23 listopad 2020, 23:18:32

Aktualności:

Trwają zmiany na forum.

UWAGA: MOGĄ WYSTĘPOWAĆ PROBLEMY Z WYSYŁANIEM MAILI Z FORUM

Batman - przewodnik dla początkujących.

Zaczęty przez deadpool92, 24 luty 2008, 22:52:57

Vanres

Jesteście wielcy. Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi. "Jedna fota i gotowa robota." ;D

Shadow of the Bat

23 październik 2020, 23:43:49 #361 Ostatnia edycja: 23 październik 2020, 23:52:40 by Shadow of the Bat
Cytat: Vanres w 23 październik  2020, 12:16:25Witam wszystkich serdecznie. Planuję zacząć. (czytać komiksy oczywiście) Mam już zamysł, ale pytań przybywa. Plan jest taki: Batman tom 1 "Trybunał sów" i po kolei całą serię.
Pytanie 1. : czy trzymać się numeracji zeszytów, czy może chronologii czyli najpierw tom 4 "Rok zero"?
Pytanie 2. Czy warto uzupełniać serią Batman Detective Comiks?
Pytanie 3. Jak do tego ma się serial "Gotham" na netflixie? (ile obejrzeć i po którym tomie?)
Pytanie 4. Czy szpon jest wart uwagi? jeśli tak to (ile przeczytać i po którym tomie?)
Uff. No to tyle.

Moim zdaniem powinieneś trzymać się numeracji i przeczytać Batmana z New 52 od tomu nr 1 do nr 10. Są to znakomite historie. Następnie jeśli będzie ci mało możesz przeczytać Wiecznego Batmana tomy 1-3 a następnie sequel czyli Wieczny Batman i Robin tomy 1 i 2.

Poza tym polecam ci także klasyki czyli najlepsze lub najważniejsze komiksy z Batmanem. Wśrod nich:

Batman: Rok Pierwszy
Batman: Długie Haloween
Batman: Mroczne zwycięstwo
Batman: Azyl Arkham
Batman: Zabójczy żart
Batman: Śmierć w rodzinie
Batman: Narodziny demona
Batman: Knightfall
Batman: Hush
Batman: Mroczne odbicie
Batman: Powrót Mrocznego Rycerza
Batman: Biały Rycerz

Wszystko zostało wydane w Polsce aczkolwiek Knightfall tylko w formie zeszytówek. Tomy musiałbyś zamówić np w sklepie Multiversum. Ogólnie zazdroszczę ci tego, że będziesz miał okazje poznać te wszystkie genialne historie po raz pierwszy. :D Polecam też tę chronologiczną listę komiksów z Batmanem.  KLIK

Vanres

Dzieki Shadow. Zrobię tak jak sugerujesz. Potem wrócę z pytaniami. Ale to potrwa trochę. ;D

Juby

Jeśli już proponujemy w jaki sposób zapoznawać się z komiksowym Batmanem nie tylko poprzez serię rozpoczętą Trybunałem Sów, to moim zdaniem najlepsza jest taka kolejność:
» » » » i

Rok Pierwszy Franka Millera z 1987 roku był nowym startem dla Batmana, kiedy DC Comics po ponad 50-latach publikacji robiło porządki ze swoim komiksowym światem. Następnie umieściłem wszystkie jego nieoficjalne kontynuacje i ich kontynuacje, w chyba najtrafniejszej kolejności. Tm-Semic nr 1/1995 z tego co mi wiadomo można zastąpić Człowiekiem, który się śmieje, ale jest on trudniej dostępny i sam go nie czytałem, więc trzymam się starszej wersji pierwszego spotkania Batmana z Jokerem. Mroczne zwycięstwo i Rzymskie wakacje toczą się w tym samym czasie i wzajemnie się uzupełniają, więc powinno się je czytać w pewnym momencie na zmianę. Dalej można już czytać na wiele sposobów, trudno o jeden właściwy.

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Vanres

Cytat: Juby w 25 październik  2020, 13:13:49Mroczne zwycięstwo i Rzymskie wakacje toczą się w tym samym czasie i wzajemnie się uzupełniają, więc powinno się je czytać w pewnym momencie na zmianę.
Świetny patent tylko jak to wygląda technicznie? To jest jakoś wyraźnie zaznaczone? Skąd mam wiedzieć ile przeczytać pierwszego i kiedy zacząć drugi komiks.?

Juby

26 październik 2020, 16:06:34 #365 Ostatnia edycja: 26 październik 2020, 16:15:41 by Juby
W Mrocznym zwycięstwie w pewnym momencie Selina opuszcza Gotham, a na ostatnie kilka rozdziałów wraca. Jak już będziesz czytał, na pewno zorientujesz się, w którym momencie wziąć się za Catwoman, a potem dokończysz Dark Victory. ;)

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Vanres