24 Maj 2019, 11:30:33

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM


Oscary i inne filmowe nagrody

Zaczęty przez LelekPL, 13 Luty 2011, 23:18:39

Juby

Cytat: LelekPL w 13 Marzec  2019, 15:55:43Normalnie czuć z treści jak się piana toczy z ust na myśl o tych oscarach dla biednej Czarnej Pantery.
Nie wiem, w którym momencie, bo zlewam wszelakie nagrody filmowe.


Podsumowując. Pantera, który zebrał prawdopodobnie najlepsze recenzje dla filmu superhero / adaptacji komiksu w historii kina, został obsypany worem nagród (nawet tych ewidentnie niezasłużonych) i osiągnął drugi największy sukces kasowy 2018 roku, film o którym trąbi się we wszelakich mediach od trzynastu miesięcy, nie jest przereklamowany, a oceniony przez krytyków gorzej Ant-Man, który nie zarobił nawet połowy tego co Pantera, nie został nigdzie wyróżniony, o którym się nie mówi, kolokwialnie mówiąc - wszyscy mają ten film w dupie - jest?Twoje pojęcie "przereklamowania" to dla mnie jakaś abstrakcja. W 2012 wyszedłem z kina z Avengers, dobrze się bawiłem, oceniłem na 7/10, a jak zobaczyłem jakie film zbiera recenzje, oceny widzów i ile zarabia, od razu cisnęło mi się na usta, że jest przereklamowany. Pantera też mi się podobał, ma u mnie 6+/10. Wybieranie filmów "przereklamowanych" z grona tylko tych, które się nie podobały w danym roku to... ponad moje siły. EOT.
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

14 Marzec 2019, 02:21:48 #91 Ostatnia edycja: 14 Marzec 2019, 02:42:50 by LelekPL
Cytat: Juby w 13 Marzec  2019, 23:25:08został obsypany worem nagród (nawet tych ewidentnie niezasłużonych)
Według ciebie*

Tak jak mówiłem, inna definicja słowa "przereklamowany". To nie jest nic trudnego do zrozumienia.

Ale jeśli chcesz przykładu liczbowego to:
średnia ocen Pantery to 8/10 - moja to 7/10
średnia ocen Ant-Mana to 7/10 - moja 3.5/10
Drastyczna różnica. Średnia ocen widowni Pantery (przykład, który mnie nie interesuje, podczas gdy Ciebie najwidoczniej tak) jest jeszcze niższa, podczas gdy Ant-Mana wyższa. Jakby nie patrzeć, dla mnie Ant-Man jest znacznie bardziej przereklamowany. Ale co ja tam wiem, ty znasz MOJĄ opinię lepiej :P

Juby

Cytat: LelekPL w 14 Marzec  2019, 02:21:48Według ciebie*Przy Czarnej Panterze twórcy VFX nie wyrobili się z terminami (fakt), przez co w filmie znalazły się dziesiątki, jeśli nie setki ujęć z nieskończonymi efektami, zwłaszcza w ostatnim akcie. CGI obiektywnie niedokończone = CGI złe. Więc jeśli Pantery nie porównywano z innymi filmami, z nieskończonymi efektami (a nie porównywano), nie może on mieć najlepszych efektów wizualnych ubiegłego roku, bo w innych filmach dopracowano je w 100%. Tymczasem nie tylko go w tej kategorii wielokrotnie nominowano, ale również wygrał nagrodę BAFTA, Satelitę i nagrodę Critics Choice (ewidentnie za bycie Black Panterem, nie za jakość). Tymczasem, gdy doszło do nominacji nagród VES i Oscarów, gdzie do grona nominowanych kandydatów rozpatrują fachowcy od VFX, Pantera nie dostał żadnej nominacji.

Poniżej przykłady ujęć z Czarnej Pantery, w której ludziki copy/paste z innym kontrastem i nie dające cienia stoją na odbijającej od nich skale, rana przechodzące przez udo i dłoń Okoye, oraz Killmonger zalewany niezrenderowanym do końca kostiumem.
Cytat: LelekPL w 14 Marzec  2019, 02:21:48Ale jeśli chcesz przykładu liczbowego to:
średnia ocen Pantery to 8/10 - moja to 7/10
średnia ocen Ant-Mana to 7/10 - moja 3.5/10

Na takiej zasadzie mogę powiedzieć, że najbardziej przereklamowanym filmem 2016 jest BvS. I kit, że film jest najgłośniejszą wtopą, po której równo pojechali krytycy. Średnie z recenzji dają jakieś 4-5/10, a ja wystawiam 1. A box office'owy film roku Civil War, którym ludzie się zachwycali, dałem 6, jego średnie z RT i MTC dają około 8/10, więc różnica jest mniejsza. :P

Twoje myślenie, czy też definicja "przereklamowania" jest inwalidą, taka jest moja opinia. Uparte powtarzanie, że nie interesuje cię ocena widowni również, bo w czym zwykły widz jest gorszy od jakichś krytyków zza granicy? Dla mnie opinie nieznanych mi krytyków z rottentomatoes są warte tyle samo, co opinie nieznanych mi userów IMDb. Jedyne opinie na temat filmów jakie mnie interesują, to osób które znam (np. kolumna oceny znajomych na Filmwebie).

