał starego Batmana.

Juby

To będzie ten czarny Batman? Myślałem że porzucono ten pomysł i całej nowej generacji DC, Jim Lee coś o tym mówił w wywiadzie jakiś czas temu.

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

No tak. To się 5G nazywa. Tylko jeszcze nie wiadomo kto będzie tym Batmanem. Prawdopodobnie jeden z synów Foxa.