PS
Pantera ma 88/100 na MTC i 8,85/10 u TopCritics na RT, więc raczej średnia ocen to 9/10, nie 8, a ty na Filmwebie masz wystawione 6/10 (tyle samo co ja), nie siódemkę, więc trochę zakłamujesz swoje własne przykłady liczbowe. :P
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

14 Marzec 2019, 17:01:24 #93 Ostatnia edycja: 14 Marzec 2019, 17:36:08 by LelekPL
Piszę Ci to po raz ostatni bo mam DOŚĆ Twojej osoby. Jesteś MĘCZĄCY, CHAMSKI (inwalida!?) i NIESPOTYKANĄ stratą czasu.

Efekty to jak niemal wszystko kwestia opinii. Więc jakiekolwiek pisanie, że jest inaczej jest niepotrzebne i nie warte dyskutowania.

Jeśli BvS oceniłbyś na 1 a film aż tak źle nie był przyjęty to jest przereklamowany w tej hipotetycznej sytuacji. Taka prawda.

A oceny widzów się nie liczą bo każdy debil może wystawić 1/10 bez oglądania filmu. Nie można tego zweryfikować, więc ich wartość jest zerowa. Jeśli do tej pory nie wiedziałeś czemu to jest debilna statystyka to współczuję.

A Pantera ma 8,2/10 u wszystkich krytyków, a u mnie ma 7/10. Ocena na filmwebie się nie liczy bo jest stara, ale ty wiesz lepiej :P

Żegnam natręta, a więcej i mniej poprawnie w PW

Juby

"Przereklamowanie" z definicji oznacza coś przecenianego / zbyt pozytywnie odebranego. Głośno krytykowane, jedno z największych rozczarowań finansowych tej dekady, czyli film odebrany negatywnie (BvS), nie może być przereklamowany, nie ważne jaka jest różnica w mojej i średniej ocenie krytyków, względem innego filmu.

Nie wiem "lepiej", tylko piszę co pamiętam z tego, jak oceniłeś film na Filmwebie (bez ponownego sprawdzania). Tyle.


Na twoje obraźliwe prywatne wiadomości nie będę odpowiadał. Wypowiadam się obecnie na co najmniej pięciu forach i nikt nigdy nie miał problemu z tym jak piszę, nigdy nawet nie dostałem ostrzeżenia. Tylko ty coś do mnie masz. "Chamski" - napisał ktoś, kto na moje pytanie "Say what?" odpisał
Cytat: LelekPL w 22 Styczeń  2019, 22:11:58Say srak.
Tobie wolno jechać po zdaniu kogoś innego, tobie wolno np. rzucać dwuznaczne komentarze do ciągle pochlebnych opinii Leona na temat filmów, ale gdy znajdzie się ktoś, kto nie zgadza się z twoim, dyskutuje o tym, stara ci się przedstawić swój punkt widzenia i może próbować przekonać cię do zmiany stanowiska jeśli twoje uważa za błędne (w końcu to forum DYSKUSYJNE), to zapuszczasz korzenie, każesz się odwalić i nie powtarzać się, po czym wrzucasz do ignorowanych. Kilkukrotnie pisałeś na forum sformułowania typu "jak nie masz nic nowego do napisania, to nie pisz", a twój "chamski" post sprawił, że nowy użytkownik Hyper, opuścił forum po zaledwie dwóch dniach i napisaniu trzech postów. Jesteś moderatorem, a czasami zachowujesz się tak, jakbyś chciał żeby forum umarło śmiercią naturalną, żeby nikt nie dyskutował (szczególnie nie po twojej myśli), tylko wygłaszał co ma do powiedzenia i już. Nie pozwolę na to. Dlatego proponuję ci wyjąć kijek, złapać trochę dystansu i przestać się obrażać, gdy prowadzony dialog nie przebiega po twojej myśli, bo nie wierzę, że ktoś mógł uznać tekst o "definicji-inwalidzie" za chamski (przecież memy spolszczające tę frazę są stare jak świat :P).

Ja cię nie wrzucam do ignorowanych (nigdy nigdzie tego nie robię). Chcesz uważać drugiego Ant-Mana za najbardziej przereklamowany film ubiegłego roku? Okej, zostawiam temat. W końcu, tak jak napisałeś, to twoje nagrody.

Pozdrawiam.
"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Johnny Napalm

Nagrody Lelki od lat stają się coraz mniej obiektywnym sposobem nagradzania filmów. Gala Lelków przyciąga coraz mniejszą widownie, może dlatego, że jej nie ma. Poza tym LelekPL jest pod coraz większym naciskiem lobby lelkowego, które wymusza ciągłe zmiany w sposobie jego głosowania. Jednym słowem, to lobby strasznie miesza mu w jego punktacji.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Wszystko przez upolitycznianie całej ceremonii :P #kiedysbylolepiej :P